4-ąjį gimtadienį švenčiančios Jaunimo erdvės laimėta projektų suma – įspūdinga
Įkelta:
2022-01-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

TAJE veiklų akimirka. Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

TAJE aplankė ir prezidentas Gitanas Nausėda.  Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

TAJE veiklų akimirka. Tauragės atviros jaunimo erdvės nuotrauka

Šiandien, sausio 7-ąją, Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE) švenčia 4 metų gimtadienį. Jos proga 18 val. organizuojama diskoteka. O prieš ją vienas iš TAJE atstovų Laurynas Kryžauskas, kalbėdamas su „Tauragės žiniomisׅ“, džiaugėsi nuveiktais darbais bei pasidalijo, kokie iššūkiai laukia ateityje. 

Plečiasi 

Praėjusiais metais vienas iš TJAE tikslų – bendradarbiaujant su jaunimo organizacijomis viešinti atviro darbo su jaunimu paslaugas Tauragės rajone bei prisidėti prie jaunimo socialinių, asmeninių, skaitmeninių ir profesinių įgūdžių ugdymo. 

– Šie ketveri metai kupini ir mokymosi, ir padarytų klaidų, ir džiaugsmo. Didžiausias mūsų pasiekimas – paslaugų plėtra. Jau po pirmųjų veiklos metų mes atidarėme padalinį Skaudvilėje ir įrengėme Skaudvilės atvirą jaunimo erdvę. Po antrųjų veiklos metų pradėjome jaunimo savanoriškos tarnybos programą, kuri Tauragėje iki šiol itin populiari. Po trečiųjų veiklos metų pradėjome mobilų darbą su jaunimu. Jis iki dabar tęsiasi. Mes vykstame po įvairias vietas Tauragėje. O šiais metais norime plėstis į tarptautinių mainų sferą. Esame partneriai 4-iuose projektuose, taip pat kuriame ir savo atskirą projektą, – sakė L. Kryžauskas. 

Nuotrauka
 nuotrauka

Šiais metais planuojama Tauragės jaunimui sudaryti galimybes išvykti į užsienį, jame pasisemti patirties savanorystėje, moksle. 

–Taip pat sieksime supažindinti jaunimą iš užsienio ir su Taurage. Įvyks kultūriniai mainai, – teigė pašnekovas.

Laimėta projektų už įspūdingą sumą

TAJE atstovas, be kita ko, papasakojo ir apie praėjusiais metais įvykdytą projektą „Atviros galimybės Tauragės jaunimui“.

Projekto metu buvo siekiama vystyti kokybišką bendradarbiavimą su įvairiomis Tauragės ir kitų miestų organizacijomis ir įstaigomis. Organizuojami renginiai skaitmeninio raštingumo temomis jaunimui ir su jaunimu dirbantiems asmenims. Renginių tikslas buvo ne tik ugdyti dalyvių kompetencijas, bet ir dalintis gerąja patirtimi su kolegomis, diskutuoti jaunimo politikos gerinimo temomis.

Nuotrauka
nuotrauka

– Kartu su Jaunimo reikalų departamentu vykdome nemažai nacionalinio lygio projektų. „Atviros galimybės Tauragės jaunimui“ yra vienas iš jų. Projekto metu buvo dirbama su jaunimu įvairiose sferose. Kasmet išskiriame vis kitas jaunimui naudingas sferas, – kalbėjo L. Kryžauskas. 

Taip pat buvo nuolat kreipiamas dėmesys į įvairią negalią turinčius jaunuolius, taigi, TAJE bendradarbiavo su Adakavo socialinių paslaugų namais.

– Na, ir taip pat buvo daugybė kitų veiklų. O šiais metais esame gavę patvirtinimą, kad laimėjome 4 projektus, laukiame atsakymo dėl dar 5 projektų. Taigi, šiuo metu laimėjome projektų už 57 tūkst. eurų. Jie bus skirti darbui su jaunimu Tauragės regione, – dėstė L. Kryžauskas.

 

Nuotrauka
jazz
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitgalį Vilniuje jau dvidešimtą pirmą kartą vyks plačiai žinomas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Lyg ir tolokai nuo Tauragės, kad labai rūpėtų tiems, kas nesidomi džiazu. Tačiau šiemet taip nėra, nes... jis gana glaudžiai susijęs su Taurage. Kodėl? Tuoj sužinosite.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2022-05-26
Pirmąjį birželio savaitgalį Tauragė švęs – vyks miesto šventė. Birželio 3–5 dienomis mieste prie Jūros vyks renginiai, mugės, koncertai, įvairūs užsiėmimai. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ irgi prisideda: kvies tauragiškius ir svečius į miesto atsiminimų albumą, t.y. muziejų, kuriame saugomi svarbiausi praeities artefaktai. Visą šventinį savaitgalį muziejų galėsite lankyti nemokamai!
Nuotrauka
jokubo kelias
Įkelta:
2022-05-26
Šv. Jokūbo kelias jau paženklintas ir Tauragės rajone. Kelias veda per vaizdingą Pagramančio regioninį parką, kurio vietovės užburs kiekvieną čia apsilankiusį piligrimą. Apie tai skelbia Tauragės ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-23
Gegužės 25 d. 17.00 val. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka Pagėgių krašto kūrėjus, literatūrinio žodžio ir meno mylėtojus kvies į jau 18-ąjį kartą organizuojamą Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį...“. Šios šventės metu bus įteikta jau 14-oji Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės Jūratės Caspersen (Šveicarija) įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam pagėgiškiui.
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2022-05-20
Renginiai ir parodos šią ir ateinančią savaitę neapsiribos tik Tauragės miestu. Bus galima nuvykti tiek į Skaudvilę, Gaurę, Batakius bei dviračiais minti nuo Tauragės iki Nemakščiuose įsikūrusio Aštuonračio muziejaus.
Nuotrauka
seimadienis
Įkelta:
2022-05-12
Gegužės 15-ąją minima Tarptautinė šeimos diena. Šia proga daugybė bendruomenių kviečia šeimas sudalyvauti šventėse ir smagiai praleisti laiką.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-29
Nuo šiandien prasideda įvairiausi renginiai bei parodos. Skambės gražios dainos, vyks įdomūs pašnekesiai, kiekvienas galės išsirinkti sau įdomią parodą – nuo fotografijos iki tapybos ant senų siuvinėtų drobių bei akriliniais dažais lietų darbų parodų.
Nuotrauka
Sokiai
Įkelta:
2022-04-29
Šiandien, Tarptautinės šokio dienos proga, 12.30 val. prasidėjo šokių festivalis „Eikš ir tu“. Pilies aikštėje susirinko šokėjų kolektyvai iš 4 ugdymo įstaigų. Festivalio metu sukasi būriai tautiniais rūbais pasipuošusių mokinių.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2022-04-26
Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo proga antradienį B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengtas 9-ojo konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras. Pristatyta ir originalių kraštietės tapytojos darbų paroda.
Nuotrauka
pilis
Įkelta:
2022-04-18
Tauragėje įsikūrusius ukrainiečius ir jų vaikus balandžio 24 d. stačiatikių Velykų sekmadienį, 12 val., kraštietė Kornelija Jurevičiūtė su komanda kviečia į Taurų parke organizuojamą šventę „Herojam Slava“.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-04-17
Velykų papročiuose kiaušiniui skiriama ypatinga reikšmė, nes jis – gyvybės atsiradimo, gamtos prisikėlimo simbolis. Kiaušinių dažymo ir jų keitimosi papročiai, kaip rašoma knygoje „Lietuvių kalendorinės šventės“, yra daug senesni už krikščionybę.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2022-03-07
Ekslibrisai – tarsi maži kryžiažodžiai, kuriuose daug informacijos, simbolių, užuominų ir mažų detalių. Įdėmiau žiūrėdami, juose lyg mozaikoje galime perskaityti žmogaus, knygos ar net miesto istoriją. Trakų istorijos muziejus surengė ekslibrisų, skirtų Trakų 700 metų jubiliejui, konkursą, pavadintą „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“. Geriausi konkurso darbai, dabar eksponuojami B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje, taps tikru saldainiuku šio meno žanro gerbėjams.
Nuotrauka
rubai
Įkelta:
2022-02-23
Prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo galima ne tik į darbą einant pėstute ar itin uoliai besistengiant rūšiuoti atliekas. Vaikštant Tauragės miesto gatvėmis iš parduotuvių vitrinų į praeivius žvelgia stilingais dėvėtais rūbais aprengti manekenai, o šių parduotuvių viduje – terapija mėgstantiems apsipirkinėti. Patirtimi dėvėtų rūbų parduotuvėse dalinasi ir tauragiškė Dovilė, savo unikalų stilių sukūrusi iš mažomis kainomis pirktų drabužių.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-02-16
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, šią dieną mini kaip laivės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. 
Nuotrauka
taje
Įkelta:
2022-02-12
Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 
Nuotrauka
algimantas
Įkelta:
2022-02-08
Algimantas Mackus – viena iškiliausių kultūros, visuomenės ir raštijos asmenybių Lietuvos istorijos panoramoje. Pagėgių kraštui tenka didžiulė garbė, jog šis žymiausias bežemių kartos atstovas bei vienas ryškiausių lietuvių išeivijos atstovų, visuomenininkas, literatūros bei sceninių kūrinių kritikas, žurnalo „Margutis“ redaktorius, „Šviesos“ sambūrio pirmininkas, knygų leidimo organizatorius, JAV lietuvių radijo programos „Margutis“ žurnalistas, yra kilęs būtent iš Pagėgių. Kūrėjas savo eilėraščius pasirašinėjo Algimanto Pagėgio slapyvardžiu.