Ekspertai pateikė rekomendacijas dėl skiepijimo trečiąja vakcinos doze
Įkelta:
2021-08-31
Nuotrauka
Aprašymas
"Tauragės žinių" archyvo nuotrauka

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rugpjūčio 30 d. pasitarime pateiktos rekomendacijos vakcinuoti nustatytoms grupėms priklausančius asmenis trečiąja (sustiprinančiąja) vakcinos nuo COVID-19 doze.

Kaip skelbiama vyriausybės išplatintame pranešime, rekomendacijos pateiktos įvertinus tyrimo rezultatus dviejose (medikų ir slaugos bei globos įstaigų gyventojų) grupėse, kurie parodė sumažėjusį antikūnų kiekį žmonių kraujyje praėjus 6 mėnesiams po vakcinacijos.

Imunitetą stiprinančia „Spikevax“ ir „Comirnaty“ doze praėjus 6 ar daugiau mėnesių po paskutinės įskiepytos vakcinos dozės pagal visą skiepijimo schemą rekomenduojama skiepyti (sąrašas pateikiamas ne prioriteto tvarka):

 • darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas;
 • profesinio mokymo įstaigų mokinius bei aukštųjų mokyklų studentus, asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) atliekančius praktinį (klinikinį) mokymą pagal trišalę praktinio mokymo sutartį, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;
 • greitosios medicinos pagalbos brigadų darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant šias paslaugas;
 • darbuotojus, dirbančius mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
 • palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančius darbuotojus, asmenis, ASPĮ, teikiančiose palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas, vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;
 • socialinės globos įstaigų darbuotojus, socialines paslaugas asmens namuose teikiančius darbuotojus;
 • asmenis, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų laboratorijų darbuotojus, atliekančius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus, įskaitant ėminių paėmimą;
 • COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų ir protrūkių epidemiologinę diagnostiką atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius;
 • ASPĮ, kurių steigėja yra Krašto apsaugos ministerija ir Teisingumo ministerija, darbuotojus, teikiančius stacionarines ir ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, ir kitus darbuotojus, kurie turi sąlytį su pacientais;
 • kitus ASPĮ asmens sveikatos priežiūros specialistus (įskaitant mobiliąsias komandas, Valstybinės teismo medicinos tarnybos sveikatos priežiūros specialistus) ir kartu su jais teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas dalyvaujančius (komandoje) kitus specialistus, kitus ASPĮ, išskyrus ASPĮ, kurių pagrindinė veikla nėra asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, darbuotojus ir studentus, dalyvaujančius teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, nenurodytus pirmiau išvardytuose papunkčiuose;
 • asmenis, ASPĮ vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės, ir kitų juridinių asmenų darbuotojus, šiose ASPĮ teikiančius valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas ir turinčius sąlytį su šių ASPĮ pacientais ir (arba) būnančius patalpose, kuriose lankosi šių ASPĮ pacientai;
 • vaistinių darbuotojus;
 • darbuotojus, dirbančius savivaldybės (ar savivaldybės paskirtus) ar ASPĮ vairuotojus, įgyvendinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimus pervežančius asmenis, sergančius arba įtariamus, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija);
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojus, seniūnijų socialinius darbuotojus, budinčius globotojus, socialinės globos įstaigų veiklos kontrolę atliekančius specialistus, kurie vyksta į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinius socialinės globos įstaigose, Valstybės vaiko teisių  apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojus, tiesiogiai dirbančius ir (arba) besilankančius šeimose, neįgaliųjų asmeninius asistentus, gestų kalbos vertėjus ir asmenis, socialinių paslaugų įstaigose vykdančius savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 val. per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės.

Ekspertai taip pat pateikė rekomendacijas dėl globos ir slaugos namų gyventojų skiepijimo sustiprinančiąja doze. Sveikatos apsaugos ministerijai kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bus siūloma organizuoti vakcinaciją trečiąja vakcinos doze slaugos ir globos namų gyventojams.

Remiantis atliktų tyrimų rezultatais, kai sveikatos priežiūros darbuotojų antikūnų titras žymiai mažesnis amžiaus grupėje per 60 metų, palyginti su amžiaus grupėmis iki 60 metų, sustiprinančioji dozė gali būti rekomenduojama ir kitiems 60+ asmenims, turintiems lėtinių ligų ar imunosupresinių būklių, ir anksčiau nei 6 mėnesiai po pirminės vakcinacijos.

Nuotrauka
Karščiavimo klinika
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dėl prastėjančios situacijos ir vis daugiau fiksuojamų Covid-19 atvejų, Tauragėje veiklą šeštadieniais atnaujino Karščiavimo klinika, įsikūrusi Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro pastate, adresu Jūros g. 5. Pajutus COVID-19 simptomus, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris skirs siuntimą išsitirti dėl koronaviruso.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-17
Statistikos departamento duomenimis, Tauragėje praėjusią parą nustatyti 24 nauji ligos atvejai. Sergamumo rodiklis siekia 999,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šiuo metu Tauragėje serga 328 asmenys. Nuo pandemijos pradžios mirė 106 tauragiškiai.
Nuotrauka
Darželio grupė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti  į ugdymo įstaigas. Primenama, kodėl tai yra svarbu. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Sergamumas koronavirusu Tauragėje ir toliau auga. Spalio 7-ąją savivaldybėje nustatyti 47 nauji atvejai. Sergamumo rodiklis – beveik 1 tūkst. atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Nuotrauka
skiepai
J. Stacevičiaus nuotrauka/LRT
Įkelta:
2021-10-06
Nuo lapkričio 1 d. už testus nenorintys skiepytis darbuotojai privalės susimokėti patys. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė. Tačiau kol kas reikalavimas tam tikrų sričių darbuotojams privalomai skiepytis nebus taikomas, – praneša LRT.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Sergamumas koronavirusu Tauragėje ir toliau auga. Spalio 6-ąją savivaldybėje nustatyti 37 nauji atvejai, šalyje atvejų skaičius perkopė 2,5 tūkst.   
Nuotrauka
Įkelta:
2021-10-03
Spalio 2-ąją Tauragėje nustatytas 33 nauji koronaviruso atvejai, sergamumo rodiklis – 784,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir jis yra didesnis už šalies sergamumo rodiklį. Tauragėje paskiepyta 58 proc. gyventojų.   
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Rugsėjo 30-ąją Tauragėje nustatytas 41 naujas koronaviruso atvejis, sergamumo rodiklis – beveik 700 atvejų 100 tūkst. gyventojų.  Panašus sergamumas ir šalyje. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Vyriausybė pritarė, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimai, įskaitant privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse, būtų privalomi, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su galimybių pasu ar be jo. Kartu nutarta rekomenduoti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose.
Nuotrauka
koronavirusas
Įkelta:
2021-09-29
Rugsėjo 28-ąją Tauragėje nustatyta 20 naujų koronaviruso atvejų.  Kaimyniniuose Jurbarko ir Šilalės rajonuose per parą nustatyta po daugiau nei 20 susirgimų.
Nuotrauka
Ligoninė
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Šiandien savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje informuoja apie grėsmingai daugėjančių ligonių, sergančių koronavirusu. Nuogąstaujama, kad gali tekti plėsti ligoniam skirtų lovų skaičių ligoninėje, tad gali trikti kitų skyrių veikla. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Šio ryto Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 26-ąją Tauragėje nustatyta 12 naujų koronaviruso susirgimų, tiek pat ir rugsėjo 25-ąją. Mūsų savivaldybėje sergamumo rodiklis perkopė 500 atvejų ir patenkama į „juodąją“ zoną.  
Nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 23-ąją Tauragėje nustatytas 21 naujas koronaviruso susirgimas, visos kaimyninės apskrities savivaldybės – „juodojoje“ zonoje, Tauragė – „raudonojoje“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi NVSC nuotrauka
Įkelta:
2021-09-24
Nuo rugsėjo 23-osios izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Primename, kad anksčiau tokiu metu atlikus testą izoliacija buvo trumpinama iki 10 dienų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo 2020-ąją Tauragėje nustatyta 18 naujų koronaviruso susirgimų, mirė vienas tauragiškis. Kaimyninė Šilalės savivaldybė pateko į „juodąją“ zoną.