Šimtukininkas Paulius Mikalauskas apsisprendęs tvirtai – studijuos mediciną
Įkelta:
2022-07-31
Nuotrauka
paulius
Aprašymas

Paulius Mikalauskas brandos atestatų įteikimo šventėje

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
paulius
Aprašymas

Autorės nuotrauka

Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.

– Kas tave labiausiai motyvuoja mokytis? Kiek skiri tam laiko?

– Norėčiau manyti, kad toks mano būdas – viskam stengiuosi atsakingai pasiruošti. Pagrindinis mano motyvacijos šaltinis yra išsiugdytas atsakingumo jausmas: jaučiuosi atsakingas dėl savo ateities ir manau, kad nuoseklus darbas bei įdėtos pastangos atsipirks. Nesu tikras, ar galėčiau tiksliai apibrėžti, kiek laiko per dieną skirdavau mokymuisi, nes tai labai priklauso nuo to, kiek sugebu išmokti pamokų metu. Pavyzdžiui, jei savaitė nėra apkrauta kontroliniais darbais – apie 30 minučių, o jei ruošiuosi sudėtingesniam atsiskaitymui, tai gali trukti ir kelias valandas. Negana to, visus metus savarankiškai ruošiausi biologijos olimpiadai, tai kiekvieną dieną užimdavo bent porą valandų.

– Kokios pamokos labiausiai patikdavo? Kodėl?

– Atvirai sakant, man patiko daugelis pamokų dėl skirtingų priežasčių. Chemija patiko, nes nereikėdavo daug papildomai ruoštis. Biologija – priešingai, ruoštis tekdavo daug, bet kadangi intensyviai domėjausi šiuo dalyku, mokytis nebuvo sunku. O lietuvių kalbą ir matematiką mėgau dėl mokytojų, kurių pamokose nereikėdavo nuobodžiauti.

– O gal buvo dalykų, kurie nelabai prie širdies? 

– Nemanau, kad galėčiau pasakyti, jog nemėgau vienos ar kitos pamokos, juolab visi dalykai sekėsi neblogai, todėl neturėjau tam didelio preteksto.

– Kaip leidi laisvalaikį? Kokie tavo pomėgiai?

– Laisvalaikiu mėgstu groti pianinu. Dabar, kai muzikos mokyklą esu baigęs,  mokytis tam tikrų kūrinių atsiskaitymams nereikia – galiu groti tai, kas per dieną įstrigo galvoje arba šiaip įsiminė. Mėgstu skaityti knygas, šiais metais didžiąją dalį mano skaitytų kūrinių sudarė valstybinių brandos egzaminų privalomų autorių romanai, apysakos ir novelės. Negaliu skųstis, privalomojoje programoje įtraukta tikrai puikių kūrinių – didelį įspūdį paliko A. Škėmos bei J. Kunčino romanai. Kaip ir minėjau anksčiau, didelę laisvalaikio dalį skyriau pasiruošimui biologijos olimpiadai: skaičiau biologijos olimpiados dalyvių biblija pramintą vadovėlį „Campbell Biology“.

– Kaip pats jautiesi po egzaminų? Kaip reagavai sužinojęs rezultatus?

– Tiesa pasakius, jaučiuosi puikiai. Laikiau penkis egzaminus: lietuvių kalbos, biologijos, anglų kalbos, matematikos ir chemijos. Rezultatai, mano nuomone, neblogi: gavau keturis šimtukus ir 98 balus iš matematikos. Tikrai dėl to nesigraužiu, nes, atsižvelgdamas į šių metų matematikos egzamino užduotis, galiu pasakyti, kad aukščiausią įvertinimą šiemet gauti buvo tikrai sunkiau nei pernai. Su draugais juokiamės, kad savo rezultatus sužinojau paskutinis Lietuvoje, nes rezultatų paskelbimo metu dalyvavau tarptautinėje biologijos olimpiadoje (IBO) Jerevane (Armėnija): iš dalyvių iki penktadienio (liepos 15 d.) buvo paimti telefonai ir kitos ryšio priemonės. Pirmas dalykas, kurį padariau atgavęs telefoną, – patikrinau egzaminų rezultatus sistemoje. Tai maloniai nustebino. 

– Kokie ateities planai? Ką planuoji mokytis? Ką manai apie jaunuolių sprendimą po mokyklos metus skirti apsisprendimui?

– Jau senokai esu apsisprendęs Vilniaus universitete studijuoti mediciną, todėl daug svarstymų ar dvejonių neturėjau. Vis dėlto neturiu nieko prieš laisvus metus apsisprendimui, manau, jei jaunas žmogus negali apsispręsti dėl savo ateities, daromas spaudimas gali būti žalingas ne tik psichologine, bet ir moraline prasme.

Nuotrauka
paulius

– Kaip manai, egzaminų rezultatai parodė labiau kiek darbo įdėta mokantis ar tai sėkmės dalykas? Ar pačiam informacija lengvai įsimena, ar reikia daug mokytis?

– Manau, kad egzaminų rezultatai atspindi ganėtinai nedidelę dalį įdėto darbo: taip ir nepanaudojau didžiosios dalies kūrinių analizių lietuvių kalbos egzamino metu, kai mokykloje analizuojama, kaip rašytojas vaizduoja lietuvišką kaimą, o egzamino metu reikalaujama rašyti apie tai, kaip jo kūryboje vaizduojamas užsienis. Mano nuomone, sėkmė ir gebėjimas išsisukti iš keblios padėties irgi atlieka svarbų vaidmenį.

Kalbant apie tai, ar man asmeniškai reikia daug pastangų mokymuisi, galiu pasakyti, jog turiu ganėtinai gerą atmintį, bet stengiuosi pats suprasti, iš kur kyla vienokios ar kitokios idėjos, arba mėginu jas susieti su anksčiau įgytomis žiniomis, kad nereikėtų mokytis kažko visiškai naujo, nes tai, mano nuomone, yra sunkiausia ir labiausiai vargina.

– Gavai nemažai premijų – už šimtukais išlaikytus egzaminus, už dešimtukais baigtą 12 klasę, premiją skyrė ir direktorius. Ką su tais pinigais planuoji nuveikti?

– Dar tiksliai nenusprendžiau, manau, gautos premijos pravers keliantis gyventi į Vilnių.

– Gal turi kokių patarimų ar paslapčių, kurios padeda ko nors greičiau išmokti?

– Svarbu kiekvienam atrasti tinkantį mokymosi būdą: vienam lengviau išmokti klausantis, kitas geriausiai įsimena tik perskaitęs tam tikrą informaciją. Be to, kaip ir minėjau anksčiau, reikia stengtis pritaikyti anksčiau įgytas žinias ir jas susieti su nauja informacija.

Nuotrauka
spaudos

 

Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.