Moliūgo šypsena, arba „gerumas valdo pasaulį“
Įkelta:
2017-10-20
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Antrus metus valstybiniu mastu organizuojama rudeninė moliūgų šventė „Moliūgo šypsena“ aktyvių Tauragės pedagogų dėka džiugina ir vietinius moksleivius. Šiemet prie šios akcijos buvo kviečiamos jungtis ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio lietuvių švietimo įstaigų bendruomenės. Kaip ir pernai, po išvykos į Vilnių, moliūgų šventė surengta Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje. Praėjusiais metais rinktas didžiausias moliūgas, šiemet iš moliūgų dėliota šypsena. Švente norima ne tik suburti ir  įtraukti bendruomenes į rudeninių daržovių puotą, bet ir akcentuoti aplinkosaugines problemas ir „žalią“ gyvenimo būdą. Visoje Lietuvoje prisijungti prie akcijos vaikai kviečiami šūkiu: „Gerumas valdo pasaulį“.

Tarptautinis projektas

Pavasarį, balandžio 7 d. (Pasaulinę sveikatos dieną) tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ vėl pakvietė švietimo įstaigų bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas.

Kelionė prasideda nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikas pasėja drauge su pedagogu. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei.

Projektas startavo 2016-ųjų pavasarį. Norą dalyvauti projekte tuomet pareiškė viena švietimo įstaiga iš Lenkijos ir 180 Lietuvos švietimo įstaigų bendruomenių, tame tarpe ir Tauragės M. Mažvydo progimnazija.

2016 m. spalio 7 d. (Tarptautinę šypsenos dieną) Vilniaus Vingio parke, buvo surengta šventė „Ekomoliūgėliai“, kurios metu buvo pasiektas ilgiausios moliūgų eilės Lietuvoje rekordas – kone 215 m eilę sudarė 903 moliūgai.

Nuotrauka

2016 m. gruodžio 7 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko respublikinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ baigiamoji konferencija, kurioje aptarta projekto dalyvių patirtis ir apdovanotos aktyviausios ir kūrybiškiausios projekto bendruomenės. Joje pranešimus skaitė ir Tauragės M. Mažvydo progimnazijos pirmokėliai.

Šiemet Tarptautinės šypsenos dienos išvakarėse Tauragės M. Mažvydo moksleiviai, aktyviai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo, kartu su mokytojais vyko į Vilniuje, Vingio parke surengtą šventę „Oranžinė šypsenos diena“. Jos metu iš vasarą užaugintų moliūgų buvo sudėta saulėta oranžinė moliūgų šypsena, skleidžianti žinią, jog „gerumas valdo pasaulį“. Kurdami saulėtą oranžinę šypseną mes skelbiame: „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“, teigia šventės organizatoriai.

Oranžinė šypsena

 „Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda per visą Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleisdamas oranžinę šilumą ir dalindamas šypsenas,“ – teigiama kvietime į trečiadienį M. Mažvydo progimnazijoje vykusią nuotaikingą šventę, kurios metu ne tik buvo rikiuojama šypsena iš moksleivių atsineštų moliūgų, bet ir verdama moliūgų sriuba.

Anot projekto koordinatorės, pradinių klasių mokytojos Ligitos Tamašauskienės, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje jau antrus metus organizuojamas renginys ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ – puikus darnaus mokytojų, mokinių, tėvelių bendradarbiavimo rezultatas. Ši veikla buvo lydima kilnaus ir nuoširdaus tikslo – dar labiau suartinti visus bendruomenės narius kūrybai, bendravimui, buvimui kartu. Anot organizatorių, be galo svarbu ir tai, kad daugelį moliūgų augino patys mokiniai pas močiutes kaime arba savo namuose. Tai puiki patyriminė veikla vaikui – pasėk moliūgo sėklą, matyk visą augimo procesą, o mokykloje vyksiančiame renginyje pristatyk savo išaugintą moliūgą, bei skanauk  iš jo paruoštą maistą.

Sunešė virš 400 moliūgų

Mokinių tėveliai kartu su mokytojais plušėjo prie puodų ne tik trečiadienio rytą – juk reikėjo moliūgus dar ir supjaustyti, pagardinti sriubą mėsa, žalumynais ir kepintais svogūnais. Šio darbo mielai ėmėsi mažvydiečių mamos bei pagalbininkės virėjos Nijolė Rūkienė, Gražina Stulgienė ir buvusi M. Mažvydo progimnazijos mokinė Stasė Misevičienė.

– Be galo džiugino tai, jog progimnazijos Tėvų iniciatyvinės grupės taryba nuoširdžiai pritarė šiam renginiui ir labai aktyviai talkino jam ruošiantis ir organizuojant. Kadangi praėjusiais metais labiau moliūgus sekėsi auginti pradinukams, tai šiais metais buvo stengiamasi į šį procesą įtraukti ir 5-8 klasių mokinius. Pavyko! Jie su klasių vadovėmis sugalvojo užduočių, kad saulėto oranžinio traukinio kelionė vyktų išradingai ir linksmai. Pernai iš 344 užaugintų moliūgų sustatėme oranžinį traukinį, šiemet iš 402 moliūgų sukūrėme oranžinę šypseną, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Tamašauskienė.

Šiemet moliūgus užaugino visos klasės, daugiausiai pavyko užauginti 2 a klasei. Storiausią moliūgą užaugino (160 cm) – 4b klasės mokinys Kristupas Tranelis. Moliūgus augino ir mokytojos, didžiausiu pripažintas užaugintas Sigitos Macienės – 120 cm skersmens. Moliūgai į mokyklą grįš lapkričio 10 d. pavirtę žibintais. O gruodžio mėnesį patirtimi ir džiaugsmais tauragiškiai vėl dalinsis konferencijoje Vilniuje.

 

Nuotrauka
lions
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tradiciškai paskutinę birželio dieną iškilmių Pilies menėse metu Tauragės „Lions“ klubo prezidento regalijos perduodamos naujam prezidentui. Metams prie „Lions“ klubo šturvalo, perėmusi jį iš Kęstučio Patašiaus, stos puikiai visiems žinoma verslininkė Lijana Zinkevičienė.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Vasaros karščiai - nemenkas iššūkis dirbantiems, kai tuo metu, regis, vienintelis dalykas, kurio norisi, tai gulėti paplūdimyje kur nors po palme. Dažnas oro trūkumas, dėl to atsiradęs mieguistumas bei galvos skausmai byloja apie netinkamą vėdinimo sistemą arba jos nebuvimą. Kad būtų geras mikroklimatas, svarbu yra ne tik vėsinti patalpas, tačiau ir užtikrinti oro judėjimą, kitaip tariant, ventiliaciją.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo vasaros pradžios padidinus pensijas ir socialines išmokas, dalis gyventojų realų padidėjimą pajus nuo liepos – tie, kurie gauna už praėjusį mėnesį mokamas išmokas. Už praėjusį mėnesį mokamos išankstinės pensijos, taip pat šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijos, išmokos vaikams, socialinė pašalpa, šalpos išmokos ir tikslinės kompensacijos. rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime. 
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pastaraisiais mėnesiais Lietuvoje asmens dokumentų išrašymo ir išdavimo srautas yra rekordiškai padidėjęs nei įprastai: šių metų gegužės mėn. buvo užsakyti 51 967 pasai, atitinkamai pernai metais – 23 227, t. y. 2,2 kartų daugiau nei ankstesniais metais, o bendrai per šių metų šešis mėnesius jau išrašyta tiek pat pasų, kiek per visus 2021 metus. Be to, vasaros sezono metu piliečiams pradedant aktyviai keliauti po užsienio šalis, poreikis keisti pasą padidėja.   
Nuotrauka
Meno mokykla
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą dėl Tauragės meno mokyklos renovacijos. Pastatą apžiūrėję specialistai jame rado nemažai trūkumų. Tiesa, kada prasidės darbai, dar nežinia. 
Nuotrauka
pedagogu trukumas
Įkelta:
2022-07-03
Baigiantis mokslo metams gausu skelbimų su darbo pasiūlymais pedagogams – mokyklos ieško ne tik dalykų mokytojų, bet ir pagalbos mokiniams specialistų, kurių ypatingai trūksta ne tik mūsų rajone, bet visoje šalyje. Pedagogų bendruomenė, kaip pastebi ne tik ugdymo įstaigų vadovai, bet rajono vadovai, sensta, o jaunų specialistų į mokyklas privilioti neįmanoma. Prognozės bauginančios – suskaičiuota, kad po metų šalyje trūks beveik 3 tūkst. pedagogų. 
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2022-07-01
Vos per keletą valandų lėtai judanti bet intensyvi kritulių zona užsėmė Tauragę. Kaip teigiama Orai ir klimatas Lietuvoje feisbuko paskyroje, vos per keletą valandų iškrito 64 mm lietaus (mėnesio norma apie 87 mm.) Rezultatas gana aiškus – ežerai gatvėse ir juose paskendę arba beveik paskendę automobiliai.
Nuotrauka
veliava
Įkelta:
2022-07-01
Šiemet liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ visame pasaulyje tradiciškai nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2022-06-30
Jau beveik savaitę iš Lietuvos nesitraukia svilinantis karštis. Nors tokios vasaros daugelis laukia, tačiau žmonių, ypač vyresnių, sveikatai tai – tikras iššūkis. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja apie kaitrą. Birželio pabaiga daugelyje šalies rajonų atnešė 30–34 laipsnių karštį. Pacientų daugiau ir Tauragės gydymo įstaigose. Išsamiau apie tai, kuo pavojingi karščiai, skaitykite laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sijotuvas
Įkelta:
2022-06-30
Įgyvendinant Europos Sąjungos (85 proc.) ir Tauragės regionų savivaldybių (15 proc.) biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės regiono maisto/virtuvės, įskaitant ir žaliąsias, atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, viešo konkurso būdu nupirktas mobilus būgninis atliekų sijotuvas.
Nuotrauka
sukaktis
Įkelta:
2022-06-30
Birželio 24 d. paminėtos bendradarbiavimo sukaktys tarp Mažonų seniūnijos ir Lenkijos Respublikos Punsko valsčiaus (savivaldybės) bei Klaipėdos rajono savivaldybės Dovilų seniūnijos. 
Nuotrauka
marsrutai
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybėje surengtame susitikime pristatyti nauji Tauragės regiono viešojo transporto maršrutai. Numatoma, kad regioniniai maršrutai startuos jau nuo rugsėjo 1-osios.
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-06-29
Tauragės rajono savivaldybė paskelbė antrąjį multifunkcinio sporto ir kultūros centro Bertoniškės g. statybos darbų konkursą. Kaip anksčiau informavo rajono meras, pirmasis konkursas balandį neįvyko, o sutartis su rangovu nepasirašyta, nes nebuvo pateikti visi reikalingi dokumentai dėl keliamų kvalifikacinių reikalavimų, reikalingų tokio objekto statybai. 
Nuotrauka
a
FNTT asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2022-06-29
Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 mln. Eur – dukart daugiau nei 2020-aisiais. Pagrindiniais sukčių taikiniais tapo trijų didžiausių šalies miestų gyventojai – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuota 80 proc. visų sukčiavimo atvejų. Nors 96 proc. sukčiavimo atvejų buvo nukreipti į fizinius asmenis, beveik pusė visų išviliotų pinigų – iš įmonių sąskaitų, rodo Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro (PPPKC) statistika.
Nuotrauka
moksleiviai i vyriausybe
Įkelta:
2022-06-28
Rugpjūčio 22–26 d. vėl gyvai vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 komisijos atrinktų baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema – „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“. Tauragės rajono moksleiviai projekte dalyvavo 2010 ir 2017 metais, vis jie buvo atrinkti iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos.
Nuotrauka
regitra
Įkelta:
2022-06-28
Balandį Ukrainai laikinai panaikinus muito mokesčius į šalį įvežamoms transporto priemonėms, ženkliai išaugo ukrainiečių srautas „Regitros“ padaliniuose, kuris tebesitęsia iki šiol. Nuo liepos 1 d. muitų lengvata turėtų būti panaikinta, tad prognozuojama, kad šią savaitę bus pasiektas pikas. Atsižvelgiant į tai, gyventojai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis arba pasinaudoti išankstine registracija ir taip savo vizitą planuoti iš anksto.
Nuotrauka
aiksteles
Įkelta:
2022-06-27
Tauragės rajono savivaldybės administracija kartu su UAB „Sportėja“ pasirašė sutartį dėl sporto aikštelių, esančių Tauragės rajone ir Tauragės mieste, dangos įrengimo. Kaip rašoma savivaldybės puslapyje, darbus minėtas rangovas įsipareigojo atlikti iki rudens pradžios.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-06-26
Namuose, sodyboje, gamtoje, stovykloje – kur beatostogautų vaikai, jiems vasara – nerūpestingų dienų metas. Mes, suaugusieji, turėtume tai įvertinti ir priminti vaikams, kaip saugiai elgtis gamtoje ar namuose, prie vandens telkinių ir patys turėtume išlikti budrūs net tuomet, kai laiką leidžiame kartu su savo mažaisiais, sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.
Nuotrauka
zmogus
Įkelta:
2022-06-25
Neįgalūs žmonės turi ne tik sveikatos problemų, bet ir kitokių rūpesčių – tenka įveikti kliūtis, apie kurias kiti nė nesusimąsto. Ratukuose judantys žmonės Tauragėje vis dar neretai susiduria su stačiais ir neįveikiamais įvažiavimais prie įvairių įstaigų. Kartais nebūna nė jų. Problema kyla ir tuomet, kai dalis verslininkų bėdos matyti nenori ir tartum užsiriša akis. „Nieko nedarysim“, – atšauna kai kurių įmonių vadovai, kai neįgalieji šiems primena, kad neįmanoma patekti į patalpas ir šią problemą reikėtų išspręsti. Tiesa, tauragiškiai kalba, kad yra ir geranoriškų verslininkų. Tačiau negalią turinčias moteris vis dar stebina įsivaizdavimas, kad reikalui esant neįgalųjį, sėdintį vežimėlyje, pasitelkus porą stiprių vyrukų, galima lyg niekur nieko pakelti. „Ar norėtumėte, kad jus kas nors kilnotų?ׅ“ – klausia jos.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-06-23
Į redakciją laišką ir nuotraukas atsiuntusi tauragiškė teigė negalinti suprasti, kodėl po žolės nupjovimo senosiose miesto kapinėse subirusi žolė ant kapaviečių taip ir palikta. Kapines prižiūrinčios parapijos kunigas sako, kad žolę apie kapavietes turi apsipjauti jas prižiūrintys žmonės, o jei žolė užbiro, parapija neįsipareigojusi jos sutvarkyti.