Moliūgo šypsena, arba „gerumas valdo pasaulį“
Įkelta:
2017-10-20
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Antrus metus valstybiniu mastu organizuojama rudeninė moliūgų šventė „Moliūgo šypsena“ aktyvių Tauragės pedagogų dėka džiugina ir vietinius moksleivius. Šiemet prie šios akcijos buvo kviečiamos jungtis ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio lietuvių švietimo įstaigų bendruomenės. Kaip ir pernai, po išvykos į Vilnių, moliūgų šventė surengta Tauragės M. Mažvydo progimnazijoje. Praėjusiais metais rinktas didžiausias moliūgas, šiemet iš moliūgų dėliota šypsena. Švente norima ne tik suburti ir  įtraukti bendruomenes į rudeninių daržovių puotą, bet ir akcentuoti aplinkosaugines problemas ir „žalią“ gyvenimo būdą. Visoje Lietuvoje prisijungti prie akcijos vaikai kviečiami šūkiu: „Gerumas valdo pasaulį“.

Tarptautinis projektas

Pavasarį, balandžio 7 d. (Pasaulinę sveikatos dieną) tarptautinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio-socialinio švietimo projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ vėl pakvietė švietimo įstaigų bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas.

Kelionė prasideda nuo mažos moliūgo sėklytės, kurią vaikas pasėja drauge su pedagogu. Stebėjimas, daigelio laukimas skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą, ugdo pagarbą gyvybei.

Projektas startavo 2016-ųjų pavasarį. Norą dalyvauti projekte tuomet pareiškė viena švietimo įstaiga iš Lenkijos ir 180 Lietuvos švietimo įstaigų bendruomenių, tame tarpe ir Tauragės M. Mažvydo progimnazija.

2016 m. spalio 7 d. (Tarptautinę šypsenos dieną) Vilniaus Vingio parke, buvo surengta šventė „Ekomoliūgėliai“, kurios metu buvo pasiektas ilgiausios moliūgų eilės Lietuvoje rekordas – kone 215 m eilę sudarė 903 moliūgai.

Nuotrauka

2016 m. gruodžio 7 d. Lietuvos edukologijos universitete vyko respublikinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ baigiamoji konferencija, kurioje aptarta projekto dalyvių patirtis ir apdovanotos aktyviausios ir kūrybiškiausios projekto bendruomenės. Joje pranešimus skaitė ir Tauragės M. Mažvydo progimnazijos pirmokėliai.

Šiemet Tarptautinės šypsenos dienos išvakarėse Tauragės M. Mažvydo moksleiviai, aktyviai prisidedantys prie projekto įgyvendinimo, kartu su mokytojais vyko į Vilniuje, Vingio parke surengtą šventę „Oranžinė šypsenos diena“. Jos metu iš vasarą užaugintų moliūgų buvo sudėta saulėta oranžinė moliūgų šypsena, skleidžianti žinią, jog „gerumas valdo pasaulį“. Kurdami saulėtą oranžinę šypseną mes skelbiame: „Švari ir sveika aplinka – sveikas ir laimingas žmogus!“, teigia šventės organizatoriai.

Oranžinė šypsena

 „Saulėtas oranžinis traukinys vėl rieda per visą Lietuvą ir už jos ribų, keliaudamas kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis į platų gamtos pasaulį, skleisdamas oranžinę šilumą ir dalindamas šypsenas,“ – teigiama kvietime į trečiadienį M. Mažvydo progimnazijoje vykusią nuotaikingą šventę, kurios metu ne tik buvo rikiuojama šypsena iš moksleivių atsineštų moliūgų, bet ir verdama moliūgų sriuba.

Anot projekto koordinatorės, pradinių klasių mokytojos Ligitos Tamašauskienės, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijoje jau antrus metus organizuojamas renginys ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ – puikus darnaus mokytojų, mokinių, tėvelių bendradarbiavimo rezultatas. Ši veikla buvo lydima kilnaus ir nuoširdaus tikslo – dar labiau suartinti visus bendruomenės narius kūrybai, bendravimui, buvimui kartu. Anot organizatorių, be galo svarbu ir tai, kad daugelį moliūgų augino patys mokiniai pas močiutes kaime arba savo namuose. Tai puiki patyriminė veikla vaikui – pasėk moliūgo sėklą, matyk visą augimo procesą, o mokykloje vyksiančiame renginyje pristatyk savo išaugintą moliūgą, bei skanauk  iš jo paruoštą maistą.

Sunešė virš 400 moliūgų

Mokinių tėveliai kartu su mokytojais plušėjo prie puodų ne tik trečiadienio rytą – juk reikėjo moliūgus dar ir supjaustyti, pagardinti sriubą mėsa, žalumynais ir kepintais svogūnais. Šio darbo mielai ėmėsi mažvydiečių mamos bei pagalbininkės virėjos Nijolė Rūkienė, Gražina Stulgienė ir buvusi M. Mažvydo progimnazijos mokinė Stasė Misevičienė.

– Be galo džiugino tai, jog progimnazijos Tėvų iniciatyvinės grupės taryba nuoširdžiai pritarė šiam renginiui ir labai aktyviai talkino jam ruošiantis ir organizuojant. Kadangi praėjusiais metais labiau moliūgus sekėsi auginti pradinukams, tai šiais metais buvo stengiamasi į šį procesą įtraukti ir 5-8 klasių mokinius. Pavyko! Jie su klasių vadovėmis sugalvojo užduočių, kad saulėto oranžinio traukinio kelionė vyktų išradingai ir linksmai. Pernai iš 344 užaugintų moliūgų sustatėme oranžinį traukinį, šiemet iš 402 moliūgų sukūrėme oranžinę šypseną, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Tamašauskienė.

Šiemet moliūgus užaugino visos klasės, daugiausiai pavyko užauginti 2 a klasei. Storiausią moliūgą užaugino (160 cm) – 4b klasės mokinys Kristupas Tranelis. Moliūgus augino ir mokytojos, didžiausiu pripažintas užaugintas Sigitos Macienės – 120 cm skersmens. Moliūgai į mokyklą grįš lapkričio 10 d. pavirtę žibintais. O gruodžio mėnesį patirtimi ir džiaugsmais tauragiškiai vėl dalinsis konferencijoje Vilniuje.

 

Nuotrauka
1,3mokiniu sveikatos patikrinimas_1.jpg
Asociatyvi Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Po tragedijos Žygaičių gimnazijoje, kai per fizinio ugdymo pamoką mirė septintokė, kilo daugybė klausimų – ar tinkamai profilaktiškai tikrinama vaikų sveikata, ar visa reikalinga informacija apie vaikų sveikatos būklę pasiekia mokyklas, ar fizinis krūvis sporto salėse mokiniams pakeliamas. Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus klausimus susidaro įspūdis, kad visos institucijos dirba pagal įstatymo eilutę, tačiau mokyklų atstovai pasigenda aiškesnių atsakomybės pasidalijimo ribų, mokytojai nuogąstauja dėl vaikų fizinės sveikatos, tėvai imasi medikų funkcijų ir rašo vaikams atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų. Fizinio ugdymo mokytoja šią situaciją apibūdina trumpai – košmaras.
Nuotrauka
keliu prieziura
Asociatyvi „Kelių priežiūros“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip ir kasmet žvyrkeliai žiemos pabaigoje bei ankstyvą pavasarį kelininkams bei gyventojams tampa labai aktualūs. Šiemet jų būklė yra prasta, tačiau nepaisant permainingos žiemos nuo sausio valstybinės reikšmės žvyro dangos keliuose nuolat dirbo AB „Kelių priežiūra“. Bendrovės greideriai per šių metų tris mėnesius profiliuodami žvyrkelius jau nuvažiavo 5 tūkst. kilometrų. Mechanizmai ir šiuo metu nesustodami tęsia darbus ten, kur danga pradžiūvo ir yra optimali darbams vykdyti.
Nuotrauka
BRANDOS EGZAMINAI
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Nemenki pokyčiai kitąmet laukia dabartinių dešimtokų arba gimnazijos klasių antrokų – kad gautų brandos atestatą po dvejų metų, kitąmet jie laikys tarpinius egzaminus. Šį mėnesį jie turi apsispręsti ir pasirinkti dalykus, kurių mokysis trečioje ir ketvirtoje klasėje. Kalbintų gimnazijų atstovų nuomonės dėl naujovių įvairios: vieni vardija galimus minusus, kiti sako, kad ši naujovė sumažins abiturientams egzaminų krūvį. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-27
Lietuvoje – vienas po kito išlendantys seksualinio smurto prieš nepilnamečius atvejai. Prieš kurį laiką teisėsauga pareiškė įtarimus buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui dėl galimo vaikų tvirkinimo. Neseniai žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad buvęs Raseinių rajono meras Remigijus Ačas stojo prieš teismą, nes siekė seksualinių paslaugų su jo bendrovėje nelegaliai dirbusiu nepilnamečiu. Vaiko teisių gynėjai skaičiuoja, kad vien šiemet Tauragės apskrityje užfiksuoti 2 atvejai, kai galimai nuo seksualinio smurto nukentėjo 18 metų nesulaukę asmenys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-26
​​​​​​​Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. 
Nuotrauka
2arenos statybos.png
Projektuotojų vizualizacija
Įkelta:
2023-03-24
Ketvirtą kartą neįvyko viešasis pirkimo konkursas naujos arenos statyboms Tauragėje, Bernotiškės g.  Modernus pastatas planuojamas jau ne vienerius metus, tačiau vis nepavyksta rasti rangovo, kuris imtųsi šio projekto įgyvendinimo.
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Lietuvos kalėjimų tarnyba, siekdama didinti atviro kalinimo galimybes Lietuvoje ir didelį dėmesį skirdama regionams, įgyvendina pusiaukelės namų plėtrą – septintuosius Pusiaukelės namus nuteistiesiems planuojama atidaryti vakarų Lietuvoje, Tauragėje. Specialus Lietuvos kalėjimų tarnybos padalinys, kuriame nuteistieji bus intensyviai rengiami paleidimui iš įkalinimo įstaigos, buvo pristatytas vietos gyventojams. Apie tai informuoja Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
baldai
Jurgitos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-23
Po tragedijos Žygaičių gimnazijoje, kai per fizinio ugdymo pamoką mirė septintokė, kilo daugybė klausimų: ar tinkamai profilaktiškai tikrinama vaikų sveikata, ar visa reikalinga informacija apie vaikų sveikatos būklę pasiekia mokyklas, ar fizinis krūvis sporto salėse mokiniams pakeliamas. Ieškant atsakymų į šiuos ir kitus klausimus susidaro įspūdis, kad visos institucijos dirba pagal įstatymo eilutę, tačiau mokyklų atstovai pasigenda aiškesnių atsakomybės pasidalijimo ribų, mokytojai nuogąstauja dėl vaikų fizinės sveikatos, tėvai imasi medikų funkcijų ir rašo vaikams atleidimus nuo fizinio ugdymo pamokų. Fizinio ugdymo mokytoja šią situaciją apibūdina trumpai – košmaras. Išsamiai apie visa tai – laikraščio vedamajame.   
Nuotrauka
testas
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 
Nuotrauka
notare
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
2023-03-22
Tauragėje yra trys notarų biurai, vienas jų, 1-asis, įsikūręs Vytauto g. 85-101, kurį laiką nedirbo, kai ilgametė notarė Audronė Bakšienė paliko pareigas. Dabar šio biuro durys vėl atviros – jame dirba nauja notarė Valda Varkulevičė. 
Nuotrauka
google maps
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Pasaulinė kompanija „Google“ Lietuvoje vėl nufotografuos ir viešai publikuos viską, kas matoma plika akimi gatvėje. Tam šį pavasarį į Lietuvos kelius vėl išriedės specialūs „Google“ automobiliai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
degalai
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT bendrovei skyrė 300 tūkst. baudą, skelbia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.
Nuotrauka
banga
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Tauragės gimtadienį esame įpratę švęsti vasaros pradžioje, tačiau tikroji diena, nuo kurios pradėta skaičiuoti mūsų miesto istorija, – kovo 21-oji. Taigi šiandien lygiai 516 metų, kai Tauragės vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Apie tai savo feisbuko paskyroje priminė kultūros veikėjas, poetas Eugenijus Šaltis. Jis rašo, kad jau tada mūsų mieste stovėjo bažnyčia ir veikė (pirmoji Žemaitijoje!) mokykla. Sveikindamas Tauragei jis skiria 516 žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
dvaro
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Tauragės dvaro gatvės gyventojų laukia pokyčiai – šiuo metu rengiamas statybos projektas, pagal kurį bus sutvarkyta teritorija ir įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės. Tauragės dvaro bendruomenė šiuos planus sveikina.
Nuotrauka
maisto bankas
Rasos Krištopaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
„Maisto banko“ Tauragės padalinio koordinatorė Rasa Krištopaitienė kviečia tauragiškius prisidėti prie pavasarinės, jau 34-osios „Maisto banko“ akcijos, vykstančios šį savaitgalį, ir džiaugiasi tais, kurie jungiasi prie organizacijos misijos ne tik nešvaistyti maisto, bet ir padėti tiems, kuriems sunku. 
Nuotrauka
eismoinfo.lt
Įkelta:
2023-03-17
Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) penktadienį pranešė, kad uždaromas tiltas per Juodupės upę valstybiniame reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 4201  Pagėgiai–Gudai–Sartininkai 9,64 kilometre, pranešama portale eismoinfo.lt
Nuotrauka
zygaiciai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Antradienį Žygaičių universaliame daugiafunkciniame centre rinkosi vietos gyventojai. Problema, dėl kurios jie susirinko, opi daugeliui nevairuojančių asmenų – autobusais pasiekti Šilutę nėra galimybės, tad gyventojai prašo grąžinti senąjį autobusų grafiką, galiojusį iki praėjusių metų rugsėjo 1-osios. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-03-16
Kraugeriškos Rusijos užmačios pasikėsino sugriauti milijonų ukrainiečių gyvenimą, daugybę jų išvijo iš gimtųjų namų. Nemažai jų, ypač moterų, kurių vyrai ir iki karo dirbo Tauragėje, rado prieglobstį mūsų mieste: įsikūrė, susirado darbus ir stengiasi kurti gyvenimus iš naujo. Vis dėlto, prisipažįsta restorane „Da Feng“ dirbančios Iryna, Valeriya ir Ruslana, nors ir kaip maloniai čia priimtos, jos tesvajoja apie viena – kuo greičiau grįžti namo. Šių moterų istorijos – „Tauragės žinių“ vedamajame.