Krantinės tvarkymo projekto pristatyme dalyvavo 5 gyventojai 
Įkelta:
2021-03-05
Nuotrauka
Jūros krantinė
Aprašymas

Gyventojai klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo Autorės nuotrauka

Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.

Klausė dėl čiuožimo kalnelio

Pirmadienį nuotoliniu būdu surengtame susitikime dalyvavo projekto rengusios bendrovės „Inžinerinis projektavimas“ atstovas, projekto autorius Povilas Jankus, rajono savivaldybės Statybos skyriaus vyr. specialistas Egidijus Montvilas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistas Feliksas Sermontis, Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. specialistas Drąsutis Brazauskas, Seimo narys Romualdas Vaitkus, miesto seniūnijos specialistas-mentorius Virginijus Žilius. Prie susirinkimo platformoje ZOOM nuolat prisijungę būdavo 4–5 gyventojai (be anksčiau paminėtų asmenų – aut.past.).

Po projekto pristatymo gyventojams leista užduoti klausimus. Pradžią klausimams davė Seimo narys. R. Vaitkus klausė, ar būtų galima grotelėmis uždengti link upės (nuo Dariaus ir Girėno gatvės) vedančiame krantinės take esantį lietaus lataką. Pasak jo, vaikai mėgsta čiuožinėti kalniuku, tačiau kalnelio pabaigoje esantis pusės metro pločio griovelis tam trukdo.

– Gal pavyktų jį padaryti uždarą? – klausė Seimo narys.

Projekto autorius ėmė svarstyti galimybes, ką būtų galima padaryti, o Statybos skyriaus vyr. specialistas E. Montvilas nukirto, kad ten nėra ko čiuožinėti, nes kyla rizika nučiuožti į vandenį.

Seimo narys klausė, ar būtų galima pėsčiųjų taką padengti mulčiumi, nes rudenį jis tampa pažliugęs. Čia statybų skyriaus vyr. specialistas paaiškino, esą mulčius netinka, nes juo bus sunku važiuoti dviratininkams, o kita danga negalima dengti, nes bet koks svoris gali sukelti šlaito irimą.

Nuotrauka
Jūros krantinė

Patikino: šaltinius surinks

V. Žilius prašė atkreipti dėmesį į drenažo sistemą, nes tako pabaigoje, šlaito apačioje, yra daug drenažo vamzdelių, tiestų 1975 m., ir jie yra prasikeitę nuo šlaito judėjimo.

Projekto autorius pažadėjo, kad tam bus skirtas ypatingas dėmesys.

– Tiek šlaito viršuje, tiek apačioje esantis drenažas nėra pamirštas, tai svarbiausias momentas siekiant surinkti šlaitu tekančius šaltinius, – sakė P. Jankus.

Nuotrauka
k
Ekrano nuotrauka. Romualdas Vaitkus (pirmas iš kairės), Povilas Jankus, Feliksas Sermontis, Artūras Gečas, Egidijus Montvilas.

Teirautasi apie galimybę įrengti apšvietimą, tačiau E. Montvilas teigė, jog tokie darbai į projektą neįtraukti, galimai apšvietimas bus įrengtas kitame projekte. Klausta, ar prie laiptų bus įrengti turėklai.

– Bus sutvarkyti laiptų įtrūkimai, nutrupėjimai, atvira armatūra bus nušveista ir apsaugota nuo erozijos. Visa tai bus tvarkoma stipriu remontiniu mišiniu. O laiptų paviršius bus padengtas specialia danga, tokiu mišiniu, kokiu dengiami tiltai siekiant mažinti jų slidumą. Turėklų įrengti nenumatyta, – sakė projekto autorius P. Jankus.

Gyventojas Artūras Gečas klausė, ar prie pėsčiųjų tako (apačioje) bus įrengti suoleliai. E. Montvilas teigė, jog jie projekte nenumatyti, tačiau turėtų būtų įrengti kitame projekte. Susirinkime dalyvavęs buvęs miesto seniūnas V.Žilius pastebėjo, jog kadaise šlaite esančiame take suoleliai keldavo problemų, jie buvo išardyti, nes prie jų būdavo girtuokliaujama, krantinėje, jo žodžiais tariant, „meilės vakarėlių“ mėgėjai primėtydavo butelių.

Gyventojai retai įsitraukia į projekto rengimą

Po susitikimo savivaldybės atstovai padėkojo į nuotolinį susitikimą prisijungusiems gyventojams už dalyvavimą. Bendrovės „Inžinerinis projektavimas“ atstovas P. Jankus pastebėjo, kad jo darbo praktikoje nėra buvę, kad viešame susirinkime aptarti projekto sprendinius būtų sulaukta tokio visuomenės susidomėjim, esą 5 susirinkime dalyvavę gyventojai yra daug.

Kadangi gyventojai nepateikė pasiūlymų susirinkimo metu pristatytiems projekto sprendiniams, priimtas sprendimas projekte nieko nekeisti.

Šių eilučių autorei yra tekę domėtis gyventojų aktyvumu reiškiant savo nuomonę dėl įvairių savivaldybės organizuojamų projektų. Dažnai nutikdavo taip, kad savivaldybės nurodytu terminu gyventojai elektroniniais laiškais jokių pasiūlymų nepateikdavo, o viešuose susirinkimuose nedalyvaudavo.

Kyla klausimas – kodėl? Prieš rengiant straipsnį su šių eilučių autore susisiekė tauragiškis Juozas Montvilas. Vyras teigė prieš keletą dešimtmečių dalyvavęs įrengiant Jūros krantinę ir išsakė nuomonę dėl būtinybės išsaugoti esamą drenažo sistemą. Pasak jo, reikėtų nupjauti šlaite augančius didesnius medžius, esą jie siūbuojami judina ir ardo šlaitą. Paklaustas, kodėl gyventojai abejingi jų miestą keičiantiems projektams, jis sakė, kad galbūt jauniems žmonėms tai nerūpi, o senjorams, kuriems viskas įdomu, naudotis šiuolaikinėmis technologijomis sudėtinga. Vyras teigė nemokantis prisijungti prie ZOOM platformos, tačiau savo pasiūlymus teigė išdėstęs Architektūros skyriaus specialistui F. Sermončiui.

Ar į juos buvo atsižvelgta, pasiteiravome E. Montvilo. Statybų skyriaus vyr. specialistas teigė, jog medžių pjovimas derintas su gamtą saugančiomis žinybomis, jie pateikė siūlymus, kuriuos želdinius galima šalinti. Šių eilučių autorės skaičiavimu, projekto schemoje pažymėti šeši medžiai, kurie bus pašalinti.

– E. Montvilas taip pat kalbėjo apie melioraciją. Tačiau mes projekto metu į žemę nelįsime, tai tik kraštovaizdžio sutvarkymo projektas, – sakė Statybos skyriaus vyr. specialistas.

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 3 valandas
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 3 valandas
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
Vakar paskelbta apie galimybę 5–8 klasių mokiniams grįžti į mokyklas. Vieni tėveliai tuo labai džiaugėsi, kiti – papylė priekaištų dėl mokinių testavimo, kuris, pasirodo, būtinas, kad vaikas galėtų praverti mokyklos duris. Šiandien rajono meras paskelbė, kad į klases grįš 5 rajono klasės.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 
Nuotrauka
dujų balionai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau metai, kai valstybė skirsto paramą dujų balionų nutarusiems atsisakyti daugiabučių gyventojams. Tą padariusiems numatytos valstybės subsidijos įsigyjant elektrinę ar dujinę viryklę. Aktyviausiai paraiškas teikia Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Raseinių gyventojai. Nors Tauragėje yra dujotiekis,  iki daugiabučių vamzdžiai nėra atvesti, todėl gyventojai savo butui gali pasirinkti tik elektros energijos šaltinį.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos PGV Tauragės PGT inspektoriai vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Reidų metu ugniagesiai inspektoriai tikrins, ar gyventojai tvarkydamiesi aplinką nepažeidinėja gaisrinės saugos reikalavimų.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-04
Rajono meras Dovydas Kaminskas šiandien po pietų paskelbė, kad nuo ateinančio pirmadienio į mokyklas mūsų rajone grįžta 5–8 klasių mokiniai. Po vyriausybės sprendimo leisti į mokyklas grįžti vyresniųjų klasių mokiniams, galutinį sprendimą paliko teisę priimti pačiom savivaldybėms.
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Įkelta:
2021-05-04
Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.
Nuotrauka
klasė
Įkelta:
2021-05-04
Patvirtinti atnaujinti Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus mokslo metus, – skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ypatingas dėmesys skiriamas matematikai ir fiziniam ugdymui gimnazinėse klasėse. Atsiranda galimybė mokiniams suteikti laisvadienius.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2021-05-04
Nuo šiol Tremties ir rezistencijos muziejus bus labiau pastebimas. Eidami, važiuodami Prezidento gatve, pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, atpažinsite iš naujo ir išraiškingo ženklinimo, – skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2021-05-03
Tauragės ligoninei trūksta slaugytojų. Apie tai prabilta praėjusią savaitę rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Dar didesnis jų trūkumas iškils rudenį, baigus įrengti prie Tauragės ligoninės statomą Geriatrijos skyrių.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2021-05-03
Po žiemiškų pavasario išdaigų artimiausiomis dienomis orai palaipsniui šils. Ramesnė ir gražesnė diena numatoma antradienį, o trečiadienį nors temperatūra ir kils aukščiau, tačiau daug kur nušniokš lietus, vietomis grūmos perkūnija. Vėliau įsivyraus vidutiniškai šilti orai, o dangumi vis keliaus lietaus debesys.
Nuotrauka
siuntos
Įkelta:
2021-05-03
Ar žinojote, kad kasdien Lietuvoje registruojama kelios dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių? Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, ruošiasi pokyčiams, susijusiems su importo PVM mokestinėmis naujovėmis. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM.
Nuotrauka
Karolina
Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Karolina
Įkelta:
2021-04-30
Sekmadienį minėsime Motinos dieną. Šį žodį norisi rašyti didžiąja raide, nes mama – žmogus, kuris visada atleis, priglaus ir apkabins paklydusį, su šypsena pabars, naktimis rymos prie lango ir kantriai lauks. Pačius gražiausius žodžius savo brangiausioms mamoms skyrė keli Lietuvos moksleivių sąjungai priklausantys moksleiviai. Jei jausmus žodžiais išreikšti sunku, tai šiltas apkabinimas pasako daugiau. Mielos mamos, su artėjančia jūsų diena! 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ trečius metus iš eilės organizuoja menų festivalį „Kvadratu“. Organizatoriai sako, kad šiemet jis bus kitoks – labiau orientuotas į nekontaktinius kultūrinius potyrius, o menui neabejingi žmonės galės ir patys prisidėti prie jo veiklų įrašydami savo pasakojimus.
Nuotrauka
mokykla
Įkelta:
2021-04-30
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. Koks jis bus Tauragėje, paaiškės greičiausiai pirmadienį. Tikėtina, kad visų reikalavimų, kurių reikėtų laikytis, įgyvendinti bus neįmanoma.  
Nuotrauka
Bagdono upelis
Įkelta:
2021-04-29
Balandžio 17 dieną ugniagesiai stabdė teršalų plitimą Vytauto gatvės upelyje, kuris įteka į Molupio tvenkinį, dar vadinamą Bagdono tvenkiniu. Po įvykio ieškodami taršos šaltinio, aplinkosaugininkai apsilankė dvidešimtyje aplink upelį esančių privačių namų valdų. Dėmesį patraukė talpa, kurioje laikytas kuras namo šildymui.
Nuotrauka
Rasita LI
Įkelta:
2021-04-29
Antroje savaitės pusėje dienos bus labai skirtingos. Ketvirtadienį orai bus ramesni, o jau penktadienį vyraus pavasariniai lietūs, vietomis griaudės perkūnija. Šeštadienį orai vėl nurims, dažniau pasirodys saulė, o sekmadienį po truputį daugės debesų, artinsis krituliai.
Nuotrauka
padangos
Įkelta:
2021-04-29
Vos keli šimtai metrų nuo Dapkiškių kaimo centro, laukuose prie apleisto pastato, jau ne vienerius metus formuojasi savavališkas sąvartynas. Didžioji dalis atliekų – automobilių padangos, kėbulo dalys, apmušalai. Vietiniai sako, kad atliekas gamtoje palieka to paties kaimo gyventojai, galimai – automobilių remontu užsiimantys asmenys. Kas tokie – niekas esą nematė ir nežino.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-28
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas šiandien patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės.