Mama – tai meilė, pagarba, šiluma, pasitikėjimas
Įkelta:
2021-04-30
Nuotrauka
Karolina
Nuotraukos autorius:
Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Karolina

Šiandien minime Motinos dieną. Šį žodį norisi rašyti didžiąja raide, nes mama – žmogus, kuris visada atleis, priglaus ir apkabins paklydusį, su šypsena pabars, naktimis rymos prie lango ir kantriai lauks. Pačius gražiausius žodžius savo brangiausioms mamoms skyrė keli Lietuvos moksleivių sąjungai priklausantys moksleiviai. Jei jausmus žodžiais išreikšti sunku, tai šiltas apkabinimas pasako daugiau. Mielos mamos, su jūsų diena! 

Karolina:

Žodis mama man visą gyvenimą reiškė meilę, pagarbą, šilumą bei pasitikėjimą. Prisiminimų su ja tiek daug, kad neužtektų keleto knygos tomų. Jos išmintis mane žavi kasdien. Ilgi pokalbiai prie kavos puodelio, mažos mūsų paslaptys bei juokeliai, kuriuos suprantam tik mes, užpildo ilgametę draugystę tokiais jausmais, kuriuos nuoširdžiai sunku žodžiais apsakyti. Pokalbiai, kurių temos – nuo meilės, mokslų iki visiškų niekų, tęsiasi valandų valandas, jie neišsemiami. Svajonės apie ateitį – mūsų mėgstamiausios. Raudoniu nudažytais skruostais nuo pavasarinių saulės spindulių ji juokiasi... Juokiasi, nes supranta, kad vaikų, kuriuos gali vadinti savo draugais, ji turi penkis. Ir jiems visiems suaugus, sugrįžus kartu su šeimomis, vieno valgomojo stalo jau nebepakaks. Manau, kad pokalbiai su ja ir yra mano įsimintiniausios akimirkos. Šiluma, sklindanti ne tik nuo kavos puodelių, bet ir nuo mūsų širdžių, namus užpildo laime. Ji – ta moteris, kuriai visada būsiu dėkinga už tai, kad ji yra. Už tai, kad myli stipriau nei kas kitas, už tai, kad ji visada šalia. O svarbiausia – už tai, jog ji mano MAMA!

Nuotrauka
Martynas

Martynas:

Manau, kaip ir dauguma vaikų, savo mamą vadinu geriausia, gražiausia, protingiausia moterimi pasaulyje. Aišku, ne visada norisi tai pripažinti, bet galų gale tai yra tiesa. Su mamomis būna visko: pykčių, laimės akimirkų, juoko ir visokiausių emocijų, kurios formuoja mūsų vaikų asmenybes ir charakterius. Mama yra žmogus, kuris pradeda dalinti meilę, rūpindamasi mumis nuo pirmos sekundės. Kad ir kaip dabar to nesuprasčiau, mes jai esame viskas, ir ji padarytų bet ką, kad jos vaikams viskas būtų gerai. Dėkui tau, mamyte, už tavo rūpestį ir meilę, kuri ugdo. Mes tave labai mylime!

Nuotrauka
viktorija

Viktorija:

Jei reikėtų apibūdinti savo mamą keliais žodžiais, tai net nežinau, ar įsitekčiau į 5 minutes. Pradėčiau nuo to, kokia ji rūpestinga, supratinga, mylinti ir atsidavusi. Kad ir kas benutiktų, kad ir kaip susipyktume, ji visada man padės ir ateis apkabinti bei pasikalbėti. Jei liūdna, ateina pralinksminti, užkutenti iki kol nebegaliu kvėpuoti. Ji labai šiltas ir nuoširdus žmogus, visada pasiruošusi ištiesti kitiems pagalbos ranką. Kartais pajuokaujame, jog kur tik kažkas nutinka, ji visad šalia padėti žmogui bėdoje. Nuo pat man neatmenamų laikų ji rūpinasi kitais, pirmiau už save (tėtis ir broliai pasakojo apie tai, kad kai gyvenome kiek vargingiau, ji pirmiau duodavo kitiems pavalgyt, o tik vėliau, jei likdavo, pavalgydavo pati). Ji nuostabiausia mama, kokios tik galėčiau norėti. Tokia jau mano mama. Myliu ją iš visos širdies ir tikrai neiškeisčiau į nieką kitą.

Nuotrauka
Gintaute

Gintautė: 

Kalbant apie prisiminimus, susijusius su mama, pirmiausia galvon šauna prieš dvejus metus muzikos mokykloje vykęs koncertas. Jis buvo skirtas tėvams, o pasirodė visi mokiniai, kurie groja trimitu. Tą dieną į mūsų pasirodymą atėjo tik mano mama, kitų vaikų tėvai negalėjo. Taip išėjo, kad mano mama dalyvavo labai gražiame koncerte. Po koncerto mano mama buvo labai laiminga. Ir aš buvau laiminga, nes juk prieš savo mama groti nėra taip ir baugu.

Nuotrauka
Meda

Meda:

Mano mama Inga turi daug nuostabių savybių. Viena iš jų – puikus humoro jausmas. Kadangi besilaukdama manęs ji turėjo atsiskaitymui išmokti 700 angliškų žodžių, praėjus daugiau nei 16 metų mama vis dar visus tikina, kad aš puikiai anglų kalbą suprantu tik dėl jos. Net ir pasakodama šią istoriją šimtąjį kartą vis tiek visus priverčia nusijuokti. Mano mama pasižymi ir nepaprastu kantrumu bei rūpestingumu. Kiekvieną kartą man išvykus pasisvečiuoti ji aukoja savo taip mėgstamą saldų miegą ir laukia manęs, nepaleidžia iš rankų telefono. Ir net ryte niekada nepyksta, o  tik paklausia, ar smagiai praleidau laiką, priversdama mane nusišypsoti. Ir tai tėra tik kelios mano mamos nuostabiosios savybės. Sveikinu su šia gražia diena, mama!

Nuotrauka
Arnas

Arnas: 

Apibūdinti mano mamą – tai tas pats, kaip parašyti apie uraganą jo didžiausio galingumo momentu. Tiktai mano mamos meilė akla, beribė, sugeba įkuždėti įsitikinimą, be kurio neįmanoma nei gyvenimo kova, nei sėkmė, giliai pasąmonėje įdiegtą įsitikinimą, kad esi vienintelis, nepranokstamas, būtinas.

 

 

 

Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 7 valandas
Tauragė pelnytai vadinama automobilininkų miestu, tad visos naujienos, susijusios su mašinomis, tauragiškiams itin aktualios. Nuo gegužės 1-osios norint parduoti automobilį jau privalu turėti savininko deklaravimo kodą (SDK) arba gresia bauda. Automobilių importuotojams gauti tokį kodą tapo iššūkiu. „Tauragės žinios“ pakalbino kelis automobilių prekyba užsiimančius verslininkus. Ką jie mano apie naująją tvarką? 
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 7 valandas
Vyriausybei švelninant karantino sąlygas Kultūros ministerijos siūlymu nuo gegužės 10 d. vėl leidžiama rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas. Jos galės vykti savivaldybėse, kuriose 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Mūsų mieste repeticijos jau gali vykti – Tauragėje dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 158,1 atvejo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar paskelbta apie galimybę 5–8 klasių mokiniams grįžti į mokyklas. Vieni tėveliai tuo labai džiaugėsi, kiti – papylė priekaištų dėl mokinių testavimo, kuris, pasirodo, būtinas, kad vaikas galėtų praverti mokyklos duris. Šiandien rajono meras paskelbė, kad į klases grįš 5 rajono klasės.
Nuotrauka
k
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pavasaris žengia nedrąsiai, vis dar nusileisdamas žiemai, kuri traukdamasi gąsdina sniegu ar kruša. Vis dėlto nemalonūs orai netrukdo gražinti miestą – tai vienur, tai kitur sodinami medžiai. Į medžių sodinimo talkas jau rinkosi Jovarų bendruomenė, Tauragės liberalai, „Lions“ klubo nariai, o netrukus Kartų parke sužaliuos magnolijų alėja. 
Nuotrauka
dujų balionai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Jau metai, kai valstybė skirsto paramą dujų balionų nutarusiems atsisakyti daugiabučių gyventojams. Tą padariusiems numatytos valstybės subsidijos įsigyjant elektrinę ar dujinę viryklę. Aktyviausiai paraiškas teikia Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Raseinių gyventojai. Nors Tauragėje yra dujotiekis,  iki daugiabučių vamzdžiai nėra atvesti, todėl gyventojai savo butui gali pasirinkti tik elektros energijos šaltinį.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos PGV Tauragės PGT inspektoriai vykdo prevencinę akciją „Nedegink žolės!“, kurią organizuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Reidų metu ugniagesiai inspektoriai tikrins, ar gyventojai tvarkydamiesi aplinką nepažeidinėja gaisrinės saugos reikalavimų.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-05-04
Rajono meras Dovydas Kaminskas šiandien po pietų paskelbė, kad nuo ateinančio pirmadienio į mokyklas mūsų rajone grįžta 5–8 klasių mokiniai. Po vyriausybės sprendimo leisti į mokyklas grįžti vyresniųjų klasių mokiniams, galutinį sprendimą paliko teisę priimti pačiom savivaldybėms.
Nuotrauka
Tauragės vandenys
Įkelta:
2021-05-04
Daugiau nei 1,6 mln. eurų – tokį finansavimą skyrė Europos Sąjungos (ES) fondai Tauragės mieste ir rajone atliekamiems darbams, kurių metu tiesiami ir rekonstruojami nuotekų tinklai, prie jų prijungiami nauji namų ūkiai. Šį projektą, pradėtą dar 2015 metų pradžioje, ketinama įgyvendinti iki šių metų rugpjūčio. Tačiau projektų, kuriais tvarkomi nuotekų tinklai, yra ir daugiau. UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius „Tauragės žinioms“ atskleidė, kiek Tauragės būstų dar ketinama prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.
Nuotrauka
klasė
Įkelta:
2021-05-04
Patvirtinti atnaujinti Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus mokslo metus, – skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Ypatingas dėmesys skiriamas matematikai ir fiziniam ugdymui gimnazinėse klasėse. Atsiranda galimybė mokiniams suteikti laisvadienius.
Nuotrauka
muziejus
Įkelta:
2021-05-04
Nuo šiol Tremties ir rezistencijos muziejus bus labiau pastebimas. Eidami, važiuodami Prezidento gatve, pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, atpažinsite iš naujo ir išraiškingo ženklinimo, – skelbia Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2021-05-03
Tauragės ligoninei trūksta slaugytojų. Apie tai prabilta praėjusią savaitę rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje. Dar didesnis jų trūkumas iškils rudenį, baigus įrengti prie Tauragės ligoninės statomą Geriatrijos skyrių.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-03
Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus net keturiems žmonėms: lengvosios atletikos treneriui Aloyzui Šlepavičiui, verslininkui Antanui Stankui, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Mažonų seniūnijos seniūnui Jonui Samoškai ir tautodailininkei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
lietus
Įkelta:
2021-05-03
Po žiemiškų pavasario išdaigų artimiausiomis dienomis orai palaipsniui šils. Ramesnė ir gražesnė diena numatoma antradienį, o trečiadienį nors temperatūra ir kils aukščiau, tačiau daug kur nušniokš lietus, vietomis grūmos perkūnija. Vėliau įsivyraus vidutiniškai šilti orai, o dangumi vis keliaus lietaus debesys.
Nuotrauka
siuntos
Įkelta:
2021-05-03
Ar žinojote, kad kasdien Lietuvoje registruojama kelios dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių? Lietuva, kaip ir visos ES valstybės narės, ruošiasi pokyčiams, susijusiems su importo PVM mokestinėmis naujovėmis. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas. Nuo šių metų liepos 1 d. visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ trečius metus iš eilės organizuoja menų festivalį „Kvadratu“. Organizatoriai sako, kad šiemet jis bus kitoks – labiau orientuotas į nekontaktinius kultūrinius potyrius, o menui neabejingi žmonės galės ir patys prisidėti prie jo veiklų įrašydami savo pasakojimus.
Nuotrauka
mokykla
Įkelta:
2021-04-30
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas trečiadienį patvirtintas vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. Koks jis bus Tauragėje, paaiškės greičiausiai pirmadienį. Tikėtina, kad visų reikalavimų, kurių reikėtų laikytis, įgyvendinti bus neįmanoma.  
Nuotrauka
Bagdono upelis
Įkelta:
2021-04-29
Balandžio 17 dieną ugniagesiai stabdė teršalų plitimą Vytauto gatvės upelyje, kuris įteka į Molupio tvenkinį, dar vadinamą Bagdono tvenkiniu. Po įvykio ieškodami taršos šaltinio, aplinkosaugininkai apsilankė dvidešimtyje aplink upelį esančių privačių namų valdų. Dėmesį patraukė talpa, kurioje laikytas kuras namo šildymui.
Nuotrauka
Rasita LI
Įkelta:
2021-04-29
Antroje savaitės pusėje dienos bus labai skirtingos. Ketvirtadienį orai bus ramesni, o jau penktadienį vyraus pavasariniai lietūs, vietomis griaudės perkūnija. Šeštadienį orai vėl nurims, dažniau pasirodys saulė, o sekmadienį po truputį daugės debesų, artinsis krituliai.
Nuotrauka
padangos
Įkelta:
2021-04-29
Vos keli šimtai metrų nuo Dapkiškių kaimo centro, laukuose prie apleisto pastato, jau ne vienerius metus formuojasi savavališkas sąvartynas. Didžioji dalis atliekų – automobilių padangos, kėbulo dalys, apmušalai. Vietiniai sako, kad atliekas gamtoje palieka to paties kaimo gyventojai, galimai – automobilių remontu užsiimantys asmenys. Kas tokie – niekas esą nematė ir nežino.
Nuotrauka
Įkelta:
2021-04-28
Nuo gegužės 10-osios į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Toks sprendimas šiandien patvirtintas Vyriausybės posėdyje. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priims savivaldybės. 
Nuotrauka
samoška
Įkelta:
2021-04-28
Ilgametis Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, šiandien švenčiantis 65-ąjį gimtadienį, sulaukė daugybės sveikinimų. 38-erius metus savivaldoje dirbęs vyras yra buvęs Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, prieš keletą metų buvo išrinktas Tauragės rajono metų seniūnu, yra gavęs ir „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą. O šiandien savivaldybės taryba nubalsavo suteikti J. Samoškai Tauragės garbės piliečio vardą.