Vėluojančios renovacijos grimasos: elektrą tvarkė santechnikai
Įkelta:
2022-04-27
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Antanina Barauskienė išsakė daug priekaištų daugiabutį renovuojantiems rangovams 

Autoriaus nuotrauka

 

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

2020 metais prasidėję renovacijos darbai Dariaus ir Girėno gatvės 32-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje turėjo trukti maždaug metus. Tačiau jie tęsiasi iki šiol. Dulkes ryjantys, nuolatinį triukšmą girdintys daugiabučio gyventojai neteko kantrybės. Jie pirštu beda ir į pavojingą elektros instaliacijos būklę – namo rūsyje kyšo atviri laidai, kai kur jie tabaluoja prie lubų. Darbus administruojančios bendrovės Tauragės šilumos tinklai atstovai bei renovaciją atliekanti bendrovė „MNTO statyba“ trūkumus žada nedelsdama pašalinti.

Trūkumai bado akis

Dariaus ir Girėno g. 32-ojo daugiabučio atnaujinimo projekte, kuris paskelbtas Tauragės šilumos tinklų tinklalapyje, dėstoma, kad daugiabutyje iš viso yra 86 butai, iš kurių 2 – negyvenami. 

Dokumente įvardijama, kad apžiūros, įvykusios prieš keletą metų, metu pastato būklė buvo prasta: kai kur betoninė danga sutrūkusi, mūras ištrupėjęs, dalis butų ir laiptinių medinių langų – nesandarūs, dėl to patiriama šilumos nuostolių. Šiluma iškeliaudavo ir per plyšius rūsyje. Be to, ekspertai pastebėjo, kad bloga ir balkonų būklė, o dėl nubėgančio vandens drėksta pamatai. 

Po dalies jau atliktų renovacijos darbų šio namo gyventojai turi ir kuo pasidžiaugti – sutvarkyta laiptinė, sumontuoti nauji radiatoriai, sumažėjo sąskaitos už šildymą. 

– Bet kai kurie trūkumai tiesiog bado akis, – ištarė ilgametė šio daugiabučio gyventoja Antanina Barauskienė, pagalbos atskubėjusi į „Tauragės žinias“.

Darbininkai liepė nekišti rankų

Ji pasakojo, kad daugiabučio namo rūsyje, kur saugomos įvairios gyventojų suneštos gamtos gėrybės (uogienės, grybai ir t.t) arba nebereikalingi rakandai, daugiausia buvo atlikti santechnikos darbai, tačiau elektros instaliacija ir toliau kelia didelį nerimą.  

Anot moters, rūsyje darbus atlikę santechnikai vienoje vietoje į lempos lizdą mėgindavo prisukti ir lemputę, tačiau jau tai darant juos šiek tiek krėsdavo elektros srovė. O įsukti lempos, pasak pašnekovės, laikydavo neilgai. Rūsyje moteris parodė stalą, ant kurio gulėjo bent kelios elektros lemputės – pasak namo gyventojos, jas tenka keisti nuolat.

– Vis keitė ir keitė. O mums liepdavo iš viso nieko nedaryti ir perspėdavo, kad jeigu kišime nagus, būsime nukrėsti, – kalbėjo ji. 

Nuotrauka
renovacija

Pasak A. Barauskienės, dėl netvarkingos elektros instaliacijos gali kilti gaisrų. Tai ji yra mačiusi ir savo akimis. 

– Prieš kelis metus vienas mūsų kaimynas rūsyje remontuodavo įvairius prietaisus. Kadangi neatsakingai elgėsi su elektra, yra kilę ir gaisrų. Pamenu, buvo daug dūmų, ugniagesiai gesino. Įvykiai seni, bet įsirėžę į atmintį, – prisiminimais dalijosi tauragiškė. 

Skambino direktoriui

Pašnekovė teigė dėl taip susiklosčiusios situacijos susisiekusi su renovaciją atliekančios Klaipėdoje registruotos bendrovės „MNTO statyba“ vadovu. 

– Sakė: „Darysim, tik trūksta medžiagų“. Ėmė aiškinti apie pandemiją. Bet aš jam papasakojau, kad bet kada tiek aš, tiek santechnikai, kurie darbavosi rūsyje, gali būti nutrenkti, juk jiems tenka vaikščioti ir po šio daugiabučio rūsį, tai natūralu, kad juos gali nukrėsti elektra. Jie jau sudegino daugybę elektros lempučių. Nejaugi jiems negaila jų pačių resursų – tų sudegintų elektros lempučių, o galų gale – ir jų pačių darbuotojų? Beje, namo gyventojai į rūsį patekti saugiai irgi negali – turi neštis žibintuvėlius, akylai stebėti, kur liečiasi, nes elektros jungikliai neveikia, nežinia, kur koks atviras laidas dar kyšo. O viena lemputė išvis įsijungia įdomiai... Žinot, aš jums geriau parodysiu, – ištarė moteris ir čia pat stovėdama rūsyje pašvietė žibintuvėliu į atvirus elektros laidus, nutiestus ties siena, ant kurios pritvirtintas elektros jungiklis. Moteris nespaudinėjo jungiklio – anot jos, tai bergždžias reikalas. 

Pasak jos, šiuos laidus sutvarkyti mėgino santechnikai, bet jiems to padaryti, žinoma, nepavyko.

Laidas ėmė kibirkščiuoti

85-erių gyventoja ėmė klibinti laidus ir pasirodė elektros kibirkštis. Situaciją stebėjusiam korespondentui neliko nieko kito, kaip tik atsitraukti ir perspėti moteriškę: 

– Jūs atsargiai. Nelieskite. Aš tikrai tikiu jūsų žodžiais, kad elektros instaliacija nėra sutvarkyta. Svarbiausia, kad viską demonstruodama galite nusitrenkti pati. 

– Viskas gerai, aš moku čia įjungti, – numojo ranka į pavojų moteris ir tęsė savo pradėtą darbą.

Nuotrauka
renovacija

Sujungusi laidus A. Barauskienė jau galėjo džiaugtis – rūsyje įsižiebė šviesa.

– Štai taip mes čia įsijungiame elektrą, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo namo gyventoja.

Anot jos, elektra nuolat nukrečia rūsyje plušančius darbininkus, kartais jie prie sienos, kurioje esti atviri laidai, prisiliečia nugara arba nešiodami įvairias statybines medžiagas. 

– Štai kokia siaubinga tai yra situacija, – sakė namo gyventoja.

Be to, ji stebėjosi ir tuo, jog kai kurie kiti jungikliai daugiabučio rūsyje irgi neveikia, o darbininkai jai esą pareiškė nieko tvarkyti neketinantys. Nors šie laidai ir nėra atviri, tačiau dalis jų tabaluoja palei lubas. 

– Negaliu patikėti, kad tokie vaizdai yra jau po rūsyje įvykusios renovacijos, – pareiškė ji.

Tačiau „Tauragės žinios“ išsiaiškino, kad rūsyje darbų tikrai niekas neplanuoja baigti palikę tokią situaciją.

„Kai kurie (atvirų elektros laidų, – aut. past.) atsišakojimai yra nelegalūs: kas juos sudarė, nėra aišku, bus pašalinti, izoliuoti ir pakabintos perspėjančios lentelės – kaip priklauso. Keisis visa sistema“, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį informavo renovaciją  prižiūrinčių Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas. 

Jis teigė, kad elektros instaliaciją rūsyje tvarkyti ruošiamasi nedelsiant. Pasak jo, renovaciją atliekančios įmonės vadovas jam pažadėjo, kad intensyvūs elektros ir inžinerinės sistemos darbai bus pradėti nuo kito pirmadienio. 

Po žurnalisto skambučio ėmėsi veiksmų

A.Arcišauskas teigė, kad po „Tauragės žinių“ kreipimosi jis aptarė su rangovu defektus, trūkumus. Renovaciją vykdanti įmonė, anot jo, šiuo metu turi pateikti informaciją apie trūkumų pašalinimą ir sudaryti darbų grafiką.

Nuotrauka
renovacija

Anot jo, renovacijos darbams koją kiša padėtis, susidariusi dėl COVID-19, bei netinkamos oro sąlygos – krituliai, vėjas. Pastaruoju metu dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje ėmė stigti medžiagų, teigė jis bei pabrėžė, kad susiduriama su problemomis ir ieškant specialistų.

Trečiadienį namo gyventoja A. Barauskienė „Tauragės žinias“ informavo, kad šeštadienį prie namo jau lankėsi būrys specialistų, vienas jų – renovaciją atliekančios bendrovės „MNTO“ vadovas Mindaugas Pranauskas. 

– Vaikštinėjo, žiūrinėjo, vertino padėtį. Buvau su juo susitikusi. Dar kartą aptarėme trūkumus, – kalbėjo A. Barauskienė.

Su žurnalistu bendrauti vengė

„Tauragės žinios“ trečiadienį susisiekė su „MNTO“ vadovu Mindaugu Pranausku, tačiau jis pareiškė, kad į klausimus atsakyti laiko neturintis, mat dalyvausiantis susitikime, ir paprašė perskambinti. Tačiau M. Pranauskas telefonu vėliau nebeatsiliepė nei trečiadienio vakarą, nei ketvirtadienio rytą. 

Kaip skelbiama 2019 metais parengtame investiciniame plane, preliminariai DAriaus ir Girėno g. 32 daugiabučio renovacija gyventojams turėtų atsieiti 221,6 tūkst. Eur. Buvo skaičiuojama, kad tiek kainuos stogo, sienų, rūsio perdangų šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vandens sistemų atnaujinimas, laiptinių remontas, elektros instaliacijų atnaujinimas ir kt.

Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas. 
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2022-07-31
Išpuoselėtas Skaudvilės tvenkinio paplūdimys šiuo metu ištuštėjęs – nuo liepos 1-osios pradėti tvenkinio vandens lygio pažeminimo darbai, kad būtų galima įrengti žuvų pralaidą.  Nors besimaudančiųjų  beveik nėra, paplūdimyje laiką leisti galima – skaudviliškiai  naudojasi treniruokliais, žaidžia krepšinį, futbolą. O kad jau vandens lygis nusekęs, bendruomenė kviečiama į talką. 
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-07-29
Tauragėje suprojektuotos sporto arenos statytojų paieškos įklimpo. Savivaldybė šiais metais paskelbė, o vėliau nutraukė viešąjį pirkimą rangovų paieškai. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir praėjusiais metais.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-07-28
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Išsamiau apie visus juos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kino sale
Įkelta:
2022-07-27
Tauragės rajono savivaldybė ieško rangovų, kurie atliktų Vytauto gatvės 141-uoju numeriu pažymėto pastato vieno korpuso rekonstravimo darbus – įrengtų kino salę, atliktų kitus darbus. Šis viešasis pirkimas liepos 11-ąją paskelbtas jau ketvirtą kartą. Įmonės savo pasiūlymus gali teikti iki pirmadienio.