Vėluojančios renovacijos grimasos: elektrą tvarkė santechnikai
Įkelta:
2022-04-27
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Antanina Barauskienė išsakė daug priekaištų daugiabutį renovuojantiems rangovams 

Autoriaus nuotrauka

 

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

2020 metais prasidėję renovacijos darbai Dariaus ir Girėno gatvės 32-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje turėjo trukti maždaug metus. Tačiau jie tęsiasi iki šiol. Dulkes ryjantys, nuolatinį triukšmą girdintys daugiabučio gyventojai neteko kantrybės. Jie pirštu beda ir į pavojingą elektros instaliacijos būklę – namo rūsyje kyšo atviri laidai, kai kur jie tabaluoja prie lubų. Darbus administruojančios bendrovės Tauragės šilumos tinklai atstovai bei renovaciją atliekanti bendrovė „MNTO statyba“ trūkumus žada nedelsdama pašalinti.

Trūkumai bado akis

Dariaus ir Girėno g. 32-ojo daugiabučio atnaujinimo projekte, kuris paskelbtas Tauragės šilumos tinklų tinklalapyje, dėstoma, kad daugiabutyje iš viso yra 86 butai, iš kurių 2 – negyvenami. 

Dokumente įvardijama, kad apžiūros, įvykusios prieš keletą metų, metu pastato būklė buvo prasta: kai kur betoninė danga sutrūkusi, mūras ištrupėjęs, dalis butų ir laiptinių medinių langų – nesandarūs, dėl to patiriama šilumos nuostolių. Šiluma iškeliaudavo ir per plyšius rūsyje. Be to, ekspertai pastebėjo, kad bloga ir balkonų būklė, o dėl nubėgančio vandens drėksta pamatai. 

Po dalies jau atliktų renovacijos darbų šio namo gyventojai turi ir kuo pasidžiaugti – sutvarkyta laiptinė, sumontuoti nauji radiatoriai, sumažėjo sąskaitos už šildymą. 

– Bet kai kurie trūkumai tiesiog bado akis, – ištarė ilgametė šio daugiabučio gyventoja Antanina Barauskienė, pagalbos atskubėjusi į „Tauragės žinias“.

Darbininkai liepė nekišti rankų

Ji pasakojo, kad daugiabučio namo rūsyje, kur saugomos įvairios gyventojų suneštos gamtos gėrybės (uogienės, grybai ir t.t) arba nebereikalingi rakandai, daugiausia buvo atlikti santechnikos darbai, tačiau elektros instaliacija ir toliau kelia didelį nerimą.  

Anot moters, rūsyje darbus atlikę santechnikai vienoje vietoje į lempos lizdą mėgindavo prisukti ir lemputę, tačiau jau tai darant juos šiek tiek krėsdavo elektros srovė. O įsukti lempos, pasak pašnekovės, laikydavo neilgai. Rūsyje moteris parodė stalą, ant kurio gulėjo bent kelios elektros lemputės – pasak namo gyventojos, jas tenka keisti nuolat.

– Vis keitė ir keitė. O mums liepdavo iš viso nieko nedaryti ir perspėdavo, kad jeigu kišime nagus, būsime nukrėsti, – kalbėjo ji. 

Nuotrauka
renovacija

Pasak A. Barauskienės, dėl netvarkingos elektros instaliacijos gali kilti gaisrų. Tai ji yra mačiusi ir savo akimis. 

– Prieš kelis metus vienas mūsų kaimynas rūsyje remontuodavo įvairius prietaisus. Kadangi neatsakingai elgėsi su elektra, yra kilę ir gaisrų. Pamenu, buvo daug dūmų, ugniagesiai gesino. Įvykiai seni, bet įsirėžę į atmintį, – prisiminimais dalijosi tauragiškė. 

Skambino direktoriui

Pašnekovė teigė dėl taip susiklosčiusios situacijos susisiekusi su renovaciją atliekančios Klaipėdoje registruotos bendrovės „MNTO statyba“ vadovu. 

– Sakė: „Darysim, tik trūksta medžiagų“. Ėmė aiškinti apie pandemiją. Bet aš jam papasakojau, kad bet kada tiek aš, tiek santechnikai, kurie darbavosi rūsyje, gali būti nutrenkti, juk jiems tenka vaikščioti ir po šio daugiabučio rūsį, tai natūralu, kad juos gali nukrėsti elektra. Jie jau sudegino daugybę elektros lempučių. Nejaugi jiems negaila jų pačių resursų – tų sudegintų elektros lempučių, o galų gale – ir jų pačių darbuotojų? Beje, namo gyventojai į rūsį patekti saugiai irgi negali – turi neštis žibintuvėlius, akylai stebėti, kur liečiasi, nes elektros jungikliai neveikia, nežinia, kur koks atviras laidas dar kyšo. O viena lemputė išvis įsijungia įdomiai... Žinot, aš jums geriau parodysiu, – ištarė moteris ir čia pat stovėdama rūsyje pašvietė žibintuvėliu į atvirus elektros laidus, nutiestus ties siena, ant kurios pritvirtintas elektros jungiklis. Moteris nespaudinėjo jungiklio – anot jos, tai bergždžias reikalas. 

Pasak jos, šiuos laidus sutvarkyti mėgino santechnikai, bet jiems to padaryti, žinoma, nepavyko.

Laidas ėmė kibirkščiuoti

85-erių gyventoja ėmė klibinti laidus ir pasirodė elektros kibirkštis. Situaciją stebėjusiam korespondentui neliko nieko kito, kaip tik atsitraukti ir perspėti moteriškę: 

– Jūs atsargiai. Nelieskite. Aš tikrai tikiu jūsų žodžiais, kad elektros instaliacija nėra sutvarkyta. Svarbiausia, kad viską demonstruodama galite nusitrenkti pati. 

– Viskas gerai, aš moku čia įjungti, – numojo ranka į pavojų moteris ir tęsė savo pradėtą darbą.

Nuotrauka
renovacija

Sujungusi laidus A. Barauskienė jau galėjo džiaugtis – rūsyje įsižiebė šviesa.

– Štai taip mes čia įsijungiame elektrą, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo namo gyventoja.

Anot jos, elektra nuolat nukrečia rūsyje plušančius darbininkus, kartais jie prie sienos, kurioje esti atviri laidai, prisiliečia nugara arba nešiodami įvairias statybines medžiagas. 

– Štai kokia siaubinga tai yra situacija, – sakė namo gyventoja.

Be to, ji stebėjosi ir tuo, jog kai kurie kiti jungikliai daugiabučio rūsyje irgi neveikia, o darbininkai jai esą pareiškė nieko tvarkyti neketinantys. Nors šie laidai ir nėra atviri, tačiau dalis jų tabaluoja palei lubas. 

– Negaliu patikėti, kad tokie vaizdai yra jau po rūsyje įvykusios renovacijos, – pareiškė ji.

Tačiau „Tauragės žinios“ išsiaiškino, kad rūsyje darbų tikrai niekas neplanuoja baigti palikę tokią situaciją.

„Kai kurie (atvirų elektros laidų, – aut. past.) atsišakojimai yra nelegalūs: kas juos sudarė, nėra aišku, bus pašalinti, izoliuoti ir pakabintos perspėjančios lentelės – kaip priklauso. Keisis visa sistema“, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį informavo renovaciją  prižiūrinčių Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas. 

Jis teigė, kad elektros instaliaciją rūsyje tvarkyti ruošiamasi nedelsiant. Pasak jo, renovaciją atliekančios įmonės vadovas jam pažadėjo, kad intensyvūs elektros ir inžinerinės sistemos darbai bus pradėti nuo kito pirmadienio. 

Po žurnalisto skambučio ėmėsi veiksmų

A.Arcišauskas teigė, kad po „Tauragės žinių“ kreipimosi jis aptarė su rangovu defektus, trūkumus. Renovaciją vykdanti įmonė, anot jo, šiuo metu turi pateikti informaciją apie trūkumų pašalinimą ir sudaryti darbų grafiką.

Nuotrauka
renovacija

Anot jo, renovacijos darbams koją kiša padėtis, susidariusi dėl COVID-19, bei netinkamos oro sąlygos – krituliai, vėjas. Pastaruoju metu dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje ėmė stigti medžiagų, teigė jis bei pabrėžė, kad susiduriama su problemomis ir ieškant specialistų.

Trečiadienį namo gyventoja A. Barauskienė „Tauragės žinias“ informavo, kad šeštadienį prie namo jau lankėsi būrys specialistų, vienas jų – renovaciją atliekančios bendrovės „MNTO“ vadovas Mindaugas Pranauskas. 

– Vaikštinėjo, žiūrinėjo, vertino padėtį. Buvau su juo susitikusi. Dar kartą aptarėme trūkumus, – kalbėjo A. Barauskienė.

Su žurnalistu bendrauti vengė

„Tauragės žinios“ trečiadienį susisiekė su „MNTO“ vadovu Mindaugu Pranausku, tačiau jis pareiškė, kad į klausimus atsakyti laiko neturintis, mat dalyvausiantis susitikime, ir paprašė perskambinti. Tačiau M. Pranauskas telefonu vėliau nebeatsiliepė nei trečiadienio vakarą, nei ketvirtadienio rytą. 

Kaip skelbiama 2019 metais parengtame investiciniame plane, preliminariai DAriaus ir Girėno g. 32 daugiabučio renovacija gyventojams turėtų atsieiti 221,6 tūkst. Eur. Buvo skaičiuojama, kad tiek kainuos stogo, sienų, rūsio perdangų šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vandens sistemų atnaujinimas, laiptinių remontas, elektros instaliacijų atnaujinimas ir kt.

Elektros prekes

Nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Birželio 1 d. startuoja bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų lauks 11 valstybinių ir 5 nevalstybiniai universitetai, 12 valstybinių ir 6 nevalstybinės kolegijos. Į valstybės finansuojamas vietas numatoma priimti tiek pat pirmakursių, kaip ir pernai – 12,7 tūkst. Ką svarbu žinoti stojantiesiems?
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
prieš 1 dieną
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.