Vėluojančios renovacijos grimasos: elektrą tvarkė santechnikai
Įkelta:
2022-04-27
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Antanina Barauskienė išsakė daug priekaištų daugiabutį renovuojantiems rangovams 

Autoriaus nuotrauka

 

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

,
Nuotrauka
renovacija
Aprašymas

Tokie vaizdai užfiksuoti daugiabučio rūsyje.

Autoriaus nuotrauka

2020 metais prasidėję renovacijos darbai Dariaus ir Girėno gatvės 32-uoju numeriu pažymėtame daugiabutyje turėjo trukti maždaug metus. Tačiau jie tęsiasi iki šiol. Dulkes ryjantys, nuolatinį triukšmą girdintys daugiabučio gyventojai neteko kantrybės. Jie pirštu beda ir į pavojingą elektros instaliacijos būklę – namo rūsyje kyšo atviri laidai, kai kur jie tabaluoja prie lubų. Darbus administruojančios bendrovės Tauragės šilumos tinklai atstovai bei renovaciją atliekanti bendrovė „MNTO statyba“ trūkumus žada nedelsdama pašalinti.

Trūkumai bado akis

Dariaus ir Girėno g. 32-ojo daugiabučio atnaujinimo projekte, kuris paskelbtas Tauragės šilumos tinklų tinklalapyje, dėstoma, kad daugiabutyje iš viso yra 86 butai, iš kurių 2 – negyvenami. 

Dokumente įvardijama, kad apžiūros, įvykusios prieš keletą metų, metu pastato būklė buvo prasta: kai kur betoninė danga sutrūkusi, mūras ištrupėjęs, dalis butų ir laiptinių medinių langų – nesandarūs, dėl to patiriama šilumos nuostolių. Šiluma iškeliaudavo ir per plyšius rūsyje. Be to, ekspertai pastebėjo, kad bloga ir balkonų būklė, o dėl nubėgančio vandens drėksta pamatai. 

Po dalies jau atliktų renovacijos darbų šio namo gyventojai turi ir kuo pasidžiaugti – sutvarkyta laiptinė, sumontuoti nauji radiatoriai, sumažėjo sąskaitos už šildymą. 

– Bet kai kurie trūkumai tiesiog bado akis, – ištarė ilgametė šio daugiabučio gyventoja Antanina Barauskienė, pagalbos atskubėjusi į „Tauragės žinias“.

Darbininkai liepė nekišti rankų

Ji pasakojo, kad daugiabučio namo rūsyje, kur saugomos įvairios gyventojų suneštos gamtos gėrybės (uogienės, grybai ir t.t) arba nebereikalingi rakandai, daugiausia buvo atlikti santechnikos darbai, tačiau elektros instaliacija ir toliau kelia didelį nerimą.  

Anot moters, rūsyje darbus atlikę santechnikai vienoje vietoje į lempos lizdą mėgindavo prisukti ir lemputę, tačiau jau tai darant juos šiek tiek krėsdavo elektros srovė. O įsukti lempos, pasak pašnekovės, laikydavo neilgai. Rūsyje moteris parodė stalą, ant kurio gulėjo bent kelios elektros lemputės – pasak namo gyventojos, jas tenka keisti nuolat.

– Vis keitė ir keitė. O mums liepdavo iš viso nieko nedaryti ir perspėdavo, kad jeigu kišime nagus, būsime nukrėsti, – kalbėjo ji. 

Nuotrauka
renovacija

Pasak A. Barauskienės, dėl netvarkingos elektros instaliacijos gali kilti gaisrų. Tai ji yra mačiusi ir savo akimis. 

– Prieš kelis metus vienas mūsų kaimynas rūsyje remontuodavo įvairius prietaisus. Kadangi neatsakingai elgėsi su elektra, yra kilę ir gaisrų. Pamenu, buvo daug dūmų, ugniagesiai gesino. Įvykiai seni, bet įsirėžę į atmintį, – prisiminimais dalijosi tauragiškė. 

Skambino direktoriui

Pašnekovė teigė dėl taip susiklosčiusios situacijos susisiekusi su renovaciją atliekančios Klaipėdoje registruotos bendrovės „MNTO statyba“ vadovu. 

– Sakė: „Darysim, tik trūksta medžiagų“. Ėmė aiškinti apie pandemiją. Bet aš jam papasakojau, kad bet kada tiek aš, tiek santechnikai, kurie darbavosi rūsyje, gali būti nutrenkti, juk jiems tenka vaikščioti ir po šio daugiabučio rūsį, tai natūralu, kad juos gali nukrėsti elektra. Jie jau sudegino daugybę elektros lempučių. Nejaugi jiems negaila jų pačių resursų – tų sudegintų elektros lempučių, o galų gale – ir jų pačių darbuotojų? Beje, namo gyventojai į rūsį patekti saugiai irgi negali – turi neštis žibintuvėlius, akylai stebėti, kur liečiasi, nes elektros jungikliai neveikia, nežinia, kur koks atviras laidas dar kyšo. O viena lemputė išvis įsijungia įdomiai... Žinot, aš jums geriau parodysiu, – ištarė moteris ir čia pat stovėdama rūsyje pašvietė žibintuvėliu į atvirus elektros laidus, nutiestus ties siena, ant kurios pritvirtintas elektros jungiklis. Moteris nespaudinėjo jungiklio – anot jos, tai bergždžias reikalas. 

Pasak jos, šiuos laidus sutvarkyti mėgino santechnikai, bet jiems to padaryti, žinoma, nepavyko.

Laidas ėmė kibirkščiuoti

85-erių gyventoja ėmė klibinti laidus ir pasirodė elektros kibirkštis. Situaciją stebėjusiam korespondentui neliko nieko kito, kaip tik atsitraukti ir perspėti moteriškę: 

– Jūs atsargiai. Nelieskite. Aš tikrai tikiu jūsų žodžiais, kad elektros instaliacija nėra sutvarkyta. Svarbiausia, kad viską demonstruodama galite nusitrenkti pati. 

– Viskas gerai, aš moku čia įjungti, – numojo ranka į pavojų moteris ir tęsė savo pradėtą darbą.

Nuotrauka
renovacija

Sujungusi laidus A. Barauskienė jau galėjo džiaugtis – rūsyje įsižiebė šviesa.

– Štai taip mes čia įsijungiame elektrą, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo namo gyventoja.

Anot jos, elektra nuolat nukrečia rūsyje plušančius darbininkus, kartais jie prie sienos, kurioje esti atviri laidai, prisiliečia nugara arba nešiodami įvairias statybines medžiagas. 

– Štai kokia siaubinga tai yra situacija, – sakė namo gyventoja.

Be to, ji stebėjosi ir tuo, jog kai kurie kiti jungikliai daugiabučio rūsyje irgi neveikia, o darbininkai jai esą pareiškė nieko tvarkyti neketinantys. Nors šie laidai ir nėra atviri, tačiau dalis jų tabaluoja palei lubas. 

– Negaliu patikėti, kad tokie vaizdai yra jau po rūsyje įvykusios renovacijos, – pareiškė ji.

Tačiau „Tauragės žinios“ išsiaiškino, kad rūsyje darbų tikrai niekas neplanuoja baigti palikę tokią situaciją.

„Kai kurie (atvirų elektros laidų, – aut. past.) atsišakojimai yra nelegalūs: kas juos sudarė, nėra aišku, bus pašalinti, izoliuoti ir pakabintos perspėjančios lentelės – kaip priklauso. Keisis visa sistema“, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį informavo renovaciją  prižiūrinčių Tauragės šilumos tinklų direktorius Audrius Arcišauskas. 

Jis teigė, kad elektros instaliaciją rūsyje tvarkyti ruošiamasi nedelsiant. Pasak jo, renovaciją atliekančios įmonės vadovas jam pažadėjo, kad intensyvūs elektros ir inžinerinės sistemos darbai bus pradėti nuo kito pirmadienio. 

Po žurnalisto skambučio ėmėsi veiksmų

A.Arcišauskas teigė, kad po „Tauragės žinių“ kreipimosi jis aptarė su rangovu defektus, trūkumus. Renovaciją vykdanti įmonė, anot jo, šiuo metu turi pateikti informaciją apie trūkumų pašalinimą ir sudaryti darbų grafiką.

Nuotrauka
renovacija

Anot jo, renovacijos darbams koją kiša padėtis, susidariusi dėl COVID-19, bei netinkamos oro sąlygos – krituliai, vėjas. Pastaruoju metu dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje ėmė stigti medžiagų, teigė jis bei pabrėžė, kad susiduriama su problemomis ir ieškant specialistų.

Trečiadienį namo gyventoja A. Barauskienė „Tauragės žinias“ informavo, kad šeštadienį prie namo jau lankėsi būrys specialistų, vienas jų – renovaciją atliekančios bendrovės „MNTO“ vadovas Mindaugas Pranauskas. 

– Vaikštinėjo, žiūrinėjo, vertino padėtį. Buvau su juo susitikusi. Dar kartą aptarėme trūkumus, – kalbėjo A. Barauskienė.

Su žurnalistu bendrauti vengė

„Tauragės žinios“ trečiadienį susisiekė su „MNTO“ vadovu Mindaugu Pranausku, tačiau jis pareiškė, kad į klausimus atsakyti laiko neturintis, mat dalyvausiantis susitikime, ir paprašė perskambinti. Tačiau M. Pranauskas telefonu vėliau nebeatsiliepė nei trečiadienio vakarą, nei ketvirtadienio rytą. 

Kaip skelbiama 2019 metais parengtame investiciniame plane, preliminariai DAriaus ir Girėno g. 32 daugiabučio renovacija gyventojams turėtų atsieiti 221,6 tūkst. Eur. Buvo skaičiuojama, kad tiek kainuos stogo, sienų, rūsio perdangų šiltinimas, langų ir balkonų durų keitimas, šildymo sistemos pertvarkymas, vandens sistemų atnaujinimas, laiptinių remontas, elektros instaliacijų atnaujinimas ir kt.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.