Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis – Lauksargiuose ruošiama apgyvendinti iki 100 ukrainiečių
Įkelta:
2022-11-21
Nuotrauka
lauksargiai
Aprašymas

Lauksargių pradinės mokyklos pastate ruošiamasi įkurdinti pabėgėlius iš Ukrainos 

Autorės nuotrauka

 

Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Tarybos bendrajame komitetų posėdyje pirmadienį administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė pristatė sprendimo projektą dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių priėmimo centru. Kaip skelbta anksčiau, artėjant žiemai besitraukiantys nuo karo ukrainiečiai mūsų savivaldybėje būtų apgyvendinami Lauksargiuose, antrajame Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių skyriaus aukšte. 

Pasak specialistės, bendradarbiavimo sutartyje yra numatyti savivaldybės ir Pabėgėlių apgyvendinimo centro įsipareigojimai dėl bendradarbiavimo, materialinio aprūpinimo ir kitų klausimų. Numatoma, kad sutartis įsigalioja, kai ją pasirašo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, ji galiotų 12 mėnesių. 

Pasak L. Rimkuvienės, Lauksargiuose planuojama apgyvendinti iki 100 žmonių.

Svarstant klausimą tarybos nariui Pranui Petrošiui buvo neaišku, kodėl prieš pradedant ruoštis galimam ukrainiečių atvykimui dėl to nesitarta su taryba. Pasak jo, šis klausimas buvo žinomas dar  rugsėjo mėnesį.

 – Kodėl su rajono tarybos nariais visiškai nediskutuojama, jie neinformuojami? – klausė tarybos narys. 

Meras Dovydas Kaminskas pripažino, kad šįsyk biurokratija vejasi gyvenimo realybę, panašių situacijų dar niekada nebuvo.

– Nežinome, kokie sprendimai, kada ir kaip turi būti priiminėjami, todėl dabar ta biurokratija eina iš paskos. Tokios situacijos niekada nebuvo nei Pabėgėlių centre, nei Tauragės rajono savivaldybėje. Tokia gyvenimo realybė. Kai tik sužinome, ką reikia padaryti, iš karto ir darome, o ne kažkur kažką slepiame, – teigė meras.

Į bendrąjį tarybos komitetų posėdį pirmadienį prisijungė ir Irmantas Gudonavičius, Ruklos pabėgėlių centro apgyvendinimo ir aprūpinimo skyriaus vadovas, atsakingas už būsimą ukrainiečių srautą, kurio tikimasi sulaukti dar labiau atšalus.

– Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) buvo duota užduotis paruošti tam tikrą skaičių vietų. Vasarą buvo pravažiuotos visos savivaldybės, kurios pasiūlė arba tiesiog buvo priimtas sprendimas panaudoti tinkamus apgyvendinimui pastatus, tad ir buvo pasirinktos mokyklos. Tauragės rajone pravažiuota ne viena mokykla, – kalbėjo I. Gudonavičius. 

Pabėgėlių centro atstovas akcentavo, kad savivaldybė turto centrui neperduoda.

– Mes pasirašome tik bendradarbiavimo sutartį, kurią administruos savivaldybė, SADM aprūpina apgyvendinimo vietas visa būtina infrastruktūra nuo elementarių baldų, lovų, sanitarinių mazgų, kurie bus pastatyti šalia mokyklos, – teigė I. Gudonavičius. 

Jis patvirtino, kad šie darbai po truputį vyksta. Reikalingi daiktai vežami iš visos Europos. 

Iš viso šalyje kaip galimos vietos apgyvendinti ukrainiečius pasirinktos 26 mokyklos, 20 pirmųjų sąraše po truputį yra pradėtos ruošti, vežami reikalingi baldai. Trys mokyklos jau paruoštos visiškai, belikę atvežti tik sanitarinius mazgus.

Pabėgėlių priėmimo centras pagal sutartį įsipareigoja esant poreikiui ir galimybėms aprūpinti apgyvendinimo vietas reikalingomis lovomis, čiužiniais, patalyne, buitine technika, indais ir kitais būtinais daiktais, organizuoti sanitarinių (dušų, tualetų) konteinerių pastatymą ir įrengimą šalia apgyvendinimo vietų. Tauragės rajono savivaldybė įsipareigoja suteikti leidimus šalia apgyvendinimo vietų įrengti sanitarinius konteinerius bei leisti juos prijungti prie inžinerinių tinklų. Bendradarbiavimo sutarties šalys pagal galimybes ir kompetenciją dalintųsi gerąja praktika, susijusia su užsieniečių apgyvendinimu ir aprūpinimu, keistųsi aktualia informacija.

Sutartys dėl savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis negali būti sudaromos be išankstinio savivaldybės tarybos pritarimo, todėl sprendimo projektas dėl pritarimo pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Pabėgėlių centru ir svarstytas taryboje.

 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.