Renginys saugomoje teritorijoje: lankytojo bilietas tampa privalomu
Įkelta:
2022-11-24
Nuotrauka
Aprašymas
Pagramančio regioninio parko nuotrauka

Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.

Tai reiškia, kad masinių renginių organizatorius į platinamų savo renginio (100 ir daugiau žmonių) bilietų kainą privalės įskaičiuoti lankytojo bilieto kainą – 1 eurą vienam lankytojui, o po renginio atsiskaityti su atitinkamos saugomos teritorijos direkcija.

Kildavo problemų

„Pastebėjome, kad vis dar ne visada yra tinkamai laikomasi teisės aktų ir dėl to direkcijos praranda dalį pajamų. Todėl priminėme apie galiojančią tvarką derinant masinius komercinius renginius ir platinant saugomų teritorijų lankytojų bilietą“, – paklaustas, dėl kokių priežasčių gimė toks dokumentas, atsakė VSTT direktorius Albertas Stanislovaitis.

Galbūt tokį nurodymą VSTT gavo iš aukščiau, pavyzdžiui, Aplinkos ministerijos? „Ne, jokių nurodymų ar pavedimų šiuo klausimu negavome“, – patikino VSTT direktorius. Kaip paaiškėjo iš minėtoms institucijoms adresuoto rašto, iniciatyva kilo iš NPSTD: kelios direkcijos šiais metais pranešė tarnybai apie problemas su masinių komercinių renginių valstybiniuose parkuose organizatoriais dėl privalomo lankytojo bilietų platinimo bei atsiskaitymo su direkcija.

„Atsižvelgiant į vis populiarėjančius masinius renginius gražiausiose saugomose teritorijose, per kuriuos saugomų teritorijų lankytojai neretai padaro didesnės ar mažesnės žalos valstybinio parko teritorijai ir/ar joje įrengtai lankytojų infrastruktūrai“, 2019 m. gegužės 24 d. Valstybinio parko ir Žuvinto biosferos rezervato lankytojo bilietų platinimo, apskaitos ir surinktų lėšų naudojimo tvarkos aprašą papildė nuostata dėl lankytojo bilieto privalomumo masinių komercinių renginių metu“, – rašoma dokumente.

Todėl VSST paprašė šalies savivaldybes papildyti Masinių renginių savivaldybės viešosiose vietose organizavimo tvarkos aprašus, įtraukiant į dokumentų, kuriuos privalo pateikti organizatoriai dėl leidimo renginiui, sąrašą, suderinimus su atitinkamomis institucijomis.

Tiesa, viešojoje erdvėje suabejota, ar VSTT vadovas neperžengė kompetencijos ribų, prašydamas savivaldybes papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.

Paklaustas, ar dokumente suformuluotas prašymas nesikerta su galiojančiais teisės aktais, A. Stanislovaitis patikino, kad raštas parengtas būtent vadovaujantis galiojančiais teisės aktais ir patvirtino, kad minėto rašto išties neketina atšaukti.

Papildys aprašą

Birštono savivaldybės, kurios teritorija yra Nemuno kilpų regioniniame parke, administracijos direktorė Jovita Tirvienė sakė, kad VSTT raštą „Dėl privalomo lankytojo bilieto saugomose teritorijose” gavo spalio 28 dieną.

„Birštono savivaldybė yra patvirtinusi renginių organizavimo Birštono savivaldybės teritorijoje tvarką, kurioje nustatyti reikalavimai fiziniams ir juridiniams asmenims, norintiems organizuoti įvairius renginius Birštono savivaldybėje. Atsižvelgiant į aukščiau minėtą VSTT raštą, numatoma papildyti Birštono savivaldybės renginių organizavimo tvarkos aprašą, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams“, – teigė J. Tirvienė.

Birštono savivaldybės administracijos direktorė pabrėžė - už lėšų už lankytojo bilietų surinkimą ir atsiskaitymą su saugomų teritorijų direkcijomis tampa atsakingas masinio komercinio renginio organizatorius, o ne savivaldybė.

Jau taikė tokią praktiką

Neringoje yra du gamtiniai rezervatai – Naglių gamtinis rezervatas ir Grobšto gamtinis rezervatas, taip pat kraštovaizdžio draustiniai (Alksnynės, Garnių kalno, Karvaičių, Parnidžio, Raganos Kalno), geomorfologiniai draustiniai (Angių, Gamtos paminklo – Urbo kalno, Hageno gūbrio), talasologinis (jūrinis) draustinis.

Neringos savivaldybės administracijos vyr. specialistė (atstovė spaudai, ryšiams su visuomene) Sandra Vaišvilaitė teigė, kad Renginių organizavimo Neringos savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose tvarkos aprašas jau numato, kad visi organizatoriai renginį, vykstantį neurbanizuotose teritorijose, privalo suderinti su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija,  taip pat su direkcija derinama ir renginio įrangos išdėstymo renginio vietoje schema.

„Jau iki šiol buvo taikoma tokia praktika, kad renginiams vykstant Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos valdomose teritorijose, masinių renginių organizatoriai į platinamų bilietų kainą įskaičiuodavo  ir lankytojo bilieto kainą. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pateiktą siūlymą dėl lankytojo bilieto planuojama teikti svarstyti Neringos savivaldybės tarybos komitetams“, – rašoma Neringos savivaldybės atsiųstame komentare.

Augustė Teiberytė

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.