Senelių namai Lomiuose: iki idėjos įgyvendinimo dar toli
Įkelta:
2022-11-16
Nuotrauka
lomiai
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

Lomiškiai norėtų, kad buvusios mokyklos pastate būtų įkurti globos namai

 

 

 

Lomiuose jau daugiau nei metus sklando idėja buvusiame mokyklos pastate įkurti globos namus. Deja, nors visi kaimo gyventojai šiam sumanymui pritaria, toliau diskusijų kol kas  nepasistūmėta. Savivaldybės administracijos direktorė mano, kad savivaldybė lėšų tokiam planui įgyvendinti neturi, taigi bendruomenė pati turėtų ieškoti finansavimo šaltinio. 

Pritaria visa bendruomenė 

Buvusi Lomių bendruomenės pirmininkė Elena Bazinienė, vis dar aktyviai dalyvaujanti jos veikloje, „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad idėja mokykloje įkurti senelių namus gimė dar pernai.

– Buvome labai užsidegę šia idėja, – sako ji. – Surengėme gyventojų apklausą, visi 100 proc. tam  pritarė. 

Paskui praėjusių metų pabaigoje Lomių kaimo bendruomenė rinkosi į visuotinį susirinkimą. Pagrindinis ir vienas svarbiausių klausimų buvo buvusios mokyklos pastato likimas. Lomiškiai tada apsisprendė: jie pageidauja, kad gimtajame kaime būtų steigiama socialinės globos įstaiga. Visuotinio susirinkimo dalyviai vieningai balsavo teikti siūlymą Tauragės rajono savivaldybės administracijai atlikus rekonstrukciją steigti socialinės globos namus.

„Padarytas pirmas mažytis žingsnelis dėl pastato likimo ir kaimo ateities. Gyventojai lauks tolesnio savivaldybės sprendimo atsižvelgiant į vietos gyventojų siūlymą“, – tada skelbė bendruomenė. 

Kliūčių daug

Iš tiesų, pasak E. Bazinienės, kaimui tai būtų labai gerai – būtų suremontuotas mokyklos pastatas, sukurta naujų darbo vietų, o vieniši seneliai galėtų ten patogiai leisti dienas. Juo labiau, kad kaimas sensta, pagyvenusių vienišų žmonių vis daugiau.

Beje, laukiančių eilės patekti į socialinės globos namus vis ilgėja – mero patarėjas Kasparas Bertašius pateikė redakcijai savivaldybės Socialinės paramos skyriaus informaciją, kad eilėje į Lauksargių globos namus laukia 18 žmonių, o į Pagramančio – 14.

Mažonų seniūnas Egidijus Jurgilas metų pradžioje  „Tauragės žinioms“ yra sakęs, kad realiausia galimybė – jei įgyvendinant Lomių bendruomenės pageidavimą globos namai būtų steigiami kaip Pagramančio socialinės globos namų padalinys ar skyrius. 

Deja, paaiškėjo, kad kliūčių šiai idėjai įgyvendinti daug: visų pirma, tam reikia didžiulių investicijų, nes pastatas labai apleistas, jame nėra centralizuoto šildymo – buvo šildomas krosnimis, reikėtų įrengti ir vandentiekį bei kanalizaciją. Dabartinėmis kainomis visa tai kainuotų labai daug. Be to, pastatas vis dar priklauso savivaldybei, jis dar neperduotas seniūnijai. Pasak E. Bazinienės, savivaldybėje suabejota, ar vienai seniūnijai reikia dviejų globos namų. Taigi diskusijos apie tai buvo pritilusios.

Diskusijos vėl atgimė

Tačiau dabar jos vėl atgimė. Seniūnaitis Algimantas Ramanauskas spalio 20-ąją net buvo paskelbęs apklausą feisbuke klausdamas: „Ar norėtumėte, kad Mažonų sen. Lomių gyv. mokyklos pastate įsikurtų socialiniai vienišų senelių gyvenimo namai. Parašykite nuomonę“ ir sulaukė visiško palaikymo – komentaruose žmonės rašė, kad tai puikus sumanymas. 

Pasak E. Bazinienės, šia tema nuolat diskutuoja ir bendruomenės aktyvas. 

Vis dėlto Lomių bendruomenės pirmininkė Rasa Laurinaitienė apie galimybę buvusioje mokykloje įrengti globos namus kalba atsargiai – pasak jos, kol kas tai tik svajonė, o iki jos išsipildymo teks nueiti ilgą kelią. 

– Organizuosime susirinkimą, kviesime seniūną, savivaldybės atstovą. Dabar kol kas nieko naujo pasakyti negalim. Domėjomės ir VVG galimybėmis padėti, tačiau projekto dar neturim, – sakė ji.

Savivaldybė tokių lėšų neturi

Paklausta, ką mano apie šią idėją, Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė teigė, kad mintis įveiklinti mokyklos pastatą gera, tačiau pirmiausia bendruomenė turėtų susirasti finansavimo šaltinį. Tam ji turėtų kreiptis į Vietos veiklos grupę (VVG), rašyti projektą. 

– Nesakau, kad apskritai šiai idėjai nepritariame, tačiau bent jau dabar lėšų tam tikrai nėra, – sakė ji.

Pasak direktorės, buvusios mokyklos pastatas apleistas, jį suremontuoti ir pritaikyti globos namams atsieitų labai brangiai.

Globos paslaugos planuojamos plėsti Pagramantyje, buvusios mokyklos pastate. Jau parengtas techninis projektas dėl pastato kapitalinio remonto, pritaikant patalpas socialinės globos paslaugų teikimui. 

Planuojama socialinių paslaugų plėtra ir Lauksargiuose. Paklausta apie tai, administracijos direktorė sakė:

– Buvusi Lauksargių mokykla daug geresnės būklės, be to, šalia veikia socialinės globos namai, taigi visa infrastruktūra jau yra. Šis planas kur kas realesnis. Tačiau ir jis nebus įgyvendintas greit, tam prireiks kelerių metų.  

VVG: paramą būtų galimą gauti, bet nedidelę

Paklausta apie galimybė padėti įgyvendinti lomiškių norą Tauragės rajono VVG pirmininkė Laima Šveikauskienė „Tauragės žinioms“ teigė, kad šiuo etapu VVG jau baigė įgyvendinti strategiją ir padėti niekaip negalėtų.

– Tačiau žiūrint į ateitį nuo 2025 metų pradės veikti nauja strategija. Ją patvirtinus jie tikrai turėtų galimybę gauti paramą. Šiuo metu vyksta apklausos, renkam informaciją, ko reikia mūsų kaimams, bendruomenėms, ir atsižvelgdami į tai kuriame strategiją. Ten būtų socialinis verslas, reikėtų eiti į tą sritį, pagal šitą priemonę. Mes tikrai jos neišbrauksim iš naujos strategijos, nes ši priemonė pasiteisino. Taigi paramą tikrai būtų galimą gauti, tiesa, mes neturime kosminių pinigų – gauname 1,4 mln. Eur visam rajonui, taigi Lomiams gal tik kokį dešimtadalį reikalingos sumos galėtume skirti. Juk turime viso rajono bendruomenes, turime paremti ir jų idėjas, negalime visų pinigų skirti vienai bendruomenei, – sakė L. Šveikauskienės.       

Nuotrauka
donvina arlauskiene
Asmeninio albumo nuotrauka 
Įkelta:
12 valandų po
Finansinių sunkumų patiriančiam ir labai sudėtingą laikotarpį išgyvenančiam Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC) nuo gruodžio 1-osios pradėjo vadovauti tauragiškė Donvina Arlauskienė. 
Nuotrauka
kraujo donoryste
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Gruodžio 11 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyks neatlygintina kraujo donorystės akcija. Nacionalinis kraujo centras (NKC) labai laukia ir esamų, ir būsimų kraujo donorų. NKC atstovė Rūta Ramanauskienė džiaugiasi, kad Tauragėje gyvena labai daug gerų žmonių, kurie, dovanodami dalelę savęs – savo kraujo – prisideda prie gyvybių gelbėjimo.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-12-08
Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus. Todėl šiuo metu ypač svarbu suprasti, kaip veikia nusikaltėliai ir kokiomis istorijomis jie gali bandyti įtikinti savo aukas.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-12-07
Kalbėti su Irina Sadauskiene nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas? Apie tai skaitykite šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
pastas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Nuotrauka
apylanka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Gruodžio 12–13 d. UAB „Tauragės agrotechnika“ planuoja vykdyti remonto darbus J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kurių metu bus keičiamas šulinys.
Nuotrauka
Ziema
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Sudėtingesnės eismo sąlygos Kaišiadorių rajone, kur eismo sąlygas sunkina šarma ir rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 50 m.
Nuotrauka
zygaiciu gimnazija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) antradienį atnaujina mokytojų streiką. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą. Prie šalyje streikuojančių mokytojų jungiasi ir Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokytojai.
Nuotrauka
med punktai
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-04
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-01
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.