Duobėtos gatvės sekina tauragiškių kantrybę
Įkelta:
2023-01-23
Nuotrauka
duobes
Nuotraukos autorius:
Gretos Savickienės nuotrauka
Aprašymas

Duobėtos miesto gatvės siaubą varo ir gyventojams, ir seniūnui

 

 

,
Nuotrauka
duobes
Nuotraukos autorius:
Gretos Savickienės nuotrauka
Aprašymas

Duobėtos miesto gatvės siaubą varo ir gyventojams, ir seniūnui

 

Šiltas sausis atvėrė didžiulį miesto skaudulį – duobėtos, o neretai ir sunkiai pravažiuojamos žvyruotos miesto gatvės piktina gyventojus, o miesto seniūnas sako, kad dar niekas nepasiūlė recepto, kaip nugreideriuoti tokias gatves, kai lyja ir šąla.  

Gatvių būklė – tragiška

– Bent kartą per mėnesį gatves nugreideriuotų. Mokesčius tai mokam nemažus. O dabar nei sniego, kai yra, nevalo, nei duobių niekas nelygina. Neįmanoma gatvėmis pravažiuoti, tik automobilių laužymas, – pykčio neslėpė į redakciją paskambinęs žvyruotos Puntuko gatvės gyventojas. 

Pasipiktinimo neslėpė ir kita tauragiškė, gyvenanti Beržės kvartale. 

– Siaubas kažkoks tos mūsų gatvės. Kol atvažiuoju iki darbo, trunka kone trigubai ilgiau nei anksčiau – tiesiog neįmanoma pavažiuoti, duobių duobės. Važiuoji kaip linksmaisiais kalneliais, – pasakojo Giedrė.

Moterį stebina ir kitas dalykas – esą kai tik nugreideriuoja gatves, kitą dieną, kaip taisyklė, lyja. 

– Nesuprantu, ar orų prognozės nestebimos? Tada gatvės būna dar baisesnės, duobės vėl išsimuša, ir didesnės, o dabar dar ir pliurza susidaro, – pasakojo tauragiškė. 

Jokio recepto nėra

Miesto seniūnas Žilvinas Majus patvirtino, kad priekaištų, netgi labai piktų, dėl duobėtų žvyruotų gatvių sulaukia kasdien ir daug. 

– Dabar kiekvieną dieną kalbam, ką daryti. Vakar ir užvakar bandė greideriuoti gatves, bet yra šlapia, vanduo niekur nedingsta, tad ir darbas yra tik dėl darbo, dėl žmonių ramybės, bet gatvių būklė nepagerėja, – trečiadienį teigė miesto seniūnas. – Nieko neįmamoma padaryti. Su seniūnu, kuris 20 metų dirbo, su kitais specialistais, kurie toje srityje 25-erius metus dirba, kalbamės, konsultuojamės. Tokia realybė, ir žiema šiemet nedėkinga. Jokio recepto nėra. 

Pasak seniūno, trečiadienį irgi bandyta gatves greideriuoti – regis, nedaug šaltuko buvo naktį, bet jau per daug, greideriuoti nebeina, žvyras per daug sušalęs.

– Jei nebūtų kritulių dvi–tris dienas, greideriai pasiruošę išvažiuoti į gatves, – tikino seniūnas. – Bet orai labai nepastovūs, lyg viena diena be kritulių, gatvės galėtų pradžiūti, bet kitą dieną vėl lyja. Užburtas ratas, neįmanoma pataikyti. 

Paklaustas, ar yra koks grafikas, susitarimas, kada greideriuoti gatves, seniūnas sakė, kad ne. 

Nuotrauka
duobes
Gretos Savickienės nuotrauka

– Neįmanoma sudaryti kažkokių grafikų, nes gatvės išsidaužo netolygiai, priklauso ir nuo eismo intensyvumo. Senesnėse gatvėse, kur galbūt pagrindai geriau paruošti, kur mažiau automobilių pravažiuoja, situacija ne tokia bloga, – teigė seniūnas. – Stebime, dėsime visas pastangas, bet orai labai nepalankūs. O gatves greideriuoti galim, kai nelyja, nėra šlapribos, nėra įšalo. O dabar gaunasi vandens stumdymas.

Greideriavimas – ne žiemą

Pasak „Dunokų“ direktorius Ediko Aleksos, žvyruotų gatvių greideriavimas – ne žiemos darbas. 

– O dabar žiemos labiau primena pavasarį. Anksčiau niekas žiemą negreideriuodavo gatvių. Jei temperatūra minus 2–3, jau neina greideriuoti žvyro, – aiškino direktorius. – Naktį pašąla, žvyras sukietėja. Pravažiavome kai kurias gatves. Prilyta, didelės duobės pilnos vandens. Pasak meistrų, greideriuoti reikia tada, kai sausa. O ir kitą dieną turi nelyti, nes nugreideriuotas žvyras virsta pliurza, – teigė direktorius. 

Bandymas greideriuoti gatves savaitės viduryje, pasak jo, nebuvo sėkmingas, nes naktį šiek tiek pašąla, o dieną – krituliai.

– Greideriavome kai kurias gatves, bet duobės gerai neišsilygino. Tik tapo ne tokios gilios. Dabar tai pasninga, tai palyja, technologiškai neįmanoma išlyginti.  Tik sugadinama danga, ji tampa minkšta ir duobės dar labiau išsimuša, – aiškino E. Aleksa.  

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.