„Maisto banko“ Tauragės padalinyje paramą gauna apie 100 žmonių
Įkelta:
2023-02-22
Nuotrauka
„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

„Maisto bankas“ įsikūrė Paberžių gatvėje 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės rajone daugėjant paramos prašančių žmonių prireikė įkurti „Maisto banko“ padalinį. Jis  atidarytas pernai lapkritį. Paramą Tauragės rajone gauna netoli 100 žmonių, o savanoriauti ir padėti nepasiturintiems mielai prisijungia gimnazistai bei kiti miesto gyventojai.

Kaip pasakoja „Maisto banko“ Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė, per pastaruosius metus išaugus paramos prašančių žmonių skaičiui „Maisto bankui“ iškilo būtinybė plėsti savo veiklą ir atidaryti naujus skyrius. „Maisto banko“ centrinis biuras ir Klaipėdos padalinys gavo vis daugiau prašymų padėti iš Tauragės regiono vargstančių šeimų ir nevyriausybinių organizacijų. Esant poreikiui bei atsiradus galimybėms ir pajėgumui buvo atidarytas Tauragės skyrius. „Maisto bankas“ įsikūrė UAB „Dunokai“ pastate.

Pasak jos, „Dunokai“ jau seniai yra „Maisto banko“ draugai, rėmėjai ir partneriai Tauragėje, jie ir suteikė patalpas.  

Ką galima aukoti?

Paramai priimami visi produktai, kurie atitinka nustatytus VMVT reikalavimus ir yra saugūs bei tinkami ir saugūs vartoti. 

– „Maisto bankas“ yra įsipareigojęs priimti ir stokojantiems išskirstyti šiuos reikalavimus atitinkančius produktus. Deja, namie gamintos uogienės bei kiti perdirbti produktai, kurie neturi ženklinimo ar sudėties, neatitinka saugumo standartų. Bet iš fizinių asmenų priimame visus perteklinius neperdirbtus produktus – vaisius, daržoves ir kt., – vardijo skyriaus koordinatorė.

Pasak jos, žemės ūkio produktai nebūtinai turi būti sufasuoti. Gautas daržoves ir vaisius savanoriai tvarko, fasuoja patys. 

Maisto produktai nebūtinai turi būti ilgo galiojimo. 

– Trumpo galiojimo produktai paskirstomi ir išdalinami tą pačią dieną, – aiškino R. Krištopaitienė. 

Paramos prašo beveik 100 žmonių

„Maisto banko“ Tauragės skyriuje žmonių, gaunančių paramą maistu, skaičius artėja prie šimto. Sąrašas nuolat pildomas. Maisto paketai dalijami įvertinus, kokie produktai reikalingi. 

R. Krištopaitienė pamini, kad apie 500 maisto davinių išdalinti Ukrainos karo pabėgėliams, gyvenantiems Tauragėje arba rajone.

Gyventojų, kuriems reikalinga parama maistu, sąrašus, pasak koordinatorės, teikia socialiniai darbuotojai. 

– Asmuo, norintis gauti paramą, turi atsinešti pažymą, kurioje matyti, kad pajamos nedidelės ir skirtos išmokos. Apie nepasiturinčius asmenis praneša mokyklų socialiniai darbuotojai. Bendruomenės atstovai (seniūnai, policininkai, gydytojai), mums rekomenduoja, patikina, kad asmeniui reikalinga pagalba maistu. Fiksuojame, kas rekomendavo konkretų asmenį. Kreipiasi nelaimių ištikti žmonės (nukentėję nuo gaisro ir ištikti kitų skaudžių nelaimių). Skyriaus darbuotojas pats aplanko paramos gavėją jo namuose, – pasakojo R. Krištopaitienė.

Tauragiškiai savanoriauja aktyviai 

Pasak R. Krištopaitienės, dirbti skyriuje padeda savanoriai. Labai aktyviai savanoriauja Tauragės Žalgirių gimnazijos moksleiviai, pavieniai žmonės ar jų grupės.

– Šiuo metu turime per trisdešimt savanorių. Norinčius savanoriauti kviečiu prisidėti. Visi labai laukiami, – kvietė Rasa. – Savanorystė ugdo žmogiškąsias vertybes, skatina komandiškumą, bendrystę, draugystę, atliekant be galo reikalingą darbą, t. y. gelbstint maistą ir išdalijant jį nepriteklių kenčiantiems, skurstantiems žmonėms. 

Savanoriu gali tapti kiekvienas, norintis prisidėti prie „Maisto banko“ misijos. Tam reikia kreiptis į skyriaus koordinatorę: užpildoma anketa, pasirašoma sutartis. Vaikai savanorystei priimami iki 14 m. su atsakingo suaugusiojo priežiūra (tėvų, globėjo, mokytojo ir pan.) nuo 14 iki 18 m. jaunuolis, norėdamas savanoriauti, turi gauti tėvų raštišką sutikimą.

Bendradarbiauja su ūkininkais

Pasiteiravome ir apie tai, ar vyksta bendradarbiavimas su streikuojančiais ūkininkais, kurie pieną išpila arba dalija.

– Mes labai tikimės, kad ūkininkai ir pieno supirkėjai netrukus susitars. „Maisto bankas“ tikrai palaiko ūkininkus, bet prašom tik vieno – jeigu yra pieno, jo neišpilti, o atiduoti žmonėms, –  kalbėjo pašnekovė.

Ji teigė pastebėjusi, kad dauguma ūkininkų pieną dalija viešose vietose nemokamai. 

– Kai sužinome apie tokią akciją, jos vietą, skatiname savo paramos gavėjus bei organizacijas partneres vykti į dalijimo vietą ir pasiimti šio kiekvienam iš mūsų reikalingo produkto, – paaiškino Rasa.

Tauragės skyriaus „Maisto bankas“ su kai kuriais ūkininkais tariasi, kad pieno likutį, kurio ūkininkams nepavyksta išdalinti, organizacijos savanoriai būtinai paims ir išdalins tiems, kam jo labiausiai reikia, – pensininkams, vienišiems tėvams, daugiavaikėms šeimoms.

Pienas, pasak Rasos, bus dalijamas laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimų.  

Maistą galima aukoti kiekvieną darbo dieną darbo valandomis, „Maisto banko“ skyriuje Tauragėje, Paberžių g. 14. Negalintys atvykti į skyrių turėtų paskambinti skyriaus koordinatorei telefonu +370 614 13 916 ir savanoriai produktus pasiims patys.

Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.
Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
2024-06-17
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.