Dėl dvokiančių dūmų Tauragės dvaro gyventoja kaltina baldų įmonę
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
baldai
Nuotraukos autorius:
Jurgitos nuotrauka
Aprašymas

Moters teigimu, iš įmonės kamino kyla nuodingi dūmai

 

Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 

Baisus dvokas

Tauragės dvaro gyventoja Jurgita teigia, kad iš bendrovės „Tiko baldai“ gamybos cecho kamino kyla nuodingi dūmai, o pučiant silpnesniam vėjui dažnai nuosavų namų kvartalas skęsta dūmuose. 

– Laukiu, kada pasibaigs šildymo sezonas. Ši problema tęsiasi nuo pat to laiko, kai čia atsikraustėme – jau dvejus metus. Tačiau jau ir anksčiau žmonės yra pasakoję, kad kai uždūmindavo, būdavo baisu, – kalbėjo pašnekovė. 

Moteris teigė įtarianti, kad bendrovėje „Tiko baldai“ yra deginamos klijuotų drožlių plokščių atraižos ir dėl to į aplinką patenka nuodingų cheminių medžiagų. 

– Bėda ta, kad įmonės direktorius viską neigia. Reikia būti kvailam, kad nesuprastum, kas dega. Mano vyras taip pat yra dirbęs baldų gamybos įmonėje ir žino, koks yra deginamos medienos kvapas, o koks – dažų, klijų. Tikrai dega baldų plokštės, – tikino Jurgita. 

Ji pasakojo, kad su įmonės direktoriumi mėgino pasikalbėti, tačiau esą bergždžiai – dūmai ir toliau riečia nosį.

– Pykstamės labai stipriai. Maždaug 7 val. 30 min. ryte pradeda kūrenti, tai keldama sūnų į mokyklą užsidarau miegamojo langą, kad nesklistų smarvė namuose. O kai nebūna vėjo, tai nė 23 valandą lango neatsidarysi. Niekaip nesuprantu – ankstesniais laikais būtų skiriamos baudos, o dabar... Kalbuosi, suprantu, ką jis degina, o jis atsako: „Eik, pažiūrėk, pas mane viskas tvarkoj, yra sukrautos malkosׅ“. Pikta, nes suprantu, kad ne malkos deginamos. Kartą išvydau iš kamino sklindančius mėlynus dūmus, tai nuėjau į tą bendrovę, o ten buvo pašalinis žmogus (gal atvykęs baldų užsisakyti), kuris išėjęs į lauką irgi patvirtino – tikrai dvokia, ne medis dega. Jau nebežinau, ką daryti, – aiškino pašnekovė. 

Jurgita sakė, kad dėl šios situacijos kreipėsi į aplinkosaugininkus, tačiau, anot jos, šie ryžtingų veiksmų nesiima.

Atliko neplaninį patikrinimą

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija „Tauragės žinioms“ patikino, kad vasario 14-ąją, gavę pranešimą dėl galimos taršos, inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės savivaldybės administracijos specialistais atliko neplaninį patikrinimą.  

„Nustatyta, kad įmonė patalpoms šildyti eksploatuoja du biokuru kūrenamus katilus. Požymių, kad katiluose būtų deginamos baldų gamybos metu susidariusios atliekos ar kitas netinkamas kuras, nenustatyta. Tačiau įmonėje nustatyta kitų aplinkos oro apsaugos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Už nustatytus pažeidimus įmonės atsakingam asmeniui bus taikomos administracinio poveikio priemonės <...> ir duodamas rašytinis įspėjimas trūkumams pašalinti“, –  raštu atsakė Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

Jie patikino, kad, gavę skundą apie galimą oro taršą, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart vyksta į nurodytą vietą ir atlieka patikrinimą. „Pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, buvo tikrinamos katilinės, apžiūrimas ir naudojamas kuras, ir patys katilai. Taip pat tikrinami dokumentai. Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, įtardami aplinkosaugos pažeidimą, turėtų nedelsdami kreiptis telefonu 112. Taip aplinkosaugininkai pranešimus gauna laiku, todėl gali iškart sureaguoti ir kuo greičiau imtis veiksmų“, – teigiama Aplinkos apsaugos departamento atsakyme. 

Kas mėnesį tikrina 2–3 kartus

Įmonės „Tiko baldai“ direktorius Algis Stonys gyventojos kaltinimus neigia. Anot jo, patikrinimai bendrovėje buvo atlikti jau ne kartą, pažeidimų dėl deginamo kuro nerasta. 

– Niekas šiuo klausimu į mane nėra kreipęsis, išskyrus tą vieną gyventoją. Mus visi jau tikrino ir nieko negali įrodyti. Tiesiog žmogus yra... Nenoriu apie ją nė kalbėti, – sakė A. Stonys.

Anot jo, kas mėnesį įmonėje įvyksta po 2–3 patikrinimus. 

– Žmogiškumo reikia turėti. Mes jau 10 metų dirbame, dūmai rūksta, nori nenori. Turime teisę kūrenti ir šildytis, – gyventojos skundais piktinosi įmonės direktorius. 

Paklaustas apie Jurgitos įtarimus, kad deginamos ne malkos, A. Stonys sakė: 

– Mes medieną kūrename. Ką jūs dabar bandot... Važiuoja instancijos, tikrina, ir dabar jūs bandot kažką pasakyti.  

Nuotrauka
Elektromobilis
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 8 valandas
Šiandien devintą kartą vyksiančių elektromobilių varžybų „Ignitis ON: pažink Lietuvą!“ dalyviai, vairuojantys naujausius elektromobilius, šiemet aplankys naujas vietas ir miestus.
Nuotrauka
paspirtukas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) atliktas eksperimentas rodo, kad daugiau nei pusė visų elektrinių paspirtukų vairuotojų nepaiso  Kelių eismo taisyklių. Akivaizdu, kad dauguma paspirtukininkų nėra susipažinę su jiems taikomomis taisyklėmis, o dalyvaudami eisme nesirūpina savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Į posėdį susirinkę naujosios Tauragės rajono savivaldybės tarybos politikai svarstė savivaldybės įmonių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Iš jų paaiškėjo, kad daugiausiai nuostolių – per 600 tūkst. eurų – pernai patyrė UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC). Bendrovės vadovo Virginijaus Noreikos paaiškinimai tarybos narių neįtikino – už tai, kad ataskaita būtų patvirtinta, balsavo tik trys tarybos nariai iš 24-ių. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
LRV nuotrauka
LRV nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šeimos, žmonės su negalia ir jų artimieji, kiti pažeidžiami asmenys greičiau gaus socialines paslaugas, už jas reikės mokėti mažiau, o dalis socialinių paslaugų krizinėje situacijoje atsidūrusiems žmonėms bus teikiamos nemokamai. Taip pat plėsis socialinių paslaugų teikėjų ratas prižiūrintiems artimuosius su negalia, įteisinamas nuolatinis globotojas likusiems be tėvų globos vaikams. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamiems Socialinių paslaugų įstatymo  pakeitimams.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.