Dėl dvokiančių dūmų Tauragės dvaro gyventoja kaltina baldų įmonę
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
baldai
Nuotraukos autorius:
Jurgitos nuotrauka
Aprašymas

Moters teigimu, iš įmonės kamino kyla nuodingi dūmai

 

Dėl iš kamino sklindančių dūmų Tauragės dvare gyvenanti moteris, pavadinkime ją  Jurgita (vardas, pavardė redakcijai žinoma), konfliktuoja su kaimynystėje įsikūrusios įmonės direktoriumi. Moters teigimu, baldų gamybos bendrovėje deginamos neleistinos medžiagos ir dėl to į aplinką patenka nuodingi teršalai. Dėl to ji kreipėsi į aplinkosaugininkus, kurie atliko patikrinimą. Tiesa, pats įmonės direktorius nesijaučia darantis ką nors blogo – sako, kad nieko neleistino nekūrena. 

Baisus dvokas

Tauragės dvaro gyventoja Jurgita teigia, kad iš bendrovės „Tiko baldai“ gamybos cecho kamino kyla nuodingi dūmai, o pučiant silpnesniam vėjui dažnai nuosavų namų kvartalas skęsta dūmuose. 

– Laukiu, kada pasibaigs šildymo sezonas. Ši problema tęsiasi nuo pat to laiko, kai čia atsikraustėme – jau dvejus metus. Tačiau jau ir anksčiau žmonės yra pasakoję, kad kai uždūmindavo, būdavo baisu, – kalbėjo pašnekovė. 

Moteris teigė įtarianti, kad bendrovėje „Tiko baldai“ yra deginamos klijuotų drožlių plokščių atraižos ir dėl to į aplinką patenka nuodingų cheminių medžiagų. 

– Bėda ta, kad įmonės direktorius viską neigia. Reikia būti kvailam, kad nesuprastum, kas dega. Mano vyras taip pat yra dirbęs baldų gamybos įmonėje ir žino, koks yra deginamos medienos kvapas, o koks – dažų, klijų. Tikrai dega baldų plokštės, – tikino Jurgita. 

Ji pasakojo, kad su įmonės direktoriumi mėgino pasikalbėti, tačiau esą bergždžiai – dūmai ir toliau riečia nosį.

– Pykstamės labai stipriai. Maždaug 7 val. 30 min. ryte pradeda kūrenti, tai keldama sūnų į mokyklą užsidarau miegamojo langą, kad nesklistų smarvė namuose. O kai nebūna vėjo, tai nė 23 valandą lango neatsidarysi. Niekaip nesuprantu – ankstesniais laikais būtų skiriamos baudos, o dabar... Kalbuosi, suprantu, ką jis degina, o jis atsako: „Eik, pažiūrėk, pas mane viskas tvarkoj, yra sukrautos malkosׅ“. Pikta, nes suprantu, kad ne malkos deginamos. Kartą išvydau iš kamino sklindančius mėlynus dūmus, tai nuėjau į tą bendrovę, o ten buvo pašalinis žmogus (gal atvykęs baldų užsisakyti), kuris išėjęs į lauką irgi patvirtino – tikrai dvokia, ne medis dega. Jau nebežinau, ką daryti, – aiškino pašnekovė. 

Jurgita sakė, kad dėl šios situacijos kreipėsi į aplinkosaugininkus, tačiau, anot jos, šie ryžtingų veiksmų nesiima.

Atliko neplaninį patikrinimą

Aplinkos apsaugos departamento Šilutės aplinkos apsaugos inspekcija „Tauragės žinioms“ patikino, kad vasario 14-ąją, gavę pranešimą dėl galimos taršos, inspekcijos pareigūnai kartu su Tauragės savivaldybės administracijos specialistais atliko neplaninį patikrinimą.  

„Nustatyta, kad įmonė patalpoms šildyti eksploatuoja du biokuru kūrenamus katilus. Požymių, kad katiluose būtų deginamos baldų gamybos metu susidariusios atliekos ar kitas netinkamas kuras, nenustatyta. Tačiau įmonėje nustatyta kitų aplinkos oro apsaugos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų. Už nustatytus pažeidimus įmonės atsakingam asmeniui bus taikomos administracinio poveikio priemonės <...> ir duodamas rašytinis įspėjimas trūkumams pašalinti“, –  raštu atsakė Aplinkos apsaugos departamento atstovai.

Jie patikino, kad, gavę skundą apie galimą oro taršą, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai iškart vyksta į nurodytą vietą ir atlieka patikrinimą. „Pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, buvo tikrinamos katilinės, apžiūrimas ir naudojamas kuras, ir patys katilai. Taip pat tikrinami dokumentai. Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, įtardami aplinkosaugos pažeidimą, turėtų nedelsdami kreiptis telefonu 112. Taip aplinkosaugininkai pranešimus gauna laiku, todėl gali iškart sureaguoti ir kuo greičiau imtis veiksmų“, – teigiama Aplinkos apsaugos departamento atsakyme. 

Kas mėnesį tikrina 2–3 kartus

Įmonės „Tiko baldai“ direktorius Algis Stonys gyventojos kaltinimus neigia. Anot jo, patikrinimai bendrovėje buvo atlikti jau ne kartą, pažeidimų dėl deginamo kuro nerasta. 

– Niekas šiuo klausimu į mane nėra kreipęsis, išskyrus tą vieną gyventoją. Mus visi jau tikrino ir nieko negali įrodyti. Tiesiog žmogus yra... Nenoriu apie ją nė kalbėti, – sakė A. Stonys.

Anot jo, kas mėnesį įmonėje įvyksta po 2–3 patikrinimus. 

– Žmogiškumo reikia turėti. Mes jau 10 metų dirbame, dūmai rūksta, nori nenori. Turime teisę kūrenti ir šildytis, – gyventojos skundais piktinosi įmonės direktorius. 

Paklaustas apie Jurgitos įtarimus, kad deginamos ne malkos, A. Stonys sakė: 

– Mes medieną kūrename. Ką jūs dabar bandot... Važiuoja instancijos, tikrina, ir dabar jūs bandot kažką pasakyti.  

Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.