Gediminas Sakalauskas: „Bastilija“ kaip sporto objektas turėtų išlikti“
Įkelta:
2023-10-27
Nuotrauka
bastilija
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka 
Aprašymas

„Bastilijos“ stogo remonto ir apšvietimo darbai atsiėjo 103 tūkst. eurų

 

 

Trečiadienį savivaldybės taryba svarstė kelti Tauragės sporto centro padalinio „Bastilijos“ komplekso teikiamų paslaugų tarifus ir tvirtins lengvatas. Tiesa, teikiamų paslaugų kainos didinamos labai nežymiai. Kaip sekasi išgyventi sporto kompleksui, mintimis pasidalijo Sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas, išreiškęs nuomonę, kad šis sporto objektas Tauragei yra reikalingas ir turėtų būti išsaugotas.  

Savivaldybės tarybos sprendimo projekte, kurį politikai svarstys artimiausiame posėdyje, numatyta kelti sporto komplekso teikiamų paslaugų kainas. Šis kėlimas, kaip sako G. Sakalauskas, labiau sumų suapvalinimas. Pavyzdžiui, sporto salės valandos nuomos kaina nuo 12 eurų ne šildymo metu ir 15 eurų šildymo laikotarpiu siūloma kelti iki atitinkamai 15 ir 20 eurų. Norintieji salėje organizuoti renginius anksčiau mokėjo 26 arba 35 eurus už valandą, patvirtinus naujus tarifus mokės 30 arba 40 eurų. Didesnių nei 12 kv. m kambarių keturiems asmenims kaina parai nuo 38 eurų keliama iki 42 eurų. Keturviečio mažesnio kambario keturiems asmenims nuoma nuo 32 eurų kiltų iki 36 eurų. Pats pigiausias variantas – lova parai atsieis 8 eurus. 

Treniruoklių salėje valanda nuo 2 eurų keliama iki 4 eurų, abonementas mėnesiui – nuo 22 eurų iki 26 eurų.

Tame pačiame sprendimo projekte numatytos ir nuolaidos. Reprezentacinės rajono vyrų krepšinio ir rankinio komandos turi teisę nemokamai naudotis sporto sale ir dušais du kartus per savaitę po 1.30 val., veteranų komandos – vieną kartą per savaitę. Respublikinio lygio varžybų komandos sporto sale ir dušais naudojasi nemokamai, nemoka už salę ir neįgaliųjų rajoninių ir respublikinių sporto varžybų dalyviai. Ilgiau vykstantiems renginiams už salės nuomą taikomos nuolaidos. 

Iki 40 proc. nuolaida suteikiama ir apgyvendinimo paslaugai reprezentuojančių komandų žaidėjams, atvykstantiems iš kitų miestų. 

Sporto centro direktorius G. Sakalauskas, paklaustas apie finansinius centrui priklausančio sporto komplekso „Bastilija“ reikalus, teigė, kad šiais metais nelabai yra kuo pasigirti. 

– Ne kokie metai, balansuojame ties pliusu ir minusu. Nors vasarą pavyko prisivilioti keletą stovyklų, tai su finansais šiek tiek pasistūmėjome į priekį, – pasakojo G. Sakalauskas. 

Bet, pasak vadovo, vis reikia lėšų įvairiems remontams – pastatas senas, kosmetinio remonto nebeužtenka.

– Neseniai trūko vandens vamzdžiai, daugiau lėšų remontams reikia ir reikia. Bet jaučiam, kad pagrindinį Tauragės viešbutį ruošiamasi uždaryti remontui, tai gyventojų pas mus daugėja, – vardijo pašnekovas. 

Iš viso „Bastilijoje“ vienu metu, išnaudojus visas galimas erdves, apgyvendinama apie 60 žmonių. 

Be sportininkų, atvykstančių į turnyrus, „Bastilijoje“ yra ir nuolatinių gyventojų. 

– Gyvena dirbantieji Tauragės įmonėse. Sutartys sudaromos su įmonėmis, kiti moka patys. Nuolat gyvenantiems taikoma nuolaida. Populiariausi yra pigiausi kambariai, kurie parai kainuoja 7 eurus asmeniui, tai šitie kambariai beveik visada užimti, – vardijo G. Sakalauskas, pridūręs, kad šiuo metu apsigyvenę viešbutyje asmenys iš Gruzijos, Ukrainos, netgi iš Bangladešo. 

Apsigyvena „Bastilijoje“ ir dirbantys pagal įvairius Tauragėje vykdomus projektus – įmonės užsisako kambarius kas 2–3 paroms, kas savaitei.

– „Bastiliją“ renkasi tie, kuriuos tenkina labai vidutinė mūsų apgyvendinimo paslaugų kokybė, – akcentavo Sporto centro vadovas. 

O sporto salė, kaip teigė pašnekovas, galėtų būti guminė – visi norintys ja naudotis nesutelpa. 

– Gerai, kad salėje sportuojantys statutiniai pareigūnai gali tai daryti iki 15 val., o vėliau iki pat 21 val. ar 21.30 val. salė užimta kiekvieną dieną, savaitgaliais paprastai vyksta krepšinio, rankinio arba badmintono varžybos, – vardijo pašnekovas. 

Finansinės naudos iš salės užimtumo centras beveik neturi – pagal savivaldybės tarybos patvirtintą tvarką dauguma klubų sale naudojasi nemokamai. Moka tik badmintono klubas ir keletas kitų nuomotojų. Salėje sportuoja Sporto centro krepšininkai, rankininkai, „Krepšinio mokyklos“ žaidėjai. Salėje sportuoja ir klubo „Tauro svarstis“ nariai, nes kitur vietos neturi. 

Treniruoklių salė pelno irgi neatneša – įrenginiai nėra nauji. Ateina nedaug lankytojų, o šiaip salė naudojama sportuojančiųjų treniruotėms paįvairinti. Komplekse yra ir sauna, bet ji, pasak direktoriaus, labai nepopuliari, nebent turnyro metu sportininkai užsisako.

– Daug investicijų reikia, kad sauna būtų patraukli. Yra pirčių žymiai patrauklesnių, – teigė vadovas. 

Džiugi žinia – baigtas komplekso stogo remontas. Iki šiol tūkstančio kv. metrų ploto apšiltinimui per metus įstaiga sunaudodavo 60 t granulių. 

– Dabar tikimės, kad pakaks 35–40 tonų granulių. Įėjus į salę iškart jaučiasi, kad stogas pakeistas, – pliusus vardijo pašnekovas.  

Paklaustas apie ateities planus G. Sakalauskas teigė, kad vizijų turima nemažai. 

– Pirmiausia reikėtų atnaujinti rūbines. Reikėtų pastatą apšiltinti iš išorės. Kol pastatys areną, „Bastilijos“ reikia. Ir negalėtume labai skųstis dėl komplekso būklės. Suprantama, kad anksčiau apskrityje buvę geriausi pagal pastato būklę jau toli atsiliekame nuo kaimyninių savivaldybių. Nesutikčiau, kad „Bastiliją“ reikėtų uždaryti ar parduoti. Gal reikėtų specializuoti kažkuriai sporto šakai, gal rankiniui, gal salės futbolui pritaikyti. Kaip sporto  objektas „Bastilija“ turėtų išlikti, – nuomonę išsakė G. Sakalauskas. 

Nuotrauka
nvo
Įkelta:
2024-02-27
Vasario 27-oji – Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena. Ji skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo. Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena tarptautiniu mastu pradėta minėti 2014 metais ir šiuo metu ją jau mini apie 90 šalių.  
Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
2024-02-24
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.