Savo megztomis kojinėmis močiutė prekiauja internete
Įkelta:
2021-01-01
Nuotrauka
moc
Aprašymas

Elytės Zvierkienės feisbuko paskyros nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
moc
Aprašymas

Elytės Zvierkienės feisbuko paskyros nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
p
Aprašymas

Elytės Zvierkienės feisbuko paskyros nuotraukos 

 

Spustelėjus lengvam šaltukui turgavietėse jau pasirodydavo močiučių megztų vilnonių kojinių, pirštinių, šalikų. Tauragiškiai savo mezginiais prekiaujančias močiutes buvo įpratę matyti sėdinčias prie turgelio Vytauto gatvėje. Dabar karantinas pagyvenusias auksarankes verčia likti namuose ir saugoti sveikatą. Tačiau uždarytos bobutės atrado internetą, kuris, jų pačių nuostabai, jau spėjo tapti tikru išganymu padeda vieną kitą eurą prie pensijos prisidurti, ir trokštamu dėmesiu pasilepinti. 

Prekyba persikėlė į internetą

„Ar nesušalote? Kviečiu įsigyti šiltų kalėdinių dovanėlių sau ir savo draugui. Kadangi karantinas, prie turgelio būti negaliu. Jūsų patogumui ir saugumui savo gaminių gausybę rodau čia. Kainos nedidelės, vilna avies, darbas – rankų. Tik pergyvenu, ar visiems norintiems užteks. Kreipkitės asmenine žinute. Saugus atsiėmimas iš namų“ – tokią žinutę feisbuko naudotojai gali rasti Tauragės turgelio paskyroje. Savo 78-erių metų mamai Elytei Zvierkienei socialiniame tinkle naują paskyrą sukūrusi dukra Rima „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad jos mama megzti labai mėgsta. Verandoje stovi pilnas maišas jos megztų kojinių ir pirštinių. Pasak jos, kai mama nebegalėjo prekiauti mezginiais gatvėje, labai nusiminė:

– Ją tiesiog depresija apėmė, – pasakoja Rima. – Sako, tai jau viskas, niekam mano mezginių nebereikia. Galvojau, kaip jai padėti. Ir sugalvojau – prekiauti internete!

Ir pati Elytė pasakoja nudžiugusi, kad atsirado būdas, kaip jos rankų darbo gaminiai galėtų pasiekti tuos, kam jų reikia.

Pavyzdžiui, už dideles, kokio 26 ar 47 dydžio kojai pritaikytų vyriškų kojinių porą močiutė prašo vos šešių eurų, mažesnes parduoda ir dar pigiau. Jos dukra Rima tikina, kad vien siūlai atsieina kokius tris eurus, taigi už darbą belieka du ar trys eurai. Tačiau Elytei ir tai pinigai – jos pensija minimali.

 

– Va, vos per kelias dienas jau kiek pirkėjų atsirado! – neatsidžiaugia ji. – Žmonės paskambina, susitariam, kaip perduosiu pirkinį, ir saugiai perduodam. Ir man keli eurai, ir pirkėjams nauda. 

Kojinių porą numezga per dieną 

Elytės mezginiai tikrai nebrangūs, o avies vilnos mezginiai šilti, juos nešioti sveika.

Kad nebrangūs – tikra tiesa. Pavyzdžiui, už dideles, kokio 26 ar 47 dydžio kojai pritaikytų vyriškų kojinių porą močiutė prašo vos šešių eurų, mažesnes parduoda ir dar pigiau. Jos dukra Rima tikina, kad vien siūlai atsieina kokius tris eurus, taigi už darbą belieka du ar trys eurai. Tačiau Elytei ir tai pinigai – jos pensija minimali. Anksčiau kirpėja dirbusi Elytė, susirgusi encefalitu, dirbti nebegalėjo, tad pensiją neužsidirbo mažą, o mezgimas tapo vieninteliu būdu bent šiek tiek prisidurti.

O kiek gi trunka numegzti kojinių porą? E. Zvierkienė sako numezganti jas per dieną. 

Siūlus E. Zvierkienė sako jau daug metų perkanti iš tų pačių prekiautojų kauniečių. Verpalai nepigūs, tačiau labai kokybiški. 

Nuotrauka
moc

Prie turgelio prekiavo ketvirtį amžiaus 

Moteris pasakoja mezganti visą gyvenimą. Išmokusi pati, žiūrėdama, kaip mama mezga. Jai paklūsta ir įvairiausi raštai, ir spalvų ornamentai. Anksčiau sako mezgusi ir megztinius, tačiau kad jų dabar niekas nebenori... Anksčiau galėdavusi megzti ir televizorių žiūrėdama, ir knygą skaitydama – viską vienu metu. Dabar mezga tik prie televizoriaus, skaityti jau per sunku.

O prekiauti prie turgelio ji sako pradėjusi maždaug prieš 25-erius metus. Kažkada, pasak jos, yra bandžiusi net policija vaikyti, esą gatvėje prekiauti negalima, tačiau paskui buvęs miesto seniūnas pasakė, kad ji gali ten prekiauti kada tik nori. Tik va dabar pandemija ir karantinas uždraudė...

Dalyvauja konkurse

Nuotrauka, kurioje E. Zvierkienė nusifotografavo su kalnu savo mezginių, panašiu į kalėdinę eglutę, paskelbta ir Tauragės kultūros centro paskyroje. Mat kultūros darbuotojai, kad ir karantino sąlygomis, rankų nenuleidžia ir dirba toliau, populiarindami senoviškus amatus. Jie ir sumanė konkursą „Jei mezgi, pasidalink savo talentu su kitais!“ – kviečia mezgėjas atsiųsti savo numegtų pirštinių nuotraukas. Kadangi E. Zvierkienė mezga ir pirštines, jos dukra, sužinojusi apie konkursą, suskubo mamos mezginius nufotografuoti ir nusiųsti. „Lietuvoje pirštinės mezgamos nuo senų senovės. Be to, kad yra šiltos ir gražios, pirštinės turi gilią istoriją ir netgi magišką reikšmę. Pirštinės nėra tik garderobo dalis, jos – lietuvių liaudies kultūra, kurioje glūdi mūsų šaknys, istorija“, – rašoma viešinant konkursą.

– Konkursas baigėsi gruodžio 20-ąją. Sulaukėme net kelių dešimčių mezgėjų darbų, kai kurios atsiuntė net ne po vieną, o po penkias ar šešias savo megztų pirštinių nuotraukas. Dauguma – išties išskirtinės, išpuoštos raštais, – sako konkurso sumanytoja Salvinija Žemaitienė.

Konkurso laimėtojus saldžios dovanėlės pasieks po švenčių. Dovanėlės sulauks ir E. Zvierkienė.

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.