Muzikali Muziejų naktis: Pilies vartai šiemet atviri iki vidurnakčio
Įkelta:
2024-05-15
Nuotrauka
k
Nuotraukos autorius:
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Aprašymas

Festivalio Kvadratu 2023 akimirka – Monika Dirsytė ir Agnė Sabulytė, performansas „Ašies kodas“

 

,
Nuotrauka
muziejus
,
Nuotrauka
darrius
Nuotraukos autorius:
Muziejaus archyvo nuotrauka
Aprašymas

Istorikas Darius Kiniulis žaidimų kolekcionieriaus amplua

 

,
Nuotrauka
eglė
Nuotraukos autorius:
Jovitos Verpečinskienės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė

 

,
Nuotrauka
valdas
Nuotraukos autorius:
Mindaugo Černecko nuotrauka
Aprašymas

Tauragė JAZZ organizatorius Valdas Latoža

 

,
Nuotrauka
jazz
Nuotraukos autorius:
Tauragės kultūros centro archyvo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės kultūros centro džiazo orkestras

Tauragės kultūros centro archyvo nuotrauka

,
Nuotrauka
p
,
Nuotrauka
p
,
Nuotrauka
p
,
Nuotrauka
p

Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.

Šeštadienį – ne šašlykų, o į muziejų.

Tarptautinė muziejų diena, minima gegužės 18-ąją, švenčiama 150 pasaulio šalių, tądien visuomenei nemokamai atveriami muziejai Lietuvoje. Jau 19 metų visoje šalyje organizuojama „Muziejų naktis“ tradiciškai rengiama ir Tauragėje. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia savo Muziejų nakties renginių programą, kuri stulbina gausa ir įvairove. Šiemet be parodų ir edukacinių veiklų Tauragės pilyje netrūks muzikos. Be to, kaip teigia muziejaus vadovė Eglė Červinskaitė, savaitgalį pilies lankytojai kviečiami užsibūti ilgiau.

– Praėjusiai metais pastebėjome, jog po vakarinės programos lankytojai neskuba skirstytis, tad šiemet Pilies vartai bus atviri net iki vidurnakčio. Sinoptikai šeštadieniui prognozuoja puikų orą, o mes žadame daugybę įdomių ir įtraukiančių veiklų bei gerą dozę geros muzikos, tad skubėkite šeštadienį ne šašlykų kepti, o į muziejų! – kviečia muziejaus vadovė.

Kasmetinio renginio metu tauragiškiai ir miesto svečiai nemokamai galės lankyti ekspozicijas bei dalyvauti dirbtuvėse ir edukacinėse veiklose.

– Nuo 20 iki 22 val. atversime fotografijos bei restauratoriaus dirbtuves, kuriose vyks užsiėmimai, edukacijos, bus galimybė išbandyti analoginę fotografiją bei „pasimatuoti“ restauratoriaus įrankius, o visą vakarą – interaktyvias muziejaus ekspozicijas, VR akinius, parodas – vardijo muziejaus direktorė.

Kartu startuoja festivalis KVADRATU

Muziejų nakties lankytojai taip pat pirmieji sudalyvaus šeštus metus rengiamo festivalio „Kvadratu“ renginiuose. Ar žinojote, kad muziejininkas, istorikas Darius Kiniulis kolekcionuoja senas kompiuterinių žaidimų konsoles? Muziejų nakties metu bus unikali galimybė apžiūrėti kolekciją „90-ųjų kompiuterinės“ ir net kai kurias konsoles išbandyti! 17.00 Autorius pristatys šią vienos dienos interaktyvią parodą Muziejaus edukacijų centre, o smalsuolių lauks iki pat vakaro programos pabaigos. 18.00 Pilies menėse bus atidaryta šiuolaikinės skulptūros atstovo, skulptoriaus Rafal Piesliak paroda „Konversija“, kurią kuruoja galerija (AV17).

Pasak muziejaus direktorės bei festivalio koordinatorės E. Červinskaitės, festivalio startas šiemet sutampa su Muziejų naktimi, o pilna programa jau taip pat parengta ir bus paskelbta jau netrukus.

Taip pat Muziejų nakties savaitgalį lankytojai turės paskutinę galimybę išvysti parodą „Petronėlė Gerlikienė: kurti – būti laisvu!“ Muziejaus parodų salėje, atvira bus ir Fotografijos galerija su Levo Žiriakovo paroda „Kūrėjai“.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ skelbia, kad veiklų netrūks ir padaliniuose – 14 val. planuojama nemokama ekskursija po Tremties ir rezistencijos muziejų. Po jos iš anksto užsiregistravusieji galės išbandyti išskirtinę edukaciją „KGB tardymo ypatumai“ – verta įspėti, kad ši pramoga pareikalaus itin šaltų nervų. Registracija vyksta tel. Nr. 8 655 56 300.

Paminėti ypatingą muziejams progą kviečia ir Skaudvilės krašto muziejus – bendruomenių ir įstaigų komandos laukiamos 16 val. A.Čepausko galerijoje, nes joje vyks įnirtingas protmūšis. O 19 val. visi laukiami muziejaus palėpėje – pirmą kartą lankytojai bus įleisti į išskirtinę erdvę.

Džiazo apreiškimai Pilyje

Gegužės 18 d. visoje Lietuvoje vyksta dar viena tradicinė iniciatyva – Gatvės muzikos diena. Tikimasi, jog koncertinė programa Pilyje taps dienos šurmulio mieste finaliniu akordu ir vakarop traukos centru pavers ryškiausią pastatą mieste – Tauragės pilį.

Tad šeštadienį 19.00 Pilies kiemelio lankytojai, muziejaus naktinėtojai išgirs Tauragės kultūros centro džiazo orkestrą. 20.00 val. prasidės Agnės Sabulytės ir Povilo Jaramino koncertas „Auksinė era“, kuriame skambės plačiai žinomi džiazo klasikos kūriniai – populiariausios XX a. džiazo melodijos, 1920–1950 metų laikotarpio kūriniai, vėliau tapę džiazo standartais. Atlikėja A. Sabulytė teigia, jog kartu su džiazo maestro Povilu Jaraminu leistis į pažintį su auksinio džiazo era jai yra žymiai drąsiau ir labai įdomu.

– Džiaugiuosi galėdama prisiliesti prie šio ypatingo grožio ir gylio muzikos nepavaldžios laikui, įtraukiančios savo genialiu paprastumu, užburiančios subtilybėmis. Muzika, kuri įkvepia šypsotis sielą, įkvepia tikėti, net kai liūdni debesys gaubia padangę, asmenybės, kūrusios ir atlikusios ją – didžiausi mokytojai tobulėjimui, belieka tik klausytis, išgirsti, mokytis iš ilgametę patirtį turinčio kūrybinio partnerio ir perleisti per savo vidinį pasaulį. Labai lauksime visų, kas neabejingi džiazo klasikai“, – sako A. Sabulytė.

Beje, A. Sabulytę tauragiškiai prisimena iš pernai vykusio festivalio KVADRATU performanso „Ašies kodas“, tik tąkart profesionali vokalistė atliko operinę muziką.

Vėliau Pilies kiemelio scenoje – festivalio „Tauragė Jazz“ išrinktas duetas, pavadinimu „Keista bjauri žuvis“. Tai ypatingas Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno duetas, pasirodymą pradėsiantis 21.00 val.

– Norime prisidėti prie Gatvės muzikos dienos, padžiazuoti. Šįkart tai bus sinergija su muziejumi. Koncertuos vilniečių duetas. Mūsų pasirinkimas paprastas – iškėlėme sau misiją edukuoti klausytoją, ne vien pataikauti jam, imant populiariausius džiazo atlikėjus, – apie būsimą koncertą pasakojo „Tauragė Jazz“ festivalio organizatorius Valdas Latoža. – Norime praplėsti klausytojų akiratį. Džiazas gali būti improvizacinis, panaudojantis elektroniką. Mums garbė ir smagu priimti tokį duetą, kaip „Keista bjauri žuvis“.

Kasmet šio festivalio renginių akimirkas fiksuoja Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ fotografai, o geriausi kadrai eksponuojami parodose. Muziejų nakties metu bus galima apžiūrėti džiazo festivalio koncertų akimirkas.

Muziejaus vadovė E. Červinskaitė džiaugėsi, kad rengiant šių metų Muziejų naktį talkina gausus partnerių ratas: Tauragės rajono savivaldybė, Gatvės muzikos diena (GMD), festivalis „Tauragė Jazz“, Tauragės meno mokykla, Tauragės kultūros centras. Renginį finansuoja Tauragės rajono savivaldybė.

Be to, Muziejų naktį tauragiškiai kviečiami ne tik nemokamai mėgautis parengta programa, bet ir pasimatuoti muziejininko profesiją. Muziejaus direktorė E. Červinskaitė džiaugiasi, jog Tauragėje esama aktyvaus jaunimo ir renginio metu talkins net 25 savanoriai.

 

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.