Tarptautinio džiazo festivalio komandoje – tauragiškis
Įkelta:
2022-05-27
Nuotrauka
jazz
Aprašymas

Valdas Latoža. TaurageJazz.Lt nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jazz
Aprašymas

Judita Bartoševičienė ir Gregory Privat

MamaJazz.Lt nuotrauka

 

Savaitgalį Vilniuje jau dvidešimtą pirmą kartą vyks plačiai žinomas tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“. Lyg ir tolokai nuo Tauragės, kad labai rūpėtų tiems, kas nesidomi džiazu. Tačiau šiemet taip nėra, nes... jis gana glaudžiai susijęs su Taurage. Kodėl? Tuoj sužinosite.

Džiazo mėgėjai žino, kad „Vilnius Mama Jazz“ pasižymi itin įdomia programa, kurioje ne tik koncertai, bet ir konferencijos, parodos, paskaitos, „Džiazo vitrina“ (Showcase) bei mentorystės programa, kurios partneriu šiemet tapo tauragiškių organizuojamos „Tauragės džiazo dienos“.

Kaip sakė „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja ir vadovė Judita Bartoševičienė, dažnai vadinama Mama Jazz, „Showcase“ tarptautines džiazo atlikėjų žvalgytuves festivalis organizuoja jau nuo 2016 metų, tačiau jose dalyvaudavo labai daug atlikėjų iš užsienio, tad atvykę ekspertai į savo festivalius ir pasikviesdavo koncertuoti Vilniuje matytus ir girdėtus užsienio atlikėjus. 

Nuotrauka
jazz

– Išėjo taip, kad paskleisdavome žinią apie užsienio atlikėjus, o apie mūsiškius mažai kas sužinodavo, tad nutarėme, kad laikas žvalgytuvėse dalyvauti tik mūsų atlikėjams. Klaidinga manyti, kad į „Showcase“ kviečiami tik jauni atlikėjai, jų atrenkame ir skirtingo žinomumo, ir skirtingo amžiaus. Skelbiame atranką, kurioje gali dalyvauti visi norintys džiazo atlikėjai iš Lietuvos. Šiemet tokių kandidatų buvo daugybė – mes atsirinkome geriausius. Juos ekspertų komanda ir išgirs, įvertins, padės prasiskinti kelią į tarptautinius festivalius už Lietuvos ribų. Tokiu būdu „Vilnius Mama Jazz“ festivalis prisideda prie lietuviškos kultūros sklaidos pasaulyje.

Beje, delegatų-ekspertų komanda – tai žinomi pasaulio džiazo festivalių, koncertų organizatoriai, prodiuseriai, žurnalistai, muzikos kritikai, muzikos agentūrų, klubų atstovai. Šiemet į dvidešimties delegatų-ekspertų grupę, kurioje dirbs keturiolikos šalių atstovai, pakviestas dalyvauti ir „Tauragės džiazo dienų“ organizatorius Valdas Latoža. Pasak J. Bartoševičienės, ne šiaip pakviestas, o pagaliau prikalbintas. Ir visi šie žmonės tris festivalio dienas girdės, matys, o gal ir jaus „Tauragės džiazo dienų“ reklamą bei dvasią. 

– Manęs laukia neįkainojama patirtis, tikiuosi daug ko išmokti, juk savaitgalį praleisiu puikioje ekspertų komandoje. Tai dėmesys mūsų mažo biudžeto regioniniam džiazo festivaliui – esam pastebėti, įvertinti ir pagerbti. Manau, taip įvertintos mūsų festivalio organizatorių pastangos ir veikla. Tikriausiai buvome stebimi, vertinami, analizuojama mūsų veikla, – sakė Valdas Latoža.

Kaip jau minėta, „Tauragės džiazo dienų“ festivalis šiemet pasirinktas „Mentorystės programos“ partneriu, todėl galės į savo festivalį pasikviesti vieną „Showcase“ dalyvių, o visas išlaidas apmokės „Vilnius Mama Jazz“. Ir tai, anot J. Bartoševičienės, nebus vienkartinė draugystės apraiška:

– Mūsų draugystė tęsis ilgai, mes džiaugiamės, kad kaip vyresni partneriai galėsime prisidėti prie Tauragės festivalio, padovanoti atlikėjų pasirodymą. Ir laukit šiemet mūsų komandos desanto Tauragėje!

Pakalbintas Valdas Latoža sakė didžiuojasi, kad dirbs tokioje ekspertų komandoje:

– Manęs laukia neįkainojama patirtis, tikiuosi daug ko išmokti, juk savaitgalį praleisiu puikioje ekspertų komandoje. Tai dėmesys mūsų mažo biudžeto regioniniam džiazo festivaliui – esam pastebėti, įvertinti ir pagerbti. Manau, taip įvertintos mūsų festivalio organizatorių pastangos ir veikla. Tikriausiai buvome stebimi, vertinami, analizuojama mūsų veikla.

Kadangi visas tris festivalio dienas svečiai ir dalyviai galės stebėti ir Tauragės džiazo dienų reklamą, Valdas sakė vežasi į Vilnių nemažai dalijamosios medžiagos ne tik apie festivalį, bet ir apie pačią Tauragę, Tauragės kraštą:

– Tikiuosi taip prisidėti prie Tauragės vardo ir Tauragės turizmo aplinkos garsinimo. Gal kas iš festivalio svečių ar dalyvių norės užsukti į mūsų festivalio koncertus, pakeliauti ar pailsėti mūsų krašte. O kai esi žinomas plačiau, lengviau pasikviesti žinomesnių atlikėjų į mūsų festivalį. Juk neretai mums, mažiesiems, reikia įrodinėti, kad mūsų publika taip pat gera, intelektuali ir išsilavinusi, nors ir nedidelis, tačiau stabilus klausytojų ratas.

 

Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.
Nuotrauka
fotografika
Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar vakare menui, o ypač fotografijai neabejingi tauragiškiai skubėjo į nors ir nebeveikiančius, tačiau neįprasta architektūra žavinčius Tauragės banko rūmus – ten atidaryta plenero „Fotografika“ paroda. Renginyje koncertavo Rūta Mur. 
Nuotrauka
lions
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį  „NenuGALIETIeji“.
Nuotrauka
knygos
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Lapkričio 24-ąją Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyks Tauragės knygų mugė.
Nuotrauka
ruta mur
Elenos Krukonytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Pusapskritė banko operacijų salė, apsupta kolonados, įrengta į kiemo pusę. Pastatas išsiskiria antrajame aukšte įrengta erdvia terasa, įrėminta kolonomis – šis architektūrinis elementas buvo retas tarpukario pastatuose. Pokario metu Tauragės banko rūmuose veikė viešbutis, restoranas, iki šiol buvo bankas, o paskutiniais metais pastatas visai tuščias. Tačiau lapkričio 24 d., 17 val., Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7) atsiveria visuomenei – atidaroma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo fotografijos plenero „Fotografika“ paroda, koncertuos naująja nostalgija vadinama Rūta MUR, neseniai pristačiusi trečiąjį savo albumą „Prime Time“. 
Nuotrauka
mazylis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Prieš metus apie tremtis kalbėjome kaip apie skaudžią praeitį, tačiau dabar, Rusijai kariaujant prieš Ukrainą, šie įvykiai vėl tapo baugia dabartimi. Tauragėje apsilankęs europarlamentaras Liudas Mažylis prisiminė lietuvius, kurie buvo ištremti į Sibirą, ir teigė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje vykdo tas pačias represijas, kurių ėmėsi okupavusi Lietuvą.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos organizuotas Padėkos bičiuliams vakaras, 2022 m. lapkričio 9 d. vykęs bibliotekos fojė, subūrė gausias gretas bibliotekos geradarių, kolegų, skaitytojų, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovų, bei visų, kultūrai ir literatūrai neabejingų asmenybių, su kuriomis bibliotekos bendruomenę jau daugelį metų sieja glaudūs gražios ir konstruktyvios kultūrinės bendrystės ryšiai. O ir proga šiam šiltam susibūrimui buvo ypatinga: šiemet Pagėgių biblioteka mini savo veiklos 85-erių metų jubiliejinę sukaktį.
Nuotrauka
paroda jazz
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Gedimino Juškos fotografijų paroda „Ne/pa/stebimi“, kurioje – tylos užtvindytas miestas. Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 2 dienos.
Nuotrauka
teatras
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Ką tik baigėsi respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, šiemet minėjęs jau 30-ąjį gimtadienį. Šįkart į jį sugužėjo ne keturi, kaip būdavo įprasta, o net aštuoni teatrai, o visų kolektyvų mini spektakliai buvo sujungti į vieną netrūkstantį vaidinimą, sulaukusį begalės aplodismentų.
Nuotrauka
paskaita
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 7-osios vakarą Skaudvilės į krašto muziejų susirinkę klausytojai papildė savo istorijos žinių bagažą – jie klausėsi doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaitos „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-05
Atėjo lapkritis, o kartu su juo – ir tradicinis 30-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Susėdome prie kavos puodelių su festivalio sumanytoja ir organizatore Tauragės liaudies teatro režisiere Genovaite Urmonaite pasikalbėti. Pasak jos, kalbėtis daug ir nereikės – vakar, sakė ji, lėktuve iš nuobodulio per trijų valandų skrydį sugalvojusi pokalbio formą ir, turėdama rankinėje daug tušinukų ir sąsiuvinį,  užrašė. 
Nuotrauka
kapines
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
„Kapinės primena mišką: vienas vaizdas dieną, o kitas – jau sutemus“, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, tamsoje po senąsias miesto kapines vedžiodama renginių ciklo „Vėlių mėnuo“ trečiojo renginio dalyvius.
Nuotrauka
spektaklis skaudvile
Žydrės Macienės feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2022-11-03
Šie metai Seimo paskelbti rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Didžiajai Klaipėdos krašto metraštininkei dedikuotą publicistinį spektaklį „Pasivaikščiojimas su Šventvakarių Ėve“ sukūrė ir Tauragės kultūros rūmų Skaudvilės skyriaus režisierė Zita Jurevičienė. Skaudvilės kultūros namuose žiūrovai jį išvydo spalio 27-ąją. 
Nuotrauka
lurdas
Įkelta:
2022-10-30
Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus jau kuris laikas brandina idėją Tauragėje pastatyti Lurdo grotą. Galimybė mintį realizuoti ypatingą prasmę įgauna artėjant 2023-iesiems, kai Tauragė taps Lietuvos kultūros sostine. Prašymui sukurti tokią sakralią vietą pritarė ir savivaldybės komisija, besirūpinanti skulptūrinės plastikos ir mažosios architektūros elementų atsiradimu rajone. 
Nuotrauka
paroda jonams
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-27
Šiandien vyskupo Jono Viktoro Kalvano parke pristatytas Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projekto „Tekstų alėja“ – informacinė paroda „Iškilieji Tauragės Jonai“. Galbūt iškils klausimas, kodėl būtent Jonai?
Nuotrauka
gyvybes ratas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Antradienį šalia Jūros krantinės, prie vėliavos stiebo, atidengta skulptūra „Gyvybės ratas“. Tai antrojo Tauragės kultūros centro vykdomo projekto „Trilogija Laisvės spalvos“ dalis. Pirmoji tauragiškiams pristatyta dar rugpjūčio 23-iąją, minint Baltijos kelio dieną vyko Sauliaus Petreikio koncertas. Trečioji projekto dalis numatyta Vasario 16-ąją, kas tai bus, dar neatskleidžiama.
Nuotrauka
jakstaitis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Penktadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio naujausios poezijos knygos „Visiems po truputį“ pristatymas. Tai jau 11-oji vaikų poeto knyga, kurioje tradiciškai dominuoja gamta, gyvūnai, gamtos reiškiniai, gražus vaikystės pasaulis. Knygą iliustravo Žygaičių gimnazijos mokiniai.
Nuotrauka
skaudvilej
Skaudvilės bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka 
Įkelta:
2022-10-20
Skaudvilės bibliotekoje Raseinių krašto poetas, bardas Albinas Stakauskas pristatė savo poezijos knygą „Žuvies dienoraščiai“. Knygos autorius atsivežė grupę bičiulių, kurie žiūrovams padovanojo nuoširdžių pokalbių, eilių ir skambios muzikos. 
Nuotrauka
pagramancio svente
Eugenijaus Šalčio feisbuko paskyros nuotrauka 
Įkelta:
2022-10-19
Gražų rudens vakarą pagramantiškiai ir svečiai rinkosi į Pagramančio kultūros namų kūrybinio sezono atidarymą. Liejosi dainos, eilės, sveikinimai, netrūko ir puikių vaišių. 
Nuotrauka
putvinskis
LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-16
Vakar apie 200 šaulių, jaunųjų šaulių ir pilietiškų žmonių iš visos apskrities susirinko paminėti 1919 m. Spalio 13 d. Įsteigto pirmojo Tauragės šaulių skyriaus ir LŠS įkūrėjo Vlado Putvinskio 149-ųjų gimimo metinių 10 km. žygyje aplink Tauragę.