„Maršistų“ dainiaus Tauragėje laukia ne visi
Įkelta:
2022-09-29
Nuotrauka
kulturos rumai
Nuotraukos autorius:
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Vadinamajam šeimų gynimo maršui himną parašęs dainininkas Romas Dambrauskas spalio pradžioje ketina koncertuoti Tauragės kultūros rūmuose, tačiau bilietus žmonės perka vangiai. Dėl sąsajų su prieštaringai vertinamo judėjimo nariais, pasišovusiais nuversti Seimą ir Vyriausybę, atlikėją vis dažniau lydi ne gerbėjai, o kritikai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius sako, kad jeigu galėtų, „maršistų“ dainiui koncertuoti neleistų. 

Bilietų pardavimais pasigirti negali

R. Dambrausko koncertas Tauragėje planuojamas spalio 6-ąją.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis kalbėjo, kad R. Dambrauskas dėl salės, kurioje vyks koncertas, nuomos su įstaiga susisiekė pats. Remiantis Tauragės rajono savivaldybės tarybos priimtu sprendimu buvo sudaryta sutartis. 

– Visi atlikėjai patys susisiekia. Jie gastroliuoja po miestus ir susisiekia su mumis, o mes priimam, – kalbėjo jis. 

R. Dambrauską dažnai lydi kritika dėl jo pozicijos skiepų klausimais, vadinamojo šeimų maršo judėjimo palaikymo. Tačiau, kalbėjo V. Bartušis, Tauragės kultūros centro atstovai kol kas pasipiktinimo, jog čia koncertuos R. Dambrauskas, negirdėjo.

Paklaustas, kiek skandalingasis atlikėjas paklos už salės nuomą, centro direktorius atsakė, kad tai priklausys nuo parduotų bilietų skaičiaus. 

Tiesa, kadaise garsus atlikėjas, šių metų pradžioje pradėjęs koncertinį turą po Lietuvą, susiduria su sunkumais pritraukiant gerbėjus į koncertus. Regis, šeimų maršo himnu tapusią dainą „Kelkis, Lietuva“ parašiusio dainininko populiarumas smuko – kovo 22-ąją Ramygalos kultūros centras pranešė, kad dėl mažo susidomėjimo čia planuotas pasirodymas neįvyko. Ar tas pats nenutiks ir Tauragėje?

V. Bartušis teigė, kad bilietų pardavimais į atlikėjo koncertą negalima pasigirti ir Tauragės kultūros centre. 

– Kol kas tie bilietai nejuda, – teigė jis. 

Tiesa, kiek bilietų jau parduota, centro vadovas neįvardijo. 

Ko siekė šeimų maršo dalyviai?

Šeimų gynimo maršo dalyviai, tarp kurių praėjusiais metais šmėžavo ir R. Dambrauskas, pirmą kartą susibūrė praėjusių metų gegužės 15-ąją Vilniuje Vingio parke. Tąkart jie skelbė, kad pagrindinis mitingo tikslas – užkirsti kelią Partnerystės įstatymo priėmimui Seime. Vėliau rengtuose mitinguose susitelkė ties vakcinomis ir pandemijos valdymo priemonėmis. Socialiniuose tinkluose ir protestuose „maršistai“ skleidė įvairias sąmokslo teorijas, pavyzdžiui, teigė, kad vakcinose tariamai yra „čipai“, kad virusas yra sukurtas specialiai laboratorijose, kad pandemija tėra išgalvota, o karantinas – tai priemonė siekiant užvaldyti žmoniją. 

„Seimą lauk“, – skandavo maršo dalyviai praėjusiais metais rugpjūčio 10-ąją prie Seimo kilusiose riaušėse, dėl kurių Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą. 

Riaušių dalyviai teigė ginantys Lietuvą ir tradicinę šeimą nuo tariamo pavojaus, sukelto menamų globalistų.

Po šių riaušių protestas organizuotas ir 2021-ųjų rugsėjo 10-ąją. Jame dalyvavęs R. Dambrauskas vėliau nacionalistinių pažiūrų tinklalapyje savo publikuotame tekste piktinosi galimybių pasu.

Jei galėtų, koncertuoti neleistų

T. Raulinavičius aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose vykstančiose diskusijose apie R. Dambrausko veiklą. 

– Esu matęs, kad jis koncertuoja Tauragės rajone ir ne kartą esu dėl to sureagavęs, – teigė pašnekovas.   

Jis atskleidė, kas jam kelia didžiausią susirūpinimą. 

– Žinome tokių atlikėjų, kurie į Lietuvą neįleidžiami, jie siejami su Rusijos režimu, tačiau Romas Dambrauskas yra šiek tiek iš kitos serijos – jis nėra toks įtakingas ir galingas, kad galėtų kažkaip veikti visuomenės nuotaiką, tačiau jis buvo vienas iš šeimų maršo iniciatyvinės grupės veikėjų. Ne paslaptis, kad kai kurie šeimų maršo mitingo dalyviai Vilniuje sužeidė policijos pareigūnus. Kitaip tariant, jie kibo į atlapus valstybės tarnautojams, kas yra žema ir niekinga. Romas Dambrauskas buvo vienas tų, kuris tą šutvę audrino, – praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įvykusias riaušes prie Seimo prisiminė pašnekovas.

Pasak T. Raulinavičiaus, atlikėjas ragino veikti prieš Lietuvos valstybę.

– Todėl, mano galva, tai yra tikrai prastas pavyzdys, – tikino jis.

Valdininkas teigė, kad savivalda negali kontroliuoti, kokie atlikėjai pasirodys Tauragėje, tačiau jeigu pats eitų Kultūros centro vadovo pareigas, jis R. Dambrausko koncertuoti neįsileistų. 

– Aš suprantu, kad Kultūros centro darbuotojai atsiriboja nuo „popamokinės“ menininko veiklos. Tačiau šeimų maršo veikloje dalyvavo asmenys, kurie, kaip įvardijo Valstybės saugumo departamentas, siejami su priešiškomis jėgomis Lietuvos valstybei. Tai labai svarbu akcentuoti. Šią organizaciją šutve įvardiju todėl, kad jai diriguoja ne atsitiktiniai suklaidinti asmenys, o asmenys, keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui. Man sunku pasakyti, ar Romas Dambrauskas yra tarp šių asmenų, ar jis tiesiog suklaidintas menininkas, tačiau kūrė šeimų maršui himną, matė šiuos procesus iš arti, man atrodo, kad jo pozicija dėl Lietuvos yra negarbinga. Jeigu tu nesi žmogus, kuriam svarbi Lietuva, tai nežinau, ar esi vertas pristatyti savo kūrybą žmonėms, jais savo muzika manipuliuoti, – komentavo T. Raulinavičius. 

Jis teigė, kad diskutuodamas socialiniuose tinkluose kartais girdi argumentą, kad esą nereikia painioti politikos su menu, tačiau toks mąstymas, įsitikinęs valdininkas, yra neteisingas.

– Būna aiškus naratyvas ir į tai, ką aš ką tik jums pasakiau, tai irgi dalis žmonių sureaguos sakydami, kad nereikia maišyti kultūros su politika. Tai standartinė klišė, kurią galime išgirsti vis kitais kampais, pavyzdžiui, raginama nemaišyti rusų su Putino veiksmais, neva rusai yra kitokie, jie išrenka Putiną, bet yra kitokie. Tai yra tam tikri naratyvai, kuriuos paskatina tam tikros jėgos, jie skamba patraukliai. Bet visada reikia matyti visą paveikslą. Mes šiandien irgi turime nemažai pavyzdžių, kai tam tikros muzikos žvaigždės palaikė Rusijos režimą, aiškino, kad ukrainiečiai patys kalti, tai mes matome, kad visuomenė juos pasmerkė, dalies nebeįsileidžia koncertuoti. Aš manau, kad tai adekvati visuomenės reakcija. Man atrodo, kad turime turėti stuburą. Jeigu tau čia Lietuvoje negerai, tu turi visus įrankius teikti siūlymus, teisėtais veiksmais gali dalyvauti visuomenės gyvenime, bet jeigu organizuoji maištus, dirbi su prorusiškais veikėjais, tai tu tada rinkis koncertuoti Rusiją. Laisvas pasirinkimas, – įsitikinęs T. raulinavičius. 

Žmonės apsispręs patys

O štai Tauragės rajono mero pavaduotoja Virginija Eičienė, kuruojanti kultūrą, turi kitokią poziciją. Pasak jos, žmonės patys gali apsispręsti, ar dalyvauti, ar nedalyvauti įvairių atlikėjų koncertuose, tačiau menininkams specialiai drausti koncertuoti nereikėtų. 

– Jis koncertą organizuoja pats, ne Tauragės rajono savivaldybė tai daro. Aš manau, kad mes negalime žmonėms uždrausti. Tie, kurie nepritaria atlikėjo mintims, manau, nedalyvaus jo koncerte, o mes patys negalime skirstyti, – sakė V. Eičienė. 

„Keisti klausimėliai“

Telefonu susisiekus su R. Dambrausku jis paprašė klausimus atsiųsti elektroniniu paštu. Klausėme, ką jis pasakytų kritiškai atsiliepiančiam T. Raulinavičiui, ar dažnai apie save girdi neigiamų nuomonių, ar bendradarbiauja su šeimų maršo organizatoriais, kaip mano, kodėl sumenko bilietų į jo koncertus pardavimai. 

„Keisti klausimėliai, kam reikia tų provokacijų... Man visai nerūpi, ką mano kažkoks pavaduotojas, gal jis neturi savo šeimos, jeigu eina prieš šeimą.

Apie save girdžiu puikias nuomones ir koncertų turiu pakankamai, dėl mano atviro ir tiesos žodžio mano palaikymas milžiniškas.

Su Šeimų sąjūdžiu nebendrauju, kodėl turėčiau? Jame nesu ir niekada nebuvau“, – atsakydamas rašė R. Dambrauskas.

 

Nuotrauka
vakarute
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
prieš 23 valandas
1993-ieji, spalio 6-oji – Tauragės rajono klubo „Vakarutė“ pradžių pradžia. Susitikimas su rašytoju ir žurnalistu Kostu Fedaravičiumi. Smagu, kad ne vienas to susitikimo potyrius dar prisimename. Prasmingas pirmasis pasimatymas įkvėpė entuziazmo beveik trisdešimties metų intensyviai klubo veiklai. 
Nuotrauka
caritas
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šie metai paskelbti Savanorystės metais, o artėjant Tarptautinei savanorių dienai, kuri minima gruodžio 5-ąją, Tauragėje surengta Telšių vyskupijos dekanatų bei parapijų „Carito“ savanorių padėkos šventė įgavo dar didesnę svarbą. 
Nuotrauka
fotografika
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis ir nuo gruodžio 2 iki 15 d. kviečia į nemokamas ekskursijas ir edukacijas.  
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-11-27
Aštuonis kartus už vagystes teistas V. V. vėl grįžo prie senų įpročių. Pas ūkininkę dirbantis nevedęs vyriškis sugalvojo planą – apsimesti Tauragės miesto seniūnijos atstovu ir apvogti elektroninių prekių parduotuvę. Tačiau planas neišdegė – teisėsaugininkai vagį demaskavo. Rugsėjo 20-ąją Tauragės apylinkės teisme atversta byla, kurioje vyriškiui teko išsamiai paaiškinti, kaip jis vykdė nusikaltimą. Be to, jam teko atsakyti ir už tai, kad pavogė benzininį pjūklą. 
Nuotrauka
lom
Įkelta:
2022-11-27
Išvykos – geriausias būdas pažinti Lietuvą, labiau pamilti ir vertinti savo šalį, pažinti draugus. Lomių vaikų dienos centro ugdytiniai šiais metais turėjo puikią galimybę plėsti akiratį keliaudami.
Nuotrauka
knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatytas rašytojos, literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatės Loretos Jastramskienės romanas „Visada, Tėve, bus Amerika“. Renginyje dalyvavo knygos autorė ir leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskas.
Nuotrauka
fotografika
Ievos Tvaronavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-25
Vakar vakare menui, o ypač fotografijai neabejingi tauragiškiai skubėjo į nors ir nebeveikiančius, tačiau neįprasta architektūra žavinčius Tauragės banko rūmus – ten atidaryta plenero „Fotografika“ paroda. Renginyje koncertavo Rūta Mur. 
Nuotrauka
lions
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį  „NenuGALIETIeji“.
Nuotrauka
knygos
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Lapkričio 24-ąją Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyks Tauragės knygų mugė.
Nuotrauka
ruta mur
Elenos Krukonytės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Pusapskritė banko operacijų salė, apsupta kolonados, įrengta į kiemo pusę. Pastatas išsiskiria antrajame aukšte įrengta erdvia terasa, įrėminta kolonomis – šis architektūrinis elementas buvo retas tarpukario pastatuose. Pokario metu Tauragės banko rūmuose veikė viešbutis, restoranas, iki šiol buvo bankas, o paskutiniais metais pastatas visai tuščias. Tačiau lapkričio 24 d., 17 val., Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7) atsiveria visuomenei – atidaroma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamo fotografijos plenero „Fotografika“ paroda, koncertuos naująja nostalgija vadinama Rūta MUR, neseniai pristačiusi trečiąjį savo albumą „Prime Time“. 
Nuotrauka
mazylis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-16
Prieš metus apie tremtis kalbėjome kaip apie skaudžią praeitį, tačiau dabar, Rusijai kariaujant prieš Ukrainą, šie įvykiai vėl tapo baugia dabartimi. Tauragėje apsilankęs europarlamentaras Liudas Mažylis prisiminė lietuvius, kurie buvo ištremti į Sibirą, ir teigė, kad Rusija šiuo metu Ukrainoje vykdo tas pačias represijas, kurių ėmėsi okupavusi Lietuvą.
Nuotrauka
pagegiai
Astos Andrulienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos organizuotas Padėkos bičiuliams vakaras, 2022 m. lapkričio 9 d. vykęs bibliotekos fojė, subūrė gausias gretas bibliotekos geradarių, kolegų, skaitytojų, įvairių įstaigų ir organizacijų atstovų, bei visų, kultūrai ir literatūrai neabejingų asmenybių, su kuriomis bibliotekos bendruomenę jau daugelį metų sieja glaudūs gražios ir konstruktyvios kultūrinės bendrystės ryšiai. O ir proga šiam šiltam susibūrimui buvo ypatinga: šiemet Pagėgių biblioteka mini savo veiklos 85-erių metų jubiliejinę sukaktį.
Nuotrauka
paroda jazz
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-11-14
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Gedimino Juškos fotografijų paroda „Ne/pa/stebimi“, kurioje – tylos užtvindytas miestas. Parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 2 dienos.
Nuotrauka
teatras
Eugenijaus Šalčio nuotrauka
Įkelta:
2022-11-12
Ką tik baigėsi respublikinis mėgėjų teatrų festivalis, šiemet minėjęs jau 30-ąjį gimtadienį. Šįkart į jį sugužėjo ne keturi, kaip būdavo įprasta, o net aštuoni teatrai, o visų kolektyvų mini spektakliai buvo sujungti į vieną netrūkstantį vaidinimą, sulaukusį begalės aplodismentų.
Nuotrauka
paskaita
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-10
Lapkričio 7-osios vakarą Skaudvilės į krašto muziejų susirinkę klausytojai papildė savo istorijos žinių bagažą – jie klausėsi doc. dr. Algirdo Jakubčionio paskaitos „Rusijos istorijos antspaudas Rusijai“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-05
Atėjo lapkritis, o kartu su juo – ir tradicinis 30-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Susėdome prie kavos puodelių su festivalio sumanytoja ir organizatore Tauragės liaudies teatro režisiere Genovaite Urmonaite pasikalbėti. Pasak jos, kalbėtis daug ir nereikės – vakar, sakė ji, lėktuve iš nuobodulio per trijų valandų skrydį sugalvojusi pokalbio formą ir, turėdama rankinėje daug tušinukų ir sąsiuvinį,  užrašė. 
Nuotrauka
kapines
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-04
„Kapinės primena mišką: vienas vaizdas dieną, o kitas – jau sutemus“, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė, tamsoje po senąsias miesto kapines vedžiodama renginių ciklo „Vėlių mėnuo“ trečiojo renginio dalyvius.
Nuotrauka
spektaklis skaudvile
Žydrės Macienės feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2022-11-03
Šie metai Seimo paskelbti rašytojos Ievos Simonaitytės metais. Didžiajai Klaipėdos krašto metraštininkei dedikuotą publicistinį spektaklį „Pasivaikščiojimas su Šventvakarių Ėve“ sukūrė ir Tauragės kultūros rūmų Skaudvilės skyriaus režisierė Zita Jurevičienė. Skaudvilės kultūros namuose žiūrovai jį išvydo spalio 27-ąją. 
Nuotrauka
lurdas
Įkelta:
2022-10-30
Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus jau kuris laikas brandina idėją Tauragėje pastatyti Lurdo grotą. Galimybė mintį realizuoti ypatingą prasmę įgauna artėjant 2023-iesiems, kai Tauragė taps Lietuvos kultūros sostine. Prašymui sukurti tokią sakralią vietą pritarė ir savivaldybės komisija, besirūpinanti skulptūrinės plastikos ir mažosios architektūros elementų atsiradimu rajone.