Su meile apie bliuzą ir bliuzas Meilei
Įkelta:
2024-07-05
Nuotrauka
a
Aprašymas

Renginio akimirka

,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a
,
Nuotrauka
a

Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.

Šiai lituanistei (pagal jos universitetinį išsilavinimą) , bibliotekininkei, Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės bibliotekos direktorei, džiazas buvo vienas iš pačių stipriausių jos pomėgių. Ypač jai artimas  bliuzas – viena iš džiazo šakų ( Šiaurės Amerikos juodaodžių lyrinė daina, kupina ilgesio ir melancholijos, XIX a. pabaigoje paplitusi miestuose ir sudariusi vieną džiazo šaltinių ir elementų).  Kiek artimiau bendraudamas su Meilute ir su jos vyru Rimantu, žinodavau, kad jie savo atostogas, savo laisvadienius labai dažnai paskirdavo įvairiausių džiazo festivalių lankymui. Festivalius aplėkdavo ne tik vykstančius Lietuvoje, bet ne retai patraukdavo į užsienyje vykstančius. Dažnai tai buvo Lenkija, Suvalkų festivalis.

Toks ryškus pomėgis mane, ragavusio muzikos mokslų, kartais labai stebindavo ir čia, bendraudamas su Meilute džiazo temomis, jausdavausi gana skystas žinovas, palyginus su tuo, ką ji žinodavo, vertindavo, cituodavo...Didžiausia pagarba jai dėl to. Pagarba jai, taip anksti mus palikusiai vos prieš 8 mėnesius, dėl  ypatingos tolerancijos, mokėjimo bendrauti su žmonėmis, draugiškumo, betarpiškumo. Gal dėl to į  Tauragės viešąją biblioteką taip noriai atvykdavo (o ir dabar atvyksta ir kas galėt paneigti, kad tai ne Meilutės įdirbis) rašytojai, poetai, muzikantai, filosofai, psichologai, dailininkai, buvę kraštiečiai, įvairiausių sričių menininkai. Apie Tauragės biblioteką, apie legendinį muzikinį renginį „Prie garažų“ po Lietuvą sklandė ir tebesklando  legendos... Ir apie Meilę tebesklando.

Koncertas Meilutės atminimui

Liepos 4 d. Tauragės unikaliojoje geležinkelio stoties laukimo salėje vykusiame koncerte  „BELKIN & SOCHIN"  Meilutės jau realiai nebebuvo, bet turbūt niekas neužginčys , kad jos dvasia skrajojo, apie ją kalbėjo žmonės ir teisingai renginio vedėja Rima Bandzinaitė-Latožienė sakė, kad žmogus gyvas, kol apie jį kalba aplinkiniai, kol jį žmonės atsimena. Gražiai atsiminė ir vedėja Rima, ir jos kolegės iš bibliotekos dalijosi tokiais šiltais, jautriais atsiminimais. Ir jos gyvenimo palydovas, bendramintis,  patarėjas ir užtarėjas Meilutės vyras Rimantas išsakė daug  jautrių, šiltų ir meilės pilnų žodžių.

Pilnutėlėje geležinkelio stoties laukiamojoje salėje nesutilpę visi klausytojai, sustoję būriais prie atvirų langų išgirdo ir pačios Meilutės balsą, mat šis koncertas ir buvo skirtas Meilutės Parnarauskienės šviesiam atminimui. Juk ji  buvo ne tik džiazo gerbėja ir laidų apie džiazą vedėja, bet ir  Tauragės džiazo festivalio nuolatinė lankytoja, savanorė, pagalbininkė, džiazo koncertų vedėja.

Klausytojai išgirdo Meilutės  pasisveikinimą taip, kaip ji sveikindavosi su klausytojais pradėdama radijo laidą ir atrodė, kad ji čia yra dabar, šalia ir veda laidą ar koncertą – toks susidarė nepakartojamas įspūdis. Deja, išgirdome ir jos atsisveikinimą, kuris sugrąžino į tikrovę. O tas JOS atsisveikinimas buvo toks jautrus ir emocionalus, kad ne vienam koncerto klausytojui išspaudė ašarą. Ir man pačiam prieš akis prabėgo susitikimų su Meilute vaizdai, pokalbiai, bendrai kartu vesti patys įvairiausi renginiai, svarstymai ir sprendimai dėl mano poezijos knygos „Virš miestelio varpinės“ , nes Meilutė buvo šios knygos puiki redaktorė...

Na, o pats  "BELKIN & SOCHIN" koncertas tikrai nebūtų nuvylęs Meilutės, kaip nenuvylė, esu įsitikinęs, ir gausiai susirinkusių tauragiškių. Svaigios ir melodingos atliekamos bliuzo melodijos, geras Aleksandro Belkino vokalas, virtuoziškas grojimas lūpinėmis armonikėlėmis, gitara, puikiai gitara atliekamos solinės Olego Sochino partijos ir improvizacijos žavėjo publiką. Aleksandro Belkino bendravimas, sceninis įvaizdis, artistiškumas taip pat buvo tikrai nepriekaištingas, gražus, malonus, patraukiantis, o švelnus humoras labai tiko ir koncertą darė dar labiau intymesniu, patraukliu.

Su šio atminimui skirto koncerto atlikėju Aleksandru Belkinu Meilutė buvo artimai pažįstama, vertino jo kūrybą, bendraudavo, todėl šis koncertas dar labiau tapo įtaigesnis, artimesnis visiems klausytojams, kurie, manau, visi pažinojo Meilutę Parnarauskienę – kas artimiau, kas galbūt tik iš jos veiklos.

Pabaigai norėtųsi padėkoti tokio koncerto sumanytojams, Rimantui Parnarauskui, bibliotekos bendruomenei, Žanetai ir Kristinai, atsiminimus rašiusioms kolegėms, žiūrovams, kuriems džiazas tampa vis artimesnis, na, žinoma, pačio geriausio įvertinimo  nusipelnė koncerto režisūra, vedimas ir visa jubiliejinio, dešimtojo, Tauragės džiazo festivalio organizacija. O tai neabejotinas Valdo Latožos nuopelnas: jo dėmesys žmonėms yra vertas pagarbos.

Daugiau renginio akimirkų galima pamatyti ČIA.

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tauragejazz&set=a.972048141598047

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-10-02
Kaip žinoma, Respublikiniame Skaitymo iššūkyje ir šiemet Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius laimėjo 1-ąją vietą visoje Lietuvoje. Šia proga susitikti su Tauragės skaitytojais atvyko Skaitymo iššūkio suaugusiųjų ambasadorė, prozininkė, istorinių romanų autorė Gina Viliūnė
Nuotrauka
kodas
Įkelta:
2024-10-01
Rugsėjo 27 d. Tauragės kultūros centre buvo atidaryta akvarelės paroda „GIMTIES KODAS”. Parodos autoriai: Irena Šliuželienė, Vilius Šliuželis, Gitana Kaltanienė – žinomi kūrėjai, atvykę iš Šiaulių. Visi trys yra baigę Šiaulių pedagoginį tuometinį Institutą, dailės fakultetą. Dirba Šiauliuose pedagogais meno mokyklose. Jie yra Lietuvos dailininkų sąjungos nariai ir Meno kūrėjo statusą turintys menininkai. Autoriai pasirinko vizualiai tyrinėti ir kurti lietuvių kalbos tematika. Kalba – kaip vidinis savasties kodas – buvo pagrindinis inspiracijų šaltinis. Išsilieję ant popieriaus vaizdai randasi iš atminties gelmių: jie lyg nugirsti žodžiai, įsiminti posmai, nubyrėjusios frazės. Jos veda žiūrovą ten, kur susitinkama patiriant meno galią ir interpretacijas.
Nuotrauka
renata
Mindaugo Černecko nuotraukos
Įkelta:
2024-09-24
Politinėje istorijoje visada dominuoja nugalėtojų pasakojimas, bet kultūrinėje atmintyje tebeskamba visų balsai. Šią naratyvų problematiką porą metų Tauragėje analizavo poetė ir muziejininkė RENATA KARVELIS-Jančiauskienė. Pernai pasitelkdama šiuolaikinio meno priemones paribio miesto tapatybę ji tyrinėjo bendrakūroje „Aš tave myliu“. Ryškiai geltonas dvylikos metrų ilgio tentas ištisus metus kabojo Bažnyčių gatvėje, keturiomis kalbomis kviesdamas ant jo parašyti apie meilę, tikintis, kad šis universalus jausmas susies skirtingus žmones iš skirtingų epochų.
Nuotrauka
bareikis
Įkelta:
2024-09-12
Trečiadienį susitikti su tauragiškiais į biblioteką atvyko muzikantas ir teatralas Vidas Bareikis. Kaip sako autorius, „VB knygos“ idėja gimė prieš dvejus metus, kai po daugybės gerbėjų prašymų išleisti savo natų ir tekstų rinkinį nuspręsta tai pagaliau įgyvendinti.
Nuotrauka
bibiolteka
Įkelta:
2024-09-10
Penktadienio vakarą į Viešąją biblioteką rinkosi savo sveikatai neabejingi tauragiškiai. Čia vyko gyd. onkologės chemoterapeutės Editos Bronės Juodžbalienės sveikatingumo paskaita.
Nuotrauka
turkija
Įkelta:
2024-09-06
Trečiadienio vakarą bibliotekos lankytojus kvietėme pasinaudoti išskirtine galimybe pažinti Turkijos kultūrą. Tauragėje viešinti studentė iš Turkijos sutiko papasakoti apie šiai šaliai būdingus apdarus, šokius ir tradicijas. Renginio metu vyko šios šalies tradicinių patiekalų ir gėrimų degustacija.
Nuotrauka
elena
Įkelta:
2024-08-27
Prieš 37 metus – 1987 m. rugpjūčio 23 d. – disidentė Felicija Nijolė Sadūnaitė sakė kalbą mitinge prie Adomo Mickevičiaus paminklo. Mitingą, kuris buvo vienas iš svarbių žingsnių vaduojantis iš Sovietų Sąjungos, organizavo  Lietuvos laisvės lyga (LLL) – pogrindinė disidentų organizacija, siekusi atkurti Lietuvos nepriklausomybę.
Nuotrauka
bilioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-08-26
„Baltijos kelias“ – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. „Baltijos kelias“ – neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių nepriklausomybę.
Nuotrauka
Prie garažų
Žanetos Maziliauskienės nuotraukos
Įkelta:
2024-08-15
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka jau trylika metų organizuoja poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet šis projektas paskelbtas festivaliu ir įgyvendintas trijų renginių ciklas, kurį vainikavo poetinė-muzikinė programa Žalgirių mikrorajone įsikūrusiame Kartų parke. Programą, pavadintą „Tiems kurie šiandien gimė“, atliko poetas eseistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Stankevičius, dainų autorius ir atlikėjas, poetas, gitaristas, kompozitorius, radijo laidų vedėjas, atlikėjų asociacijos AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas bei muzikas, pučiamųjų instrumentų virtuozas, solistas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.
Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-08-12
Kai išgirsti žodžių darinį „kartą Amerikoj“, iškart galvoje iškyla vaizdiniai, kuriuose sukasi kažkoks juodai baltas versternas: šmėžuoja kaubojai, skamba kantri muzika salūnuose, prerijose ganosi laukiniai arkliai arba girdisi kažkokia retro muzika.
Nuotrauka
garazu
Žanetos Maziliauskienės nuotrauka
Įkelta:
2024-08-09
Trečiadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka jau antrus metus organizavo poetų ir dainų atlikėjų vakaro „Prie garažų“ aidą – gyvos akustinės muzikos vakarą miesto senamiestyje įsikūrusios D‘oro picerijos terasoje. Tauragiškius šį kartą džiugino dainų autorius ir atlikėjas Lukas Pilkauskas. Svajingasis neošlagerių autorius susirinkusiems žiūrovams sukūrė ypatingą, jaukią ir atpalaiduojančią aurą.
Nuotrauka
a
Inesos Vaigauskienės nuotraukos
Įkelta:
2024-08-06
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio proga prie istorinės Lietuvos sienos šalia Lauksargių pastatytas paminklas. Šios iniciatyvos autorius – Tauragės krašto muziejaus „Santaka" direktoriaus pavaduotojas, istorikas Darius Kiniulis. Skulptūrų ansamblio autorė - dizainerė Areta Didžionienė. Projektą finansavo Tauragės rajono savivaldybė
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2024-08-06
Alfonsas Čepauskas, gimęs netoli Skaudvilės Tauragės rajone, š. m. rugpjūčio 7 d. 16:00 val. Tauragės kultūros centre pristato savo jubiliejinę parodą „Būties pėdsakai”. Šis kūrėjas yra nepailstantis eksperimentuoti ir begaline kūrybine energija pasižymintis grafikas, parodų, meno renginių, konkursų organizatorius. Jo kūrybos sfera išsiplėtojo plačiai ir apėmė leidinių dizainą, iliustracijų ir ekslibrisų, mažosios ir lakštinės grafikos, estampų, tapybos, asambliažo ir kitokio meno kūrimą. Skaudvilėje iš dovanotų kūrinių yra įkurta „Lietuvos istorijos ekslibrisų galerija” ir „Alfonso Čepausko dailės galerija”.
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2024-08-05
„Gyvųjų miestas/Mirusiųjų miestas“ – tai Roberto Wilczyńskio fotografijų projektas. Naudodamasis fotoaparato dvigubos ekspozicijos nustatymu, menininkas sujungia archyvines Varšuvos gete darytas žmonių ir vietų nuotraukas (iš Varšuvos geto muziejaus rinkinių) su dabartiniais Varšuvos vaizdais ir taip sugrąžina bei parodo dramatišką miesto istorijos laikotarpį.
Nuotrauka
kmt
Martyno Aleksos nuotraukos
Įkelta:
2024-08-02
Praėjusių metų Klaipėdos festivalio kulminacija tapęs videografinis spektaklis pagal to paties pavadinimo Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina Burana" rugpjūčio 8 dieną 22.30 valandą publikos prašymu grįžta į senąjį elingą. Šio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio traukai atsilaikyti nelengva, nes magišką reginį ant marių kranto sukūrė žinomas didžiulių spektaklių ir renginių lauke kūrėjas – režisierius Dalius Abaris ir jo komanda.
Nuotrauka
prie garazu
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-30
Penktadienio vakarą Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemas jau 13-ąjį kartą virto smagia poezijos ir dainų erdve. Tauragiškiai pakviesti į dainų ir poezijos vakarą, kuriame žiūrovus ir klausytojus džiugino atlikėjai Šarūnas Joneikis-Šarukas ir Mantas Joneikis (grupė „Garbanotas“), Gytis Ambrazevičius, Andrius Zalieska-Zala („Arbata“), Darius Žvirblis, poetas, vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas A. Jonynas.
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2024-07-24
Paskutinį liepos savaitgalį – 25–27 dienomis – Tauragė kviečia į jau tradicija tapusį menų ir muzikos festivalį „Menų Festas“. Lankytojai galės nemokamai mėgautis alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymais, tarp kurių – ir nauji, ir visiems puikiai pažįstami vardai. Festivalio metu bus galima susipažinti ir su kitomis meno formomis.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2024-07-24
Jei galvojate, kad prieš porą savaičių šurmuliavęs Bijotų dvaro festivalis baigėsi, jūs labai stipriai apsirinkate. Juk tai, kas smagu, reikia tęsti. Tad festivalis tęsiamas. Tik šį kartą ne pačiuose Bijotuose, o ir vėl Girdiškėje. Taip taip, festivalis savo baigiamajam renginiui kviečia į Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Tą pačią, kurioje rugpjūčio mėnesį sninga, tą pačią, kurios altorius dabinasi ąžuolais.
Nuotrauka
Omaha
Įkelta:
2024-07-22
Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.
Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
2024-07-18
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.