„Tauragės ratukų sąjungos“ narius vienija dailieji amatai
Įkelta:
2021-08-13
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Tauragės ratukų sąjungos nariai amatų mugėje

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Iš natūralių akmenukų Reginos veriamos apyrankės

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Ratukų sąjungos narių pristatomi amatai

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Stasio iš aukso pagaminti vestuviniai žiedai

 

Jau septintus metus nuo įkūrimo skaičiuojančios Tauragės ratukų sąjungosnarių laisvalaikio užsiėmimu tapę amatai atskleidžia pajautą grožiui ir estetikai: tarp gausybės kasdienėje buityje pritaikomų pomėgių vyrauja papuošalų gamyba ir apdaila. Meninę gyslelę turintys sąjungos nariai vienijančios veiklos paslaptimis pasidalinti renkasi ir tradicija tapusioje amatų šventėje. 

Tauragiškė Regina Gavėnytė pasakoja apie širdžiai mielą pomėgį, tapusį ir darbu – papuošalų vėrimą. Puošnius rankdarbius moteris pradėjo verti ant gumos, tačiau laikui bėgant didėjo noras tobulėti, suverti ir sudėtingesnių papuošalų, taigi tik iš natūralių akmenų veriami auskarai, apyrankės bei kiti vėriniai pradėti komponuoti ant troselio. 

– Darbui naudoju natūralias priemones, tad buvo naudinga ir įdomu susipažinti su akmenimis ir jų savybėmis. O savybių kiekvienas akmenukas turi unikalių ir naudingų. Man labiausiai patinka labradoritas ir obsidianas – stiprūs apsaugos akmenys, bei, žinoma, meilės ir santarvės akmuo – rožinis kvarcas. Iš šių akmenukų suvertas apyrankes nešioju kasdien, nusiimu tik eidama maudytis. Beje, akmenis reikia „prisijaukinti“, sustiprinti jų savybes lemiančią energetiką – tai padaryti galima nuplovus akmenį vandeniu ir padėjus šį nakčiai ant palangės, – paslaptimis dalinosi Regina.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Deja, apie aksesuarų „gimimo“ procesą Regina kalba jau būtuoju laiku – nuolat ratu besisukančiame mados ir grožio pasaulyje natūralūs akmenukai tampa vis mažiau paklausūs, todėl moteris mano, kad atėjo laikas papuošalų gamyboje pertrauką padaryti ir jai. Visgi moters draugai, pažįstami ir artimieji gali pasidžiaugti laiku spėję įsigyti šių grožybių – nors pati Regina puošiasi minimaliai ir sau yra pasidariusi tik kelias apyrankes bei vėrinį, aplinkiniams papuošalų nuverta labai daug. Beje, Regina džiaugiasi spėjusi savo gamybos papuošalus parodyti ir mugėse, tarp kitų amatininkų dirbinių.

Viena iš mugių – „Amatų diena“

Regina jau ne pirmą kartą karoliukų vėrimo paslaptimis dalijosi mokė Tauragės ratukų sąjungos organizuojamoje Amatų dienoje, kuri šiemet vyko liepos 31 d. Balskų girininkijoje. Moteris teigia, kad susidomėjimas jos pristatomu amatu išties didelis. Kiekvienas šventės dalyvis turėjo galimybę susiverti apyrankę pats, o kai kurie šventėje dalyvavę vaikučiai suvėrė papuošalus ne tik sau, bet ir mamoms. Šventėje buvo galima pamatyti ne tik kūnui, bet ir namams papuošti skirtų dirbinių bei sužinoti, kaip puoselėti vidinį grožį rūpinantis sveikata: amatininkai vedė molio minkymo pamokas, pasakojo apie žolelių naudą.

Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka

Ne tik dalyvauja, bet ir organizuoja

Nuo vaikystės nepagydoma raumenų liga serganti Regina priklauso Tauragės ratukų sąjungai ir dalyvauja jos veikloje nuo pat įkūrimo. Ne paslaptis, kad ši sąjunga ir organizuoja šią gražią amatininkus suburiančią šventę. Papuošalų gaminimu užsiimanti moteris džiaugiasi, kad jau antrus metus su kitų žmonių pagalba turi galimybę mugę rengti pati.

– Ankstesnes Amatų dienas organizuodavo mūsų sąjungos prezidentas, „variklis“, neleidžiantis sąjungai užgesti, – Eugenijus Abromas. Šiemet antrus metus iš eilės šventės organizavimas patikėtas man – tai buvo tikras savęs išbandymas, iššūkis pačiai sau, tačiau, regis, šventė pavyko. Buvo malonu ir gražu. Tai komandinio darbo rezultatas, nes šventę organizuoti padėjo ir Ratukų sąjungos, ir mūsų šeimų nariai bei nuolat sąjungai talkinantys savanoriai, kuriems esame be galo dėkingi, – džiaugėsi Regina.

Tiesa, mugės dalyvių toli ieškoti nereikėjo – tik keletas šventėje dalyvavusių amatininkų buvo kviesti, nes didžioji dalis Ratukų sąjungos narių patys užsiima įvairiais amatais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Papuošalus svarbu ir prižiūrėti

Kasmet šventėje dalyvaujantis Tauragės ratukų sąjungos narys Stasys Dadura susirinkusiems Amatų dieną priminė, kad papuošalai ilgai gražūs neišlieka – iš paprasto metalo pagaminta bižuterija paprastai nusidėvi ir ima keisti spalvą jau po mėnesio ar net poros savaičių. Visgi nėra padėties be išeities – juvelyrikos parduotuvėje anksčiau dirbęs Stasys žino, kaip profesionaliai atnaujinti papuošalus, ir šiuos būdus rodė ir mugės svečiams.

– Šis amatas – mano laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau namų sąlygomis neįmanoma profesionaliai išvalyti papuošalų, liaudiški būdai gaminį net pažeidžia, užuot jį atnaujinę. Atnaujindamas papuošalus, tarkim, sidabrinius, aš juos pakaitinu ugnyje, vėliau dedu į rūgštį, o ištraukęs iš jos poliruoju papuošalą specialia pasta. Galiausiai papuošalą nuplaunu atitinkamu vandeniu ir džiovinu šiltu oru, tada aksesuaras atrodo lyg iš parduotuvės! – apie savo pomėgį kalbėjo vyras.

Stasys džiaugiasi, kad kartais artimųjų paprašomas turi galimybę papuošalus ne tik atnaujinti, bet juos ir gaminti. Štai dar visai neseniai vyro dirbtuvėlėje žibėjo auksas. Ir ne bet koks! Prašmatnus metalas buvo skirtas vestuviniams žiedams pagaminti.

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Jeigu planuojate daryti tikrą moliūgų vakarėlį ir pasikviesti būrį svečių, jums prireiks daugiau nei kelių gabalėlių moliūgų. Svarbiausia, kad iki puotos jis būtų laikomas tinkamomis sąlygomis. Ilgai išlaikyti prapjautus moliūgus bus paprasta, jeigu užtikrinsite tinkamą temperatūrą. Nepamirškite, jie užauga gan dideli, todėl šią daržovę galite laikyti rūsyje, garaže, o jeigu gyvenate bute – šaldytuve. Moliūgams saugoti tinkamos temperatūros diapazonas – gana platus, tačiau idealia laikoma 5–15 laipsnių temperatūra.
Nuotrauka
Skaudvilės bažnyčia
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Po dar vienos dovanotos saulėtos dienos penktadienis išaušo lietingas ir vėjuotas, ne ką geresni orai žadami ir savaitgaliui – bus debesuota, nerims ir vėjas, tiesa, lietaus bus mažiau. Tačiau savaitgalis tikrai nebus niūrus tiems, kurie pasirinks jį praleisti su poezija, daina ir šokių – tokių renginių mūsų krašte bus.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru pristatė turistinį maršrutą „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“.  Ne tik pristatė, bet ir išbandė: renginio dalyviai bei šių dviejų kultūrinių įstaigų atstovai autobusu lankėsi maršrute pažymėtuose lankytinuose objektuose.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Šalia B. Baltrušaitytės bibliotekos įkurdinta interaktyvi instaliacija iš tūkstančių medienos detalių su įvairiomis sentencijomis. Bet kas gali ištraukti sau patinkantį medinuką, o jei šis patinka – ir pasilikti sau. 
Nuotrauka
Pica
Įkelta:
2021-10-10
2001-aisiais už daugiau nei milijoną JAV dolerių ji buvo pristatyta rusų astronautams į Tarptautinę kosminę stotį, o didžiausia kada nors iškepta savo plotu uždengė net tris krepšinio aikšteles. Tačiau tai – tik dalis neįtikėtinų faktų, kuriais garsėja kone kasdien visame pasaulyje valgoma pica. Ją nuolat skanauja bei mėgsta kepti ir Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco. Kulinarijos žinovas atskleis, kaip pasigaminti tobulą picą namuose ir kokias auksines jos ruošimo taisykles verta įsidėmėti. Taipogi – G. L. Demarco padalins savo unikaliu šio patiekalo receptu.  
Nuotrauka
Rudens derlius
Įkelta:
2021-10-10
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį, kai į šiukšliadėžes neretai iškeliauja nespėtos suvalgyti sodo ir daržo gėrybės. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia: to išvengti itin paprasta – tereikia vaisius ir daržoves tinkamai paruošti. Drauge su dietiste Vaida Kurpiene atskleidžiami naudingi patarimai apie derliaus gėrybių šaldymą, konservavimą, rauginimą bei džiovinimą. Taip pat dalijamasi dažniausiomis klaidomis, kurių galima lengvai išvengti.
Nuotrauka
a
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 5–10 dienomis B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka organizuoja orientacinį žaidimą  „Pasibibliošniukštinėkim“ ir kviečia jame dalyvauti vyresnių klasių moksleivius (8–12 kl.).   
Nuotrauka
a
Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.
Nuotrauka
seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo istorinėmis akimirkomis iš  Tauragės mokytojų seminarijos gyvenimo. Tarpukaryje šioje švietimo įstaigoje mokėsi lietuviai, žydai, vokiečiai, keletas rusų. Iš muziejaus pateikto pasakojimo galima susidaryti įspūdį apie tuometinių būsimų mokytojų gyvenimą Tauragėje.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
​​​​​​​Ieškote paprastai pagaminamų, tačiau nepaprasto skonio receptų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, lengviems pietums ar vakarienei siūlo paskanauti midijų. Šias jūros gėrybes pasigaminti itin paprasta, tinkamai joms paruošti užteks vos kelių minučių. Be to, midijos – pakankamai universalus produktas, jį panaudosite tiek prie itališkų makaronų patiekalų, tiek Ispanija ar Azija kvepiančių žuvienių.
Nuotrauka
a
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Po Lietuvos kaimus ir miestelius pastaruosius 5-erius metus keliavęs fotografas Tadas Kazakevičius įamžino paprastų žmonių gyvenimą. Kai kurių jau nebėra tarp gyvųjų. „Tai, ko nebebus“, – taip simboliškai pavadinta menininko paroda, atkeliavusi į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Joje lankytojai gali išvysti 21 fotografiją, tarp kurių viena pasakoja netekties istoriją, nutikusią jau po to, kai paroda ėmė keliauti per Lietuvą. 
Nuotrauka
a
Ekrano nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Įprastai feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ vairuotojai vienas kitą įspėja apie kliūtis kelyje, kartais pasitaiko ir pašaipių publikacijų, oi štai šią savaitę viena vairuotojų pasidžiaugė drausmingu vairuotojų elgesiu kelyje.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Pirmadienį minėta Socialinių darbuotojų diena buvo viena iš tų retų progų, kai Tauragės miesto ir rajono socialinės darbuotojos  turėjo progą susiburti kartu. Darbo dienos pabaigoje įvairių socialinių įstaigų, seniūnijų atstovės ir rajono savivaldybės socialinio skyriaus specialistės rinkosi M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur jų laukė šventiniai sveikinimai, o vėliau, kultūros rūmuose, –  ir muzikinis pasirodymas.
Nuotrauka
vaikas
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje.