Paaiškėjo Lietuvos „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ – nuo „Nėra blogo oro“ iki „Valerijono vaistinės“
Įkelta:
2024-01-29
Nuotrauka
adventur
,
Nuotrauka
pagramantis
Aprašymas

Pagramančio regioninis parko feisbuko nuotrauka

 

Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.

„Lietuvos turizmas atsigavo – vien per pirmuosius dešimt mėnesių Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 3,3 mln. turistų. Turime ir toliau sėkmingai pristatyti Lietuvą, vystyti originalias idėjas ir veržlias iniciatyvas, diegti naujas technologijas ir įgyvendinti bendradarbiavimo projektus. Sveikinu konkurso nugalėtojus ir visus turizmo sektoriaus atstovus, kurie prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Rinkimuose – daugiau negu 27 tūkst. balsų

Tradiciniai „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai surengti jau devynioliktą kartą. Dėl apdovanojimų varžėsi 27 nominantai, atrinkti turizmo profesionalų. Į VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kvietimą balsuoti internetu atsiliepė daugiau kaip 27 tūkst. žmonių, įvertinusių turizmo traukos vietoves, maitinimo, apgyvendinimo, kelionių organizavimo paslaugas ir kt. Kandidatus apdovanojimams šiais metais galėjo pirmą kartą siūlyti ne tik Lietuvos turizmo asociacijos, bet ir visuomenė. 

„Didelis visuomenės įsitraukimas į rinkimus rodo, kad Lietuvos turizmo bendruomenės kūrybiškumas sukelia atgarsį žmonių mintyse. Vietinis turizmas atsitiesia po sudėtingo pandemijos laikotarpio ir sėkmingai plečiasi, skatinamas naujų projektų ir iniciatyvų. Akivaizdu, kad turizmo bendruomenė Lietuvoje yra labai smalsi, imli naujovėms ir spinduliuoja neblėstančią aistrą šalies kultūrai ir istorijai. Turistai visa tai jaučia ir greitai perima norą tyrinėti, pažinti, patirti. Dėkoju už tai, kad Lietuva sužėri vis kitomis įstabiomis spalvomis“, – kalbėjo VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova per „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimų ceremoniją Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Sėkmingiausias turizmo projektas – apžvalgos bokštas Tauragės rajone

Užburiantis dviejų upių susitikimas Pagramančio regioniniame parke pernai sužavėjo tūkstančius keliautojų. Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas, tapęs ryškiu traukos objektu Tauragės rajone, išrinktas „Sėkmingiausiu 2023 metų turizmo projektu Lietuvoje“. Suskaičiuota, kad į bokštą lipo ir po vaizdingas apylinkes žvalgėsi apie 60 tūkst. keliautojų.

Gamtos kerai lėmė ir sėkmingiausio metų turizmo projekto garsinančio Lietuvą užsienyje titulo likimą. Apdovanojimas atiteko Miško takui. Šis takas yra ilgiausias maršrutas Lietuvoje, patekęs į Europos žygeivių asociacijos žemėlapį, pristatytas „Lonely Planet“, „Wanderlust“ kelionių platformose ir kitose tarptautinėse žiniasklaidos priemonėse.

Turizmo ambasadoriaus apdovanojimas įteiktas Linai Vasiliauskienei, šeimos laisvalaikio gido „Nėra blogo oro“ įkūrėjai. Kartu su šeima aktyviai keliaujanti ir savo įspūdžius socialiniuose tinkluose pasakojanti moteris tūkstančius sekėjų įkvepia leistis į nuotykius ir atrasti Lietuvos paslaptis.

Energetikos ir technikos muziejus „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimuose sulaukė pripažinimo už naujoves. Lankytojams patrauklias ir originalias pramoninio turizmo patirtis siūlantis muziejus Vilniuje triumfavo „Metų turizmo inovacijos“ kategorijoje.

Smagią nuotaiką dovanojusi LRT televizijos laida „Vasara prie piliakalnio“ išrinkta sėkmingiausiu 2023 metų žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje. Laidos kūrėjų komanda aktyviai populiarino darnųjį turizmą, garsino vietos kultūrą ir mažino regionų atskirtį.

Sėkmingiausiu metų kelionių organizavimo paslaugų teikėju išrinkta UAB „Estravel Vilnius“ – daugiau kaip ketvirtį amžiaus kelionių verslą sėkmingai vystanti bendrovė. Ji šiais metais pristatė keliones su lietuviškos virtuvės ekspertais, o taip pat Lietuvą ir jos gastronomijos istorijas populiarinančias temines vakarones.

Meška įveikė taurą ir geležinį vilką

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė O. Gončarova pastebi, kad dėl sėkmingiausios 2023 metų turizmo traukos vietovės apdovanojimo vyko itin atkaklios varžybos, kuriose dalyvavo meškos, tauro ir geležinio vilko simboliai arba – Telšiai, Tauragė ir Vilnius.

Pergalė atiteko atkakliems ir užsispyrusiems žemaičiams – apdovanojimą laimėjo Telšiai, su vis gražėjančiu senamiesčiu ir naujomis paveldo ekspozicijomis. Aktyvus Žemaitijos turizmo informacijos centro darbas į miestą pritraukė net 27 proc. daugiau svečių nei pernai.

Rinkimuose Telšiai pranoko Tauragę, kurioje vykusiuose kultūros sostinės renginiuose apsilankė apie 75 tūkst. žmonių, o viešbučių užimtumas sezono metu augo 100 procentų. Už nugaros žemaičiams liko ir istorinę 700 metų sukaktį šventęs Vilnius su gausybe renginių ir NATO viršūnių suvažiavimu, kurio metu pasirodė kaip saugus, šiuolaikiškas ir progresyvus miestas.

Į Žemaitiją iškeliavo ir sėkmingiausio 2023 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjo apdovanojimas, kurį pelnė „Oginski Hotel“ viešbutis Plungėje. Šis viešbutis ne tik atskleidžia garsiųjų Oginskių paveldą, bet ir naudoja žaliąją energiją bei yra vienas geriausiai įvertintų Lietuvoje – platformoje Booking.com jo įvertinimas siekia net 9,7 balo.

O sėkmingiausiu metų maitinimo paslaugų teikėju išrinkta sveiko maisto arbatinė „Vajerijono vaistinė“ Šiauliuose, garsėjanti unikaliais vegetariškais ir veganiškais patiekalais.

Gyventojai noriai siūlė, o komisija aktyviai diskutavo

Tradiciškai buvo renkama ir „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“ – keliautojus labiausiai nustebinusi ir stipriausių įspūdžių suteikusi šių metų kelionių po Lietuvą stotelė. Šioje nominacijoje gyventojai patys siūlė savo pretendentus – įdomius turistinius objektus ar išskirtines patirtis. Daugiausia balsų pelnė ir vėtrungę laimėjo Salų dvaras, esantis Rokiškio rajono savivaldybėje, Kamajų seniūnijoje, Dviragio ežero saloje.

Anot O. Gončarovos, „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ yra Lietuvos turizmo bendruomenės šventė, kuria gera pradėti metus – pasisemti įkvėpimo ir motyvacijos naujiems projektams.

VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė pastebi, kad šiemet rinkimai atspindėjo kaip niekad plačią turizmo iniciatyvų įvairovę, o turizmo profesionalų komisijai nebuvo lengva nuspręsti, kurie kandidatai yra labiausiai verti varžytis dėl apdovanojimų – nominantai atrinkti tik po aktyvių diskusijų.

Nuotrauka
batutai
Įkelta:
2024-05-20
Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.
Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.