Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vėl skamba vargonai 
Įkelta:
2021-09-23
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Iš kairės: šventinį renginį vedusi Laura Kairienė, klebonas Edikas Šulcas, profesoriaus Franz Wassermann žmona ir profesorius Vladimiras Tarasovas, Rugilė ir Rimgailė Šeštokaitės

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Vargonininkas Vladimiras Tarasovas

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčios vargonai

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Vargonininkas Vladimiras Tarasovas

 

 

Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.

Lauksargių evangelikų liuteronų parapijos klebono Ediko Šulcio svajonė, kad jo aptarnaujamų parapijų bažnyčiose per pamaldas skambėtų vargonai, pagaliau išsipildė – Lauksargiuose oficiali vargonų atidarymo šventė vyko šeštadienį. 

Kaip svetainėje liuteronai.lt rašo Jonas Dikšaitis, Pirmojo pasaulinio karo metais rusų armija, užimdama Lauksargius, susprogdino bažnyčios bokštą. Nutilo didieji vargonai. Bokštas buvo atstatytas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Ir tik po 105 metų Lauksargių bažnyčios skliautais nuaidėjo tikrų vargonų skambesys.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Pasak J. Dikšaičio, vargonai prabilę Lauksargiuose liepos 23 d., dydžiu neprilygsta seniesiems griūvančio bokšto sugniuždytiems vargonams, tačiau yra mechaniniai, naujesni, modernesni, 5 registrų, su kojine klaviatūra, pastatyti vargonų meistro Liudvig Eisenbarth Opus 97, 1965 m. Jie rasti, pargabenti ir paskirti Lauksargių parapijai kunigo Mindaugo Kairio ir jo žmonos Lauros rūpesčiu, tarpininkaujant Gustaw Adolf Werk. Vargonus parapijai dovanojo Rotthalmunster'io evangeliškas centras Bavarijoje (netoli Passau miesto). Tačiau jų išmontavimui, deramam supakavimui, transportavimui, pagaliau sumontavimui Lauksargiuose, suderinimui, intonavimui buvo reikalingos lėšos-aukos. 

Po aukų surinkimo liko nelengva užduotis rasti retos specialybės meistrą vargonų suderinimui. Pagalbon atskubėjo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Kairienė, patikėjusi šitą užduotį Eduardo Balsio menų gimnazijos absolventui Vladimirui Tarasovui, šiemet gavusiam brandos atestatą. 

Šventėje dalyvavęs vargonininkas sugrojo keletą nuostabių kūrinių, akomponavo jaunosioms atlikėjoms, vargonininko J. Dikšaičio anūkėms Rugilei ir Rimgailei Šeštokaitėms, atlikusioms du kūrinius. Rimgailė padainavo Lois Amstrong  dainą „What a wonderful World“, o  Rugilė fleita atliko nuostabią H. Kiolerio „Melodiją“, harmonizuotą Juozo Pakalnio.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Ne tik pačius gražiausius sveikinimo žodžius tarė, bet ir vargonais pagrojo svečias iš Vokietijos profesorius Franz Wassermann.

Daug padėkos žodžių už rūpinimąsi parapijos reikalais sulaukęs Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas pirmiausia pasidžiaugė, kad į koncertą atvykusieji pasirinko laiką leisti ne saulėtame pajūryje ar bulvių lauke, o atėjo pasiklausyti vargonų muzikos. 

– Daug padarėme,  ir, ko gero, jau įkyrėjau, nes kaip tik pavasaris, einu pas vicemerę ir sakau: „Reikia“. Kunigui ačiū už rūpestį, kad pagaliau Lauksargiai turės savo vargonus, – šventėje kalbėjo seniūnas. 

Gražių žodžių parapijos kunigui ir parapijiečiams negailėjo ir Seimo narys Romualdas Vaitkus.   

– Bažnyčia be vargonų – nepilna visuma. Kaip namai be židinio, kuris skleidžia šilumą ir jaukumą. Taip ir vargonai suteikia bažnyčiai visumą. Turbūt kiekvienas, užėjęs į bažnyčią, pažvelgiame į altorių ir vargonus. Džiaugiuosi, kad šitie vargonai skambės ir neš dvasinį peną ir šilumą Lauksargiuose. Kunigas vis stebina, kviesdamas į įvairius renginius, – kalbėjo R. Vaitkus

Rajono vicemerė Virginija Eičienė, dėkodama visiems už rūpinimąsi Lauksargių bažnyčia, vylėsi, kad savivaldybės teikiama parama kiekvienais metais prisidės prie bažnyčios sutvarkymo. O remonto darbų bažnytėlėje reikia atlikti nemažai. 

– Džiaugiuosi, kad Lauksargiai garsėja, – teigė vicemerė. 

Jurbarko, Skirsnemunės, Smalininkų, Vilkyškių parapijų kunigas, VšĮ Liuteronų diakonijos direktorius Mindaugas Kairys perskaitė Rotthalmiunsterio parapijos kunigės Alexandra Popp sveikinimo laišką.

Parapijos klebonas E. Šulcas dėkojo visiems, prisidėjusiems prie ūkinių darbų.

– Ačiū visiems tiems, kurie prisidėjo prie nematomų darbų, – kviesdamas į pamaldas, kuriose nuo šiol skambės vargonai, sakė parapijos klebonas. 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
vėjas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savaitė startuos ypač vėjuotais orais, daug kur eismo sąlygas apsunkins ir mišrūs krituliai. Gūsingas vėjas išsilaikys ir kitomis dienomis, kritulių jau bus mažiau. Visgi, antroje savaitės pusėje vėl daug kur snigs, vietomis kris šlapdriba, orai bus šiek tiek šaltesni.
Nuotrauka
principas
Įkelta:
2022-01-14
Iš principo visi turi principus. Iš principo - principai yra svarbu. Visais laikais. Buvo, yra ir, turbūt, bus. Kartais tie principai virsta absurdiškai komiškomis situacijomis ir išprovokuoja dramatiškus konfliktus. Ypač – riboti, buki, beprasmiški, ne vietoje ir ne laiku. O ten, kur prasideda žmonių santykiai, na, patys suprantate... atsiranda tinkama erdvė emocijų amplitudei – nuo meilės iki neapykantos, pavydo ir kilnumo, nuoširdumo ir pozos, esmės ir smulkmeniškumo. Ir, štai, komedija virsta tragedija...
Nuotrauka
lietus
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Antroje savaitės pusėje ne tik plūstels šiluma, bet ir sustiprės vėjas.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Ilgųjų savaitgalių gerbėjams 2022-ieji metai bus tikrai neblogi. Šiais metais dirbančiųjų laukia net penki ilgieji savaitgaliai, du iš jų – vasarą, ilgesnis bus ir Kalėdų savaitgalis. Su savaitgalio diena sutaps tik gegužės 1-oji.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Anksčiau dažniausiai aptikdavau, kad vaiko elgesio problemų, emocinių sunkumų, susikaupimo bėdų atsiranda dėl kokių nors nepalankių psichosocialinių veiksnių jį supančioje aplinkoje, kai tai nėra įgimti dalykai. Išties, dažnai taip ir yra. Neretai vaiko elgesio, emociniai, akademiniai sunkumai gali rastis dėl sudėtingų tėvų tarpusavio santykių, įvairiapusio smurto šeimoje ar mokykloje, dėl netekčių, ilgalaikio atsiskyrimo nuo tėvų, nelaimingos meilės ir kitų lėtinių arba stiprių trumpalaikių gyvenimo sukrėtimų. Tačiau per savo netrumpą psichologės praktiką teko stebėti vaikų psichologinių problemų raidą darbuojantis įvairiose švietimo institucijose. Vis dažniau atkreipiu dėmesį, kad daugelio vaikų psichologinių problemų priežastis nėra tiesiogiai psichologinė. Tai mūsų visuomenėje įsišaknijančios žalingos gyvensenos padarinys. Jeigu šeimoje formuojasi tam tikri netinkami vaiko gyvensenos įpročiai, psichologinės problemos ateityje tiesiog neišvengiamos. Kartais suaugusiesiems atrodo keista, kad psichologas jų paklausia apie vaiko mitybą. Tėvai gali nustebti: „Juk mes atėjome pasikalbėti apie tai, kodėl vaikas mūsų neklauso ir nuolat ginčijasi, o ne apie tai, ką pusryčiams valgo“. Tačiau šiandien sau leidžiu tvirtai teigti, kad stipriausi vaikų psichinės sveikatos kenkėjai yra netinkami gyvensenos įpročiai šeimoje ir visuomenės kultūroje. Išskirčiau penkis pagrindinius blogus įpročius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
Iš Vilniaus universiteto bibliotekos restauratorių dirbtuvių į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ jau netrukus grįš seniausia muziejaus turima knyga – 1611 m. išleista „Kronika“. Ją muziejui padovanojo Eugenija ir Antanas Stravinskai, išsaugoję šią vertybę net ištremti į Sibiro lagerius.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Naujieji metai yra puiki proga duoti pasižadėjimą sau keisti senus įpročius ir pradėti gyventi sveikiau. Tai pradėti daryti galima jau šventinę naktį, ją sutinkant be alkoholio bei namuose gaminant nealkoholinius kokteilius. Juolab, kad pastarieji išties stebina skonių įvairove, yra sveikesnė alternatyva klasikiniams gėrimams ir leidžia rytą sutikti be galvos skausmo. Todėl lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalijasi šventinių nealkoholinių kokteilių receptais bei siūlo jais nustebinti bičiulius, taip į 2022-uosius drauge žengiant ir linksmai, ir pasiryžus pokyčiams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-31
Netrukus minėsime įžengimą į 2022-uosius metus. Ruošdami stalą Naujųjų metų šventei, galime būti dar kūrybiškesni nei per Kalėdas ir pagaminti naujus, o ne klasika namuose tapusius receptus. O štai duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių bendrovės „Mantinga“ vyriausiasis technologas Darius Anelauskas dalijasi kaip papildyti savo patiekalų sąrašą paprastai pagaminamų užtepėlių ar pašteto pagalba.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Baigiantis gruodžiui Lomių kultūros namuose sureng šilta ir jauki šventinė kalėdinė popietė jauniesiems saviveiklininkams ir Vaikų dienos centro (VDC) ugdytiniams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Tauragę ir Smalininkus, Viešvilę vienija ne tik panaši geografinė padėtis, bet ir „Amžinosios sienos“ istorija. Per šias vietoves daugiau nei 500 metų ėjo siena, iš pradžių tarp LDK ir Kryžiuočių ordino, vėliau – tarp Rusijos imperijos ir Prūsijos. Siena atskyrė vieną kultūrą nuo kitos, bet tuo pačiu vienijo pasienio gyventojus panašiais rūpesčiais ir aktualijomis. Visi pasienio džiaugsmai ir negandos liko surašyti Tauragės ir Smalininkų krašto kultūriniame ir gamtiniame pavelde. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras pasirašė jungtinės partnerystės sutartį, įsipareigodamas iki 2023 m. kartu įgyvendinti projekto „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“ veiklas. O jų išties nemažai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-25
Laukdami gražiausių ir šilčiausių metų švenčių, prisiminimais nuklystame į vaikystę, kuri kvepia pyragais, mandarinais, o namus pripildo artimiausių žmonių šiluma. Kūčias, Kalėdas vaikystėje paprašėme prisiminti ir rajono vadovų, politikų – kas papasakojo smagų atmintin įstrigusį nuotykį, kas pasidalijo šeimos tradicijomis. Prisiminimais dalijasi savivaldybės administracijos vadovai ir savivaldybės tarybos frakcijų seniūnai, turėję teisę galimybę pasisakyti perleisti kitam frakcijos nariui. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotauka
Įkelta:
2021-12-19
Sveikatos specialistai pastebi neigiamą tendenciją – vis daugiau pirkėjų pasiduoda vadinamajai išpardavimų psichozei. Finansų ekspertai įspėja, kad nekontroliuojamas dovanų pirkimas gali turėti neigiamų pasekmių jūsų piniginei bei ragina į dovanų įsigijimą pažiūrėti kūrybiškiau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Artėjant vienoms gražiausių ir laukiamiausių metų šventėms – Kalėdoms – Valstybinių miškų urėdija jau pradėjo prekybą Kalėdų medeliais, kurių galima įsigyti urėdijos regioninių padalinių medelynuose ir girininkijose. Prekyba įsibėgėja ir Tauragėje. Miškininkai sako, kad eglučių kainos – tokios pat kaip pernai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
Advento laikotarpis Tauragėje – turiningas ir prasmingas.  Ypač tauragiškių nuotaiką praskaidrina „Sekmadienio akordai“ – sekmadieniais Švč. Trejybės bažnyčioje rengiami koncertai. Šiandien klausytojų širdis glostė Lietuvos teatro ir muzikos akademijos studentų, o skverelyje šalia bažnyčios – Meno mokyklos mokinių balsai.