Į rinkos lyderius – per keletą metų
Įkelta:
2024-05-20
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai
,
Nuotrauka
batutai

Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.

Mintis gimė pandemijos metu

Kol visi buvome „uždaryti“ pandemijos, buvo laiko sudėlioti mintis, pagalvoti apie ateitį, apie verslo plėtrą, - pasakojo Tadas Zemeckas, valdantis prekės ženklą „Išsitaškom“. – Kaip tik tuo metu rašėme projektą veiklų finansavimui per Nacionalinę mokėjimų agentūrą. Na, ir surizikavome. Kadangi reikėjo turėti savo lėšų projekto finansavimui, o jų pakankamai nebuvo, kreipėmės į Tauragės kredito uniją, kuri ne tik suteikė kreditą, tačiau buvo lyg ir projekto garantas, užtikrinantis NMA, kad esame patikimi. Esame dėkingi Tauragės kredito unijai, kad mumis patikėjo. Juk buvo karantininis laikotarpis – verslų balansai smigo į bedugnę. Ėjome va bank, nes buvome organizacija, kuri gyvavo vos du mėnesius ir nevykdėme jokios veiklos. Iššūkių buvo nemažai. Tačiau dar prieš pandemiją, mes jau buvome „apuostinėję“, kas yra geriausi pasaulyje uždarų pramogų parkų gamintojai. Įsivaizduokite situaciją: pasaulinė pandemija, o mes kreipiamės į gamintojus Didžiojoje Britanijoje ir prašome apeiti sankcijas bei pasiūlyti mums gaminius, kurie tiktų ne tik uždarai erdvei, bet ir būtų mobilūs, t.y., kad įrenginius galėtume vežioti iš vienos vietos į kitą. Ir britai ėmėsi veiklos. Vien projektavimo darbai užtruko devynis mėnesius. Įsivaizduojate, didžiausi pasaulyje atrakcionų gamintojai Britanijoje projektuoja ir imasi gaminti vieną didžiausių savo objektų užsakovams iš... Tauragės. Dabar, kai atsuku laiką atgal, suprantu, kad tada mes perėjome į visiškai kitą lygmenį. Įsivaizduokite, kai prieš pasirašydami sutartį su gamintojais, gauname kvietimą atvykti ir pažiūrėti kaip vykdomi darbai. Vykdėme tokį grandiozinį projektą, o nuvykti, dėl jau žinomų aplinkybių, mes negalėjome. Gamykloje tuo tarpu dvi savaites aštuoniasdešimt darbuotojų dirba visą parą, pamainomis, kad įgyvendintų mūsų sumanymą.

Tačiau, anot Tado, projektas tapo sėkmingu. Kai pandemijos laikotarpiu įmonės užsidarinėjo, bankrutavo, jie sėkmingai įsuko verslą, kurio apyvarta kasmet dvigubėja.

Pasak vyro, jų projektas, tuo sunkiu laikotarpiu pateiktas NMA, buvo didžiausios vertės iš visų pateiktų ir siekė 130 tūkst. eurų (be PVM). Gauta parama padėjo įsigyti pripučiamus modulinius atrakcionus, putų patranką ir laser tag įrangą.

Įkvėpė sūnus

Paklaustas, kaip atsirado idėja, iš kur kilo mintis, kurti tokį parką, Tadas nė negalvodamas akimirksniu atsako:

Sūnus. Sutikite, kad regioniniuose miestuose pramogos tuo metu buvo skurdokos. Verslininkai norėjo su minimaliomis išlaidomis, gauti didžiausią grąžą, - tęsė pasakojimą T. Zemeckas. – Nenoriu nieko įžeisti, tačiau pamatęs, kuo naudosis mano sūnus, supratau, kad nuo tokių pripučiami batutai ne itin patrauklūs. Va, tada ir kilo mintis: o kas man trukdo sukurti tokią pramogą, į kurią aš norėčiau savo sūnų nuvesti.

Besilankydamas įvairiuose atrakcionuose, Tadas pastebėjo, kad neretai tėvai ateina su vaikais, kurie yra kiek stambesni nei jų bendraamžiai ir neretai atrakcionais negali pasinaudoti, nes tokiems vaikams atrakcionai nėra pritaikyti. O „Išsitaškom“ atrakcionai be svorio apribojimo, tad jais gali naudotis ir suaugusieji. Beje, tokie atvejai gana dažni. Pasak Tado yra pasitaikę, kai vieną dieną leidę pasilinksminti vaikams, kitą dieną tėvai atėjo su savo suaugusiais draugais jau be vaikų ir kaip reikiant atsipalaidavo patys.

Pagaminti atrakcionus, tinkančius ir suaugusiems, pasak Tado, kilo taip pat pramogaujant su sūnumi:

Atvedžiau sūnų pramogauti, sumokėjęs už tas pramogas, paklausiau, ar galiu ir aš eiti bei pasiūliau sumokėti už save. Sulaukiau atsakymo, kad galiu eiti nemokamai ir po kelių minučių buvau sustabdytas, nes atrakciono darbuotojai, pasirodo, man leido nemokamai tik pastovėti, o naudotis batutais net už pinigus neleido, nes mano svoris buvo per didelis. Va, tada ir nutariau, kad atrakcionai turi būti prieinami visiems, neribojant svorio ir amžiaus.

Paklaustas, kaip dažnai batutų paslaugomis naudojasi suaugusieji, Tadas sakė, kad norinčių ir darančių tai kaskart vis daugėja. Juolab, kad „Išsitaškom“ darbuotojai dažnai lankytojams primena: „parkas suprojektuotas ir skirtas suaugusiems, bet mus renkasi vaikai“

Išsitaškyti galima ir reikia

Kodėl „Išsitaškom“? Pasak Tado, norėjosi, kad pavadinimas apjungtų visas teikiamas paslaugas. Savo verslą vyras pradėjęs gerokai anksčiau, kai įsigijo ir pradėjo nuomoti kubilą. Tuomet žmonai ir kilo mintis šią paslaugą pavadinti „išsitaškom“:

Išsitaškom kubile, emociškai ir fiziškai išsitaškom ant batutų, išsitaškom putose, išsitaškom žaisdami „Jengą“. Lyg ir taiklus pavadinimas, tačiau jį užregistruoti užtruko net šešis mėnesius. Apie tai, kiek streso tai sukėlė, kiek pastangų ir finansų reikėjo, Tadas galėtų papasakoti nemažai. Dar ir dabar kūnas pagaugais nueina, prisiminus tuos „kryžiaus kelius“.

Ketvirtadalis rinkos

Šiuo metu šis mūsų regiono verslas – vienas rimčiausių Lietuvoje. Kaip teigia Tadas Zemeckas, jų prekinio ženklo paslaugos užima apie dvidešimt penkis procentus šalies lauko pramogų rinkos. O tokių, kurie teiktų paslaugas masiniuose renginiuose ir suaugusiems pramogautojams, rinkoje daugiau nėra. Tauragiškių „Išsitaškom“ – vieninteliai:

Taip jau susiklostė, kad tie, į kuriuos lygiavomės atsisakė mobilių paslaugų, persikėlė į patalpas, pakeitė savo verslo modelį. Kai vykdėme savotišką žvalgybą prieš pradėdami šį verslą, turėjome tam tik du mėnesius, kol buvo palengvintos karantino sąlygos vasarą. Žvalgėmės didžiuosiuose miestuose, stengėmės lygiuotis į didžiausius ir sėkmingiausius. Bet jau tada supratome, kad savo projektu „prašoksime“ lyderius. Kol Britanijoje buvo projektuojamas mūsų pripučiamasis atrakcionas, žinojome, kad jis bus tikrai reprezentatyvus išorėje, dirbti priimame tiktai mandagius, paslaugius, komunikabilius bei psichologiškai ir fiziškai ištvermingus darbuotojus.

Anot verslininko, regioninis verslas gali ir turi diktuoti pramogų madas ir kultūrą:

Kai nuvykstame į kitus miestus, visi įsivaizduoja, kad esame iš didmiesčio, aš iškart pasakau, kad esame iš Dacijonų, iš Tauragės krašto.

Populiariausios iš siūlomų „Išsitaškom“ paslaugų – batutai ir laser tag‘as. Laser tag‘as todėl, kad paslauga teikiama visus metus, nepriklausomai nuo sezono. O batutai, nors ir labai priklausomi nuo sezoniškumo, vis dėl to yra didžiausi Lietuvoje. Ir nedaug įmonių mūsų šalyje gali pasiūlyti tokią paslaugą, kuri vienu metu leistų linksmintis iškart trims šimtams žmonių.

-      Mes galime suvaldyti tokį lankytojų srautą, be to jis kinta kas dešimt sekundžių. O per valandą mūsų batutuose gali apsilankyti 500-700 lankytojų.

Paklaustas, kiek kainuoja pasikviesti jų pripučiamus batutus ar kitas pramogas į kokią šventę, Tadas tikina, kad tai galima derinti:

Kai į mus kreipiasi ir pasako, kokiu biudžetu disponuoja, mes būtinai pasistengiam suteikti paslaugų gerokai daugiau nei mums sumoka.

Plėtra – bus

Šiai metais vėl daug investuota, artimiausiu metu atvyksta nauji batutai, yra naujovių ir laser tag‘e. Ir čia vėl mums padėjo Tauragės kredito unija, kuri, manau yra „number one“ organizacija, pradedantiems ar plečiantiems verslą.

Minčių plėtrai nemažai, bet apie tai – kada nors vėliau. Kaip juokavo Tadas, nesinori, kad kas nors nukopijuotų.

Užs. Nr. 68

 

Nuotrauka
geles
Įkelta:
2024-02-25
Vešlios, žiedais apsipylusios gėlės balkone – malonumas ir savoms akims, ir viso namo puošmena. Vasario ir kovo mėnesiai jau yra metas imtis ne tik daržovių, prieskoninių žolelių sėjos, bet ir pasirūpinti, kad atšilus orams balkoną ar terasą papuoštų žydinčios gėlės. Kad daržininkai ir gėlininkai jau bruzda, rodo ir vasarį staigiai pradėję kilti įvairių sėklų pardavimai, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Nuotrauka
eurovizija
Įkelta:
2024-02-17
Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Nuotrauka
atostogos
Įkelta:
2024-02-06
Šeimą suartina bendros kelionės, kai atitrūkstama nuo kasdienės rutinos ir rūpesčių. Atostogų metu galima kokybiškai praleisti laiką visiems kartu, pasimėgauti vienas kito draugija, kurti neužmirštamus prisiminimus. Kelionių organizatorių ir psichologų teigimu, tokios išvykos – nepamainoma investicija į gerus tarpusavio santykius.
Nuotrauka
TELEFONAS
Įkelta:
2024-02-05
Prastą ryšio kokybę gali lemti visai ne ryšio tinklas, bet ir netinkamai nustatyti išmaniojo telefono parametrai ar įrenginio amžius. Daugelis žmonių net neįtaria, kad išmaniuosiuose telefonuose rankiniu būdu įjungus 4G arba 5G ryšį, ženkliai pagerės ryšio kokybė. Ekspertas ramina, jog gerą ryšio gavimą galima pasiekti vos keliais paprastais žingsniais, atsižvelgiant į turimo įrenginio parametrus.
Nuotrauka
zagareliai
Įkelta:
2024-02-05
Užgavėnės – paskutinė vadinamojo žiemos mėsėdžio (mėsiedo, laiko nuo Kalėdų) diena. Nuo seno tikėta, kad per Užgavėnes riebiai ir sočiai prisivalgęs būsi stiprus visus metus. Tradiciškai tuo metu buvo gaminami kuo riebesni patiekalai – tiek saldumynai, tiek riebūs mėsos patiekalai. Lietuvoje ypač populiarūs buvo blynai (dažniausiai miltiniai), Žemaitijoje – šiupinys, rūgštūs mieliniai blynai. Kaimyninėje Lenkijoje buvo smaguriaujama vadinamomis pončkomis, pampuškomis ir kropeliais. Dar vienas puikus Užgavėnių gardėsis – žagarėliai. 
Nuotrauka
adventur
Įkelta:
2024-01-29
Tarptautinės turizmo parodos „Adventur 2024“ atidarymo ceremonijos metu Vilniuje paskelbti „Turizmo sėkmingiausieji 2023“. „Turizmo oskarais“ vadinami apdovanojimai įteikti dešimčiai ryškiausių turizmo projektų, ambasadorių, inovacijų, vietovių, paslaugų teikėjų. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, taip pagerbė turizmo bendruomenę už nuveiktus darbus ir pasiektus proveržius.
Nuotrauka
spektaklis
Įkelta:
2024-01-18
Naujas edukacinis spektaklis vaikams „Didžioji teleportacija: gaudynės Marse“ jau 2024-iųjų sausio mėnesį pakvies mažuosius žiūrovus geriau pažinti mus supančią visatą ir dangaus kūnus. Šou vaikams atvyksta į Tauragės kultūros centrą jau kitą savaitę – Sausio 27 dieną.
Nuotrauka
kuras
Įkelta:
2023-12-21
Taupus vairavimas naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir aplinkai. Šiais laikais, kai degalų kainos auga ir didėja aplinkosauginis sąmoningumas, verta išmokti vairuoti efektyviau. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip pradedantieji vairuotojai gali perimti ekonomiško vairavimo įpročius, ir aptariamos teigiamos tokios praktikos pasekmės.
Nuotrauka
ispejimas
Ekrano kopija
Įkelta:
2023-11-22
Popiet į mobiliuosius telefonus pradėjo plūsti perspėjimai apie prognozuojamas sudėtingas orų sąlygas. Ketvirtadieniui orų prognozės rodo smarkų vėją, kritulius, plikledį.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-10-30
Artėjant šaltiems žiemos vakarams labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilis būtų pasirengęs įveikti su šiuo metų laiku kylančius iššūkius. Nuo apledėjusių kelių iki žvarbių rytų - pasiruošimas gali būti labai svarbus, kad būtumėte saugūs kelyje ir jūsų transporto priemonė veiktų sklandžiai. Toliau pateiksime keletą svarbiausių patarimų, kaip paruošti automobilį žiemai.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-10-25
Telšių, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia drėgnos, Lietuvos dalyje daugiausia sausos, tik vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Kaip informuoja eismoinfo.lt, šalyje be kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 8 laipsnių šilumos.
Nuotrauka
darželis
L.-d. „Ąžuoliukas“ nuotrauka
Įkelta:
2023-10-21
Nuvilnijo, nušurmuliavo ir nuklegėjo, lydima linksmo vaikų juoko ir susižavėjimo bei tėvelių aktyvaus dalyvavimo ir įsitraukimo gerumo akcija „Gera dalintis“. Tai jau antroji lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ organizuota gerumo iniciatyva, kurioje dalyvauti šeimas pakvietė įstaigos direktorė Viktorija, Šeimos klubas ir socialinė pedagogė metodininkė Edita. 
Nuotrauka
orams gamta.jpg
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-19
Lietuvoje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, tik vietomis yra šlapių kelių ruožų, pranešama puslapyje eismoinfo.lt
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-08
Spalis – tai mėnuo, kai stalai lūžta nuo sezoninių vaisių ir daržovių, praturtinančių kasdienį racioną intensyviais bei maloniais skoniais. Žinant, kokių gėrybių derlius šį mėnesį yra pačiame įkarštyje, galima mėgautis didžiausia jų nauda organizmui. Ir ne tik – Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, atkreipia dėmesį, kad sezoninės daržovės yra garantuotas būdas sumažinti savo išlaidas. 
Nuotrauka
vegetarai
Įkelta:
2023-10-01
Lietuvių suvartojamas mėsos kiekis kiekvienais metais auga ir šiuo metu yra tris kartus didesnis negu rekomenduojamas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO). Tai atitinka pasaulyje pastebimą tendenciją, kuri rodo augantį ekonomiškai stiprėjančių šalių gyvūninių produktų suvartojimą. Tuo pačiu metu šalyje vis garsiau girdimas ir augalinės mitybos entuziastų balsas, raginantis mažinti mėsos suvartojimą, o lentynos bei viešojo maitinimo įstaigų meniu pildosi veganiškomis mėsos ar pieno produktų ir patiekalų alternatyvomis. Spalio 1-ąją minima pasaulinė vegetarų diena – proga pasidomėti, kokia yra mėsos vartojimo žala ir kaip kiekvienas gali ją sušvelninti.
Nuotrauka
evo
„EVO renginiai“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-30
Tauragėje galime pasidžiaugti versliais žmonėmis ir tuo, kad jų tik daugėja. Dar liepos mėnesį subrandinusios mintį tauragiškės Agnė Šeputienė ir Evelina Preimonienė ėmėsi veiklos. Mažylius auginančios moterys rado laiko savo svajonių veiklai – organizuoti bei koordinuoti šventes. Praėjusį sekmadienį jos jau kvietė tauragiškes moteris į pirmąjį, tačiau tikrai ne paskutinį savo renginį „Tos vietinės“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Nors dalis „pasikausčiusių“ grybautojų vis dar drąsiai orientuojasi pagal medžių žieves bei saulės poziciją danguje, retas į mišką išeina be telefono. Jei bent kelis kartus teko ieškoti grybų, diskusija „telefonas miške – pražudys ar išgelbės?“ turėtų būti girdėta. Visgi, yra kelios pagrindinės taisyklės, galinčios padėti nepasiklysti tarp medžių bei išvengti senovinių ženklinimo būdų, o pasiklydus miške – kaip elgtis, kad būtų lengviau jus rasti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Moliūgai Lietuvoje jau taip išpopuliarėję, kad siejami toli gražu ne tik su Helovinu. Vos pasirodęs jų derlius dar vasaros pabaigoje drąsiai skinasi kelią į naminius troškinius, blynus, garnyrus, karius ir net desertus. Būdų juos panaudoti – aibė, kaip ir jų rūšių. Kaip nepasimesti jau pasirodžiusioje jų gausybėje ir ką iš jų ruošti, pataria prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Nuotrauka
treniruokliai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-31
Birželio 29-ąją Tauragės miesto maudyklos paplūdimyje, Kranto gatvėje, pastatyti 4 profesionalūs lauko treniruokliai. Tai kiek kitokie nei tauragiškiams jau įprasti viešosiose miesto erdvėse įrengti treniruokliai. Jie tokie pat efektyvūs kaip ir stovintys profesionaliuose sporto klubuose, jų svoriai reguliuojami. Treniruokliai skirti pečių, krūtinės, nugaros, rankų ir kojų raumenims lavinti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-27
​​​​​​​Karas net tik perbraižo valstybių teritorijų sienas, bet ir tragiškai išskiria šeimas, o trauminės patirtys palieka randus ateities kartoms. Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje kaip niekad tampa aktualu kalbėti apie jautriausios visuomenės grupės – vaikų patirtis ir išgyvenimus. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir Lietuvos istorijos instituto doktorantė Rūta Matimaitytė pristato bendrą projektą „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“. Projekto veiklos ir renginiai – simbolinė dovana tauragiškiams ir Tauragei, šių metų Lietuvos kultūros sostinei.