Liaudies dailės konkurso nugalėtoja Viktorija Rezgytė svajoja tapti psichologe
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
viktorija
Aprašymas

Viktorijai Rezgytei labiausiai patinka laisvą laiką leisti gamtoje

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Autorės nuotrauka

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės technika, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.

– Kuo ypatingas mokymasis bakalaureato klasėje?

– Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – bakalauro klasėje, vadinamoje TB, mokausi pirmus metus. Mokymasis čia skiriasi tuo, kad visi dalykai, išskyrus lietuvių literatūrą, yra dėstomi anglų kalba ir mokomės pastiprintu kursu. Kursą nustato ne Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Tarptautinis bakalaureato komitetas. Pagrindinis skirtumas tarp tarptautinio ir nacionalinio bakalauro tai, kad nacionalinėse mokyklose bakalauro mokymosi programa yra atnaujinama kas penkerius metus. 

– Kokių turi pomėgių?

– Mėgstu piešti pieštuku, groti gitara. Namie turiu dvi gitaras  – akustinę ir klasikinę. Man nuo pat vaikystės labai patinka leisti laiką gamtoje, tad dauguma mano pomėgių ir susiję su ja: mėgstu vasarą su draugais važinėtis dviračiais, pasivaikščiojimus su draugais Oko miške ir šiaip labai patinka leisti laiką lauke. Kartais laisvu laiku siuvinėju, bet dažniausiai praleidžiu laiką su draugais arba savo kambaryje – skaitau knygas. 

– Kas mokykloje sekasi geriausiai? 

– Turbūt anglų kalba yra mano mėgstamiausias dalykas. Greičiausiai todėl, kad turiu nuostabią anglų kalbos mokytoją Ingridą Vaičienę. Kiek prasčiau sekasi matematika ir lietuvių kalba. Su matematika nuo pat pradinių klasių taip niekada ir nesusigyvenau. Labai mėgdavau dailės pamokas, bet bakalaureato programa jų nesiūlo, tai ir nebuvo kaip pasirinkti. Nesimokau dailės ir niekur kitur. Kartais tiesiog piešiu namie.

– Kada susidomėjai siuvinėjimu, kur to mokeisi?

– To mokė turbūt 7 ar 8 klasėje, net nepamenu. Žinau, kad kažkada pamačiau išsiuvinėtą darbelį ir man labai patiko, kaip jis atrodė. Tada darbelis nepasirodė labai sudėtingas ir norėjau pati pabandyti – pažiūrėti, ar man tai pavyktų. Kitomis technikomis – mezgimu ar nėrimu neužsiimu, tik siuvinėju. 

Dažniausiai dirbu tiesiog su balta medžiaga ir baltais siūlais. Tai adinukės siuvinėjimo stilius – kai ant baltos medžiagos siuvinėjama baltais siūlais. Ankstesnė mokytoja pasiūlė pabandyti ir sudalyvauti konkurse, nuo tada ir pamėgau siuvinėjimą. 

– Kiek laiko skiri siuvinėjimui? Kiek trunki padaryti vieną darbelį?

– Kai turiu laisvo laiko, prie šių darbelių pasėdžiu apie porą valandų, kad nors kažkiek padaryčiau. Siuvinėjimas užtrunka – siuvinėti reikia mažais tarpeliais ir siūlai yra gana ploni. Pavyzdžiui, staltiesė su mažąja staltiesėle, kurias pateikiau „Sidabro vainikėliui IX“, siuvinėjau beveik 2 metus, nes reikėjo ir mokytis, ir įvairių kitų veiklų turėjau. Siuvinėti galėjau tik laisvesniu laiku ir vasarą. Iš tikrųjų nemažai laiko prie jos praleidau, bet tikrai nesigailiu. Pačiai buvo gana smagu, tik kartais pirštus paskausdavo nuo adatų. 

– Kas motyvuoja kurti darbelius?

– Įkvėpė Jovarų pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Idėja kilo iš to, kad labai norėjau pamatyti ir savo rankomis pačiupinėti, kaip atrodė daiktai senovėje, kaip jie savo namus puošdavo ir panašiai. Man labai gražus visas senoviškas lietuviškas menas ir kultūra. Pirmą kartą, kai mokytoja parodė knygutę su siuvinėjimais, aš, atrodo, iš karto juos įsimylėjau, nes visi darbeliai toje knygoje buvo labai įspūdingi. Tada pagalvojau – gal kada nors ir aš taip mokėsiu. Tiesiog save spaudžiau, kad pasiekčiau tokį lygį ir galėčiau siuvinėti tokius darbelius. Na, ir norėjosi kaip ir paminėti senovės lietuvių kultūrą, kaip anksčiau žmonės gyveno ir kaip puošdavo savo namus.

– Ar namie saugai savo kūrinius? Galbūt dovanoji juos?

– Turiu išsiuvinėtą prijuostę, irgi adinukės stiliumi. Tokių darbelių, kad dovanočiau kitiems ar pasilikčiau sau, neturiu. Kartais tiesiog užsimanau, pasiuvinėju, padedu, tada vėl pamirštu kažkiek laiko, tada vėl prisimenu ir pasiuvinėju.

– Kiek kartų dalyvavai „Sidabro vainikėlio“ parodoje-konkurse?

– Konkurse dalyvavau tris kartus. Pirmą kartą laimėjau antrąją vietą. Antrą kartą – pirmąją, o dabar vėl atiteko pirmoji vieta. Konkursui pirmaisiais dalyvavimo metais pateikiau prijuostę, siuvinėtą adinukės technika, antraisiais – staltiesę, o šiais metais komisija vertino mano staltiesę ir staltiesėlę. Idėjų konkursui dažniausiai semiuosi iš knygučių, ten yra visi dizainai, jei yra koks įdomesnis raštas, tai po žingsnelį parodoma, kaip siuvinėti. Netgi parodyta kiekviena vieta, kur reikia durti adatą.

– Ar tau svarbios lietuvių meno tradicijos?

– Tiek daug reikšmės meno tradicijoms teikiu vien dėl to, kad mano seneliai gyveno sovietmečiu ir tais laikais nelabai buvo galima aukštinti lietuviško meno ir puikuotis, kad esi lietuvis. Visais savo darbeliais noriu tai pabrėžti ir taip pasididžiuoti senosios Lietuvos kultūra ir menu. Iš tiesų gaila, kad jie negalėjo visu tuo didžiuotis.

– Kas pirmieji įvertina tavo darbus?

– Bendraamžiai dažniausiai nustebę klausia, kaip aš turiu tiek kantrybės, kaip tai padariau, kiek laiko užtrukau. Suaugusieji irgi įvertina mano darbus. Supranta, kad jiems reikia tikrai daug kantrybės ir kruopštumo. Žinoma, pirmiausia mano darbus įvertina tėvai, po to parodau ir mokytojai.

– Minėjai, kad domiesi istorija. Kas tave pačią labiausiai žavi, verčia didžiuotis?

– Didžiuojuosi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma po labai ilgo laiko, kad lietuviai atkovojo laisvę ir visi dabar esame laisvi. Man iš tikrųjų ir pasaulinė istorija labai patinka. Ir gimnazijoje istoriją mokausi A lygiu ir domiuosi ja. Mane traukia sužinoti, kaip viskas anksčiau buvo, kodėl tam tikri įvykiai įvyko, ir visa kita. 

– Ar jau galvojai, ką veiksi baigusi gimnaziją?

– Jau gal ketverius metus žinau, kad noriu studijuoti psichologiją, nes man labai patinka patarti žmonėms, išklausyti juos. Jau gal 5 klasėje pradėjau išklausyti savo draugus, patarti jiems. Tada ir supratau, kad mano gyvenimo kelias bus psichologija. Norėčiau studijuoti Vytauto Didžiojo universitete arba, jei pavyks, išvažiuoti mokytis į Olandiją. Su bakalauro diplomu studentus ten priima išskėstomis rankomis. Be to, labai noriu pamatyti kuo daugiau pasaulio vietų. Vis dėlto  dirbti norėčiau Lietuvoje, nes norisi padėti ir savo šalies žmonėms. 

 

Nuotrauka
ignas
Įkelta:
prieš 1 dieną
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.