Jaunimo roko grupė „Moxie“: pirmieji žingsniai įkvepia
Įkelta:
2022-08-13
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
moxie
Aprašymas

Tauragės kultūros centro nuotrauka

 

,
Nuotrauka
moxie
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.

Minčių apie grupę gimė klausantis roko

Pasak gitaristės Lukos, viskas prasidėjo nuo to, kad ji pradėjo klausytis „kitokios“ muzikos – roko ir vieną vakarą nusprendė nusipirkti gitarą. Supratusi, kad vienai groti neįdomu, ji nusprendė suburti grupelę mėgstančią roko muziką. 

Jaunuoliai susipažino ir susidraugavo per pažįstamus. Štai pavyzdžiui, solistą Mantą į grupę pakvietė bosine gitara grojantis Kristupas, kurį į grupę pakvietė Luka. Ji grupės narių ieškojo socialiniuose tinkluose, domėjosi pažįstamų pasiūlytais žmonėmis ar tiesiog iš nuogirdų. Ji juokiasi, kad vienam vaikinui pasiūlė prisijungti prie grupės vien pamačiusi jo socialinių tinklų nuotrauką su instrumentu.

Groti, repetuoti iš pradžių grupės nariai rinkosi Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, vėliau juos priėmė Tauragės kultūros centras. 

– Direktorius mus šiltai priėmė, pradėjome groti ir tada mus pradėjo po truputį kviesti į šventes. Šventė po šventės, ir vis daugiau žmonių apie mus sužinodavo, – džiaugėsi Luka.

Kai kurie mokėsi muzikos savarankiškai

Luka, Kristupas ir Matas Jonas – savamoksliai muzikantai, o solistas Mantas nuo pradinių klasių Jovarų pagrindinėje lankė chorą ir studijos „Lota ir Do“ dainavimo pamokas. Devintoje klasėje, perėjęs į Žalgirių gimnaziją, jis papildomai lankė pamokas pas muzikos mokytoją. Būgnininkas turėjo mokytoją, išmokiusį jį pagrindų. 

Luka grodavo tik namuose, kol dar nebuvo įkūrusi grupės. Matas Jonas grojo ir dabar orkestre groja gitara, o būgnininkas Mantas orkestre grodavo perkusija.

Autorinių dainų dar reikės palaukti

M. Aldukevičius pasakojo, kad pastaruoju metu „Moxie“ groja kiek maišytais muzikos stiliais. Šiuo metu įvardija net tris – indie, roką ir metalą.

Savo kūrybos dainų grupė dar neturi.

– Bandome po truputį kurti. Visas kūrybinis procesas labai įdomus – vieną kartą susėdame kurti dainą, o kitą kartą susitikę jau būnam pamiršę, kad kažką kūrėme, – šypsosi Luka.

Lukai pritarė ir Mantas – nors savo kūrybos dainų jis dar neturi, jis mano, kad jau būtų visai neprošal. Iš bėdos, teigia, pagrotų kažką – vadinamieji dainos rėmai jau yra, bet dar reikia ją tobulinti. Kol kas jie tik perdainuoja kitų grupių dainas.

– Manyčiau, mūsų pagrindinė daina atliekama grupės „Metallica“ „For whom the bell tolls“, dar grojame „Pixies“ „Where is my mind?“. Jaunimas labai mėgsta „Hiperbolės“ dainą „Sugrįžk“, bet mes grojame ne originalią versiją. 

Prieš išsirinkdami, kokias dainas atlikti, jie grupėje visi kartu įvertina, ar daina patinka jiems visiems. Vėliau pereinama prie vertinimo, ar jie tikrai galės ją pagroti ir ar solistui pavyks ją puikiai išdainuoti.

Paklausti, ar turi savo dievaičių, į kuriuos lygiuotųsi, jaunuoliai įvardijo tokias roko grupes, kaip „Metallica“, „Pantera“.

Nuotrauka
moxie

Koncertų po truputį daugėja 

Pirmasis grupės „Moxie“ koncertas buvo „Versmės“ gimnazijoje. Juo grupė nelabai didžiuojasi, visgi tai buvo pirmasis jų koncertas ir be kuriozų išsisukti nepavyko  – keleto grupės narių instrumentai tiesiog neveikė. Laimė, ne visiems klausytojams pavyko tai pastebėti. 

Antrasis koncertas buvo surengtas Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

– Didžiausias mūsų pasiekimas – kad grojame ir kituose miestuose, – džiaugėsi Matas Jonas.

Grupė grojo Telšiuose, Šilalėje, Skaudvilėje, Kelmėje, Vilniuje.

Grupės nariai džiaugiasi turėję galimybę įkurti grupę būtent Tauragėje – čia, kaip sako Matas Jonas, puiki vieta augti jiems kaip grupei. Juolab, jie savo gimtajame krašte neturi didelės konkurencijos – kol kas Tauragėje yra tik dvi roko grupės.

„Moxie“ grupės nariai ketina surengti vasaros uždarymo koncertą rugpjūčio 30-ąją Tauragės kultūros rūmų diskotekų salėje.

Įsimintiniausias koncertas

Visi koncertai grupės nariams yra labai įsimintini. 

– Labai smagu buvo, kai vykome koncertuoti į Telšius. Nes kai važiuoji kažkur groti ir dar groja kitų tavo amžiaus grupių, būna daug smagiau, nes ir po to dar yra ką veikti ir su kuo pabendrauti, o ne tik pakoncertuoti ir važiuoti namo, – pasakojo L. Bagdonaitė.

M. Aldukevičius pripažįsta, kad koncertuoti kituose miestuose, kai tu nieko nepažįsti ir tavęs niekas nepažįsta, smagu, nes tuomet galima jaustis kur kas laisviau.

– Visada, jei kartu koncertuoja ir kitų mūsų amžiaus grupių, būna dar smagiau, – teigė grupės solistas Mantas.

Vaikinas pasakojo labai mėgstąs susipažinti su kitų grupių nariais, pasikalbėti apie aktualijas, apie muziką, išgirsti, kaip jie groja.

Nors prieš kiekvieną koncertą ir kyla jaudulys, jaunuoliai teigė, kad vos pradėjus groti ir dainuoti jis nuslūgsta ir tada pavyksta atsipalaiduoti ir pasirodyti kaip įmanoma geriausiai.

Nuotrauka
moxie
Asmeninio archyvo nuotrauka

Išsiskirti nenori

Grupės „Moxie“ nariai bendrauja ne vien repeticijose – jie dažnai susitinka, kartu leidžia laiką, susirašinėja žinutėmis. Juokiasi, kad jie daugiau nei bendradarbiai.

Nors šiemet mokyklą baigęs Matas Jonas ketina išvykti studijuoti mediciną, jis tikina, kad grupė neišsiskirstys. 

Kol kas jaunuoliai apie studijas drąsiai nekalba, tačiau yra svarstančių baigus dvylika klasių studijuoti muziką. O jie kurie neketina imtis muzikos studijų, teigia – nepavyktų įstoti ten, kur nori, tada galbūt gyvenime pravers ir muzika. 

Pavadinimas – iš filmo

Luka pasakojo žiūrėjusi filmą „Moxie“. Pavadinimas jai patiko. Pasiūlė buvusiai solistei ir merginos pasvarstė, kad galėtų taip pavadinti ir grupę. Peržiūrėjusios filmą dar kartą, merginos apsisprendė ir galutinai paliko šį pavadinimą. Kiti grupės nariai joms pritarė, nors pripažįsta – jiems patiems pavadinimas atrodo kiek keistas, o renginių vedėjai, pristatydami grupę, dažnai jos pavadinimo net neištaria taisyklingai. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją.