Liaudies dailės konkurso nugalėtoja Viktorija Rezgytė svajoja tapti psichologe
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
viktorija
Aprašymas

Viktorijai Rezgytei labiausiai patinka laisvą laiką leisti gamtoje

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Autorės nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės technika, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.

– Kuo ypatingas mokymasis bakalaureato klasėje?

– Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – bakalauro klasėje, vadinamoje TB, mokausi pirmus metus. Mokymasis čia skiriasi tuo, kad visi dalykai, išskyrus lietuvių literatūrą, yra dėstomi anglų kalba ir mokomės pastiprintu kursu. Kursą nustato ne Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Tarptautinis bakalaureato komitetas. Pagrindinis skirtumas tarp tarptautinio ir nacionalinio bakalauro tai, kad nacionalinėse mokyklose bakalauro mokymosi programa yra atnaujinama kas penkerius metus. 

– Kokių turi pomėgių?

– Mėgstu piešti pieštuku, groti gitara. Namie turiu dvi gitaras  – akustinę ir klasikinę. Man nuo pat vaikystės labai patinka leisti laiką gamtoje, tad dauguma mano pomėgių ir susiję su ja: mėgstu vasarą su draugais važinėtis dviračiais, pasivaikščiojimus su draugais Oko miške ir šiaip labai patinka leisti laiką lauke. Kartais laisvu laiku siuvinėju, bet dažniausiai praleidžiu laiką su draugais arba savo kambaryje – skaitau knygas. 

– Kas mokykloje sekasi geriausiai? 

– Turbūt anglų kalba yra mano mėgstamiausias dalykas. Greičiausiai todėl, kad turiu nuostabią anglų kalbos mokytoją Ingridą Vaičienę. Kiek prasčiau sekasi matematika ir lietuvių kalba. Su matematika nuo pat pradinių klasių taip niekada ir nesusigyvenau. Labai mėgdavau dailės pamokas, bet bakalaureato programa jų nesiūlo, tai ir nebuvo kaip pasirinkti. Nesimokau dailės ir niekur kitur. Kartais tiesiog piešiu namie.

– Kada susidomėjai siuvinėjimu, kur to mokeisi?

– To mokė turbūt 7 ar 8 klasėje, net nepamenu. Žinau, kad kažkada pamačiau išsiuvinėtą darbelį ir man labai patiko, kaip jis atrodė. Tada darbelis nepasirodė labai sudėtingas ir norėjau pati pabandyti – pažiūrėti, ar man tai pavyktų. Kitomis technikomis – mezgimu ar nėrimu neužsiimu, tik siuvinėju. 

Dažniausiai dirbu tiesiog su balta medžiaga ir baltais siūlais. Tai adinukės siuvinėjimo stilius – kai ant baltos medžiagos siuvinėjama baltais siūlais. Ankstesnė mokytoja pasiūlė pabandyti ir sudalyvauti konkurse, nuo tada ir pamėgau siuvinėjimą. 

– Kiek laiko skiri siuvinėjimui? Kiek trunki padaryti vieną darbelį?

– Kai turiu laisvo laiko, prie šių darbelių pasėdžiu apie porą valandų, kad nors kažkiek padaryčiau. Siuvinėjimas užtrunka – siuvinėti reikia mažais tarpeliais ir siūlai yra gana ploni. Pavyzdžiui, staltiesė su mažąja staltiesėle, kurias pateikiau „Sidabro vainikėliui IX“, siuvinėjau beveik 2 metus, nes reikėjo ir mokytis, ir įvairių kitų veiklų turėjau. Siuvinėti galėjau tik laisvesniu laiku ir vasarą. Iš tikrųjų nemažai laiko prie jos praleidau, bet tikrai nesigailiu. Pačiai buvo gana smagu, tik kartais pirštus paskausdavo nuo adatų. 

– Kas motyvuoja kurti darbelius?

– Įkvėpė Jovarų pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Idėja kilo iš to, kad labai norėjau pamatyti ir savo rankomis pačiupinėti, kaip atrodė daiktai senovėje, kaip jie savo namus puošdavo ir panašiai. Man labai gražus visas senoviškas lietuviškas menas ir kultūra. Pirmą kartą, kai mokytoja parodė knygutę su siuvinėjimais, aš, atrodo, iš karto juos įsimylėjau, nes visi darbeliai toje knygoje buvo labai įspūdingi. Tada pagalvojau – gal kada nors ir aš taip mokėsiu. Tiesiog save spaudžiau, kad pasiekčiau tokį lygį ir galėčiau siuvinėti tokius darbelius. Na, ir norėjosi kaip ir paminėti senovės lietuvių kultūrą, kaip anksčiau žmonės gyveno ir kaip puošdavo savo namus.

– Ar namie saugai savo kūrinius? Galbūt dovanoji juos?

– Turiu išsiuvinėtą prijuostę, irgi adinukės stiliumi. Tokių darbelių, kad dovanočiau kitiems ar pasilikčiau sau, neturiu. Kartais tiesiog užsimanau, pasiuvinėju, padedu, tada vėl pamirštu kažkiek laiko, tada vėl prisimenu ir pasiuvinėju.

– Kiek kartų dalyvavai „Sidabro vainikėlio“ parodoje-konkurse?

– Konkurse dalyvavau tris kartus. Pirmą kartą laimėjau antrąją vietą. Antrą kartą – pirmąją, o dabar vėl atiteko pirmoji vieta. Konkursui pirmaisiais dalyvavimo metais pateikiau prijuostę, siuvinėtą adinukės technika, antraisiais – staltiesę, o šiais metais komisija vertino mano staltiesę ir staltiesėlę. Idėjų konkursui dažniausiai semiuosi iš knygučių, ten yra visi dizainai, jei yra koks įdomesnis raštas, tai po žingsnelį parodoma, kaip siuvinėti. Netgi parodyta kiekviena vieta, kur reikia durti adatą.

– Ar tau svarbios lietuvių meno tradicijos?

– Tiek daug reikšmės meno tradicijoms teikiu vien dėl to, kad mano seneliai gyveno sovietmečiu ir tais laikais nelabai buvo galima aukštinti lietuviško meno ir puikuotis, kad esi lietuvis. Visais savo darbeliais noriu tai pabrėžti ir taip pasididžiuoti senosios Lietuvos kultūra ir menu. Iš tiesų gaila, kad jie negalėjo visu tuo didžiuotis.

– Kas pirmieji įvertina tavo darbus?

– Bendraamžiai dažniausiai nustebę klausia, kaip aš turiu tiek kantrybės, kaip tai padariau, kiek laiko užtrukau. Suaugusieji irgi įvertina mano darbus. Supranta, kad jiems reikia tikrai daug kantrybės ir kruopštumo. Žinoma, pirmiausia mano darbus įvertina tėvai, po to parodau ir mokytojai.

– Minėjai, kad domiesi istorija. Kas tave pačią labiausiai žavi, verčia didžiuotis?

– Didžiuojuosi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma po labai ilgo laiko, kad lietuviai atkovojo laisvę ir visi dabar esame laisvi. Man iš tikrųjų ir pasaulinė istorija labai patinka. Ir gimnazijoje istoriją mokausi A lygiu ir domiuosi ja. Mane traukia sužinoti, kaip viskas anksčiau buvo, kodėl tam tikri įvykiai įvyko, ir visa kita. 

– Ar jau galvojai, ką veiksi baigusi gimnaziją?

– Jau gal ketverius metus žinau, kad noriu studijuoti psichologiją, nes man labai patinka patarti žmonėms, išklausyti juos. Jau gal 5 klasėje pradėjau išklausyti savo draugus, patarti jiems. Tada ir supratau, kad mano gyvenimo kelias bus psichologija. Norėčiau studijuoti Vytauto Didžiojo universitete arba, jei pavyks, išvažiuoti mokytis į Olandiją. Su bakalauro diplomu studentus ten priima išskėstomis rankomis. Be to, labai noriu pamatyti kuo daugiau pasaulio vietų. Vis dėlto  dirbti norėčiau Lietuvoje, nes norisi padėti ir savo šalies žmonėms. 

Šventiniam stalui gali būti reikalingos ir naujos staltiesės.

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.