Kovo 11-oji: švenčiame laisvę
Įkelta:
2023-03-10
Nuotrauka
kovo 11
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Miesto erdvės pražydo vėliavėlėmis  

 

 

,
Nuotrauka
kovo 11
Nuotraukos autorius:
Skaudvilės atviros jaunimo erdvės feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Žygį skaudviliškiai organizavo ir pernai

 

 

,
Nuotrauka
kovo 11
Aprašymas

Kovo 11-ąją „Bastilijos“ sporto komplekse rengiama tradicinė krepšinio diena

Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 

1990 m. kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. Jame rašoma, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė. Akte remiamasi 1918 metais vasario 16 dieną pasirašytu Lietuvos nepriklausomybės aktu, kuris niekada nesustojo teisinės galios. Šią dieną džiaugsmingai minime kasmet.

Kviečia jungtis prie iniciatyvos – puošti miestą vėliavėlėmis

Prieš Kovo 11-ąją puošti miesto erdves trispalvėmis vėliavėlėmis – Tauragės kultūros centro iniciatyva, gyvuojanti jau trečius metus. Ankstesniais metais tuo rūpinosi patys Kultūros centro darbuotojai, šiemet jie kviečia minint 33-ąjį Laisvės pavasarį prisijungti ir kitus. „Pasitinkant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiame visas organizacijas, mokyklas, įstaigas bei miesto ir rajono gyventojus jungtis prie Tauragės kultūros centro iniciatyvos ir pagrindines miesto bei mus supančias erdves papuošti trispalvėmis vėliavėlėmis“, – rašoma Tauragės kultūros centro feisbuko paskyroje. Kultūros centro prieigos jau papuoštos, vėliavėlėmis mirga ir Atviros jaunimo erdvės teritorija.   

Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka

Kviečia žygiuoti po apylinkes

Nepriklausomybės atkūrimo diena bus minima visame rajone. Daugelis renginių vyks jau šiandien. Štai Skaudvilėje jaunimas renkasi žygiuoti po apylinkes ir paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą bei išreikšti palaikymą Ukrainai, kuri kariauja dėl savo laisvės. Skelbiama, kad bus dvi trasos – 4,5 km ir 7 km. O tuos, kurie nedalyvaus žygyje, organizatoriai kviečia pasitikti žygeivius tautine atributika, plojimais ir pasiklausyti moksleivių koncerto, pasidžiaugti papuošta aikšte. Žygio dalyvių registracija prasidės Skaudvilės Turgaus aikštėje 14 val. 14.30 val. – pats žygis. 16.30 val. žygeiviai bus pasitikti su arbata, šiltu maistu ir gaus atsiminimo dovanų. O 17 val. prasidės koncertas. Rengėjai žada, kad visi bus vaišinami karštu maistu, arbata, skambės lietuviškos dainos. 
Jau šiandien Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimai vyks ir kitur: Kunigiškių kultūros namuose pasirodys Gaurės ir Kunigiškių kultūros namų meno mėgėjai, Mažonuose rengiamas tradicinis seniūnijos kultūros namų mėgėjų meno kolektyvų iš Norkaičių, Mažonų, Pagramančio, Lomių, Vaitimėnų koncertas „Skambanti laisvė“. 

Atgis Bažnyčių gatvė

Rytoj Nepriklausomybės atkūrimo diena minima bus triukšmingai ir linksmai: nuo 10 val. Bažnyčių gatvėje šurmuliuos mugė, koncertuos folkloro ansamblis „Radasta“, vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“, vokalinė grupė „Diena“, solistai ir duetai. 

12 val. bus aukojamos šv. Mišios Švč. Trejybės bažnyčioje. 13 val. – vyks koncertas ir bus giedamas himnas. 14 val. mugės scenoje pasirodys dainininkė Gintarė Karaliūnaitė, 15 val. – Radži.

Sartininkuose – spektaklis, Lomiuose – koncertas

Sartininkuose prie kryžiaus, skirto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, ryt bus iškilmingai pakelta vėliava, bus rodomas Tauragės kultūros centro Kęsčių skyriaus mėgėjų teatro spektaklis „Kas numynė rūtą“. 

Lomių kultūros namuose svečiuosis Batakių bendruomenė „Aukaja“, vyks koncertas „Mes tikrai mylim Lietuvą“, kuriame dalyvaus aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas ir jo žmona violončelininkė Agnė.   

Tradicinėje krepšinio šventėje – įspūdžiai dideliems ir mažiems

Nepriklausomybės atkūrimo dieną – Kovo 11-ąją – „Bastilijos“ sporto komplekse rengiama tradicinė krepšinio diena. Šventės programoje numatytos veiklos įvairaus amžiaus krepšinio entuziastams. Renginys nemokamas.

Nuotrauka
kovo 11

Kaip skelbia organizatoriai, šventė prasidės 11 val. dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ pasirodymu. Po atidarymo oficialiosios dalies susirungs Tauragės jaunieji krepšininkai. Programoje numatyti įvairūs žaidimai, konkursai. Jauniausi dalyviai galės išbandyti jėgas komandų karavane. Vyresnieji varžysis estafetėse, o patys vyriausi – įgūdžių konkurse. Visi žiūrovai galės išbandyti jėgas „Bauduko“ konkurse.

Antrojoje krepšinio dienos dalyje vyks vyrų tritaškių konkursas. Po jo numatytos RKL rungtynės, kuriose susirungs Tauragės „Tauragė“ ir Akmenės „Patriots“. Po šių rungtynių įvyks Nepriklausomybės taurės finalas, kuriame susitiks „Roados“ ir „Fortūnos“ krepšininkai. Rungtynių pertraukėlių metu žiūrovams šoks Šilutės krepšinio klubo šokėjos.

Šventę organizuoja Tauragės sporto centras, Tauragės krepšinio mokykla, krepšinio klubas „Tauragė“ bei Sekmadienio krepšinio lyga.

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Skaudvilės kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2023-06-02
Paskutinį pavasario penktadienį Skaudvilėje siautė tikra muzikos fiesta – vyko net du muzikos festivaliai, abu turinys senas tradicijas ir pamėgti ne tik skaudviliškių. Vasarą muzikos mėgėjai pasitiko su jaunųjų atlikėjų festivaliu „Jaunasis talentas‘23“. Tuo muzikos šventė Skaudvilėje nesibaigė – jau po kelių valandų prasidėjo kitas festivalis – ilgametes tradicijas turintis respublikinis „Alio, talentai!“.
Nuotrauka
frejus
Arūno Baltėno nuotrauka
Įkelta:
2023-05-31
Iš Tauragės kilusio skulptūros genijaus Edmundo Frėjaus (1949–2009), garsėjusio unikalia technika kurti iš įkaitintos geležies, kūrinių paroda, pavadinta „Metalo alchemija. Edmundo Frėjaus sugrįžimas“, birželio 3-ąją, 16 val., pristatoma Pilyje. Kadaise autorius mokėsi čia buvusioje I-ojoje vidurinėje mokykloje. Pats Edmundas apie savo paauglystę yra sakęs: „Būdamas 14 metų Tauragėje pradėjau dirbti Makso Preso kalvėje mokiniu „gizeliu“, nuo to laiko su kalvyste nesiskyriau“, dažnai pabrėždavo savo žemaitišką kilmę. Tad tam tikra, simboline, prasme E. Frėjaus „neskraidančios paukštės“ sugrįžta ten, kur išsiskleidė menininko sparnai. Viena čia ir liks – skulptūrą „Moteris su sparnais“ skulptoriaus dukros padovanojo Tauragei, 16.30 val. ji bus atidengta.
Nuotrauka
21orkestrai4
Tauragės kultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Gegužės 13 d. Pilies aikštėje aidėjo orkestrų atliekamos melodijos – vyko X Lietuvos karinių orkestrų šventė „Muzika viena kalba“. Tauragiškiai išvydo kariuomenės, Karinių oro pajėgų, Karinių jūrų pajėgų bei Sausumos pajėgų orkestrus. Šventė dovanojo unikalų reginį ir priminė apie karinių orkestrų ištakas – ar žinojote, kad pirmasis nepriklausomos Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas įvyko 1919 metais būtent Tauragėje? 
Nuotrauka
metu bibliotekininke
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-07
Ką tik pasibaigusi 23-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė buvo kupina renginių: bibliotekininkai keliavo, diskutavo, rungėsi protmūšiuose, rinko geriausias knygas, rengė susitikimus ir parodas. O paskutinis mėnesio penktadienis, kvalifikacijos diena, virto tikra švente – paskelbti Metų geriausieji, į svečius atvyko, ko gero, populiariausias ir protingiausias šuo Lietuvoje – Kuršis, kuris su savo šeimininke mokymus pavertė ne tik įdomiais, naudingais, bet ir žaismingais.
Nuotrauka
jurgines sartininkuose
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Balandžio 23-iąją minimos Jurginės – lietuviška pavasario žalumos šventė. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga diena žemdirbiams ir arkliaganiams. Sekmadienį Sartininkų kultūros namuose Jurginių proga skambėjo gražios tradicinės liaudies dainos. Tradicijos nesibaigė vien dainomis – žaisti žaidimai, spėliotos mįslės ir prisiminti Jurginių posakiai.  
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-04-21
Airijoje gyvenantiems lietuviams Atvelykio sekmadienį tauragiškiai parodė savo naujausią spektaklį, pastatytą pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“. Tauragės liaudies teatro gastrolės Dubline buvo kupinos įspūdžių: širdingas kraštiečių sutikimas, džiaugsmas dalintis, nuotykiai ir begalė gerų emocijų. 
Nuotrauka
SLEMAS
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-15
Praėjusią savaitę į Pilies menes kviesti besidomintieji slemu. Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine stengiamasi kuo plačiau skleisti žinią apie slemo kūrybą, kuo ji tokia įdomi ir išskirtinė. Edukuoti apie šį žanrą pradėta miesto gimnazijose, o vėliau persikelta į Pilies menes, kur buvo pakviestas vienas garsesnių slemo poezijos kūrėjų – Marius Povilas Elijas Martynenko.
Nuotrauka
velykos
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2023-04-08
Antradienio popietę Sartininkų kultūros namuose nerimo šurmulys. Prieš šv. Velykas į edukaciją susirinko įvairaus amžiaus kaimo gyventojai. Artėjant šventiniam savaitgaliui bendruomenės nariai galėjo pagražinti savo atsineštus kiaušinius tiek vašku, tiek dekupažo technika. Moterys dalijosi, kad įvairių marginimo raštų jos išmoko iš savo mamų, močiučių.
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?