Žalgirių gimnazijoje įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja
Įkelta:
2019-12-30
Nuotrauka
Aprašymas
Menų projektų metu gimnazistai puošia savo darbais gimnazijos erdves. Gimnazijos archyvo nuotrauka

Tauragės Žalgirių gimnazijoje jau kelerius metus įgyvendinama personalizuoto mokymo idėja – gimnazistai visus mokslo metus rengia projektus, vėliau juos pristato. Gimnazijos MMP koordinatorė, anglų k. mokytoja ekspertė Janina Pukelienė įsitikinusi, kad tai naudinga visapusiškai: gimnazistai ne tik gali akademiškumą sieti su praktika, mokytis savarankiškumo, atsakomybės, laiko planavimo ir išsiaiškinti, kokia sritis mokinį domina labiausiai, nes tai ir raktas sėkmingoms ateities studijoms.

Iniciatyva – direktoriaus

Jau ketvirtus metus Tauragės Žalgirių gimnazijoje aktyviai taikomas mokinių metinių projektų metodas, kuris ypatingas tuo, kad projektus atlieka visi gimnazijos mokiniai per vienerius mokslo metus arba tęsia kitais mokslo metais. Šios idėjos iniciatorius – gimnazijos direktorius Jonas Jatautas, metinių projektų veiklą gimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Butkienė ir anglų kalbos mokytoja ekspertė Janina Pukelienė. Pasak jos, daugiau ar mažiau projektus rengdavo ir anksčiau, bet taip, kad visi mokiniai visus metus plėtotų po vieną projektą, po to būtų ataskaitinis renginys, – dar gana nesena praktika. Tiesa, nuo projektų rašymo atleisti dvyliktokai, kadangi jie ruošiasi egzaminams.

Nauda – visapusiška

Kaip tai vyksta?

– Mokiniai rugsėjo–spalio mėnesiais nusprendžia, kokio dalyko ir kokia tema rengs projektą, visus mokslo metus renka informaciją, atlieka įvairius tyrimus, kas savaitę konsultuojasi su mokytojais, ruošia projekto aprašus ir pristatymus, o  baigiamajame metinių projektų renginyje vyksta projektų pristatymas gimnazijos bendruomenei, – kaip rengiami projektai, pasakoja J. Pukelienė.

Ji įsitikinusi, kad mokinių metiniai projektai – tai efektyvaus ir inovatyvaus mokymo ir mokymosi vizija siekiant savo žinias ir įgūdžius panaudoti kūrybiškai dirbant komandoje bei kuriant produktą, o tai labai svarbu jaunam žmogui integruojantis į darbo rinką ateityje.

– Esam neblogai įsivažiavę, jau žinom, ką daryti, atsitikus netikėtam įvykiui, – džiaugiasi J. Pukelienė.

Toks mokymosi būdas populiarus daugelyje šalių, ypač JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitur.

Vienas už kitą įdomesni

Dažniausiai mokiniai renkasi tiksliųjų mokslų, gamtos ir socialinių mokslų bei technologijų projektus. Pavyzdžiui, daug susidomėjimo sulaukė integruotas lietuvių ir anglų k. projektas – dvikalbė knygutė apie gimnaziją „Mano mokykla – Žalgiriai“, kurioje pateikiama naujausia informacija apie gimnaziją su iliustracijomis bei patalpintos 7 gimnazijos alumnų „sėkmės istorijos“.

– Kadangi projektas sulaukė didelio susidomėjimo, šiemet jis tęsiamas – tik renkama medžiaga ne apie alumnus, o apie mokytojus, – pasakoja mokytoja. 

Gimnazistai įgyvendina ir daug kitų įdomių projektų. Kai kurie jų – labai informatyvūs ir glaudžiai susieti su praktika. Antai įgyvendinami vieną projektą gimnazistai analizavo, kiek viename pakelyje yra cukraus.

O IIIh2 klasės gimnazistė Edita Lankauskaitė ir Gabija Petrulionytė su rusų kalbos mokytoja vykdė projektą „Slaviškos pavardės gimnazijoje“. Jos sudarė populiariausių rusiškų pavardžių dešimtuką ir išanalizavę slaviškų pavardžių kilmę ir reikšmę nustatė, kad mūsų gimnazijos bendruomenėje yra 20 žmonių su rusiškomis, ukrainietiškomis, lenkiškomis, čekiškomis pavardėmis.

Projekto „Svetimybės: rusizmai Žalgirių gimnazijos mokinių kalboje“, kuriam vadovavo rusų k. mokytoja R. Krasauskienė, metu mokiniai išsiaiškino ir vaizdžiai pateikė svetimybių atsiradimo priežastis. Atlikę tyrimą apie rusizmus jie nustatė, kad Žalgirių gimnazijos mokiniai juos vartoja norėdami pasirodyti „kietesni“ ir ne visuomet žino jų tikrą reikšmę.

Kai kurie gimnazistai gerino savo lietuvių kalbos raštingumo  įgūdžius bei tobulino anglų kalbos įgūdžius versdami grožinės literatūros tekstus iš anglų kalbos. Visiems teko pasukti galvas, kaip sklandžiau ir taisyklingiau išversti pasakas ar pasakojimus.

Dailės projektai gimnazijos erdvėse

Kai kurių gimnazistų  kūrybinius projektus galima pamatyti įvairiose gimnazijos erdvėse, kurios užbaigus projektus tarsi atgyja: erdvės prie bibliotekos ir aktų salės, gimnazijos laiptinės ir koridoriai. Gimnazijos svečių dėmesio sulaukia jau trečius metus besitęsiantis projektas „Londono gatvė“ prie anglų kalbos kabinetų trečiajame aukšte. Jiems įsikūnyti padėjo dailės mokytoja N. Stašaitienė, o idėjos autorė – anglų k. mokytoja J.Pukelienė, projektą vykdė seserys Gabija ir Austėja Kasiliauskaitės, Karolina Jančaitytė, Laura Šimaitytė, Austėja Baranauskaitė, Radvilė Jomantaitė, Kotryna Paulikaitė ir Kamilija Krakytė.

Kūrybinį projektą „Dainos kūrimas“ vykdė Paulius ir Kornelija Mikalauskai, gimnazistus konsultavo muzikos mokytoja E.Bartkienė. Kornelija sukūrė tekstą ir dainavo, o Paulius – muzikos autorius ir akompaniatorius. Šiais mokslo metais jie tęsia kūrybinį darbą.

Matematika gyvenime

Gimnazijos matematikos mokytojos projektais parodo praktinį ir kūrybišką matematikos taikymą realiose gyvenimiškose situacijose. Mokytojos B.Krasauskienės antrokų vaikinų komanda (Vytenis Purkus, Rokas Dirmantas, Kristupas Dumašius, Nedas Jurgaitis ir Robertas Jankus) atliktą projektą „Matematika kiekvieną dieną“ pristatė linksmai panaudodami „Hiperbolės“ muziką ir demonstruodami trapecinius raumenis. III R2 (dabar IVR2) klasės mokinė Eglė Kalvaitytė, koordinuojama biologijos mokytojos S.Pečiulienės, atliko biologijos projektinį – tiriamąjį darbą „Mikroorganizmų paplitimas mus supančioje aplinkoje“. Eglė turėjo galimybę išbandyti save ir pabūti jaunąja tyrėja.

IVR2 kl. gimnazistai Karolis Červinskas ir Laurynas Šemeta IT projektus kuria jau ketvirtus metus, šiemet subūrė 8 mokinių komandą, mokinius koordinuoja ir įkvepia informacinių technologijų mokytoja R.Remeikienė. Laurynas sako, kad tokie projektai – labai gera galimybė išmokti ar išbandyti kažką naujo ir įdomaus.

Pasak J. Pukelienės, šiais mokslo metais projektinė veikla jau įsibėgėjo – pasirinkta apie 80 metinių projektų: dalis tęstinių, dalis naujų, idėjas pasiūlė tiek mokytojai, tiek mokiniai. Kaip ir kiekvienų mokslo metų pabaigoje, tikimasi, gausaus projektų derliaus ir, kaip visuomet, nuotaikingo renginio baigiamąją projektų dieną.

Užs. Nr. 164

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.