Vietoj kandidato nuotraukos – „Ferrari“ paveiksliukas
Įkelta:
2023-01-09
Nuotrauka
rinkimai
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Rinkimų komisijos posėdis

 

 

Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos posėdyje aptarta, kaip kandidatams sekasi pateikti pareiškinius dokumentus. Komisijos pirmininkas Tadas Pauparis susirinkusiuosius informavo – viena partija, elektroninėje sistemoje pildydama dokumentus, vietoje kandidatų nuotraukų pateikia įvairius paveikslėlius, tarp jų  – prabangaus „Ferrari“ automobilio nuotrauką. 

Pareiškiniuose dokumentuose – klaidos

Komisija priima pareiškinius kandidatų, dalyvausiančių savivaldos rinkimuose, dokumentus. Viena partijų, anot komisijos pirmininko, susidūrė su problema – dokumentuose nėra nurodytos kandidatų biografijos. 

– Parašiau šios partijos atstovui laišką, kad jie už tai atsakingi. Aš tik informavau apie problemą, – sakė T. Pauparis. 

Kita partija pareiškiniuose dokumentuose nurodė pernelyg ilgą programą, viršijusią 1,8 tūkst. rašybos ženklų. Taigi ji buvo atmesta, bet partija šį trūkumą ištaisė.  

Vis dėlto didžiausią komisijos narių nusistebėjimą sukėlė dar vienos partijos iki šiol rengiami dokumentai. Nors jie dar nėra pateikti, sistemoje matoma, kas yra pildoma. Ir aiškėja, kad vietoje, kurioje turėtų būti pateiktos kandidatų nuotraukos, įkeliamos su tuo niekaip nesusijusios fotografijos. T. Pauparis komisijos posėdyje iškėlė kompiuterį, kuriame buvo matyti pareiškiniai dokumentai. Ten pat – ir automobilio „Ferrari“ ženkliukas, nors vietoje to turėjo būti įkelta kandidato nuotrauka. 

– Kol kas ši partija dar tik rengia dokumentus, – sakė komisijos pirmininkas. – Įdomu, kad kandidatų sąraše vietoje nuotraukų pateikinėja paveiksliukus. Esmė ta, kad pagal Rinkimų kodeksą, jeigu jie tokius dokumentus pateiks, reikalavimų jie neatitiks. <...> Aš jiems skambinau, yra ir Vyriausiosios rinkimų komisijos laiškas, kad jie to nedarytų, bet kol kas dokumentas dar tik rengiamas. Jeigu jie mums ir nepateikė, oficialios informacijos dar nėra. Tai čia komisijos narius tik supažindinu su informacija.

Pareiškinius dokumentus praėjusią savaitę iki penktadienio pateikė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, TS-LKD, Lietuvos regionų partija, Liberalų sąjūdis, Darbo partija. 

Paskirstė pareigybes

T. Pauparis informavo, kad 11-kai komisijos narių teks prižiūrėti 33 apylinkes, tad kiekvienas narys prižiūrės mažiausiai po 3 apylinkes: vieną didesnę ir dvi mažesnes. 

– Tai yra laisva valia pasiskirstyti, kurią apylinkę kuruosite, – sakė T. Pauparis.  

Komisijos posėdyje aptarti ir pareigybių klausimai. Nuspręsta, kad skundų, prašymų tyrimo grupės vadovo pareigas eis Tauragės apylinkės teismo darbuotojas Mindaugas Radvila. Politinės reklamos stebėsenos grupės koordinatore tapo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Diana Karpienė. Savivaldybės administracijos direktoriaus deleguota Šarūnė Stasytienė, savivaldybės Teisės skyriaus darbuotoja Agnė Jurkauskė, savivaldybės darbuotoja Greta Jankauskaitė tapo atsakingos už mažos vertės viešųjų pirkimų atlikimą.

Paaiškėjo, kiek skirta lėšų rinkimams Tauragės rajone. Bendros lėšos, skirtos Tauragės apygardai, siekia 155 tūkst. tūkst. eurų, didžioji dalis jų atiteks personalo samdymui, komisijų narių darbo užmokesčiui, dalis lėšų nukeliaus informatikams, transporto išlaidoms, kanceliarinėms prekėms ir t.t. 

Iki sausio 11-osios visi Tauragės rajono savivaldybės rinkimų komisijos nariai privalo deklaruoti viešus ir privačius interesus. Iki sausio vidurio pat bus tikrinamos apylinkių sąlygos, ar jos atitinka keliamus reikalavimus balsavimo patalpoms. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kovo 5-ąją. 

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.