Mero kvietimas verslininkų nesudomino
Įkelta:
2010-02-22
Nuotrauka
Aprašymas
Vos dvylika verslininkų, atėjusių į susitikimą su meru, taip ir neišsakė, kas labiausiai juos neramina. Ramunės Ramansukienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius meta gelbėjimo ratą krašto verslui – sušauktas pirmasis jo ir verslo atstovų pasitarimas, skirtas išsiaiškinti, ko šiandien verslui labiausiai trūksta. Tačiau iš kviestų 400 verslininkų į susitikimą su rajono vadovu atvyko vos 12. Meras taip ir neišgirdo, kas labiausiai neramina didžiulius mokesčius į rajono biudžetą mokančių įmonių vadovus. Kai kurie jų taip ir nepratarė nė žodžio.

Sukvietė pasikalbėti

Tauragės verslo informacinio centro (VIC) vadovė Laura Stirbienė stebėjosi, kodėl į pokalbį su rajono vadovu jos kviesti dauguma verslininkų liko abejingi.

– Kvietimus išsiuntėme daugybei verslininkų, visiems, kuriuos turime savo duomenų bazėje. Gaila, kad jų tik tiek, – „Tauragės žinioms“ sakė L. Stirbienė.

Pokalbį su verslininkais pradėjęs Tauragės meras Pranas Petrošius gal pusvalandį dėstė šio susitikimo privalumus – esą jei su verslininkais rajono vadovai prie derybų stalo sėstų bent kartą per ketvirtį, galbūt būtų rasta išeitis, kaip pagelbėti verslui.

– Jei sutartume, kaip mums geriau vystyti Tauragėje verslą, tai ir finansinė situacija gerės, – kalbėjo meras.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) pirmininkas Darius Stankus atkreipė dėmesį, kad iki šiol savivaldybė neparuošė Tauragės rajono investicijų ir verslo aplinkos pristatymo, kvietė parengti investicinių sklypų ir patalpų sąrašą, skaidrinti viešuosius pirkimus.

– Priimdami svarbius sprendimus miestui politikai turėtų išklausyti ir verslininkų nuomones, – sakė TAVA pirmininkas.

Apsispręsti turi iki pavasario

Ginčai įsisiūbavo, tik ne dėl verslo ateities. Sunerimta dėl VIC ir jos vadovės L. Stirbienės likimo. Meras P. Petrošius išreiškė nuogąstavimą, kad iki pavasario savivaldybė turi apsispręsti dėl šio centro ateities – esą bus blogai, jei savivaldybė nebeliks centro dalininke.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus bandė merui paaiškinti, kad Ūkio ministerijos įsteigta viešoji įstaiga „Eksportuojanti Lietuva“ galėtų palengvinti VIC darbą ir garantuoti didesnį finansavimą.

– Nesvarbu, kas bus šios įstaigos dalininkai, svarbu, kad Tauragė turėtų regioninį verslo informavimo centrą, į kurį pagalbos galėtų kreiptis aplinkinių rajonų verslo atstovai. Jei paleisime iš rankų tokią galimybę, toks centras galbūt bus įkurtas Jurbarke, Tauragė nemažai prarastų, – kalbėjo D. Stankus.

Tačiau tuo suabejojo susitikime dalyvavę verslininkai. VIC gynybon – esą ši įstaiga dirba gerai ir nieko keisti nereikia, stojo „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta.

VIC vadovė L. Stirbienė susirinkusiuosius patikino, kad vykdo visas reikalingas verslui padėti funkcijas.

– Verčiamės per galvą, – sakė VIC vadovė.

Gerai, kad neįkūrė?

Vienintelis, susitikimo metu išsakęs kiek kritiškesnę nuomonę, „Bremenos“ savininkas Sigitas Mičiulis merui negailėjo aštrių žodžių.

– Norėtume, kad visi verslo klausimai, sprendžiami rajono Taryboje, prieš tai būtų aptariami Tauragės apskrities verslininkų asociacijoje. Ekonomikoje neturi likti politikos. Trūksta viešųjų pirkimų skaidrumo. Siūlyčiau biudžeto pinigus naudoti taupiai, nekelti konkursų kartelės į padebesius, kad juose negalėtų dalyvauti Tauragės įmonės, – kalbėjo verslininkas.

Pasak S. Mičiulio, Tauragėje žlugo ne vienas geras planas.

– Iš šalies toks jausmas, kad jūs paklausote 1–2 žmonių ir padarote savo išvadas, – sakė „Bremenos“ vadovas“.

S. Mičiulis priminė merui fiasko patyrusi bendrą Tauragės ir Danijos verslininkų projektą pastatyti Tauragėje pramogų parką.

– Ši verslo misija buvo sužlugdyta per Tauragės verslo informacinį centrą, – sakė S. Mičiulis.

Tačiau P. Petrošius į diskusijas nesileido.

– Niekuomet gyvenime nebus taip, kad verslininkai siūlo, o mes 100 procentų priimam, – meras neslėpė, kad žlugęs atostogų parko projektas jam jau nuo pat pradžių atrodė utopiškas.

Esą jam keista, kad kažkam buvo šovusi mintis Tauragėje už šimtus milijonų litų kurti „kažkokią“ turistinę bazę. Meras atmetė ir kadaise gyvavusią idėją Tauragėje kurti verslo inkubatorių. Jo teigimu, tam nepritarė prieš keletą metų Tauragėje viešėjęs tuometinis Ministrų kabinetas. Mero teigimu, premjeras Algirdas Brazauskas apie tauragiškių ketinimus savo mieste kurti verslo inkubatorių tuomet pasakęs: „Nesvaikit jūs Tauragėj“.

– Gerai, kad ir neįkūrėm verslo inkubatoriaus. O kiek jų sužlugo? – savo išvadą pateikė P. Petrošius.

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.