Sartininkiškių rankų darbo vazonai – ne tik sodybų puošmena
Įkelta:
2023-06-17
Nuotrauka
paliokai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Viktorija ir Simonas Paliokai jau trečius metus gamina vazonus

 

,
Nuotrauka
vazonai
Nuotraukos autorius:
Klientės nuotrauka
Aprašymas

Paliokų pagamintuose vazonuose – pirkėjų sukomponuotos gėlės

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.

Pradėti paskatino vyras

Viktorija ir Simonas susituokę jau 11 metų, abu dirba Valstybės sienos apsaugos tarnyboje: Simonas – jau 15 metų, Viktorija – beveik 10.

Norėdama prie sodybos pasistatyti gražų akcentą, Viktorija nutarė pasigaminti jį pati. 

– Prieš ketverius metus sugalvojau ir pasidariau rankų darbo vazoną. Artimiesiems jis labai patiko, paprašydavo pagaminti tokį patį ir jiems. Iš pradžių atsisakydavau, o paskui vyras sako: „Juk tai tavo idėja, kodėl nepasinaudoji ja?“. Tai mane padrąsino ir nusprendžiau pabandyti, – prisiminė Viktorija.

Pasak moters, pradžioje nebuvo viskas taip gražu kaip dabar: 

– Mažais žingsneliais judėjome į priekį, kiekvieną dieną sekėsi vis geriau. Taip ir pradėjome gaminti vazonus.

Dviejų identiškų nebūna

Pačią idėją Viktorija nusižiūrėjo internete. 

– Bet kaip pasigaminti pačią betono masę, visą gaminimo eigą jau pats turi bandyti, kol pavyksta. Tiesiog atidirbi ir išmoksti, – kalbėjo Simonas. – Reikėjo atrasti, kokios medžiagos geriausiai tinka. Dar ir šiandien atrodo, kad jau viskas atidirbta, bet vėl randi būdą, kaip galėtum padaryti geriau, lengviau ir vėl pabandai. 

Jis prisiminė, kai žmonės, pamatę jų pirmuosius, dar banguotus, nelygius vazonus, prašydavo būtent tokių, nors vėliau pradėti gaminti ir gražesni, lygesni.

Sutuoktiniai juokavo, kad jau ranka įgudusi ir nebeišeina padaryti tų „banguotesnių“.

Nuotrauka
vazonai
Klientės nuotrauka

– Skonis draugų neturi – vieniems patinka vienokie, kitiems kitokie, – svarstė Viktorija.

Sutuoktiniai pasakojo, kad žmonės kartais pasiteirauja, kur gi jų fabrikas, gamykla, o jiedu parodo į rankas – visi vazonai pagaminti jų rankomis. 

Taip pat  ir apie klientų norus visiškai vienodų vazonų:

– Kartais žmonės prašo dviejų vienodų vazonų, tačiau visiškai identiškų negalime pagaminti, kadangi viską darant rankomis neįmanoma atkartoti, – papasakoja jie.

Laiko pritrūksta

Šiuo metu Paliokai gamina trijų formų vazonus – apvalius, ovalius ir keturkampius. 

– Dabar nelabai turime laiko naujovių bandymams, kai pradėsime ruoštis kitiems metams, greičiausiai rudeniop, bandysime ir kitokius variantus, iki pavasario jų prigaminsime. Pirmieji „bandomieji“ vazonai dažniausiai pasilieka pas mus arba juos priglaudžia mama. Kartais ir patys pastebim, kad vazonas dar yra ne toks, kokio tikėtasi, – atviravo Simonas. 

Vazonus šiam sezonui gaminti sartininkiškiai pradėjo dar žiemą, sakė tikėjęsi, kad bus lengviau žiemą padirbėjus, tačiau atėjus pavasariui užsakymų vis tiek netrūksta, tad po darbo dienos jie skuba gaminti naujų vazonų.

– Visas laisvas laikas skiriamas vazonų gamybai. Stengiamės visur suspėti, bet du mūsų vaikučiai, 10-ies berniukas ir 4,5 metų mergaitė, namai šiek tiek nukenčia, – apie laiko trūkumą kalbėjo Viktorija. 

Trunka dvi savaites

Šeimoje pasidalinta ir darbais – Simonas atsakingas už vazonų gaminimą, Viktorija juos dažo ir dekoruoja. Procesas prasideda nuo betono maišymo, padaroma forma, įdedami metaliniai sutvirtinimai, kad vazonai būtų tvirtesnis, o vėliau Viktorija pradeda dekoruoti. 

– Skaičiavome, kad iš viso yra 8 gamybos etapai, kurie trunka maždaug 2 savaites. Dabar bent jau orai geri ir betonas greičiau išdžiūsta, – džiaugėsi S. Paliokas.

Paklausta, kiek laiko vazonai turėtų laikyti, Viktorija teigė, kad jos pirmasis prieš 4 metus gamintas vazonas dar puikiausiai laikosi, o į jį net nebuvo dėta metalo sutvirtinimų.

– Na, gal po kokių penkerių metų pakeis spalvą, bet pačiam vazonui vis tiek nieko nenutiks, – tikino Simonas.

Sulaukia palaikymo

Motyvacijos sutuoktiniai nestokoja ir pataria kitiems neišsigąsti pirmų galimų nesėkmių:

– Manau, kad galima imtis įvairių verslų, tik svarbiausia daryti ir nenusivilti, neišsigąsti, kad iš pradžių kas nors gali nepavykti, – teigė Simonas.

Šeima planuoja ateityje verslą plėsti, įsirengti šildomas patalpas ūkiniame pastate, kad būtų galima darbuotis ir šaltuoju metų laiku, kadangi praėjusią žiemą teko vargti – nešioti vazonus į namo rūsį prie krosnies.

Sartininkiškiai sulaukia nemažai palaikymo tiek iš artimųjų, tiek, pavyzdžiui, iš Žygaičių seniūnės Linos Baziliauskienės:

– Ji mus labai palaiko, o ir seniūnija įsigijo nemažai vazonų ir papuošė kaimelius, – džiaugiasi Paliokai.

Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.