Staigų posūkį versle padariusi „Gustina“ kviečia klientus sugrįžti
Įkelta:
2024-04-24
Nuotrauka
gustin
Nuotraukos autorius:
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Aprašymas

V. Klimienė su jai versle talkinančia dukra Auguste

,
Nuotrauka
uzuolaidos
Aprašymas

Valerija Klimienė

,
Nuotrauka
uzuolaidos
Aprašymas

Užuolaidų ir baldų spalvų derinimas

,
Nuotrauka
u=uolaidos
Aprašymas

Pagrindinai klientai – naujakuriai

,
Nuotrauka
gustin
Aprašymas

„Gustin decor“ įsikūrė matomo pastato antrame aukšte

,
Nuotrauka
gustin
Aprašymas

Vilniaus klientų mėgstamiausios – lygių spalvų užuolaidos

Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.

Feniksas iš pelenų

Tiesa ta, jog prekyba vyksta ir toliau. Tarsi Feniksas iš pelenų pakilusi „Gustina“ nutūpė virš parduotuvės „Onija“. Ir vadinasi dabar „Gustin decor“.

– Baigėsi patalpų nuomos sutartis ir persikėlėme į to paties administratoriaus kitas patalpas. Tauragiškiai pagalvojo, kad užsidarėme – būna dienų, kai neužsuka nė vienas žmogus. Tai labai stebina. Mes veikiame, – žurnalistei sakė V. Klimienė.

„Gustin decor“ prekiaujama užuolaidomis. Kaip ir anksčiau, kai užuolaidų salonas dar veikė ankstesnėse patalpose, užuolaidas tauragiškiai gali ne tik nusipirkti, bet ir pasinaudoti siuvėjos paslaugomis. O jei yra poreikis, salono darbuotoja atvyks į namus, išmatuos jūsų langus, paskaičiuos, kiek ir kokio audinio reikia ir pagal jūsų pageidavimus pasiūs užuolaidas, liks tik pasikabinti. Toks, naujas, verslo modelis V. Klimienės galvoje gimė prieš kiek daugiau nei šešis metus ir puikiai prigijo Vilniuje. Ten, kur moteris šiuo metu ir gyvena. Tačiau apie tai – kiek vėliau.

„Užauginome ne vieną kartą“

Dabar mintimis grįžkime tris dešimtmečius atgal. 1994-1996 metai. Pilkais miesto šaligatviais, kuris laikas jau lietuviškoje Tauragėje jaunos mamos savo kūdikėlius lauke vežioja naujoviškuose, europietiškuose vežimėliuose. Iš „Gustinos“. Ir ūgtelėjusios jų dukros dėvi dailias suknutes, kurias pirko „Gustinoje“, tada dar veikusioje Respublikos gatvėje prie gyvūnų prekių parduotuvės „Akvariumas“.

– Dar prieš tai prekiavome mediniame kioskelyje prie buvusios „Pušelės“, – pačią verslo pradžią prisimena V. Klimienė. – Respublikos gatvėje veikianti parduotuvėlė nebuvo didelė, tačiau joje sutalpinome ir kūdikių maistelius, ir sauskelnes, ir kitas vaikų auginimui būtinas prekes. Mano tokia nuostata: jei jau pradedu kažkokioje pozicijoje dirbti, tai asortimentas turi būti platus: nuo smulkmenų iki stambių prekių. Užauginome ne vieną kartą. Augo ir mano pačios vaikai (verslininkė užaugino tris dukras). Ir mintis „Gustinos“ pavadinimui kilo gimus mano trečiajai dukrai Augustei.

Konkurentais tapo prekybos centrai

Konkurentų tuo metu nebuvo, norėtasi plėsti asortimentą, tad atidaryta dar keletą „Gustinos“ parduotuvių. Vienoje jų prekiauta žaislais, kitose – drabužiais, avalyne, įrengti naujagimių skyriai.

– Gal 1997-1998 metais buvo toks etapas, kai į dieną pavykdavo parduoti vienuolika vežimėlių. Laikui bėgant nutiko taip, kad per metus parduodavome tik tris, – pasakojo V. Klimienė. – Prekyba smuko atsidarius prekybos centrams. Žmonės ėmė dažniau važiuoti apsipirkti į didmiesčius. Jei iš 

pradžių verslas sekėsi puikiai, laikui bėgant žmonės ėmė pirkti vangiau. Ėmėme ieškoti išeičių, prekyboje pas mus atsirado naujų prekių grupių.

Kai miesto kino teatras paverstas į komercinį pastatą, „Gustina“ įsikūrė antrame aukšte esančiose patalpose. Čia ji gyvavo apie du dešimtmečius. Vėliau V. Klimienė prekybą vaikiškomis prekėmis perleido į kitų verslininkų rankas, liko prekiauti tik užuolaidomis.

Dabar – „Gustin decor“

Prieš šešis metus V. Klimienė persikraustė į Vilnių. Ten „Gustin decor“ prekės ženklo vardu įkūrė užuolaidų saloną. Tačiau didmiesčiui sugalvojo naują verslo koncepciją.

– Mūsų verslas Vilniuje labai susijęs su naujakuriais. Esame priklausomi nuo nekilnojamo turto rinkos. Jei statosi namai, kotedžai, vadinasi turėsime darbo ir mes. Tauragėje to nėra, čia statybų nevyksta, tad ir prekyba vangesnė. Siūlome paslaugą „nuo iki“, viskas prasideda nuo vizito pas klientą iki užuolaidų pakabinimo jų namuose. Pakabiname ir karnizus. Matuojame, darome projektą, siuvame. Galime sakyti dirbame, kaip mobili komanda.

Ką mėgsta vilniečiai ir ką renkasi tauragiškiai? Pasak verslininkės, Vilniuje klientai dažnai renkasi lygius audinius, tauragiškiai nespjauna į raštus bei nebijo spalvų. Tai, pasak V. Klimienės, ir stebina, ir džiugina, mat jos lankomose užsienio parodose madinga, tai, kas ryšku, traukia akį ir kelia nuotaiką.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.