Tauragės dėvėtų drabužių rinkoje kaunasi plungiškiai
Įkelta:
2020-11-18
Nuotrauka
Aprašymas

Gedimino gatvėje „Second hand“ įsikūrė šių metų vasarą. Autorės nuotrauka

 

 
,
Nuotrauka
Aprašymas

Nauja verslininkų gudrybė – dėvėtų drabužių asortimentą papildyti ir naujais drabužiais itin išrankioms pirkėjoms. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
Aprašymas

Respublikos gatvėje veikiančios dėvėtų drabužių parduotuvės savininkas pripažįsta – konkurentai mina ant kulnų. Autorės nuotrauka

 

Vietelės, kur drabužių galima įsigyti pigiau, – vienas didesnių traukos objektų moterims mieste. Per keletą metų tauragiškės ypač pamėgo dėvėtų drabužių parduotuves Bažnyčių ir Respublikos gatvėse. Jos priklauso verslininkui iš Plungės. Nors verslas sekasi, plungiškis jau nebėra pagrindinis žaidėjas mūsų miesto dėvėtų drabužių rinkoje. Jam įkandin šią vasarą atsekė pigios aprangos tinklas „Second hand“. Tinklo savininkai – taip pat iš Plungės.

Užsuka kas savaitę

Pirmadienį šią dėvėtų prekių parduotuvę aplankė ir šių eilučių autorė. Per 300 kv.m  ploto salėje apsipirkinėjo  kelios moterys ir trys vyrai. Megztinių skyriuje sutikta ir pakalbinta vidutinio amžiaus moteris teigė į dėvėtų drabužių parduotuves užsukanti beveik kas savaitę. Pasibaigus darbo dienai ji ieškojo kreminės spalvos megztuko arba tunikos.
–  Kadangi dirbu, laiko turiu tik po darbo. Tai spėju užsukti tik į vieną-dvi parduotuves. Šią savaitę aplankiau gal tris dėvėtų prekių parduotuves, nes ieškau megztinio. Noriu, kad jis būtų tokios pat spalvos kaip paltas. Vieną man patinkantį megztuką buvau aptikusi Bažnyčių gatvėje. Nenudėvėtas, geros būklės, matosi, kad siūlai kokybiški, nenutampytas. Ispanų firmos „Stradivarius“. Kainavo 4,5 euro. Jau būčiau ėmusi, tačiau neturėjau pasiėmusi grynųjų, o ten bankine kortele atsiskaityti negalima. Jei čia ko nors geresnio nerasiu, išsigryninsiu, grįšiu ir nusipirksiu tą megztinį, – teigė žurnalistei pirkėja.
Moteris pasakojo mėgstanti kruopščiai derinti aprangos detales, tačiau, pasak jos, vienu ypu apsipirkti pagal savo įsivaizduojamą įvaizdį būtų per brangu. Kokybiški drabužiai kainuoja daug – naujas megztinis perkant  internetu – nuo 30 eurų.
– Dažniausiai aprangą derinu prie kurios nors vienos pagrindinės aprangos detalės. Neseniai įsigijau naują paltą, tad man norisi, kad ir batai, ir megztinis, ir šalikas dėvint jį atrodytų nepriekaištingai. Kartais, ieškodama trokštamo rūbo, užtrunku keletą savaičių, mat naujų prekių parduotuvėje atsiranda tik kartą per savaitę, – sakė moteris.

 

Nuotrauka

„Medžioja“ prekinius ženklus

Tai, kad dėvėtų drabužių parduotuvės masina ne tik ribotų pajamų asmenis, žinoma seniai. Kaip „Tauragės žinioms“ sakė Gedimino gatvėje veikiančio „Second hand“ tinklo savininkė Asta Petkuvienė, pirkėjų trokštamiausios prekės – firminiai drabužiai.
– Žmonės nebesigėdija lankyti dėvėtų drabužių parduotuvių. Keičiasi žmonių požiūris, jie vis drąsiau tiems dėvėtiems drabužiams suteikia tą antrą šansą. Net jei ir kartą užsivilktas bei išplautas, tačiau žinomo prekinio ženklo drabužiss gali kur kas ilgiau tarnauti nei pirktas naujas, nežinomos firmos. Taip pat tikima šalių ekonominiu suskirstymu: jog yra pirmos, antros, trečios rūšies šalys, kad Lietuvą pasiekia „prastesnėms“ šalims skirti, net ir žinomų firmų, tačiau prastesnės kokybės drabužiai. Tarkim, jei žinomos firmos kašmyro megztuką pirksi už 100 eurų, o tu čia ateini ir geros kokybės, be etiketės, randi už 7, tai skirtumas – ryškus, – kalbėjo moteris.
Verslininkės pasakojimu, pasitaiko, jog tarp parduotuvių tinklo pardavėjų ir nuolatinių pirkėjų užsimezga bendradarbiavimas. Kokios ypatingos prekės ieškantys pirkėjai prašo, jog šiai atsiradus būtų jiems pranešta ar prekė būtų atidėta.
– Gal kam kailinukų ar striukės reikia. Būna vyrų su ypatingai didelėmis pėdomis, jiems itin sudėtinga rasti tinkamą avalynę. Pavyzdžiui, 48-o dydžio. Naujos kaina ne kiekvienam įkandama. Vyrai užsuka pas mus įsigyti pigios darbinės aprangos. Taip pat ir nestandartinių pėdų savininkės. Pavyzdžiui, jei pėda platesnė, nauji batai gali spausti, o padėvėti jau būna pralaisvėję, – dėstė verslininkė.

 

Nuotrauka

Ko ieško vyrai?

Pasak pašnekovės, pagal pirkėjų poreikius kuriama ir rinkodara. Kadangi vyrai – nekantrūs, jiems prekės būna iškabinamos kuo geriau matomoje vietoje, kad netektų ieškoti.
– Siekdami klientų patogumo, kad netektų stumdytis ankštoje parduotuvėlėje, specialiai kiekvienai tinklo parduotuvei ieškome ir nuomojamės didelę prekybos salę. Pavyzdžiui, Kretingoje esančios mūsų tinklo parduotuvės prekybos salė – per 500 kv.m. Beje, mūsų asortimente rasite ir naujų drabužių. Jei pirkėjas neišsirenka iš dėvėtų, gal jis negailės sumokėti kiek brangiau, tačiau įsigyti naują rūbą. Prekiaujame ir naujomis rankinėmis. Pastebėjome, jei moterys pataupo drabužiams, rankinę dažniausiai perka tik naują, – subtilybėmis dalijosi „Second hand“ savininkė.
Pigios aprangos tinklas, kaip ir ne viena iki šiol mieste veikianti dėvėtų drabužių parduotuvė, taiko tą patį pirkėjų masinimo modelį: ant durų skelbiama, kada prekybos salė papildoma drabužiais. Šių eilučių autorei yra tekę pastebėti, kad tokiomis dienomis pulkelis pirkėjų už durų susispiečia dar prieš parduotuvei atveriant duris.  
– Yra pirkėjų, kurie mūsų drabužius perka glėbiais. Tiesiog verčia, ieško gerų prekinių ženklų aprangos, radę ima net gerai neapžiūrėję. Tai perpardavinėtojai. Mes juos juokais vadiname prekybos magnatais. Kartais man net gaila stebėti, galvoju – kažkas, radęs tą ar aną geros kokybės rūbelį už kelis eurus, išties nudžiugtų, o va dabar turguje jis bus perparduodamas kur kas brangiau. Tai dėl to prie parduotuvių ir susidaro pulkelis žmonių, kurie tikisi į prekybos salę patekti pirmiau nei tie mūsų vadinamieji magnatai, – kalbėjo verslininkė.
Jos įkurto „Second hand“ tinklo parduotuvės veikia Klaipėdoje, Kretingoje, Plungėje, Šilutėje, Telšiuose ir nuo šių metų vasaros – mūsų mieste.
Kur kas anksčiau, prieš aštuonerius metus, į dėvėtų drabužių rinką įžengė plungiškio UAB „Launedva“. Kaip sakė šio tinklo parduotuvių savininkas Visvaldas Paulauskas, jų konkurentai – taip pat plungiškiai. „Second hand“ veiklą pradėjo gerokai vėliau nei jie, tačiau parduotuvių gausa jau lenkia. UAB „Launedva“ parduotuvės veikia Gargžduose, Plungėje, Tauragėje – Respublikos gatvėje („Jūratės“ vaistinės kieme) bei Bažnyčių gatvėje, virš knygyno „Vaga“.
Apie tai, kodėl mūsų mieste veikia net dvi tinklo parduotuvės, verslininkas kalbėti nepanoro, pasak jo, verslas Tauragėje sekasi „normaliai“ ir ne ypatingiau nei kituose miestuose įkurtose tinklo parduotuvėse.

Darbo rūbai

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.