2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Atlyginimai Tauragėje augo 10 proc.

  • Įkelta: 2017-07-21
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Atskirtis tarp savivaldybių išlieka didelė, o socialiniai rodikliai gerėja netolygiai, parodė Lietuvos laisvosios rinkos instituto analizė. Skirtumai tarp regionų didžiuliai: nedarbo lygis skiriasi 3 kartus, pašalpų gavėjų – 23 kartus, o vidutinis atlyginimas – šimtais eurų.

Laisvosios rinkos institutas skelbia, kad vidutinis atlyginimas pernai šalyje augo 9 proc. ir viršijo 600 eurų „į rankas“, tačiau net penktadalyje šalies savivaldybių žmonės vidutiniškai uždirbo mažiau kaip 500 eurų atskaičius mokesčius. Mažiausios algos buvo Šalčininkų savivaldybėje, vidutinis atlygis čia – 451 euras „į rankas“, tai – 234 eurais mažiau, nei uždirbo kaimynystėje gyvenantys vilniečiai. Be to, analizė parodė, kad šie skirtumai tik didėja.

„Svarbu pabrėžti, kad skirtumai ryškūs ne tik tarp didžiųjų miestų  ir rajonų, o tarp sėkmingų ir stagnuojančių. Yra mažų savivaldybių, kur socialiniai rodikliai lenkia šalies vidurkį – pavyzdžiui, Jonavos, Kėdainių rajonų gyventojai gali džiaugtis uždirbantys daugiau nei vidutiniškai Lietuvos dirbantieji, ir investicijų šios savivaldybės pritraukia daugiau nei kai kurie iš didžiųjų miestų“, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto analitikė Aistė Čepukaitė. 

Vidutinis mėnesio atlyginimas „į rankas“ Tauragės rajono savivaldybėje 2016 m. lyginant su 2015 m. išaugo beveik 10  proc., vidutiniškai čia žmonės uždirbo 494 eurus per mėnesį „į rankas”. Tai – trečdaliu daugiau nei tauragiškiai uždirbdavo prieš penkerius metus. Nepaisant augimo, vidutinis atlyginimas Tauragės  rajono savivaldybėje nesiekė vidutinio atlyginimo Lietuvoje (602 eurų per mėnesį atskaičius mokesčius).

Nors ir kasmet mažėja, nedarbas taip pat vis dar aktuali savivaldybės problema. Darbo 2016 m. neturėjo 10,8 proc. darbingo amžiaus gyventojų (Lietuvos vidurkis – 8,1 proc.). Socialinės pašalpos Tauragės rajono savivaldybėje reikėjo 4,8 proc. gyventojų. Šalies vidurkis – 3 proc. 

2015 m. pabaigoje vienam Tauragės gyventojui teko 565 eurai tiesioginių užsienio investicijų. Investicijų į ilgalaikį materialųjį turtą – 1001 euras.

Praėjusį savaitgalį vyko bene pati įsimintiniausia abiturientų šventė – brandos atestatų įteikimo ceremonija. Iškilmingo renginio metu atestatus gavo 333 moksleiviai, sėkmingai išlaikę mokyklinius ir valstybinius brandos egzaminus. Aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus gavusieji buvo kviečiami į susitikimą savivaldybėje, kurio metu diskutuota apie ateities perspektyvas.

Naujausiame numeryje skaitykite: turgaus prekeiviai rugpjūčio mėnesį rengs piketą Pilies aikštėje, viešame susirinkime Tauragės gyventojai bus kviečiami išsakyti savo nuomonę apie miesto problemas. Švietimo komisija paskelbė išvadas dėl „Šaltinio“ progimnazijos vadovės Jūratės Lazdauskienės veiksmų. Šio laikraščio numeryje daug verslo naujienų: sužinokite, kiek per metus paaugo atlyginimai mūsų mieste, taip pat koks naujas maisto prekybos taškas prekiaus gruziniškais patiekalais. Pramonės gatvėje dygsta naujo autoserviso pastatas, o miesto centre veikusi kavinė „Old Grill“ išgyvena ne pačius geriausius laikus. „Tauragės žinių“ laikraštyje tradiciškai rasite straipsnį apie mūsų krašto lobį bei kitas netikėtas akimirkas, kurias užfiksavo žvejai ir grybautojai.

Savaitei baigiantis pradžiugins šiltesni ir sausesni orai. Nors danguje dar sukiosis debesys, visgi gausių kritulių jie neatneš, kai kur iškris tik vžvos vienas kitas lašas. Savaitgalį, panašu, kad bus galima mėgautis vasara – kritulių nenumatoma, vyraus maloni šiluma. 

Liepos 1-ąją baigėsi Tauragės ligoninės direktoriaus Irmanto Mockaus kadencija. Paskelbus konkursą, jį laimėjo daugiausiai balų surinkęs buvęs Šilutės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovas Liutauras Indriuška.

Šiandien, apie 14 val. 30 min., Tauragės ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Tauragės dvarą gesinti užsiliepsnojusio buto. Paaiškėjo, kad didelio pavojaus nėra, bute prisvilo puodas. 

Trys Šri Lankos demokratinės socialistinės respublikos piliečiai bėgdami nuo savo šalyje tykančių negandų leidosi į kelionę, kurios tikslas – Vokietija. Galutinio kelionės taško vyrams pasiekti nepavyko – Lietuvoje juos sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnai. 

Susižalojo jaunas vyras
  • Įkelta: 2017-07-18

Šiandien, apie 13 valandą, Vasario 16-osios gatvės gyventojas ant kojų sukėlė visas specialiąsias tarnybas. Kruvinas vyras išgabentas neštuvais iš aštuntu numeriu pažymėto daugiabučio.

„WideWings“ – viena iš tauragiškių įmonių, sėkmingai pasinaudojusių Europos Sąjungos (ES) investicijomis. Bendrovės vadovas Gediminas Tamulynas pasakoja, kad priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“ leido ne tik lengviau grąžinti paskolą, bet ir apsisaugoti nuo būtinybės kelti paslaugų kainas.

Praėjusią savaitę įprasta pramoga fotografijos būrelio vadovui Kęstui iš Tauragės atnešė didelį laimėjimo džiaugsmą. Kartu su mama „Kenoloto“ nuolat žaidžiantis vyras laimėjo net 30 tūkst. Eur. 

Trisdešimt metų „Šaltinio“ progimnazijai atidavusi Jūratė Lazdauskienė pateikė prašymą atleisti iš šios įstaigos direktorės pareigų. Užimamą postą moteris ketina palikti rugsėjo mėnesį, tačiau šiam vadovės sprendimui dar turi pritarti Tauragės rajono savivaldybės Taryba. Moksleivių tėvų kaltinimai neskaidrumu tapo paskutiniu lašu, perpildžiusiu J. Lazdauskienės kantrybės taurę.

Žalgirių gimnazistams pirmoji gyvenimo mokslo kelionė jau baigta. Abiturientams įteikiami brandos atestatai, po jos laukia išleistuvių linksmybės. 

Antradienį Batakiuose vyko krikščioniškos vaikų ir jaunimo stovyklos atidarymas. Į evangelikų liuteronų parapijos organizuojamą stovyklą atvyko 118 vaikų, pagalbą teikia 31 savanoris.

Lietuvos apeliacinis teismas padėjo tašką byloje, kuri eskaluojama daugiau nei keturis metus. Išnagrinėjęs skundą teismas atmetė ieškovės UAB „Timbex“ ieškinį, kuriame iš Tauragės šilumos tinklų buvo reikalauta beveik 90 tūkst. Eur sumos. Pasak bendrovės direktoriaus Mindaugo Nevardausko, pirkdama biokurą ne iš vienintelio tiekėjo, įmonė per metus sutaupė beveik trečdalį milijono eurų.

Vidurvasario numeryje skaitykite: kodėl iš direktorės pareigų pasitraukė „Šaltinio“ progimnazijos vadovė, kas laimėjo Tauragės ligoninės direktoriaus konkursą. Taip pat Tauragės šilumos tinklų pergalę teisme prieš UAB „Timbex“, naują „Pušelės“ vadovę, apie Australijoje gyvenantį tauragiškį. Sužinokite, kaip Sigitui Ozgirdui sekėsi pratybose Ukrainoje, atsinaujinusią vaikų žaidimų aikštelę ir dar daug kitų naujienų. 

Po renovacijos Aerodromo gatvės 11 daugiabučio namo rūsiuose telkšo balos. Nors statybos darbų inspektorius patvirtino numatytus kokybės reikalavimus, gyventojai „Tauragės žinių“ žurnalistę tikino, jog pamatų šiltinimo darbai atlikti netinkamai.

Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis, pirmąjį vasaros mėnesį darbdaviai įregistravo 492 laisvas darbo vietas, tai yra 79 mažiau nei gegužės mėnesį. Birželį mažėjo ne tik darbo pasiūla, bet ir paklausa – naujai prisiregistravo 117 bedarbių mažiau negu gegužę.

Šią savaitę Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ teritorijoje siautėjo nepilnametė. Septyniolikmetė pasipriešino į įvykio vietą atskubėjusiems policijos pareigūnams, vienam jų – spyrė į ausį. 

Antradienį Tauragėje lankėsi projekto LISS (Lietuvių išeivijos studentų stažuotės) programos dalyviai. Šio projekto tikslas – JAV ir Kanadoje gyvenančių lietuvių vaikų supažindinimas su mūsų šalimi, jos tradicijomis ir kultūra. Gimnazistai savanoriauja įvairiuose projektuose ir renginiuose, ugdo pilietiškumą.

Tauragiškiams gerai pažįstamas fotografas Arnoldas Vydmantas, be kvietimo dalyvaujantis bemaž visuose miesto gyvenimo įvykiuose, pernai ėmėsi naujo projekto – gatvės fotografijos. Nuotraukose įamžintus atsitiktinių praeivių atvaizdus A. Vydmantas viešina „Facebooke“, dėl ko susilaukia ne vien pagyrų, bet ir kritikos. Į ją pats fotografas reaguoja aršiai – ne tik atsisako ištrinti žmonėms nepatinkančias paviešintas jų nuotraukas, bet ir „užblokuoja“ nepatenkintus socialinio tinklo vartotojus – kad jie nematytų bei negalėtų komentuoti jo veiklos. Maža to, už tai, kad pašalintų iš viešumos nuotraukas, fotografas pasiūlė susimokėti. 

Pasirodė pirmasis vasaros grybų derlius. Pasak grybautojų, Tauragės apskrities miškuose jau galima rasti voveraičių ir baravykų, tačiau parsivežti perpildytų pintinių veikiausiai nepavyks. 

Savaitgalį triukšmingai šventę Tauragės dvaro gyventojai sulaukė policijos pareigūnų vizito. Pareigūnus iškvietė vaikų saugumu susirūpinę kaimynai. 

Penktadienio vakarą Pagėgių savivaldybėje buvo sustabdytas automobilis, kurį vairavo neblaivus Tauragės policijos komisariato pareigūnas.

Savaitės pradžioje galėsime pasimėgauti bent viena diena be lietaus. Visgi jau antradienį, kuomet temperatūra vietomis pakils net iki 27 laipsnių, prapliups gausus lietus, dangų skros žaibai, įsismarkaus vėjas. Per kitas paras šiluma palaipsniui išblės, o danguje dar ne kartą pasirodys lietaus debesys. 

Šiuo metu nacionaliniu mastu plačiai diskutuojama apie aplinkosaugos problemas, konkrečiau – apie buitinių nuotekų saugų šalinimą. Toks sujudimas iš dalies kilo dėl to, kad Europos Sąjungos institucijos pradėjo prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą, kadangi vis dar turime nemažai gyventojų, nesinaudojančių centralizuotais nuotekų tinklais ir teršiančių aplinką. Tauragėje už nuotekų šalinimą atsakingos bendrovės „Tauragės vandenys“ atstovai neslėpė, jog be aplinkosaugininkų pagalbos sunku įtikinti gyventojus atsisakyti lauko tualetų ir savadarbių duobių. 

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė šešių valstybinių brandos egzaminų rezultatus, paskelbti ir visų mokyklinių brandos egzaminų (lietuvių k. ir literatūros, muzikologijos, menų, technologijų) rezultatai. Kai kuriuos valstybinius egzaminus tauragiškiams laikyti sekėsi puikiai – anglų kalbos ir geografijos egzaminus išlaikė visi, kitų valstybinių egzaminų neišlaikymo procentas – mažesnis už šalies vidurkį.