2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Maudynių sezonui – žalia šviesa

  • Įkelta: 2018-06-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Neseniai sutvarkytoje Jūros upės maudykloje ir Keramikos tvenkiniuose maudytis saugu, tai patvirtino praėjusią savaitę atlikti laboratoriniai tyrimai. Prie „Bangos“ esantį „Ančiukų pliažą“ seniūnija papildė smėliu – jo atvežta net 160 tonų, ekstremaliomis pramogomis vilioja ir „Liberty beach“.

Prieš Tauragėje vykusias triatlono varžybas buvo tvarkomas Jūros upės paplūdimys, tauragiškių vadinamas „Ančiukų pliažu“. Anot miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, maudyklos prieigose buvo išpjauti krūmai, išrauti kelmai, paplūdimys ir tinklinio aikštelė papildyti smėliu.

– Praplėsta ir vaikų žaidimų zona, įrengta nauja čiuožykla, sūpynės. Smėlio užvežėm nemažai, tiek, kiek reikėjo – 160 tonų, sukėlėm, praplatinom, kad būtų švariau, patogiau. Tačiau ne iki pat vandens, kadangi per potvynius smėlį išplauna, jis nusitrypia, – atliktus pakrantės tvarkymo darbus pakomentavo seniūnas.

Anot V. Žiliaus, iš viso pliažo tvarkymas seniūnijai atsiėjo bemaž 10 tūkst. eurų.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog pramogų paketą praplėtė „Liberty beach“  įsikūręs „Tauragės ekstremalus sportas“. Galingą vandenlenčių parką tauragiškių džiaugsmui įrengę verslininkai Vytautas Remeikis ir Donatas Dirginčius siūlo paplaukioti ir vandens dviračiais, irklentėmis.

Kad Tauragės pliažuose leisti laisvalaikį ir maudytis saugu, praėjusią savaitę patvirtino savivaldybės užsakyti laboratoriniai tyrimai. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus  specialistai Tauragės rajono savivaldybės užsakymu gegužės 28 d. paėmė Jūros upės ir Keramikos tvenkinio vandens mėginius bei atliko mikrobiologinius tyrimus.  Šiuose vandens telkiniuose tirta  mikrobiologinė tarša neviršija normų, taigi maudytis juose galima. Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, plastiko, gumos ir kitų atliekų taip pat nenustatyta.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyrius skelbia, jog vandens kokybė šiuose telkiniuose maudynių sezonu, birželio–rugpjūčio mėnesiais bus stebima kas dvi savaites.

Vandens tyrimus planuojama atlikti ir  Balskų, Skaudvilės tvenkinių, Draudenių ežero maudyklose.

Liepos 6-ąją, minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Žygaičiuose bus pastatytas daugiau nei toną sveriantis 6 metrų aukščio ąžuolinis kryžius. Kaip teigia Šaulių sąjungos narys Sigitas Ozgirdas, tai – šios organizacijos dovana Tauragei ir Lietuvai.

Projekto „Išmanusis miestas IV“ nugalėtojų tarpe – du Tauragės rajono savivaldybės teritorijoms atnaujinti parengti projektai, vienas pelnė portalo DELFI skaitytojų prizą. Konkurso dalyviai parengė Tauragei du projektus – multifunkcinei sporto arenai Bernotiškės g. 1 statyti ir hipodromui Butkeliuose rekonstruoti. Birželio 4-ąją buvo Vilniaus nacionaliniame operos ir baleto teatre iškilmingai apdovanoti atrinktų projektų kūrėjai.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino privatizuojamų valstybės įmonių sąrašą. Nuspręsta privatizuoti 9 įmones visoje Lietuvoje, tarp kurių ir Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ ir UAB Tauragės butų ūkis.

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas –  neaišku. Taip pat laikraštyje – Valstybinių miškų urėdijos padalinių vadovų atrankos komisija išranki – iš 4 tauragiškių kandidatų į kėdę kol kas nesėdo nė vienas. Vyriausybė paskelbė privatizuojamų valdiškų įmonių sąrašą. Ar tarp jų yra Tauragės butų ūkis ir „Dunokai“ – sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“. Už ką Lomių seniūnaitį pliekia svainis, kiek darželinukų nepateko į priešmokyklines ugdymo įstaigas, apie Sąjūdžio Tauragėje istoriją bei įspūdžiai iš savaitgalį praūžusios miesto šventės – penktadienio laikraštyje.