2019 Birželio 26 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Spalio 5-osios anonsas: R. Varanavičius nušalintas nuo pareigų

  • Įkelta: 2018-10-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono Batakių mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius neigia mestus kaltinimus, esą jis, spalio 1 dieną savo kabinete, smurtavo prieš penkiolikmetį. Dėl galimų smūgių į galvą ir į šoną, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pakalbintas švietimo įstaigos vadovas „Tauragės žinių“ žurnalistės prašė jo nenuteisti. Esą tai tik išpūstas burbulas ir bandymas su juo susidoroti. Koks likimas laukia R. Varanavičiaus, skaitykite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Darbo birža tapo Užimtumo tarnyba. Nuo spalio 1-osios reformuota Darbo birža tapo Užimtumo tarnyba. Tauragė prarado vadovaujančias pozicijas darbo paieškose, dabar priklauso Klaipėdos klientų aptarnavimo departamentui. Po reformos Tauragėje nebelieka ir buvusio vadovo Mindaugo Maco. Kur jis pasuko, sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“.

Didžiąją dalį klausimų spręs kitą savaitę. Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje vykęs Tarybos posėdis buvo vienas trumpiausių per visą savivaldos istoriją. Per 15 minučių Tarybos nariai išnagrinėjo 13 klausimų, o likusius nukėlė kitai savaitei, paaiškėjus, kad ne visi sprendimų projektai buvo paskelbti viešai.

Šilumos tinklai keičia seną biokuro katilą. Pirmadienį į Tauragės šilumos tinklų teritoriją buvo atvežtas ypatingas, 38 tonas sveriantis krovinys. Pasinaudojusi Europos Sąjungos parama, bendrovė pakeis seną 8 MW biokuro katilą su pakura, kuris jau buvo susidėvėjęs.

Prekybos centre – 40 kg supuvusių vaisių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė apie vartotojų skundus dėl prekybos centruose parduodamos produkcijos kokybės. Neaplenkia vartotojų nusiskundimai ir prekybos „Lidl“, kuriame šią savaitę aptikta apie 40 kg nevartotinų vaisių. Atsakingiems asmenims gresia baudos.

Pokario atsiminimai. „Tauragės žinių“ skaitytojas Romas Delkus, kilęs iš Gaurės apylinkių, sukaupė vertingą mamos Martos Delkienės (1919–2014) atsiminimų kraitį. Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais šiems žmonėms teko išgyventi okupantų žiaurumus, iš arti matyti partizaninį judėjimą ir tremtin vežamus kaimynus ir gimines. Spausdiname antrąją atsiminimų ištrauką, kurios tęsinys – kituose numeriuose, rubrikoje „Praverkim krašto lobių skrynią“.

Tauragiškius džiugins mugė „Rudens spalvos“. Į Tauragės Pilies aikštę susirinks prekybininkai iš visos Lietuvos ir net kaimyninių šalių. Įsigysite tradicinių tautodailininkų ir amatininkų dirbinių, išskirtinių nemasinės gamybos produktų, tautinio kulinarinio paveldo produktų. Sodininkai čia ras gausybę vaismedžių, vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų. Tikslią mugės vietą ir laiką rasite „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Savaitgalį netrūks renginių. Penktadienį Kultūros rūmuose bus pagerbti Tauragės pedagogai. „Tauragės žinių“ laikraštyje jiems – sveikinimai ir palinkėjimai.

Šeštadienį, atidaromi naujutėlaičiai Tauragės Bendruomenių namai Vytauto gatvėje, šalia statomo baseino. Čia lankytojų lauks platus spektras veiklų – nuo kultūrinių ir sporto užsiėmimų iki verslumo skatinimo ir kitų turiningų paskaitų.

Sporto mėgėjų laukia krepšinio sezono startas. Aikštėje kovos abi Tauragės ekipos, kaip joms sekasi, sužinosite atsivertę mūsų naujienų portalą.

Gero skaitymo!

 

Buvusios premjero Algirdo Butkevičiaus ir Tauragėje rinkto Seimo nario Dariaus Petrošiaus duotas žodis 2016 m. skirti finansinę paramą „Vilkyškių pieninei“ prieš savaitę prisimintas savivaldybės Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komisijos posėdyje. Paaiškėjo, kad žadėta 244 tūkst. eurų suma pieno perdirbėjai skirta nebuvo, o situaciją ištaisė tik dabartinė „valstiečių“ vyriausybė.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko įsakymu trečiadienį  Tauragėje pradedamas 2018–2019 m. šildymo sezonas. Pirmiausia bus pradėtos šildyti ikimokyklinės įstaigos, mokyklos bei slaugos ir gydymo įstaigos. Ar jungti šildymą daugiabučiuose, sprendžia patys jų gyventojai.

Dešimt mėnesių be pokyčių išdirbusioje mero komandoje – vėl permainų vėjai. Keičiasi viena iš trijų mero patarėjų – vietoje „valstietės“ Sigitos Kiupelienės Sigitas Mičiulis pasirinko iki šiol jo referente dirbusią Solveigą Skarbaliūtę, mat jos kandidatūrą siūlė koalicijos partneriai. Šis politinio pasitikėjimo postas yra valstiečių ir žaliųjų sąjungos žinioje. Meras neslėpė, jog šios rokiruotės priežastys – artėjantys rinkimai. Rajono galva laikosi pozicijos, jog į politiką turi ateiti jaunimas.