2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kovo 15-osios anonsas: vaikų šunybės peržengė ribas

  • Įkelta: 2019-03-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Taurų parke be priežiūros besibastantys ir eibes krečiantys Tauragės dvaro, liaudyje vadinamo „gorodoku“, vaikai – ne naujiena. Paskutinis kantrybės lašas parko šeimininkams buvo, kai mažamečiai vidury baltos dienos nudžiovė kasos aparatą. Įžūliai besielgiantys paaugliai nuotykių parkui pridaro nemažai nuostolių. Kas gali juos sutramdyti – atsakymo nėra, institucijos į šią problemą žiūri formaliai. „Tauragės žinių“ žurnalistams pavyko išsiaiškinti, jog mažieji chuliganai lanko Taurų dienos centrą. Pasak jo vadovės, bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkės Lijanos Jurevičienės, dienos centro darbuotojų rankos surištos – nors šeimoms teikiama visokeriopa pagalba, vaikai gali išeiti kada nori, o ką jie veikia už centro ribų, sukontroliuoti nebe jų valioje.

Paskutiniai debatai: abu kandidatai tiki savo pergale rinkimuose. Trečiadienį Bendruomenių namuose įvyko paskutiniai debatai prieš savivaldybės mero rinkimų antrąjį turą. Atsakyti į visuomenei rūpimus moderatorius Igoris Vasiliauskas pakvietė abu kandidatus į Tauragės merus: Liberalų sąjūdžio atstovą Dovydą Kaminską ir socialdemokratą Darių Petrošių. Plačiau apie tai penktadienio numeryje.

Tauragės įmones krečia  FNTT. „Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

Vadovauti Sporto centrui niekas nenori? Kovo 6-ąją turėjęs įvykti Sporto centro direktoriaus atrankos konkursas neįvyko – nesulaukta nė vieno pretendento. Šiandien paaiškėjo kito konkurso data. Plačiau apie tai skaitykite „Tauragės žiniose“.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo skiltis – Praverkime Tauragės krašto lobių skrynią. Renata Karvelis, burtai ir čiabukas. Kartais, sutikęs žmogų, iš karto pajunti, kad jis turi ypatingą Dievo dovaną bendrauti ir burti (abi šio žodžio prasmės – ir užburti, ir suburti) žmones. Būtent tokį įspūdį palieka Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ renginių organizatorė-edukatorė, rašytoja Renata Jančiauskienė, prisistatanti kūrybiniu slapyvardžiu Renata Karvelis. Renata Tauragėje dirba vos du mėnesius, todėl sako atliekanti savotišką žvalgybą – ar yra čia inteligentijos, bohemos, kokią auditoriją į muziejų galėtų pritraukti jos edukacijos ir renginiai, kuriems idėjų turi daugiau nei apsčiai. Dauguma Renatos sumanymų gimsta ir išsipildo naujai įrengtose Pilies menėse, kurių erdvė jau savaime alsuoja paslaptimi ir traukia smalsuolius. Tokia ir Renata – ir atvira, ir paslaptinga, viliojanti į muziejų žemaitiškais burtais ir daugumai negirdėtais neregėtais žodžiais, tokiais kaip slemas.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo projekte „Ir kas gi mus nugalės...“. J. Žemaitis-Vytautas – Žuvusiųjų Prezidentas. „Prie siekių kilnių, kad ir dygliuotu keliu, keliauki tu“, – mokytojo P. Mikšos palinkėjimas, grupinės fotografijos nugarinėje pusėje, skirtas Jonui Žemaičiui, baigus pirmąją Raseinių gimnazijos klasę. Tada dar nežinota, kokius siekius puoselės gimnazistas... Šie metai paskelbti Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Prezidiumo Pirmininko generolo, Laisvės kovos sąjūdžio deklaracijos signataro, Kęstučio apygardos partizanų vado, oficialiai pripažinto Lietuvos valstybės vadovu, Jono Žemaičio-Vytauto metais. Šiemet minimo 110-osios jo gimimo metinės. Lietuvos partizanų vado Jono Žemaičio figūra yra simbolinė. Jo lemtis – tai visų Lietuvos partizanų lemtis, jų kovos esmė ir prasmė. Pagerbdami jį, pagerbiame visus Tėvynės gynėjus. Todėl kviečiame pažvelgti į šios neeilinės Lietuvai asmenybės gyvenimo vingius.

Tauragės „snaiperio“ titulą iškovojo T. Paulauskas. Pirmadienį, Lietuvoje švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, „Bastilijoje“ buvo surengta „Krepšinio diena“. Jos metų geriausios Sekmadienio krepšinio lygos komandos varžėsi dėl taurės, o pavienėse rungtyse savo individualų meistriškumą įrodinėjo ekipų lyderiai.

„Vainikas babūnei“ – intriguojanti Pilies teatro premjera. Įvairius žanrus išbandęs Moksleivių kūrybos centro Pilies teatras antradienį pristatė spektaklį „Vainikas babūnei“. Dokumentinė, pagal tikrus faktus surežisuota kompozicija prieš antradienio premjerą stipriau plakti vertė ne vieną šio spektaklio aktoriaus širdį. Kaip pripažino scenarijaus autorė ir režisierė Jolanta Kazlauskienė, nerimavo ir ji, nes tai pirma istorinio pobūdžio drama, kuri skiriama Tauragės žiūrovams ir Žemaitijos bei kovų už Lietuvos nepriklausomybę atkūrimo metams.   

Gero skaitymo!

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nebus: dažnai varvės dangus, pūs gūsingas vėjas. Malonių permainų sulauksime sekmadienį, kuomet termometrų stulpeliai fiksuos pavasarišką šilumą.

Dviejų greičių regionas
  • Įkelta: 2019-03-14

Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.