2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ką Dovydas Kaminskas veiks JAV?

  • Įkelta: 2019-08-26
Asmeninio albumo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, jog rugsėjo 4-15 dienomis yra suplanavęs vizitą į Jungtines Amerikos Valstijas. Tarptautinėje lyderystės programoje jį dalyvauti pakvietė JAV ambasada.

„Birželio mėnesį su manimi susisiekė JAV ambasada ir pakvietė pokalbiui. Neilgai trukus, susitikome Vilniuje. Ambasados atstovas negailėjo gerų žodžių Tauragei, džiaugėsi matydami pozityvų progresą ir pakvietė dalyvauti tarptautinėje lyderystės programoje, kuri orientuojasi į ekonomikos augimą savivaldybėse. Šiandien jau gavau JAV vizą, tad rugsėjo 4–15 dienomis kartu su dar 9 savivaldybių merais vykstame į Vašingtoną. Taip pat aplankysime Detroitą ir Džeksonvilį“, – paskelbė jauniausias Lietuvos meras.

Delegacija lankysis mažose JAV savivaldybėse, kurios susiduria su panašiomis problemomis kaip ir Lietuvos savivaldybės, o tų savivaldybių vadovai ir atstovai papasakos, kaip jie sprendžia kylančius iššūkius.

Meras pareiškė neabejojantis, jog turime ko pasimokyti iš JAV bei pridūrė, kad visas stažuotės išlaidas apmoka JAV Vyriausybė.

Anksčiau laiškininkai nešdavo daugiau laiškų, telegramų, įvairesnės spaudos. Atstumai buvo trumpesni, tačiau krepšiai sunkesni. Šiandien krepšių nešti nebereikia – dažnas laiškininkas važiuoja paprastu, o kai kurie – ir elektriniais dviračiais. Virginijus Keseriauskis, Tauragės pašte dirbantis jau kone 13 metų, – vienas pirmųjų, pradėjusių važinėti tokiu dviračiu. Jis pripažįsta, kad dabar pristatyti laiškus ir siuntas kur kas lengviau ir patogiau. Tačiau amžinos laiškininkų problemos – palaidi šunys ir pašto dėžutės kiemuose – išliko.

Rudens proga „Tele2“ skelbia nuolaidas telefonams, o kartu su jais vos už vieną centą dovanoja išmanius įrenginius. Nuo išmaniosios apyrankės iki papildomo išmaniojo telefono – dovaną išsirinkti galima pačiam.

Paskutinę vasaros savaitę šalyje ir toliau išsilaikys ne tik saulėti, bet ir šilti orai.

Rugpjūčio 21 d. savivaldybės administracijos atstovų komisija lankė Tauragės mokyklas, vertino, kaip ugdymo įstaigos pasirengusios mokslo metams. Kaip ir kasmet, mokyklos remontuojamos, laukiant Rugsėjo 1-osios šventės tvarkoma jų aplinka. Kol vienų mokyklų vadovai džiaugiasi projektais ir gabiais mokiniais, kitiems rūpi, kur gauti lėšų dešimtmečius skaičiuojančioms sporto salėms remontuoti.

Nuo Tauragės iki Australijos – kiekvieną pasaulio gyventoją vis labiau liečia klimato kaitos problemos. Neabejingi piliečiai įvairiausiose šalyse siekia užkirsti kelią klimato kaitos spartai ir vis dažniau atsižvelgia į ją sukeliančius faktorius. Štai australų entuziastai kovoja su nevaldomu vartojimu, dėl kurio susidaro kalnai atliekų. Karščiais praūžusią liepą australai buvo paskelbę „Mėnesiu be plastiko“ (angl. Plastic Free July) ir skatino vartoti mažiau plastiko gaminių, o pasinaudojus – tinkamai išrūšiuoti. Entuziastai sako, kad kiekvieno žmogaus indėlis yra labai svarbus: taigi kaip plastiką rūšiuoti sekasi Tauragės krašto gyventojams?