2020 Vasario 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Moksleiviai „perina“ drugelius

  • Įkelta: 2019-10-04

Pirmieji drugeliai jau ritasi iš kokonų.

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės mokyklose – tropinių drugelių auginimo vajus. „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijų mokiniai įsitraukė į projektą, stebėdami jų metamorfozę nuo vikšro iki margasparnio drugio.

M. Mažvydo progimnazijos 4a  klasė mokytoja Ligita Tamašauskienė teigė, jog nors klasė drugelius užsisakė dar pavasarį, užsakymo numeris jau buvęs 165-tas. Vadinasi, projekte dalyvauja nemažai moksleivių visoje šalyje. Kaip vėliau paskelbė „Facebook‘e“, drugelius augina ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 1 e  klasė.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos nuotrauka

Rugsėjį į M. Mažvydo progimnazijos 4 a klasę atkeliavo vikšrai, kurių po vieną vaikai parsinešė namo. Caligo Memnon rūšies drugelių vikšrai minta kanų lapais, todėl jų parūpinti vieni kitiems turėdavo tėveliai. Praėjus dviem savaitėms vikšrai susisuko į lėliukes, o pirmieji iš kokonų besiritantys drugeliai jau džiugina mokinukus.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos nuotrauka

– Drugelių auginimo tikslas – mokyti vaikus pažinti gamtą, suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių gyvenimo ciklą bei ugdyti vaikų atsakomybę globojant gamtą ir ugdant meilę jai. Mokinukai kiekvieną dieną išgyvena patyrimo ir atradimo džiaugsmą, stebėdami drugelių metamorfozę, – teigia mokytojai.

Pirmosiose naujo „NKL-Viking Loto“ sezono rungtynėse Tauragės krepšinio klubas patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Šilutės krepšininkai laimėjo 83:69, nors rungtynių pradžioje abi komandos nebuvo nusiteikusios lengvai pasiduoti. Tauragiškiams atsipalaiduoti nėra kada, nes jau rytoj, šeštadienį, komanda namuose pasitinka Jonavos krepšininkus.

Tauragiškių dar iš Vytauto 85-ame name veikusio baro „Pas Verą“ laikų žinoma verslininkė Veronika Geštautienė patalpų nebenuomos. Erdvėse, kuriose veikė baras, vėliau – sveiko maisto kavinė, po to – valgykla, moteris įrengs grožio saloną.

Ar kada susimąstėte, jog prie visų kitų rūpesčių kiekvieną dieną sprendžiame ir „kur ir ką valgyti pietums“ klausimą. „Tauragės žinios“ atliko tyrimą: apsilankėme miesto valgyklose, kavinėse, restoranuose bei pasidomėjome, kur mieste dienos pietūs pigiausi bei kokia aplinka ir aptarnavimas laukia atvykusiųjų.

Tauragiškių pamėgtoje Meižio poilsiavietėje vyksta kapitalinio remonto darbai. Atnaujinamas vienas medinių namelių, greta jo „įsitaisė“ medinis Geltonskruostis žaltys.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne vienus metus ir Aplinkos ministerija jau septintą kartą kviečia gyventojus teikti paraiškas daugiabučio renovacijai. Butų savininkai apsisprendę modernizuoti savo būstą klausia, kaip pasiruošti šiam procesui.