2018 Gegužės 24 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Imtynininkai iškovojo medalius

  • Įkelta: 2017-06-15

Lietuvos imtynių federacijos archyvo nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Birželio 10 dieną Aukštaitijos sostinėje vyko Šiaurės šalių imtynių čempionatas. Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiose varžybose galynėjosi trijų olimpinių imtynių stilių – laisvųjų, graikų-romėnų ir moterų, imtynių atstovai. 

Šiame čempionate dėl apdovanojimų kovojo virš 100 imtynininkų ir imtynininkių iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Lietuvos.

Aukščiausi lietuvių pasiekimai Šiaurės šalių čempionate – 1998 metais Vaajakoskyje (Suomija) iškovoti Mindaugo Mizgaičio (130 kg) sidabro ir Ruslano Vartanovo (54 kg) bronzos apdovanojimai.

Varžybos Panevėžyje Lietuvos komandoms buvo vienas pagrindinių startų, ruošiantis įvairių amžiaus grupių Europos ir pasaulio čempionatams. Šiuo metu pajėgiausi imtynininkai tik pajunta sezono ritmą, todėl ne visi sublizgėjo savų žiūrovų akivaizdoje. Olimpietis, tauragiškis Edgaras Venckaitis aukso neiškovojo. Sportininkas finale nusileido varžovui ir tenkinosi sidabro medaliu.

Svorio kategorijoje iki 59 kilogramų aukso spalvos medalį iškovojo kitas tauragiškis Justas Petravičius. Graikų-romėnų imtynių turnyre, kuriame dalyvavo 48 sportininkai, imtynininkas neturėjo sau lygių varžovų.

Lietuvos, Estijos, Latvijos imtynininkai Šiaurės šalių čempionate dalyvauja nuo 1993 metų. Turnyre debiutavusios šešių atletų Lietuvos komandos sudėtyje buvo trys sportininkai, kurie vėliau skirtingais metais vadovavo ir vadovauja šalies imtynių federacijai. Herninge (Danija) vykusiame čempionate penktą vietą iškovojo Andrejus Gribojedovas, o Valentinas Mizgaitis ir Giedrius Dambrauskas liko šeštoje pozicijoje.

Pirmasis Šiaurės šalių čempionatas vyko Norvegijos sostinėje Osle (tuometinė Kristiania – aut. pastaba) 1918 metais. Tarpukaryje šios varžybos neretai buvo laikomis svarbesnėmis už pasaulio ir Europos čempionatus. 

Šįvakar iškilmingai atidarytas pernai tauragiškių komandos „Velomaratono“ renginyje iškovotas BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių „Nutrilite“ parkas, vyko ekstremalaus sporto varžybos. Į renginį atvyko ir pats dviračių maratono iniciatorius  Benediktas Vanagas.