2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Rokas Baciuška sėkmingai debiutavo virtualiame Pasaulio ralio-kroso čempionate

  • Įkelta: 2020-05-04

Rokas Baciuška

Asmeninio albumo nuotraukos 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Dėl COVID-19 infekcijos atidėjus Pasaulio ralio-kroso čempionatą, kuriame turėjo startuoti ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, šio čempionato rengėjai nutarė tomis dienomis surengti virtualų Pasaulio čempionatą.

„World RX Esports Invitational“ turnyras vyksta tuo pat metu ir tose pačiose trasose kaip ir turėjęs vykti tikrasis Pasaulio čempionatas. Kartu su kompiuterinių žaidimų žaidėjais čia lenktyniauja ir tikri lenktynininkai. Ką kviesti į lenktynes pasirenka čempionato rengėjai, nes norinčių daug, o vietų – tik dvidešimt. Šį kartą buvo pakviestas ir Rokas Baciuška.

Pirmąjį etapą, prieš dvi savaites vykusį Barselonoje, laimėjo švedas Mattias Adielsson, o iš tikrų Pasaulio čempionato dalyvių geriausiai pasirodė olandas Kevin Abbring, užėmęs ketvirtą vietą.

Vakar vyko antrasis, Portugalijos etapas. Jį laimėjo Prancūzijos E-sporto žvaigždė Quentin Dall‘olmo. Tikrame Pasaulio ralio-kroso čempionate važiuojančių lenktynininkų šį kartą finale, į kurį patrenka penki greičiausi, nebuvo. Tačiau iš profesionalių lenktynininkų geriausiai pasirodė lietuvis Rokas Baciuška.

Pirmame pusfinalyje jis visą laiką važiavo antras ir atrodė, kad į finalą nesunkiai pateks, nes į jį patenka po du geriausius pusfinalio dalyvius ir dar vienas, parodęs geriausią laiką. Deja, jau po finišo Rokui buvo skirta penkių sekundžių bauda už neleistiną trasos kirtimą ir jis iš antros nukrito į ketvirtą vietą bei į finalą nepateko. Tačiau tai buvo geriausias pasirodymas tarp profesionalių sportininkų.

Lietuvis aplenkė Pasaulio čempioną Timmy Hansen, kuris finišavo už jo – liko penktas. Kitame pusfinalyje, Pasaulio čempiono brolis Kevinas taip pat liko penktas.

Šiame etape dalyvavo ir dar keletas Pasaulio čempionato dalyvių: britas Oliver Bennet, vokietis Timo Scheider, latvis Reinis Nitišs, rusas Matvej Furažkin, buvęs Formulės 1 lenktynininkas suomis Mika Salo, tačiau visi jie į pusfinalius nepateko.

Pamatyti, kaip vyko lenktynės, galima čia: 

Vytautas Švedas, aštuoniskart šalies ralio čempionas, keliaudamas po Lietuvą aplankė ir Pagramančio regioninį parką. Sportininkas susižavėjo kabančiais tiltais, Molotovo linijos pažintiniu taku bei pietavo partizanų žeminėje. 

Du kartus iš eilės išrinktas Lietuvos metų lenktynininku Rokas Baciuška penktadienį atskleidė savo naujo sezono planus. Jis buvo pakviestas į naujai sudarytą komandą ir toliau kovos Pasaulio ralio-kroso čempionate.

Lietuvos futbolo federacija apdovanojo metų geriausius žaidėjus, trenerius ir kitus futbolo bendruomenės narius. Geriausiu metų žaidėju pripažintas iš Tauragės kilęs Ernestas Šetkus, Beer Ševos „Hapoel“ komandos garbę Izraelio pagrindinėje lygoje ginantis vartininkas.

Kovo 11-ąją Bastilijos sporto komplekse vyks krepšinio fiesta. Vis daugiau žiūrovų sutraukianti kasmetinė šventė žada ne tik krepšinio varžybas, bet ir daugybę atrakcijų. Daugiausia dėmesio sutrauks brolių Macių pasirodymas bei Šilutės krepšinio šokėjos.

Reguliariajame RKL sezone liko sužaisti keturias varžybas, ir prasidės lemiamos atkrintamosios kovos. Puikiai sezone pasirodžiusi „Tauragė“ lemiamą akimirką patyrė didelių nuostolių – prarado du ryškius, svarbius žaidėjus. Bet komanda kol kas nenuleidžia rankų ir tikisi dar stipresnio sirgalių palaikymo.