2020 Rugpjūčio 14 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Prie „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ starto linijos stos rekordinis dalyvių skaičius

  • Įkelta: 2020-07-28

Organizatorių nuotraukos 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau rytoj, trečiadienį į Tauragę suvažiuos beveik septynios dešimtys sportinių bekelės transporto priemonių. Liepos 30-tą dieną čia prasidės ir rugpjūčio 1-ąją finišuos lietuviškasis Dakaras, bekelės lenktynės šalies pasieniu – „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“. Iš viso į varžybas užsiregistravo 66 komandos, tarp kurių gausu ir Dakare važiavusios technikos bei jį įveikusių sportininkų. Tai – absoliutus rekordas per 10 metų trunkančią „Perimetro“ istoriją.

„Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ – didelis iššūkis tiek dalyviams, tiek jų technikai. Šios lenktynės trunka 60 valandų ir per tą laiką „Adventure“ įskaitos dalyviams reikia bekele apvažiuoti visą Lietuvos Respubliką perimetru. Iš viso – beveik 2 000 km. Sportininkams per tą patį laiką reikės įveikti beveik 400 km sudėtingų ralio reido greičio ruožų skirtinguose Lietuvos regionuose. Tai išskirtinės lenktynės Baltijos šalyse, kurių iššūkį drįsta priimti toli gražu ne kiekvienas sportininkas. Tačiau 66 užsiregistravę dalyviai į jubiliejinį, 10-ąjį „Perimetrą“ stebina net ir patį jo organizatorių.

„Tai yra absoliutus dalyvių rekordas. Aš jiems visiems noriu padėkoti, kad tiki tuo ką mes darome, bet vienareikšmiškai dėl to jaučiu žvėrišką atsakomybę. Žinot, kuo didesnis turgus, tuo daugiau reikalų, - nusišypso „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ organizatorius Gediminas Grigaitis. – Be abejo, labai džiugu, kad renginys taip auga, pasitikėjimas kiekvienam žmogui turi daug reikšmės ir mus tai motyvuoja tobulėti, ieškoti, kaip ištaisyti klaidas ir augti toliau“.

Lietuviškuoju Dakaru vadinamas maratonas pritraukė ir tikrojo Dakaro dalyvių. Apie savo dalyvavimą jau gana senai paskelbė greičiausias Lietuvis su motociklu Dakare Arūnas Gelažninkas. Tačiau jis „Perimetre“ turės dar vieną labai greitą varžovą: „Enduro“ įskaitoje „Husqvuarna“ motociklu lenktyniaus ir sportininkas iš Lenkijos Maciek Giemza, kuris šių metų Dakaro ralyje užėmė 17-ą vietą. Savo jėgas lietuviškuose miškuose motociklu išbandys ir svečias iš Suomijos Reijo Karppinen. Iš viso prie starto linijos stos 18-ą motociklų.

Greičio ruožuose žiūrovai galės išvysti ir 16 automobilių, tarp kurių bus technikos, važiavusios Dakaro ralyje. Vienas iš favoritų – Vaidotas Paškevičius lenktyniaus su buvusia Vaidoto Žalos „Bitute“ – dyzeliniu „Seat Leon Dakar“ prototipu, kurį Lietuvoje sukūrė žymus konstruktorius Darius Biesevičius. Latvis Toms Brants atvažiuos lenktyniauti su latvišku, specialiai Dakarui Andrio Dambio sukurtu „OScar“ bolidu. Įdomų eksponatą vairuos ir Justinas Putys: tai „Mitsubishi Pajero Evolution“, retas sportinis visureigis, pagamintas homologacijos tikslais, kad „Mitsubishi“ galėtų lenktyniauti Dakaro T2 klasėje. Jų pagaminta apie 2 500 vienetų, ir šiem modeliai su 3,5 litro V6 varikliais, pasiekiančiais 275 AG ne ką lėtesni nei klasikinio ralio automobiliai. Tik „Pajero“ pravažumas geresnis.

Kaip ir tikrame Dakare, taip ir lietuviškame atitikmenyje populiarėja keturačių bei dviviečių bagių SxS klasės. Pastarojoje pernai važiavo tik vienas dalyvis, šiemet jų bus jau 8. Keturi dalyviai važiuos ATV įskaitoje.

Gausiausia – „Adventure“ įskaita, kurioje bus net 20 visureigių. Jie važiuos orientaciniais ruožais palei pat pasienį aplink visą Lietuvą. Jiems teks įveikti didžiausią atstumą, beveik 2 000 km bekele. Ir tam bus skirta vos 60 valandų.

Jau rytoj, trečiadienį, visus dalyvius bus galima pamatyti „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetro 2020“ mieste – Tauragėje. 18:30 senajame Tauragės hipodrome prasidės maratono prologas, visi dalyviai važiuos vieną greičio ruožą.

Didžioji kelionė Lietuvos perimetru prasidės liepos 30 dieną, ankstų ketvirtadienio rytą prie Rambyno. „Adventure“ klasės dalyviai išvažiuos link pajūrio, apvažiavę šalį pagal laikrodžio rodyklę į Rambyną jie grįš rugpjūčio 1-ą dieną.

Sportininkai ketvirtadienį išjudės į pirmąjį greičio ruožą prie Kapčiamiesčio. Toliau jie lenktyniaus Druskininkų ir Tauragės apylinkėse.

Tauragėje pirmą kartą miesto gatvėse vyks Lietuvos „Supermoto“ čempionato II-asis etapas, o varžybų metu, Vytauto stadione žiūrovai galės apžiūrėti įdomius ir išskirtinius motociklus. Tarp visų 80 tarptautinių komandų Lenktynėse dalyvaus tauragiškiai Justas Bučinys ir Rimgaudas Gruzdys. Eismas miesto gatvėse prie Vytauto stadiono bus ribojamas visą dieną.

 

FK „Tauras“, kaip ir keletas kitų šalies klubų, kurie vykdo jaunimo ugdymo programas, iki metų galo iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) gaus finansinę paramą pandemijos nuostoliams sumažinti. Kokio dydžio parama skirta, nei federacija, nei klubo atstovai neatskleidžia. Pinigai skirti padengti galimiems klubų įsiskolinimams federacijai.

Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis bekelės entuziastai ir lenktynininkai suks jau dešimtąjį ratą aplink Lietuvą pasienio ruožu. Naują vardą gavęs „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ žada aršesnę ir įdomesnę kovą. 

Praėjusį savaitgalį automobilių sporto entuziastai rinkosi Palangoje, kur startavo tradicinės „Aurum 1006 km lenktynės“. Jose antrus metus savo jėgas išbandė tauragiškis Rokas Baciuška. Šiemet koją lenktynininko komandai pakišo automobilio variklio gedimas.

Marijampolėje liepos 10–11 d. vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionate ieties metimo rungtyje Tauragės sportininkas Matas Baziliauskas (tren. Aloyzas Šlepavičius) užėmė pirmąją vietą. 

Lietuvos mini ralio čempionatas kaitino automobilių sporto mėgėjų kraują. Kaip ir pernai, šiemet savo jėgas išbandė brolių Aivaro ir Pauliaus Skarbalių ekipažas. Pirmajame etape vyrai parodė vidutinį rezultatą.

Per savaitgalį Rokas Baciuška spėjo sudalyvauti net dviejose lenktynėse. II-as Lietuvos BMW kartingo čempionato etapas vyko penktadienį ir šeštadienį Vilniuje, Plytinės kartodrome, o sekmadienį Rokas jau lėkė virtualiomis trasomis – Pasaulio ralio-kroso virtualaus čempionato trečiasis etapas vyko Norvegijos trasoje.

Tauragėje birželio 20–21 dienomis bus surengtas 3x3 krepšinio turnyras, kuriame visi norintieji galės kautis dėl kelialapio į FIBA World Tour Masters lygio turnyrą. Pasak vietos krepšinio entuziastų, tai pirmas tokio lygio turnyras mūsų mieste. Komandos kviečiamos registruotis iki birželio 18 dienos vakaro.

Tauragės sporto mokyklų auklėtiniai pamažu grįžta į treniruotes. Karantino metu nuotoliniu būdu sportavę vaikai ir treneriai pasiilgo gyvų užsiėmimų. Planuojama, kad užsiėmimus sportininkai baigs kartu su bendrojo lavinimo mokyklomis, bet naujus mokslo metus pradės jau rugpjūčio pradžioje.

Beveik vienbalsiai nuspręsta atnaujinti Sekmadienio krepšinio lygos pirmenybes. Apie tolimesnę sezono eigą bei tvarkaraštį lyga informuos artimiausiomis dienomis. Sezonas buvo pertrauktas dėl įvesto karantino, tad nugalėtojai taip ir nebuvo paskelbti.

Dėl COVID-19 infekcijos atidėjus Pasaulio ralio-kroso čempionatą, kuriame turėjo startuoti ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, šio čempionato rengėjai nutarė tomis dienomis surengti virtualų Pasaulio čempionatą.

Vytautas Švedas, aštuoniskart šalies ralio čempionas, keliaudamas po Lietuvą aplankė ir Pagramančio regioninį parką. Sportininkas susižavėjo kabančiais tiltais, Molotovo linijos pažintiniu taku bei pietavo partizanų žeminėje. 

Du kartus iš eilės išrinktas Lietuvos metų lenktynininku Rokas Baciuška penktadienį atskleidė savo naujo sezono planus. Jis buvo pakviestas į naujai sudarytą komandą ir toliau kovos Pasaulio ralio-kroso čempionate.

Lietuvos futbolo federacija apdovanojo metų geriausius žaidėjus, trenerius ir kitus futbolo bendruomenės narius. Geriausiu metų žaidėju pripažintas iš Tauragės kilęs Ernestas Šetkus, Beer Ševos „Hapoel“ komandos garbę Izraelio pagrindinėje lygoje ginantis vartininkas.

Kovo 11-ąją Bastilijos sporto komplekse vyks krepšinio fiesta. Vis daugiau žiūrovų sutraukianti kasmetinė šventė žada ne tik krepšinio varžybas, bet ir daugybę atrakcijų. Daugiausia dėmesio sutrauks brolių Macių pasirodymas bei Šilutės krepšinio šokėjos.

Reguliariajame RKL sezone liko sužaisti keturias varžybas, ir prasidės lemiamos atkrintamosios kovos. Puikiai sezone pasirodžiusi „Tauragė“ lemiamą akimirką patyrė didelių nuostolių – prarado du ryškius, svarbius žaidėjus. Bet komanda kol kas nenuleidžia rankų ir tikisi dar stipresnio sirgalių palaikymo.

Iš sporto rėmimo programos skirstomi pinigai rajono komandoms kasmet kelia aistras. Vieni klubai gauna šimtatūkstantinį finansavimą, kiti – trupinius. Stambios sumos iki šiol buvo skiriamos komandoms, turinčios reprezentuoti Tauragę. Paaiškėjus, jog rezultatai toli gražu nedžiugina, nuspręstą eurų kraniuką „prisukti“. Nuo šiol komandos biudžetą gaus pusmečiui, po to bus vertinami rezultatai ir sprendžiama, skirti daugiau pinigų ar ne. Nors iš esmės šiemet lėšų sportui atriekta daugiau nei pernai.

Vasario 8 dieną įvairiuose Lietuvos miestuose vienu metu vyko net trejos badmintono varžybos. Tauragiškiai badmintonininkai jose iškovojo tris medalius.

Tauragės krepšinio klubą toliau skandina pralaimėjimai NKL turnyre. Komandą paliko Rytis Biliartas. Tą pačią dieną komanda paskelbė apie aukštaūgio iš Ukrainos prisijungimą prie klubo. Bet permainos džiugesio neatnešė – krepšininkai atkaklioje kovoje nusileido Šilalės komandai.

Pirmosiose šių metų rungtynėse jaunieji Tauragės krepšininkai (gim. 2010 m.) Žemaitijos krepšinio lygoje iškovojo pergalę prieš bendraamžius iš Šilalės. Trenerio Tado Rapolavičiaus auklėtiniai nestokoja motyvacijos ir užsidegimo.

Jau šį sekmadienį Saudo Arabijoje startuos Dakaro ralis, kuriame rekordinis dalyvių iš Lietuvos skaičius. Debiutuojančioje lietuvių komandoje dalyvaus ir mechanikas iš Tauragės – Ernestas Tenikaitis. Jis rūpinsis Ginto Petraus ir Tomo Jančio ekipažo bolidu „Hilux Overdrive OTB“.

Tauragėje šį šeštadienį (rytoj) adrenalino mėgėjus džiugins bušido kovos. Tarptautiniame turnyre žiūrovai išvys vienų iš stipriausių mūsų šalies ir kaimyninių valstybių kovotojų dvikovas. Ringe kausis ir pats turnyro organizatorius, klubo „Taurris“ vadovas Saulius Bucius.  Skirtingai nuo ankstesnių metų, šiemet kovos vyks ringe, ne narve. Organizatoriai žada daug įspūdingų akimirkų bei dovanų.

Šiuos sportinius metus pergalėmis baigė Tauragės sporto centro badmintonininkai. Gruodžio 14 dieną „Modulio“ sporto salėje vykusiose Žemaitijos taurės IV (paskutinio) turo badmintono varžybose iki 13 metų amžiaus grupėje jie laimėjo keturis pirmosios ir du trečiosios vietų medalius, o iki 17 metų grupėje – po vieną aukso ir sidabro medalį.

Tauragės krepšininkas ir šio sporto entuziastas Tadas Rapolavičius krepšiniui atiduoda be galo daug. RKL lygoje „Tauragės“ klubui atstovaujantis žaidėjas be viso to organizuoja mėgėjų krepšinio lygas ir dar spėja žaisti Jurbarke. Čia krepšininko atstovaujama komanda tapo čempionais.

Tauragės krepšinio klubas toliau didina savo pralaimėjimų statistiką. Reguliariajame NKL sezone žaidžiantis klubas po 18 rungtynių turi tik penkias pergales. Paskutinės pastarosios penkios rungtynės baigėsi nesėkme. Turnyrinėje lentelėje klubas lenkia tik vienus varžovus ir užima keturioliktą poziciją.