Nekilnojamojo turto vystytojai: būstų kainos nekris
Įkelta:
2021-10-06
Nuotrauka
Daugiabutis
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Pavasarį Žalgirių mikrorajone pradėto statyti daugiabučio darbus stabdo darbo jėgos trūkumas

,
Nuotrauka
Giedrius Stanevičius
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Pasak Giedriaus Stanevičiaus, TNTA vadovo, išaugus būstų kainoms verčiau pirkti namą nei butą.

Tie laikai, kai prieš porą metų galėjai už 30 tūkst. eurų įsigyti 3 kambarių butą, pasirodo, jau užmarštyje. Prieš metus nekilnojamojo turto (NT) kainos ėmė šokti tokią pasiutpolkę, kad, Lietuvos banko duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai kilo apie 17 procentų. Klaipėdoje – mažiau, Vilniuje – daugiau, Tauragė taip pat neatsilieka. Praėjusią savaitę per dvi dienas vienai tauragiškių šeimai 4 kambarių butą pavyko parduoti už 89 000 eurų.  Galbūt NT rinką Tauragėje pakoreguos pamažu plėtojami NT objektai: Žalgirių mikrorajone įrengta kotedžų, Jatkančių kaime statomas privačių gyvenamųjų namų kvartalas, Pamiškių gatvėje kyla naujas daugiabučių namų kvartalas? 

Daugiabutis kyla lėtai

Žalgiriuose, tarp „Norfos“ Bernotiškės g. ir J. Tumo-Vaižganto gatvės, pamažu kyla UAB „Homeras“ statomas daugiabutis. Jame turėtų būti įrengta 11 butų. Neskaičiuojant šio, bendrovės planuose – dar du tokie daugiabučiai ir du didesni. Ateityje čia turėtų iškilti visas daugiabučių namų kvartalas. 

Pavasarį prasidėjusios statybos vyksta lėtai. Redakciją pasiekė tauragiškių dvejonės, ar pandemijos metu pradėtas vystyti objektas apskritai sulauks pabaigos.

Gintaras Jurkonis, UAB „Homeras“ vadovas, patikino: darbai vyksta ir nenutrūks.

– Dirbame lėtai, nėra norinčių dirbti, sunku rasti darbuotojų. Ateina iš darbo biržos: vienas gerai moka mėsą išpjaustyti, kitas įpratęs iš pašalpų gyventi. Buvau įdarbinęs vieną jauną vyrą. Paprašiau nušluoti laiptus. Jis pradėjo laiptus šluoti iš apačios į viršų, –  pasakojo G. Jurkonis. – Dirbame lėtai, medžiagas vežame iš Klaipėdos. Kartais stringa tiekimas. Jei dirbtume Klaipėdoje, gal darbai vyktų greičiau. Planuojame artimiausiu metu stogą uždengti, kad ir žiemą galėtume dirbti, langai jau užsakyti – po trijų savaičių turėtų atvykti.

Nuotrauka
Daugiabutis
Autorės nuotrauka

Pasak pašnekovo, šiuo metu daugiabučio ketvirtajame aukšte vyksta mūrijimo darbai, statomos terasos.

Ar tauragiškiai domisi daugiabučio statybomis?

– Nelabai. Domisi tie, kurie dirba užsienyje. Sako, jau greit pensiją užsidirbsime, norime grįžti į Lietuvą. Iš Anglijos, Prancūzijos, – sakė G. Jurkonis.

Moka daugiau, nes nori komforto

Tai, kad gyvenamojo būsto dažniau ieško į Tauragę ketinantys grįžti tautiečiai, o ne vietiniai, patvirtino ir Tauragės nekilnojamojo turto agentūros (TNTA) vadovas Giedrius Stanevičius. Pasak pašnekovo, tokiems pirkėjams norisi gražaus ir komfortiško buto.

– Patys paklausiausi butai yra tie, kuriuose galima gyventi iškart. Arba kurie yra pigesni, tačiau jiems reikia kapitalinio remonto, arba jiems atliktas kapitalinis remontas, pakeistas išplanavimas. Niekas nenori tokių butų, kuriems prieš keletą metų atliktas brangus remontas ir todėl butas esą vertas aukštesnės kainos, – kalbėjo G. Stanevičius.

Kainos mažėtų nebent karo atveju. Statybinės medžiagos ir darbo jėga brangsta kiekvieną mėnesį. Pagrindinės statybinės medžiagos nuo pernai rudens iki dabar vidutiniškai pabrango 15 proc.

 

Šių eilučių autorės pastebėjimu, praėjusią savaitę NT svetainėse skelbta apie parduodamą keturių kambarių butą. Jo kaina siekė 89 tūkst. eurų (1150 eurų už kv. m). G. Stanevičiaus pastebėjimu, šis butas buvo parduotas per dvi dienas.

Kodėl butų kainos tokios aukštos?

– Jos nėra didelės. Tarkim, dabar nutartume mieste statyti kokį daugiabutį, į savikainą neįtraukiant žemės, ant kurio jis statomas, kainos, tokio buto kvadrato savikaina būtų kokie 900 eurų. Čia nurodau neįrengto buto kainą. Tai dar jį reikia įrengti. Vadinasi, aš jį, neįrengtą, pardavinėsiu už kokį 1100 eurų už kvadratą. O jį pirkusiam asmeniui, vėliau jį įsirengus, kvadrato kaina išaugs iki 1400 eurų. Butų statybos kaina Tauragėje ir Klaipėdoje nesiskiria. Žmonės, susidūrę su tokiomis butų kainomis, ima svarstyti apie namą, – pasakojo G. Stanevičius.

Nuotrauka
Giedrius Stanevičius
Autorės nuotrauka

Pašnekovas atskleidė, jog susidūrus su tokia pirkėjų elgsena jam kilo mintis imtis privačių namų kvartalo įrengimo. Jatkančių kaime verslininko iniciatyva statomas privačių namų kvartalas (Pilaitės namai). Iš ten planuojamų pastatyti 8 namų 2 jau pastatyti ir rezervuoti, 2 dar statomi. 140 kv. m. gyvenamasis namas su daline apdaila ir 18 a žemės sklypu kainuoja 110 tūkst. eurų (kv. m  kainuoja 780 eurų). 

 Kas galėtų lemti NT kainų mažėjimą?

Pašnekovas teigia, jog nekilnojamojo turto kainos išliks tokios, kokios yra, jų mažėjimo tikėtis neverta.

– Kainos mažėtų nebent karo atveju. Statybinės medžiagos ir darbo jėga brangsta kiekvieną mėnesį. Pagrindinės statybinės medžiagos nuo pernai rudens iki dabar vidutiniškai pabrango 15 proc. Plastikas – 30 proc., tad tokiu pat procentu pakilo ir šildymo sistemų įrengimo kaina. Pabrango ir prekės: krosnys, kondicionieriai. Kondicionieriai gaminami Kinijoje, – apie kainų pokyčius pasakojo pašnekovas. – Visame pasaulyje prasidėjus pandemijai sumažėjo gyventojų priduodamo metalo laužo. Tai turėjo įtakos viso pasaulio gamykloms. Jos, tarkim, buvo paskaičiavusios, kiek metalo joms reikės nupirkti. Ir staiga ši grandinė nutrūko. Visi pradėjo pirkti už brangiau ir pabrango metalas.

 

Nuotrauka
„Sidabrinės linijos“ nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
​​​​​​​Kol esame jauni, pačiame jėgų žydėjime, ir aplink mus „sukasi pasaulis“, atrodo, jog visuomet taip ir bus. Tačiau bėgant metams mūsų artimų draugų, giminaičių ir bičiulių ratas siaurėja. Jaunesnieji šeimos nariai sukuria savas šeimas, kai kurie giminaičiai ir bičiuliai, deja, iškeliauja į amžinybę, dar su kitais žmonėmis išsiskiria keliai išėjus į pensiją ar išvykus gyventi į kitą vietovę. Kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui yra didelė tikimybė patirti bendravimo stygių.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Pastarajame posėdyje savivaldybės taryba patvirtino patikslintą rajono biudžetą. Jis  papildytas ES ir valstybės dotacijomis projektams finansuoti, išlaidoms kompensuoti, mokymo reikmėms finansuoti. Skaičiuojama, kad savivaldybės biudžetas bendrai auga 1,12 mln. eurų ir siekia 58 mln. 438 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
biblioteka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Bibliotekos visoje Lietuvoje išgyveno perversmą – vasarą atnaujintos informacijos sistemos. Tačiau bibliotekininkai ir skaitytojai iki šiol susiduria su trikdžiais, nepatogumais, duomenų trūkumu informacinėse sistemose. Vis dažniau bibliotekose susidaro ir skaitytojų eilės. Anot Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorės Meilutės Parnarauskienės, skaudu girdėti kritiką, jog nesklandumai kyla dėl to, kad esą bibliotekininkės dirba „senoviškai“.
Nuotrauka
stream
Birutės Mozurkevičienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-04
„Šaltinio“ progimnazijoje vieną savaitę mokiniai rinkosi į netradicines integruotas pamokas – vyko STREAM (gamtos mokslai, technologijos, skaitymas ir rašymas, inžinerija, menai ir matematika) užsiėmimai. Toks ugdymas šalyje dabar populiarus, spalio pabaigoje ir Tauragėje buvo atidarytas STEAM (neįtrauktas skaitymas ir rašymas) centras, kuris specializuosis tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energijos srityje. Šiemet giliau ir plačiau paanalizuota, kaip klimato kaita veikia mūsų aplinką – 5–8 klasių mokiniai gilinosi į atliekų, energijos, vandens, sveikos gyvensenos problemas. Informacijos jie gavo nemažai: susitiko su Tauragės miesto meru Dovydu Kaminsku, kuris papasakojo apie ambicingą siekį tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu ne tik respublikoje, bet ir visame Baltijos regione. Mokiniai lankėsi ir rajono STEAM centre, dalyvavo pamokose šia tema. „Šaltinio“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Mozurkevičienė surinko aštuntos klasės mokinių žinutes apie tai, kaip jie galėtų prisidėti prie ekologiško miesto kūrimo.
Nuotrauka
a
Birutės Slavinskienės nuotrauka 
Įkelta:
2021-12-03
Žemę užklojęs sniegas primena – artėja didžiosios metų šventės. Tauragė joms ruošiasi: miestas kasdien gražėja, o  Pilies aikštėje jau stovi svarbiausias šventės akcentas – gražuolė Kalėdų eglė.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-12-02
Liko beveik metai iki galutinio termino atsisakyti lauko tualetų, kaip to reikalauja ES, ir įsivesti vandentiekį bei nuotekų tinklus. Bet aiškėja, kad Tauragės rajone iš seno įpratimo gyventojai nuotekas galimai leidžia į tvenkinius, ežerus ar gruntą. Nes taip pigiau. Aplinkosauga žiūri į tai pro pirštus. Savivaldybė yra parengusi paramos valymo įrenginiams aprašą, bet kompensacijomis pasinaudoti skuba ne visi. Išsamiau apie problemą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
a
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotrauka
Įkelta:
2021-12-02
Vakar apie 11 val. kilus gaisrui gyvenamajame name Zarasų rajone, Matuliškių kaime, jame apdegusį garbaus amžiaus gyventoją iki greitosios pagalbos medikų automobilio teko vežti... arklio tempiamomis rogėmis. Net ir į gaisrą išskubėjusių ugniagesių automobiliai užklimpo nepravažiuojamuose keliuose.
Nuotrauka
a
Asociatyvi dzukijostv.lt nuotr.
Įkelta:
2021-12-02
Tauragės miesto gyventojai, kuriems paskirta parama maisto produktais iš Europos pagalbos labiausiais skurstantiems asmenims fondo programos, gruodžio mėnesio maisto paketus galės atsiimti adresu Vymerio g. 2 nuo gruodžio 6 dienos.
Nuotrauka
a
Vido Bičkaus feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Antradienio pavakarę Skaudvilės Turgaus aikštėje pastatyta 12 metrų aukščio eglė. Atvežta ji iš vienos  Dariaus ir Girėno gatvės sodybų kiemo. Greta jos kuriasi mažų eglučių alėja.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio 1 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto (savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus) pareigas pradėjo eiti Tomas Šimašius, praneša Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Gruodžio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones. Nuo šiandien prasideda pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Tarpušvenčiu pareigūnai stebės ar elektriniais paspirtukais ir dviračiais važinėjantys gyventojai yra blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-12-01
Šį rytą sudėtingos eismo sąlygos dėl buvusio ar besitęsiančio snygio ir susidariusio plikledžio didžiojoje šalies dalyje - šiaurės Lietuvoje, Telšių, Tauragės, Kauno apskrityse ir Lazdijų rajone, čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos prispausto ar puraus sniego sluoksniu iki 10 cm, – praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Nuotrauka
a
Tauragės rajono savivaldybės administracijos nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Šį penktadienį Tauragėje vyks Kalėdų eglės įžiebimo šventė, koncertuos gerai žinomi atlikėjai, vyks mugė, kurioje dalyvaus tautodailininkai iš visos Lietuvos. Mugė vyks netoli pagrindinės miesto eglės, automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje prie Tauragės viešbučio, tad nuo ketvirtadienio popietės iki šeštadienio ryto ji bus užverta, – praneša Tauragės rajono savivaldybė. 
Nuotrauka
a
Kultūros centro nuotr.
Įkelta:
2021-11-30
Metus brandinta mintis įsteigti Tauragės kraštotyros draugiją tapo realybe ir lapkričio 24 dieną vyko pirmasis oficialus asociacijos „ Tauragės kraštotyros draugija“ surinkimas. Į asociaciją įstojo dvylika narių. Pirmojo susirinkimo metu buvo aptarti lūkesčiai ir ateities darbai, – praneša Tauragės kultūros centras.
Nuotrauka
Stadionas
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-11-30
Metų pradžioje skolą iš VšĮ „Tauragės futbolas“ išsireikalauti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė tada priėmė sprendimą kreiptis į  teismą. Varžytynėse stadionas neparduotas, atgauti skolą savivaldybei nepavyko. Savivaldybės taryba trečiadienį posėdžiaudama rinkosi iš dviejų variantų: perimti varžytynėse neparduotą turtą, tokiu atveju būtų tekę iš biudžeto antstoliams sumokėti beveik trečdalį milijono eurų, arba neperimti turto. Turto vertintojai puse milijono eurų suma įvertino automobilių stovėjimo aikštelę, dušus, persirengimo patalpas bei patį stadioną. Savivaldybės taryba nusprendė turto neperimti.
Nuotrauka
a
LRT nuotr.
Įkelta:
2021-11-29
Nuo lapkričio 29 d. nepasiturinčius šalies gyventojus pasieks šiais metais paskutinė parama maisto produktais ir higienos prekėmis. Paramos nepasiturintieji šiemet sulaukė vasario, balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais. Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, – praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Nuotrauka
siunta
Įkelta:
2021-11-28
Artėjant šventiniam laikotarpiui, Lietuvos paštas primena, kad tinkamas adresavimas ypač svarbus sklandžiam siuntos pristatymui. Ne pilnas adresas, senas pašto kodas, automatiškai suvesti neatnaujinti duomenys iš el. parduotuvių – tai tik kelios priežastys, dėl kurių siuntos kartais vėluoja arba visai nepasiekia gavėjų. Pastebima, kad iki šiol net iki 10 proc. siuntų Lietuvos paštą pasiekia netinkamai adresuotos.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2021-11-27
1956 m. darbščių ir kūrybingų žmonių iniciatyva Tauragėje gimė dainų ir šokių ansamblis, vėliau gavęs gražų „Jūros“ vardą. Pilnutėlėje Kultūros rūmų salėje šiandien kolektyvas švenčia 65-ąjį jubiliejinį gimtadienį.
Nuotrauka
a
Jovarų pagrindinės mokyklos konkurse dalyvavusių mokinių apdovanojimas. Tarp apdovanotųjų – ir pagrindinio prizo laimėtoja Kamilė Kuraitė su savo piešiniu. „Lions“ klubo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Ar pastebėjote piešinių parodą B. Baltrušaitytės bibliotekos languose? Tai tarptautinio Taikos plakato konkurso „We Are All Connected“ („Mes visi esame susiję“) rajoninio turo dalyvių piešiniai. Konkurse dalyvavo trisdešimt septyni mokiniai iš Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos, „Aušros“ ir Martyno Mažvydo progimnazijų bei Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijų, Skaudvilės gimnazijos Batakių skyriaus. Mokinius dalyvauti konkurse pakvietė Tauragės „Lions“ klubas.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Tauragėje šiandien atidaryta knygų mugė. Tauragės knygų mugė apjungia dviejuose kultūros įstaigos, Tauragės kultūros centre ir B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vykstančius renginius: knygų pristatymus, susitikimus su autoriais.
Nuotrauka
a
SAM nuotrauka
Įkelta:
2021-11-26
Europos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje, – praneša Sveikatos apsaugos ministerija.