RENGINIAI: sekmadienį kviečia praleisti aktyviai
Įkelta:
2023-02-10
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragėje šią ir ateinančią savaitę bus begalė įdomių renginių, juk artėja Valentino diena bei Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Taip pat sekmadienį visus kviečia į žygį.

Šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose 17 val. vyks Gražiausios arijos ir uvertiūros. LSPO, T. Girininkas, M. Staškus. Tauragės kultūros rūmai.

Sekmadienį 10 val. Pilies aikštėje prasidės renginys „Žygiuoti – tai sportuoti“ „Pažink Tauragę žygiuodamas“. Maršrutus bus galima rinktis 6 arba 14 km. Registracija nemokama. Startas ir finišas – Pilies aikštė.

Antradienį, Valentino dienos proga 17 val. Tauragės pilies menėse vyks Kūrybinio rašymo dirbtuvės „Vienas (m)eilėraštis“. Po valandos, Tauragės kultūros rūmuose – teatro komedija „Buvusi milijonieriaus žmona“.  O Gaurės bendruomenės salėje 19 val. bus minima Lietuvos valstybės atkūrimo diena – vyks Kęsčių kultūros namų spektaklis „Kas numynė rūtą“.

Trečiadienį, Lomių kultūros namuose 16 val. prasidės šventė „Už laisvę, Tėvynę ir Tave“. Svečiuose – Tauragės tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas Raimondas Matemaitis. Po valandos Skaudvilės kultūros namuose organizuojamas smagus koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai „Kurianti šeima – Lietuva!“. Koncertuos šeimos iš Upynos, Bijotų, Batakių, Adakavo, Pilsūdų, Trepų, Lauksargių, veiks jų darbų paroda. Renginio svečiai – Ališauskų šeima (Vilnius).

Ketvirtadienį, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, 12 val. Šv. Mišios Švč. Trejybės bažnyčioje. 16 val. Teatralizuota signatarų eisena Pilies aikštėje. 17.30 val. Meno mėgėjų kolektyvų koncertas „Vanduo tekėjo – gyvybę sėjo“ Tauragės kultūros rūmuose.

Tauragėje vyks ne viena paroda susijusi su Lietuvos istorija.

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ eksponuojama Romualdo Požerskio paroda „1991 sausis“. Paroda veiks iki kovo 3 d.

Tauragės kultūros rūmų konferencijų salėje eksponuojama paroda „Tvarus paveldas“.

Prie Tauragės kultūros rūmų – paroda „Laisvės virsmas“.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre – paroda „Lietuvos spaudos fotografija 22“. Paroda veiks nuo vasario 3 iki kovo 1 d.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Istorijos ekspozicijoje – autentiškų vėliavų parodos „Mūsų vėliavos 1918–1940“ pristatymas vasario 15 d. 16 val. Paroda veiks iki liepos 10 d.

Tauragės Kultūros rūmuose eksponuojama bendra Lietuvos dailininkų sąjungos  akvarelininkų sekcijos akvarelinės tapybos paroda. Paroda veiks nuo vasario 6 iki kovo 6 d.

Vasario 16-ąją organizuojamas autoslalomas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. 9 val.–10.30 val. dalyvių registracija, 9.15 val. – 10.45 val. laisvosios treniruotės, 11 val.–11.15 val. varžybų atidarymas, 11.20 val. –13 val. I važiavimas, 13.20 val. – 14.20 val. II važiavimas, 14.30 val. – 14.45 val. važiavimas dėl absoliutaus nugalėtojo vardo, 15 val.– 15.30 val. apdovanojimai. Prie Vytauto stadiono, Vytauto g. 140.

Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
prieš 7 valandas
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.