Tauragės meno mokykla: įteikti baigimo pažymėjimai, paskelbti nominacijų „Metų žiburių“ nugalėtojai
Įkelta:
2023-06-19
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Tauragės meno mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimo šventė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Penktadienio pavakarę Pilies kiemelyje rinkosi Tauragės meno mokyklos (TMM) bendruomenė – mokslo metų pabaigą vainikavo dvi gražios, iškilmingos šventės – mokyklos baigimo pažymėjimų įteikimas ir nominacijų šventė „Metų žiburiai“. 

Prieš šventę prapliupęs lietus ir griaustinis išsisklaidė ir leido bendruomenei pasidžiaugti gražiu ir prasmingu renginiu – TMM 3-ios laidos absolventams įteikti mokyklos baigimo pažymėjimai.

– Aštuoneri ar ketveri metai absolventams buvo įdomaus siužeto laikotarpis, kuriame buvo visko: emocijų, noro viską mesti, bet jūs įveikėte labai gražų ir nelengvą savo gyvenimo etapą, – pradėdama šventę kalbėjo TMM direktorė Jolanta Kazlauskienė, pacitavusi rašytojo Karolio Klimo mintį, kad jauni žmonės privalo suvokti, jog mokslas mūsų šalyje gal ir nemokamas ir visiems prieinamas, bet diplomai nėra arba neturėtų būti dalijami už dyką.  

Pasak direktorės, tądien įteikti pažymėjimai yra mokinių, jų mokytojų ir tėvelių sunkaus darbo rezultatas. 

Penktadienį pažymėjimai įteikti 24-iems mokiniams, baigusiems 8 metų, ir 3-ims mokiniams, baigusiems 4 metų ugdymo programas, 6-iems mokiniams, baigusiems NVŠ muzikos mėgėjų ketverių metų programą. 

Pažymėjimai įteikti ir 9-iems mokiniams, baigusiems 4 metų dailės ugdymo programą.

Antroji šventės dalis – „Metų žiburiai – 2023“ apdovanojimai. Nominacijose buvo skelbiami diplomantai ir laureatai. Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) instrumentalistas (-ė)“ paskelbti 4 diplomantai: Laurynas Dobilas (mokytojai Vladas Žickus ir Jolanta Valstienė), Karina Matulytė (mokyt. Aušra Petraitienė), Liucija Petraitytė (mokyt. Robertas Kazlauskas), Mindaugas Vainauskas (mokyt. Algirdas Petraitis). 

Nominacijoje „Ryškiausias instrumentinis kolektyvas“ diplomantu tapo tradicinių kanklių ansamblis „TauRagiukai“, vadovaujami mokytojos Laimos Rudminienės. Nominacijoje „Ryškiausias vokalinis kolektyvas“ diplomantu tapo duetas Jogailė Tutlytė ir Marija Kuperskytė, atlikusios lietuvių liaudies dainą. 

Nominacijoje „Ryškiausias muzikinis projektas“ diplomantu paskelbtas globalių tauragiškių forumo metu surengtas koncertas „Pasaulio kelyje“. Koncerto organizacinė grupė – Jolanta Kazlauskienė, Alina Dambrauskienė, Gitana Venckaitienė, Jurgita Bartušienė, Indrė Petraitienė, Monika Šadbarienė.

Nominacijoje „Ryškiausias naujai susikūręs kolektyvas“ laureatu paskelbtas instrumentinis trio: Almina Trakšelytė (smuikas), Vaiva Povilaitytė (gitara), Laura Marie Brown Laurinskaitė (fleita), trio mokytojai – Liana Bagdonienė, Vladas Žičkus, Jurgita Stažienė.

Nominacijoje „Ryškiausias solistas (-ė) vokalistas (-ė)“ diplomantais paskelbti Toma Mikonytė, Alessandra Pascale, Aleksė Šlamaitė, Austėja Tenikaitytė, Fausta Termenaitė. O laureate tapo Perla Skalauskaitė, kurią pasveikino jos mokytoja Alina Dambrauskienė, paatviravusi, kad gėlių savo mokinei įteikė pirmą kartą, anksčiau gaudavusi iš Perlos pati. 

Nominacijoje „Ryškiausia jaunoji dailininkė“ diplomante paskelbta Ana Tekoriūtė, o nominacijos  ,,Ryškiausias dailės projektas“ laureatu pripažintas Tarptautinis projektas ,,Legenda apie Tauragę“, projekto organizatoriai – Alma Vilkauskienė, Tamari Kvarstkhava, Jurgita Navickienė, Jolita Ogintaitė.  

Nominacijoje „Ryškiausias sezono aktorius“ diplomantu paskelbtas Emilijus Pocius. Už mokyklos ribų išėjęs Tauragės ir Šilalės meno mokyklų bei Jovarų pagrindinės mokyklos jungtinis projektas muzikinis spektaklis „Jonukas ir Grytutė“ tapo nominacijos „Ryškiausias teatrinis projektas“ diplomantu. Projekto vadovės – Liana Bagdonienė ir Vilma Vaišvilaitė. 

Nominacijoje „Ryškiausias choreografinis projektas“ diplomantu paskelbtas tautinio šokio festivalis „Beauštanti aušrelė“ ir jo iniciatorė Vilija Krūgelienė.

„Už nuopelnus Tauragės meno mokyklai“ laureatais paskelbti koncertmeisterė Jolanta Valskienė bei mokyklos techninio personalo komanda ir jai vadovaujanti direktorės pavaduotoja ūkio reikalams  J. Bartušienė.

Specialios nominacijos ,,Geranoriškas bendradarbiavimas“ laureatais paskelbti Danguolė ir Jonas Dargevičiai, banko pastato, kuriame įsikūrė meno mokykla, savininkai. 

Mokyklos direktorė pasidžiaugė ir diplomantais paskelbė nuolat talkinančius fotografus Arnoldą Vydmantą, Bronislovą Ambrozą, Jovitą Verpečinskienę ir Liną Buchlickaja-Lauciuvienę. Už metodinę priemonę tinklaraštį „Sigutės solfedis“ ir projekto ,,Muzikuoja   giminaičiai“ tradicijų tęstinumą bei plėtrą diplomante paskelbta Sigutė Pumputienė. 

Šventėje skambėjo meno mokyklos mokinių atliekamos dainos ir muzikos kūriniai. 

Nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-25
Ketvirtadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“. Dalyvavo jaunosios kartos prozininkė, scenaristė, literatūrinių performansų atlikėja Lina Simutytė ir Jaunųjų filologų konkursų, Jaunojo jotvingio premijos laureatas, poetas bei Lietuvos rašytojų sąjungos narys Nerijus Cibulskas. Informacija dalijasi B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Nuotrauka
paroda
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-23
Rugsėjo 28 d. sukanka 35-eri metai, kai 1988 m. Tauragėje įsikūrė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Šios istorinės organizacijos gimimo vieta – biblioteka – tapusi savotišku sąjūdiečių štabu. Čia vyko susirinkimai, diskusijos, čia gyventojai siuntė laiškus su klausimais ir siūlymais, čia buvo rajono sąjūdiečių leidžiamo laikraščio „Mūsų žinios“ būstinė. Į biblioteką buvo pristatoma visa sąjūdžio spauda, rūpinamasi leidinių platinimu.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-09-17
Į rudenėjančią Tauragę vėl sugrįžta žydų istorijos ir kultūros dienos „Štetlas Tauragėje“. Per įvairiausias veiklas siekiama atskleisti žydų kultūros įvairovę, turtingumą, jos regioninį savitumą ir svarbą vietos bendruomenei. Šiais metais jos dedikuojamos Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-iui.
Nuotrauka
kolekcininkai
Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-09-12
Tauragės bendruomenių namuose – unikali galimybė prisiliesti prie olimpinės Lietuvos istorijos. Lietuvos olimpinės kolekcininkų asociacijos (LOKA) nariai rugsėjo 14 dieną, 16 val., organizuoja švietėjišką renginį, kuriame susitiks ir bendraus tiek su mokiniais, tiek su sportui neabejingais gyventojais.
Nuotrauka
renginiai
Įkelta:
2023-08-23
Paskutinį kartą, prieš 16 metų minint Tauragės 500 metų gimtadienį, Jūros upės saloje įvykęs koncertas šiemet, Lietuvos kultūros sostinės metais, vėl sugrįžta į tą pačią vietą. Unikalioje Jūros upės vietoje įsikurs atvira, 10 metrų skersmens scena. Prožektorių ir Jūros upės ošimo apsuptoje scenoje suskambės du įsimintini muzikiniai koncertai, kuriuos dovanoja tarptautiniai – Tauragės muzikos ir Džiazo festivaliai.  
Nuotrauka
trepai
„Tauragės radijas“/ Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-15
Trepų kaimo bendruomenė organizuoja jau tradicine tapusią vasaros šventę „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Rugpjūčio 19-ąją 15-ąjį gimtadienį švenčiančios bendruomenės svečius pasitiks puiki nuotaika ir dar puikesnė muzika.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-08-09
Jei žiūrėjote Netflix serialą „Oranžinė – tai nauja juoda“ (Orange Is The New Black), animacinį filmą šeimai „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ (Puss in Boots: The Last Wish), girdėjote ir Moreno muziką. Savo originaliu džiazo, bliuzo, 1960-ųjų roko ir soulo skambesiu atlikėja pakerėjo klausytojus nuo Lotynų Amerikos iki Europos. Jos paklausyti galite ir išvažiuojamajame Tauragės džiazo festivalio koncerte Panemunės pilyje ketvirtadienį, rugpjūčio 10-ąją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-07-25
Eugenijų Kavaliauską galima drąsiai vadinti vienu geriausiu visų laikų Tauragės fotografu. Pirmiausiai jis gilinasi į fotografuojamą temą, kaupia žinias, o tik po to imasi fotoaparato. Tokia kūrybos filosofija Eugenijui leidžia laimėti pasaulinius apdovanojimus.  Jo fotografijos užburiančios, bet dar labiau pakeri charizmatiški gyvi pasakojimai apie fotografuojamus gamtos objektus. Jo galima klausytis valandų valandas.
Nuotrauka
bijotu festivalis
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-20
Visa tai suvienyti gali tik „Bijotų dvaro festivalis“. Skamba keistai ir netikite? Atvykite į Bijotus liepos 22-ąją ir įsitikinsite, kad galima suderinti, apjungti ne tik tai, bet ir daugelį kitokių pramogų.
Nuotrauka
graficiai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-18
Įgyvendinant projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ Tauragės Pilies aikštėje ant V. Kudirkos g. 2A pastato sienų atsirado naujas grafitį piešinys. Šis meno kūrinys įkvėpė naujos gyvybės miesto erdvėms ir liudija, kad Tauragė puoselėja istoriją, kūrybiškumą ir beribę jaunimo vaizduotę.
Nuotrauka
dixie hot licks
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-14
Liepos 15-ąją, per patį vidurvasarį, į pilies aikštę ir vėl kviečia Tauragės džiazo festivalis. Vakare aikštės scenoje pasirodys diksilendas iš Čekijos „The Dixie Hot Licks“. Festivalio pradžioje Kartų parke prie Zumpės planuotas pasirodymas keičia lokaciją ir yra perkeliamas į miesto centrą. 
Nuotrauka
krasto muziejus
Remigijaus Daugalo nuotrauka
Įkelta:
2023-07-12
Žvilgsniu iš aukštybių aprėpti plačias Tauragės apylinkes – vietiniai žmonės ir keliautojai laukia dienos, kai galės užlipti į naująjį Pagramančio apžvalgos bokštą. Tačiau liepos mėnesį atidaroma regykla – tik viena iš daugybės priežasčių, kodėl šiame krašte verta praleisti įsimintiną ir turiningą savaitgalį ar ilgiau. 
Nuotrauka
dziazas
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-07-11
Jau rytoj, liepos 12-ąją, 18 valandą, Tauragės geležinkelio stotyje koncertuos trys muzikantai, atstovaujantys Lietuvą, Malaiziją ir JAV – „Sherman, Jutas, Nick Trio“.
Nuotrauka
Tauragės KC Skaudvilės skyriaus literatų klubo Laiko lašai (3).jpg
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-28
Ar žinote, kad pirmieji teatrų festivaliai, sueigos ir įvairūs teatralų susibūrimai buvo pirmųjų Olimpinių žaidynių Graikijoje dalis? Jau tuomet, VIII a. pr. m. e., tarpusavyje varžėsi trijų mūzų – Melpomenės, Kaliopės ir Talijos – globotiniai. Tačiau per beveik tris tūkstančius metų varžytuvės virto teatrų šventėmis. Viena tokių – Bijotų dvaro festivalio Teatrų sueiga – teatralus ir žiūrovus sukvies liepos 1-ąją prie Baublių muziejaus kluono.
Nuotrauka
tauru pilis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-27
Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminės grandiozine istorine inscenizacija Taurų parke. Šventės organizatoriai kviečia švęsti Lietuvos gimtadienį ir žada įspūdingą ir netikėtą reginį.
Nuotrauka
petrines
Organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Žygaičiuose nuaidėjus jau tradicinei Petrinių šventei „Liepos kvepia medumi“ gražių prisiminimų liks visiems – ir atėjusiems pasiklausyti gražios gyvos muzikos, ir panorusiems tik pasižvalgyti, ir skanavusiems gardaus maisto, ir dalyvavusiems krepšinio turnyre.
Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-25
Tauragės kultūros centras dalijasi puikia žinia – kuriamas jaunimo choras.
Nuotrauka
jonines
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-23
Smagiausia vasaros šventė – Joninės – jau šįvakar. Šventiniai renginiai Tauragėje ir rajone startuos ankstyvą penktadienio vakarą.
Nuotrauka
pyvelie zaliuo
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-06-22
Birželio 16-ąją vyko respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pyvelie žaliuo“, kuriame dalyvavo per 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų – Tauragės, Klaipėdos, Šilalės, Kretingos, Kauno, Šiaulių. Prisiminti liaudies papročiai, dainos ir šokiai. 
Nuotrauka
dziazas
Įkelta:
2023-06-22
Tie, kas nepraleidžia Tauragės džiazo festivalio koncertų, ko gero, puikiai prisimena prieš porą metų koncertavusią grupę „CinAmono“. Tiesa, jų koncertas tuomet vyko Smalininkuose, nuostabioje senojoje prieplaukoje. Šiemet festivalio organizatoriai „CinAmono“ pakvietė į Lauksargius ir siūlo į koncertą atvykti tuos džiazo ir geros muzikos gerbėjus, kurie prieš porą metų negalėjo nuvykti į Smalininkus. Be abejo, kviečiami ir tie, kas neabejingas šios magiškos grupės kūrybai.