Antradienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko grupės „Bix“ būgnininko Gintauto Gascevičiaus knygos „Ginc ir išminties pedalas“ pristatymas.
Knygoje pasakojama apie grupę BIX iš būgnininko Ginto pozicijos su istorijomis iš audringo grupės gyvenimo laukiniais 90 – aisiais. Apie grupės pakilimą, gastroles po visą pasaulį ir apie tai, kuo reikėjo užsiimti, kai audringas gyvenimas su gastrolėmis baigėsi.
Paklausus autoriaus, kaip jis nusprendė parašyti knygą, jis atsakė, kad pirminis sumanymas buvo parašyti apie tai, kaip galima mokytis groti būgnais. Apie tai, kaip jis pats mokėsi, kaip sukūrė mokymosi sistemą, kuri pasirodė esanti labai efektyvi.
Gintautas pasakojo: „Kai viską, ką buvau sumanęs, surašiau, tekstas išėjo labai trumpas ir neįdomus. Tada pabandžiau apipinti istorijomis tai, kaip tie mokymosi būdai atsirado. O tada jau reikėjo ir priešistorės, kad būtų aišku, kam reikėjo tiek laiko gaišti ieškojimams ir treniruotėms. Taip atsirado siužetas, nors to visiškai nesitikėjau. Žodžiu, pabandžiau parašyti skaitalą, tinkamą pramogai ir turintį šiek tiek naudingos informacijos.
Aprašiau ir kelias istorijas apie grupę, kurioje groju beveik nuo susikūrimo – „Bix“. Nes tai – mano broliai. Neįtikėtinai geras jausmas groti kartu, kai taip jauti vienas kitą, ir tai yra pats tikriausias kapitalas, nenuperkamas ir niekaip dirbtinai nesukonstruojamas“.
Autorius pasakojo, kad vieną skyrių knygoje paskyrė mokymosi groti metodikoms aprašyti. Dar vieną – supažindinti su instrumentais. Čia viskas iliustruota, viskas paaiškinta, tad suprasti neturėtų būti sunku. „Stengiausi aprašyti taip, kad net nieko bendra su muzika neturėję žmonės lengvai viską suprastų, o supratę, galėtų šia tema padiskutuoti su muzikantais. O gal net turėtų progą sublizgėti savo žiniomis giminės susibūrimuose ar pokalbyje su taksistu“, – sako Gintautas Gascevičius.
Paklaustas, kaip jo gyvenime apskritai atsirado muzika, svečias pasakojo, kad ant tų „bėgių” jį pastatė brolis, grojęs geriausiose grupėse, turėjęs begalę koncertų. Brolis buvo Gintauto įkvėpimas ir geriausias pavyzdys. „Kai susiformavo „Bixai”, pakvietė prisijungti mane. Kiekvienas turėjome savo istoriją, savo filosofiją, susijungė mūsų skoniai, be to, labai daug dirbome. Per trumpą laiką pavyko pasiekti labai aukštą lygį“ , – savo istoriją pasakojo G. Gascevičius.
Renginio svečias prasitarė, kad knygą išleido savo jėgomis. Sako, tai be galo įdomus procesas, ir linki kiekvienam tai išbandyti: „Jei neparašėt savo knygos, rašykit, bent 1 per gyvenimą. Žinokit, žiauriai įdomu!“
Po renginio buvo galima įsigyti autoriaus knygą ir gauti autografą.