Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vėl skamba vargonai 
Įkelta:
2021-09-23
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Iš kairės: šventinį renginį vedusi Laura Kairienė, klebonas Edikas Šulcas, profesoriaus Franz Wassermann žmona ir profesorius Vladimiras Tarasovas, Rugilė ir Rimgailė Šeštokaitės

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Vargonininkas Vladimiras Tarasovas

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčios vargonai

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Vargonininkas Vladimiras Tarasovas

 

 

Rugsėjo 11-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko ypatinga šventė – po 105-erių metų suskambėjo bažnyčios vargonai. Šventiniame renginyje dalyvavo vargonus suderinęs vargonininkas Vladimiras Tarasovas, dirigentas profesorius Franz Wassermann iš Heidelbergo universiteto Vokietijoje, parapijos talkininkai ir kiti svečiai.

Lauksargių evangelikų liuteronų parapijos klebono Ediko Šulcio svajonė, kad jo aptarnaujamų parapijų bažnyčiose per pamaldas skambėtų vargonai, pagaliau išsipildė – Lauksargiuose oficiali vargonų atidarymo šventė vyko šeštadienį. 

Kaip svetainėje liuteronai.lt rašo Jonas Dikšaitis, Pirmojo pasaulinio karo metais rusų armija, užimdama Lauksargius, susprogdino bažnyčios bokštą. Nutilo didieji vargonai. Bokštas buvo atstatytas dar prieš Antrąjį pasaulinį karą. Ir tik po 105 metų Lauksargių bažnyčios skliautais nuaidėjo tikrų vargonų skambesys.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Pasak J. Dikšaičio, vargonai prabilę Lauksargiuose liepos 23 d., dydžiu neprilygsta seniesiems griūvančio bokšto sugniuždytiems vargonams, tačiau yra mechaniniai, naujesni, modernesni, 5 registrų, su kojine klaviatūra, pastatyti vargonų meistro Liudvig Eisenbarth Opus 97, 1965 m. Jie rasti, pargabenti ir paskirti Lauksargių parapijai kunigo Mindaugo Kairio ir jo žmonos Lauros rūpesčiu, tarpininkaujant Gustaw Adolf Werk. Vargonus parapijai dovanojo Rotthalmunster'io evangeliškas centras Bavarijoje (netoli Passau miesto). Tačiau jų išmontavimui, deramam supakavimui, transportavimui, pagaliau sumontavimui Lauksargiuose, suderinimui, intonavimui buvo reikalingos lėšos-aukos. 

Po aukų surinkimo liko nelengva užduotis rasti retos specialybės meistrą vargonų suderinimui. Pagalbon atskubėjo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnytinės muzikos sandraugos vadovė Laura Kairienė, patikėjusi šitą užduotį Eduardo Balsio menų gimnazijos absolventui Vladimirui Tarasovui, šiemet gavusiam brandos atestatą. 

Šventėje dalyvavęs vargonininkas sugrojo keletą nuostabių kūrinių, akomponavo jaunosioms atlikėjoms, vargonininko J. Dikšaičio anūkėms Rugilei ir Rimgailei Šeštokaitėms, atlikusioms du kūrinius. Rimgailė padainavo Lois Amstrong  dainą „What a wonderful World“, o  Rugilė fleita atliko nuostabią H. Kiolerio „Melodiją“, harmonizuotą Juozo Pakalnio.

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

Ne tik pačius gražiausius sveikinimo žodžius tarė, bet ir vargonais pagrojo svečias iš Vokietijos profesorius Franz Wassermann.

Daug padėkos žodžių už rūpinimąsi parapijos reikalais sulaukęs Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas pirmiausia pasidžiaugė, kad į koncertą atvykusieji pasirinko laiką leisti ne saulėtame pajūryje ar bulvių lauke, o atėjo pasiklausyti vargonų muzikos. 

– Daug padarėme,  ir, ko gero, jau įkyrėjau, nes kaip tik pavasaris, einu pas vicemerę ir sakau: „Reikia“. Kunigui ačiū už rūpestį, kad pagaliau Lauksargiai turės savo vargonus, – šventėje kalbėjo seniūnas. 

Gražių žodžių parapijos kunigui ir parapijiečiams negailėjo ir Seimo narys Romualdas Vaitkus.   

– Bažnyčia be vargonų – nepilna visuma. Kaip namai be židinio, kuris skleidžia šilumą ir jaukumą. Taip ir vargonai suteikia bažnyčiai visumą. Turbūt kiekvienas, užėjęs į bažnyčią, pažvelgiame į altorių ir vargonus. Džiaugiuosi, kad šitie vargonai skambės ir neš dvasinį peną ir šilumą Lauksargiuose. Kunigas vis stebina, kviesdamas į įvairius renginius, – kalbėjo R. Vaitkus

Rajono vicemerė Virginija Eičienė, dėkodama visiems už rūpinimąsi Lauksargių bažnyčia, vylėsi, kad savivaldybės teikiama parama kiekvienais metais prisidės prie bažnyčios sutvarkymo. O remonto darbų bažnytėlėje reikia atlikti nemažai. 

– Džiaugiuosi, kad Lauksargiai garsėja, – teigė vicemerė. 

Jurbarko, Skirsnemunės, Smalininkų, Vilkyškių parapijų kunigas, VšĮ Liuteronų diakonijos direktorius Mindaugas Kairys perskaitė Rotthalmiunsterio parapijos kunigės Alexandra Popp sveikinimo laišką.

Parapijos klebonas E. Šulcas dėkojo visiems, prisidėjusiems prie ūkinių darbų.

– Ačiū visiems tiems, kurie prisidėjo prie nematomų darbų, – kviesdamas į pamaldas, kuriose nuo šiol skambės vargonai, sakė parapijos klebonas. 

 

 

 

 

 

Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 valanda
Jeigu planuojate daryti tikrą moliūgų vakarėlį ir pasikviesti būrį svečių, jums prireiks daugiau nei kelių gabalėlių moliūgų. Svarbiausia, kad iki puotos jis būtų laikomas tinkamomis sąlygomis. Ilgai išlaikyti prapjautus moliūgus bus paprasta, jeigu užtikrinsite tinkamą temperatūrą. Nepamirškite, jie užauga gan dideli, todėl šią daržovę galite laikyti rūsyje, garaže, o jeigu gyvenate bute – šaldytuve. Moliūgams saugoti tinkamos temperatūros diapazonas – gana platus, tačiau idealia laikoma 5–15 laipsnių temperatūra.
Nuotrauka
Skaudvilės bažnyčia
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 19 valandų
Po dar vienos dovanotos saulėtos dienos penktadienis išaušo lietingas ir vėjuotas, ne ką geresni orai žadami ir savaitgaliui – bus debesuota, nerims ir vėjas, tiesa, lietaus bus mažiau. Tačiau savaitgalis tikrai nebus niūrus tiems, kurie pasirinks jį praleisti su poezija, daina ir šokių – tokių renginių mūsų krašte bus.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotr.
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ketvirtadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kartu su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru pristatė turistinį maršrutą „Gyvenimas šiapus ir anapus sienos“.  Ne tik pristatė, bet ir išbandė: renginio dalyviai bei šių dviejų kultūrinių įstaigų atstovai autobusu lankėsi maršrute pažymėtuose lankytinuose objektuose.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Šalia B. Baltrušaitytės bibliotekos įkurdinta interaktyvi instaliacija iš tūkstančių medienos detalių su įvairiomis sentencijomis. Bet kas gali ištraukti sau patinkantį medinuką, o jei šis patinka – ir pasilikti sau. 
Nuotrauka
Pica
Įkelta:
2021-10-10
2001-aisiais už daugiau nei milijoną JAV dolerių ji buvo pristatyta rusų astronautams į Tarptautinę kosminę stotį, o didžiausia kada nors iškepta savo plotu uždengė net tris krepšinio aikšteles. Tačiau tai – tik dalis neįtikėtinų faktų, kuriais garsėja kone kasdien visame pasaulyje valgoma pica. Ją nuolat skanauja bei mėgsta kepti ir Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco. Kulinarijos žinovas atskleis, kaip pasigaminti tobulą picą namuose ir kokias auksines jos ruošimo taisykles verta įsidėmėti. Taipogi – G. L. Demarco padalins savo unikaliu šio patiekalo receptu.  
Nuotrauka
Rudens derlius
Įkelta:
2021-10-10
Statistinis lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg dar tinkamo vartoti maisto, o kiekvienas europietis jo atsikrato beveik tris kartus daugiau. Tokią nedžiuginančią statistiką skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tai ypač aktualu rudenį, kai į šiukšliadėžes neretai iškeliauja nespėtos suvalgyti sodo ir daržo gėrybės. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ skelbia: to išvengti itin paprasta – tereikia vaisius ir daržoves tinkamai paruošti. Drauge su dietiste Vaida Kurpiene atskleidžiami naudingi patarimai apie derliaus gėrybių šaldymą, konservavimą, rauginimą bei džiovinimą. Taip pat dalijamasi dažniausiomis klaidomis, kurių galima lengvai išvengti.
Nuotrauka
a
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Spalio 5–10 dienomis B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka organizuoja orientacinį žaidimą  „Pasibibliošniukštinėkim“ ir kviečia jame dalyvauti vyresnių klasių moksleivius (8–12 kl.).   
Nuotrauka
a
Gamintojų ir importuotojų asociacijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-06
Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.
Nuotrauka
seminarija
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo istorinėmis akimirkomis iš  Tauragės mokytojų seminarijos gyvenimo. Tarpukaryje šioje švietimo įstaigoje mokėsi lietuviai, žydai, vokiečiai, keletas rusų. Iš muziejaus pateikto pasakojimo galima susidaryti įspūdį apie tuometinių būsimų mokytojų gyvenimą Tauragėje.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
​​​​​​​Ieškote paprastai pagaminamų, tačiau nepaprasto skonio receptų? Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, lengviems pietums ar vakarienei siūlo paskanauti midijų. Šias jūros gėrybes pasigaminti itin paprasta, tinkamai joms paruošti užteks vos kelių minučių. Be to, midijos – pakankamai universalus produktas, jį panaudosite tiek prie itališkų makaronų patiekalų, tiek Ispanija ar Azija kvepiančių žuvienių.
Nuotrauka
a
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-10-01
Po Lietuvos kaimus ir miestelius pastaruosius 5-erius metus keliavęs fotografas Tadas Kazakevičius įamžino paprastų žmonių gyvenimą. Kai kurių jau nebėra tarp gyvųjų. „Tai, ko nebebus“, – taip simboliškai pavadinta menininko paroda, atkeliavusi į Tauragės krašto muziejų „Santaka“. Joje lankytojai gali išvysti 21 fotografiją, tarp kurių viena pasakoja netekties istoriją, nutikusią jau po to, kai paroda ėmė keliauti per Lietuvą. 
Nuotrauka
a
Ekrano nuotrauka
Įkelta:
2021-09-30
Įprastai feisbuko grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“ vairuotojai vienas kitą įspėja apie kliūtis kelyje, kartais pasitaiko ir pašaipių publikacijų, oi štai šią savaitę viena vairuotojų pasidžiaugė drausmingu vairuotojų elgesiu kelyje.
Nuotrauka
a
Zigmo Mozuraičio nuotrauka
Įkelta:
2021-09-28
Pirmadienį minėta Socialinių darbuotojų diena buvo viena iš tų retų progų, kai Tauragės miesto ir rajono socialinės darbuotojos  turėjo progą susiburti kartu. Darbo dienos pabaigoje įvairių socialinių įstaigų, seniūnijų atstovės ir rajono savivaldybės socialinio skyriaus specialistės rinkosi M. Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur jų laukė šventiniai sveikinimai, o vėliau, kultūros rūmuose, –  ir muzikinis pasirodymas.
Nuotrauka
vaikas
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Žinia apie skyrybas visiems šeimos nariams yra iššūkis. Skyrybos susijusios su didesne fizinės ir emocinės sveikatos sutrikimų rizika bei išaugusia konfliktų ir nemalonių jausmų išgyvenimo tikimybe. Vaiko teisių apsaugos specialistai savo darbe neretai dirba su vaikais iš besiskiriančių šeimų ir dažniausiai jau sutrikdytų santykių. Kokios pagrindinės skyrybų metu suaugusiųjų daromos klaidos ir kaip jiems abiem išlaikyti sveiką santykį su vaiku, pasakoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos psichologė Kristina Lekavičiūtė. 
Nuotrauka
Bendruomenių namai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-21
Rugsėjo 24 dieną (penktadienį) Tauragės atvira jaunimo erdvė (TAJE), kartu su Tauragės rajono savivaldybės kultūros skyriaus specialistėmis Rita Matemaitiene ir Inga Meištininkaite organizuoja šeimadienį su augintiniais „Duok leteną“. Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnų dienai paminėti.
Nuotrauka
a
Feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės visuomenės sveikatos biuras tęsia projekto „Sveikam gyvenimui sakome – TAIP“ iniciatyvą. Rugsėjo mėnesį Dauglaukio ir Norkaičių bendruomenėse rengiamuose psichoterapiniuose užsiėmimuose kraštiečiai mokosi pažinti ne tik save, bet ir kitus.
Nuotrauka
a
Nerijaus Žiurkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-09-20
„Kiemturgis – 2021“ – taip buvo pavadinta bendra Lomių kultūros namų ir bendruomenės surengta derliaus šventė.  Daržovių parodoje išsirikiavo lomiškių išauginti sunkiasvoriai moliūgai, cukinijos, grakštuolės morkos, pilni krepšiai su raudonšoniais obuoliais ir kitomis rudens gėrybėmis. Vazos, primerktos įvairiaspalvių rudens gėlių, renginiui suteikė šventiškumo nuotaiką.
Nuotrauka
a
Feisbuko „Rakija Klezmer Orkestar“ paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Minint Lietuvos žydų Holokausto 80-metį, šiandien, rugsėjo 17 d. 18 val. prie Tauragės kultūros rūmų pasirodys žydišką muziką atliekanti grupė „Rakija Klezmer Orkestar“. Nykstanti vestuvėse bei miestelių šventėse skambėjusi muzika išskiriama dėl greito, šokti suburiančio temperamento, kurį išgirsti kviečiami ir tauragiškiai. 
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Rugsėjo 9-ąją Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija „Pašnekesiai“ apie ES  dabartį ir ateitį. Diskutuota, kiek Europos yra kiekviename pilietyje. Diskusijoje dalyvavę svečiai  negailėjo gražių žodžių Tauragei. 
Nuotrauka
a
VSB nuotrauka 
Įkelta:
2021-09-16
Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad pasyvus gyvenimo būdas ir nepakankamas fizinis aktyvumas gali tapti rimtų sveikatos problemų priežastimi. Dirbantys žmonės darbe praleidžia net trečdalį savo gyvenimo, o dirbant kompiuteriu beveik visas darbo laikas praleidžiamas sėdint. Visuomenės sveikatos specialistai pataria poilsio pertraukėles išnaudoti atliekant aktyvią ir linksmą mankštą darbo vietoje.