Naujas sezonas, naujas treneris, uždaviniai – maksimalūs
Įkelta:
2022-09-03
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Tauragė“ naujojo RKL sezono laukia atsinaujinusi. „Tauragės“ archyvo nuotrauka

 

Naujajam sezonui RKL besiruošianti „Tauragė“ į aikštelę spalio mėnesį žengs stipriai pasikeitusi. Nuo praėjusio sezono finalo įvyko daug permainų – atnaujintas trenerių štabas, pasitraukė ilgamečiai žaidėjai. Vis dėlto ekipos branduolį išlaikyti pavyko, jį papildžius pajėgiais žaidėjais iš aukštesnės lygos vadovų siekis lieka maksimalus – išsilaikyti stipriausių ketverte.

2022/2023 m. RKL sezonas prasidės spalio pabaigoje. Ekipos jau baigia paskutinius parengiamuosius darbus, sprendžia galutinius komplektavimo klausimus ir jau rugsėjį kibs į atkaklias treniruotes. A divizione žaisianti „Tauragė“ naują sezoną pasitinka atsinaujinusi. Kaip buvo skelbta anksčiau, įvyko permainų trenerių štabe. Tačiau naujovių laukia ir klubo sudėtyje. Artėjant rugsėjui pasikalbėjome su ekipos vadovu Aivaru Skarbalium, kuris šiek tiek praskleidė pasiruošimo širmą, tačiau visų detalių neatskleidė.

– Manau, praeito sezono, nors jis ir buvo banguotas, tačiau rezultatas nebuvo prastas, iškeltą tikslą – patekti į finalo ketvertą – įvykdėme. Tačiau liko kartėlis, nes lemiamose sezono varžybose teko pripažinti varžovų pranašumą ir tenkintis ketvirtąja vieta, – „Tauragės žinioms“ pasakojo Aivaras Skarbalius.

Permainos sudėtyje

Nuo įkūrimo pradžios ekipa kilo į viršų. Pradėjusi B divizione netruko pereiti į pajėgesnių klubų A divizioną ir pastaruosius kelerius metus „Tauragė“ laikosi tarp RKL TOP4 pajėgiausių. Ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių „Tauragė“ buvo bepralaiminti rezultatu 0:2, tačiau atsitiesė ir išplėšė pergalę. Tauragės klubo kovą dar labiau apsunkino žaidėjų negalavimai. Pasibaigus sezonui sulaukta permainų.

Į aukštesnę lygą dirbti išėjusį Šarūną Zablockį vyr. trenerio poste pakeitė dvejus metus jo asistentu dirbęs Stefan Hendriks, asistento pareigas pradeda eiti karjerą po sezono finalų baigęs ilgametis komandos kapitonas Tadas Rapolavičius. Per vasarą permainos įvyko ir klubo sudėtyje – iš praėjusio sezono lieka tik 6 krepšininkai.

– Po sezono aplinkybės diktavo, kad teks gerokai atnaujinti komandos veidą. Apie pasikeitimus trenerių štabe jau buvome pranešę anksčiau, tačiau nemažai pokyčių įvyko ir tarp žaidėjų. Komplektacijos darbai eina į pabaigą, iš pernai sezono lieka 6 krepšininkai. Susitarimas jau pasiektas su 4 naujokais. Tai pernai NKL lygoje žaidę Redas Jakubauskas, Domininkas Matutis ir Augustinas Krūminis, taip pat į komandos sudėtį grįžtantis, jau mūsų marškinėlius trumpai vilkėjęs Edvinas Kurlinkus.  Kaip tik šiomis dienomis baigtos derybos su dar vienu pajėgiu aukštaūgiu vidurio puolėju Arvydu Kačinu. Pernai su Gargždais jis tapo NKL čempionu,šypsosi pašnekovas.

Pajėgūs žaidėjai

Pasak ekipos vadovo, surinkti pajėgūs žaidėjai, puikiai žaidžiantys kiekvienoje pozicijoje. Vis dėlto vyriausiojo trenerio laukia nelengva užduotis – iš individualių pajėgių krepšininkų sulipdyti stiprią ir dėl pergalių kovoti galinčią komandą.

– Komandos komplektacija esame patenkinti, kiekvienoje pozicijoje turime individualiai pajėgius krepšininkus, galbūt dar ieškosime pastiprinimo, bet apie tai spręsime įsibėgėjus treniruočių procesui. Dabar laukia svarbus darbas treneriams, iš atskirų žaidėjų sulipdyti pajėgią komandą. Jau šios savaitės gale renkamės į pirmąsias treniruotes ir pradėsime pasiruošimą artėjančiam sezonui, kuris prasidės antroje spalio pusėje, – pasakoja A. Skarbalius.

Aukšti tikslai

Pajutus pergalių skonį ir žaidus tarp pajėgiausių ekipų, nuleisti kartelės nesinori. Tad, pasak tauragiškių vadovo, tikslai keliami maksimalūs. Pasiekti jų gali padėti ir sirgaliai.

– Dvejus metus iš eilės žaidėme RKL finalo ketverte, kartelės nemažiname, tikslas yra vėl patekti tarp keturių geriausių lygos komandų ir dalyvauti lemiamose kovose dėl lygos čempiono titulo. Džiaugiamės turėdami triukšmingų fanų grupę, kurios aktyvumą jau yra pastebėję dauguma mūsų varžovų. Nors aktyviausi fanai triukšmingi, tačiau „Bastilijos“ sporto komplekse norėtųsi sulaukti daugiau krepšinio mėgėjų, todėl kviečiame visus kraštiečius aktyviai palaikyti mūsų komandą, – sakė A. Skarbalius.

 

 

Nuotrauka
barsukas
Momentinė vaizdo įrašo nuotrauka 
Įkelta:
2022-11-21
Apie žiemos pradžią bei pabaigą kasmet praneša barsukai. Žiemą esant minusinei temperatūrai užmiega, pavasarį esant teigiamai keliasi. Tai tarsi žiemos ir pavasario pranašas. Žiemos metu esant temperatūros svyravimams arti nulio laipsnių barsukai užmiega negiliu miegu ir retkarčiais išlenda iš savo urvų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-06
Šikšnių kaime gimusi ir augusi augalininkyste besiverčianti Kristina Galminienė visą šiltąjį sezoną darbo turėjo apsčiai – jei ne darže, tai virtuvėje. Dviejų dukrų mama džiaugiasi galėdama jas palepinti įvairiais desertais. Anksčiau auginusi galvijus Kristina apsisprendė pakeisti darbo pobūdį ir laiką skirti daržininkystei. Bet tai ne tik darbas – sukiodamasi tarp augalų moteris mėgaujasi tuo, ką daro. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-28
Nuo šiol ilsėtis Balskuose bus dar smagiau – poilsiavietėje prie Balskų užtvankos įrengtos dvi naujos pavėsinės bei apšvietimas. Apie tai skelbia rajono savivaldybė.
Nuotrauka
grybai
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-25
Pradėjus dygti grybams, miškuose pasipila pulkai grybautojų, tačiau šiemet grįžti pilnomis pintinėmis pavyksta ne visiems. Kalbinti grybavimo mėgėjai vieningi: šiemet – ne grybų metai. Ankstesniais metais rudeniui atėjus grybų nuotraukos užtvindydavo feisbuko paskyras, skelbimais, kad parduodami grybai, feisbuko grupės mirgėte mirgėdavo. Šiemet to nėra.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-10-23
Keliolika minučių, truputis fantazijos ir keli papildomi ingredientai įprastus pusryčių, pietų ar vakarienės sumuštinius gali paversti gardžiu, sušildančiu ir nebrangiu patiekalu. Sumuštinių kokybė priklauso nuo pasirinktų priedų, juos drąsiai galima gardinti daržovėmis, vaisiais, kiaušiniais, žuvimi ir rinktis pilno grūdo duoną. Karšti sumuštiniai lengvai gali virsti sočiu ir subalansuotu patiekalu. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad sumuštiniams puikiai tinkančių duonų pasirinkimas parduotuvėse yra nuolat plečiamas, o pirkėjai gali rinktis nuo tradicinio prancūziško batono iki sveikuoliškos baltyminės duonos.
Nuotrauka
aikstele kartu parkas
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Tauragės rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl lauko treniruoklių pirkimo ir montavimo. Kartų parko treniruoklių aikštelėje (laisvoje jos dalyje) iki metų pabaigos konkursą laimėjusi UAB „Patikimas turtas“ įsipareigojo nupirkti ir sumontuoti 7 treniruoklius. Sutarties kaina – beveik 10 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
vaikai
Tauragės bendruomenių namų nuotrauka
Įkelta:
2022-10-18
Nuo spalio 10-osios Tauragės bendruomenių namai kviečia dalintis informacija apie naują paslaugą – atidaromą žaidimų kambarį vaikams. Atvėsus orams mamos su mažais vaikais gali atvykti į Bendruomenių namus – tai proga išeiti iš namų, bendrauti, ieškoti naujų pažinčių tiek mamoms, tiek vaikučiams.
Nuotrauka
kopūstas
Įkelta:
2022-10-09
Baltagūžis kopūstas – regis, neįmantri daržovė, tačiau joje glūdi gausios vitaminų bei kitokių organizmui naudingų medžiagų atsargos. Rudenį nuimtas kopūstų derlius ilgai išsaugo vertingas maistines savybes, todėl ši daržovė nuo seno tarnavo kaip vitaminų bankas šaltuoju sezonu. Be to, tai universali daržovė kulinarijoje, kurią galima valgyti ne tik šviežią ar raugintą, bet ir kepti, troškinti ar virti. Maisto specialistė dalinasi idėjomis, kaip įtraukti kopūstus į kasdienę mitybą.
Nuotrauka
arkliai
Įkelta:
2022-10-04
Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Gyvūnų dieną. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime. Juk jie suteikia gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-09-09
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 17 laipsnių šilumos, trumpas lietus prognozuojamas šeštadienį.
Nuotrauka
tarailiai
Įkelta:
2022-09-08
Tarailiškiai su vasara atsisveikino „žaliai“ – lenktyniavo baidarėmis, irklentėmis ir savadarbiais plaustais – taip jie taikė į žaliąjį Tauragės kursą. Žinoma, šventėje netrūko ir muzikos, dainų, šėlionių batute ir skanios košės bei cukraus vatos.
Nuotrauka
gamta orams
Įkelta:
2022-09-06
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 19 laipsnių šilumos, lietaus neprognozuojama.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-04
Aktyviai besirūpinantys buitimi ir mėgstantys suktis prie puodų žino, jog actas yra itin universali priemonė, todėl visuomet turi jo savo virtuvėje. Labiau patyrę ekspertai priduria, jog actas vertas net daugiau nei nepamainomo pagardo titulo – tai ir puiki valymo bei dezinfekavimo priemonių alternatyva. Tačiau kaip išsirinkti iš daugybės rūšių ir ar visos jos pasižymi vienodu universalumu?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-31
Rugpjūčio 27-ąją Norkaičiuose surengta tradicinė kaimo šventė „Šypsausi savo kaimui“, kurioje netrūko pramogų ir veiklos tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
Nuotrauka
saje
Įkelta:
2022-08-31
Skaudvilėje veikianti atvira jaunimo erdvė (SAJE) atnaujinama, o joje vykstančios veiklos vis tobulinamos. Kaip pasakojo Skaudvilės atviros jaunimo erdvės koordinatorė–jaunimo darbuotoja Agnė Gailienė, prie pasikeitimų jaunimo erdvėje prisideda ne tik darbuotojai, bet ir jaunimas, norintis susikurti sau gražesnę aplinką. 
Nuotrauka
jazz
Įkelta:
2022-08-29
Tarptautinis Tauragės džiazo festivalis, turbūt vienintelis regione vykstančių festivalių, gali pasigirti atlikėjų geografija. Festivalio programoje, per aštuonerius metus koncertavo Armėnijos, Estijos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Airijos, Prancūzijos, Vokietijos, Malio, JAV ir dar daugelio kitų šalių džiazo profesionalai. Kitą trečiadienį festivalio programoje koncertuos spalvinga trijulė iš Lietuvos, JAV ir Puerto Riko. 
Nuotrauka
vasara gamta orams
Įkelta:
2022-08-26
Aukščiausia temperatūra šią savaitę laikysis apie 31 laipsnį šilumos, trumpas lietus prognozuojamas pirmadienį.
Nuotrauka
biuras
Įkelta:
2022-08-24
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei skatinant rinkoje atsirasti daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Kaip rašoma Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Karolinos Preikšaitienės straipsnyje, simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti sveikatai palankesnius maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.
Nuotrauka
vasara
Įkelta:
2022-08-23
Lietuvą šiandien pasiekė ne tik labai šilta oro masė iš pietryčių, tačiau ir nešvarus oras savyje turintis daug dulkių bei dūmų.
Nuotrauka
 nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Dailios pakeltos lysvės ir jaukus šiltnamiukas, kuriame daržovių nedaug, užtat daug vietos poilsiui ir geram laikui – šventėms su smagia kompanija, filmų žiūrėjimui ir vakarui su knyga. Tokią stilingą erdvę dar pernai savo kieme sukūrė dvi seserys Jovita ir Lina ir iki šiol negali ja atsidžiaugti. Kaip gimė šis gražus kampelis, kas pavyko, o ką galima buvo padaryti geriau? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-21
Tauragės rajone, ketinant sutvarkyti poilsiavietę prie Balskų užtvankos, čia turėtų išdygti lauko pavėsinė ir stoginė. Savivaldybė paskelbė viešąjį konkursą ieškodama darbus atliksiančios įmonės. Nors terminas, iki kada įmonės galėjo siūlyti savo darbų paslaugas, jau baigėsi, nugalėtojas kol kas neskelbiamas – vyksta pirkimo vertinimas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-20
Po treniruotės, žygio, ruošiantis velomaratonui ar kitos sportinės veiklos svarbu atgauti jėgas ir pavalgyti. Į tai, ką pasportavę dedate į burną, reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, po fizinio krūvio patariama rinktis daugiau baltymų turinčius produktus: jogurtą, mėsą, žuvį, pupeles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarą išauga susidomėjimas sveiku maistu.