Liaudies dailės konkurso nugalėtoja Viktorija Rezgytė svajoja tapti psichologe
Įkelta:
2022-04-28
Nuotrauka
viktorija
Aprašymas

Viktorijai Rezgytei labiausiai patinka laisvą laiką leisti gamtoje

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
staltiese
Aprašymas

Konkursui pateikta staltiesė ir staltiesėlė

Autorės nuotrauka

 

Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės technika, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.

– Kuo ypatingas mokymasis bakalaureato klasėje?

– Tauragės „Versmės“ gimnazijoje – bakalauro klasėje, vadinamoje TB, mokausi pirmus metus. Mokymasis čia skiriasi tuo, kad visi dalykai, išskyrus lietuvių literatūrą, yra dėstomi anglų kalba ir mokomės pastiprintu kursu. Kursą nustato ne Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o Tarptautinis bakalaureato komitetas. Pagrindinis skirtumas tarp tarptautinio ir nacionalinio bakalauro tai, kad nacionalinėse mokyklose bakalauro mokymosi programa yra atnaujinama kas penkerius metus. 

– Kokių turi pomėgių?

– Mėgstu piešti pieštuku, groti gitara. Namie turiu dvi gitaras  – akustinę ir klasikinę. Man nuo pat vaikystės labai patinka leisti laiką gamtoje, tad dauguma mano pomėgių ir susiję su ja: mėgstu vasarą su draugais važinėtis dviračiais, pasivaikščiojimus su draugais Oko miške ir šiaip labai patinka leisti laiką lauke. Kartais laisvu laiku siuvinėju, bet dažniausiai praleidžiu laiką su draugais arba savo kambaryje – skaitau knygas. 

– Kas mokykloje sekasi geriausiai? 

– Turbūt anglų kalba yra mano mėgstamiausias dalykas. Greičiausiai todėl, kad turiu nuostabią anglų kalbos mokytoją Ingridą Vaičienę. Kiek prasčiau sekasi matematika ir lietuvių kalba. Su matematika nuo pat pradinių klasių taip niekada ir nesusigyvenau. Labai mėgdavau dailės pamokas, bet bakalaureato programa jų nesiūlo, tai ir nebuvo kaip pasirinkti. Nesimokau dailės ir niekur kitur. Kartais tiesiog piešiu namie.

– Kada susidomėjai siuvinėjimu, kur to mokeisi?

– To mokė turbūt 7 ar 8 klasėje, net nepamenu. Žinau, kad kažkada pamačiau išsiuvinėtą darbelį ir man labai patiko, kaip jis atrodė. Tada darbelis nepasirodė labai sudėtingas ir norėjau pati pabandyti – pažiūrėti, ar man tai pavyktų. Kitomis technikomis – mezgimu ar nėrimu neužsiimu, tik siuvinėju. 

Dažniausiai dirbu tiesiog su balta medžiaga ir baltais siūlais. Tai adinukės siuvinėjimo stilius – kai ant baltos medžiagos siuvinėjama baltais siūlais. Ankstesnė mokytoja pasiūlė pabandyti ir sudalyvauti konkurse, nuo tada ir pamėgau siuvinėjimą. 

– Kiek laiko skiri siuvinėjimui? Kiek trunki padaryti vieną darbelį?

– Kai turiu laisvo laiko, prie šių darbelių pasėdžiu apie porą valandų, kad nors kažkiek padaryčiau. Siuvinėjimas užtrunka – siuvinėti reikia mažais tarpeliais ir siūlai yra gana ploni. Pavyzdžiui, staltiesė su mažąja staltiesėle, kurias pateikiau „Sidabro vainikėliui IX“, siuvinėjau beveik 2 metus, nes reikėjo ir mokytis, ir įvairių kitų veiklų turėjau. Siuvinėti galėjau tik laisvesniu laiku ir vasarą. Iš tikrųjų nemažai laiko prie jos praleidau, bet tikrai nesigailiu. Pačiai buvo gana smagu, tik kartais pirštus paskausdavo nuo adatų. 

– Kas motyvuoja kurti darbelius?

– Įkvėpė Jovarų pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Idėja kilo iš to, kad labai norėjau pamatyti ir savo rankomis pačiupinėti, kaip atrodė daiktai senovėje, kaip jie savo namus puošdavo ir panašiai. Man labai gražus visas senoviškas lietuviškas menas ir kultūra. Pirmą kartą, kai mokytoja parodė knygutę su siuvinėjimais, aš, atrodo, iš karto juos įsimylėjau, nes visi darbeliai toje knygoje buvo labai įspūdingi. Tada pagalvojau – gal kada nors ir aš taip mokėsiu. Tiesiog save spaudžiau, kad pasiekčiau tokį lygį ir galėčiau siuvinėti tokius darbelius. Na, ir norėjosi kaip ir paminėti senovės lietuvių kultūrą, kaip anksčiau žmonės gyveno ir kaip puošdavo savo namus.

– Ar namie saugai savo kūrinius? Galbūt dovanoji juos?

– Turiu išsiuvinėtą prijuostę, irgi adinukės stiliumi. Tokių darbelių, kad dovanočiau kitiems ar pasilikčiau sau, neturiu. Kartais tiesiog užsimanau, pasiuvinėju, padedu, tada vėl pamirštu kažkiek laiko, tada vėl prisimenu ir pasiuvinėju.

– Kiek kartų dalyvavai „Sidabro vainikėlio“ parodoje-konkurse?

– Konkurse dalyvavau tris kartus. Pirmą kartą laimėjau antrąją vietą. Antrą kartą – pirmąją, o dabar vėl atiteko pirmoji vieta. Konkursui pirmaisiais dalyvavimo metais pateikiau prijuostę, siuvinėtą adinukės technika, antraisiais – staltiesę, o šiais metais komisija vertino mano staltiesę ir staltiesėlę. Idėjų konkursui dažniausiai semiuosi iš knygučių, ten yra visi dizainai, jei yra koks įdomesnis raštas, tai po žingsnelį parodoma, kaip siuvinėti. Netgi parodyta kiekviena vieta, kur reikia durti adatą.

– Ar tau svarbios lietuvių meno tradicijos?

– Tiek daug reikšmės meno tradicijoms teikiu vien dėl to, kad mano seneliai gyveno sovietmečiu ir tais laikais nelabai buvo galima aukštinti lietuviško meno ir puikuotis, kad esi lietuvis. Visais savo darbeliais noriu tai pabrėžti ir taip pasididžiuoti senosios Lietuvos kultūra ir menu. Iš tiesų gaila, kad jie negalėjo visu tuo didžiuotis.

– Kas pirmieji įvertina tavo darbus?

– Bendraamžiai dažniausiai nustebę klausia, kaip aš turiu tiek kantrybės, kaip tai padariau, kiek laiko užtrukau. Suaugusieji irgi įvertina mano darbus. Supranta, kad jiems reikia tikrai daug kantrybės ir kruopštumo. Žinoma, pirmiausia mano darbus įvertina tėvai, po to parodau ir mokytojai.

– Minėjai, kad domiesi istorija. Kas tave pačią labiausiai žavi, verčia didžiuotis?

– Didžiuojuosi tuo, kad Lietuva tapo nepriklausoma po labai ilgo laiko, kad lietuviai atkovojo laisvę ir visi dabar esame laisvi. Man iš tikrųjų ir pasaulinė istorija labai patinka. Ir gimnazijoje istoriją mokausi A lygiu ir domiuosi ja. Mane traukia sužinoti, kaip viskas anksčiau buvo, kodėl tam tikri įvykiai įvyko, ir visa kita. 

– Ar jau galvojai, ką veiksi baigusi gimnaziją?

– Jau gal ketverius metus žinau, kad noriu studijuoti psichologiją, nes man labai patinka patarti žmonėms, išklausyti juos. Jau gal 5 klasėje pradėjau išklausyti savo draugus, patarti jiems. Tada ir supratau, kad mano gyvenimo kelias bus psichologija. Norėčiau studijuoti Vytauto Didžiojo universitete arba, jei pavyks, išvažiuoti mokytis į Olandiją. Su bakalauro diplomu studentus ten priima išskėstomis rankomis. Be to, labai noriu pamatyti kuo daugiau pasaulio vietų. Vis dėlto  dirbti norėčiau Lietuvoje, nes norisi padėti ir savo šalies žmonėms. 

 

Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-12
​​​​​​​Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-04-18
Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė.