Iš naujosios direktorės meras tikisi maksimalaus skaidrumo ir sąžiningų sprendimų 
Įkelta:
2021-04-14
Nuotrauka
Rakauskienė
Aprašymas

Naujoji savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ir meras Dovydas Kaminskas. Tauragės rajono savivaldybės feisbuko nuotrauka 

,
Nuotrauka
Rakauskienė
Aprašymas

Posėdžio metu G. Rakauskienė prisistatė rajono politikams. Ekrano nuotrauka 

 

Prieš savaitę, Didįjį penktadienį, savivaldybės tarybos politikai slaptu balsavimu patvirtino mero siūlytą administracijos direktoriaus kandidatūrą – prie savivaldybės administracijos vairo stoja Gintarė Rakauskienė. Jos kandidatūra vertinta palankiai, tarybos opozicijos atstovai džiaugėsi girdėdami pažadus bendradarbiauti. Už kandidatūrą slaptame balsavime pasisakė 22, prieš buvo du tarybos nariai. Darbą naujoji direktorė pradės balandžio 19-ąją.

Mero teikimu

Rajono mero Dovydo Kaminsko teikimu į administracijos direktoriaus pareigas siūlyta Gintarės Rakauskienės kandidatūra. Kaip teigė klausimą pristačiusi savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus specialistė Agnė Jurkauskė, STT jau patvirtino kandidatės tinkamumą eiti pareigas. 

Darbą G. Rakauskienė pradės nuo balandžio 19 d. savivaldybės tarybos įgaliojimo laikui politinio asmeninio pasitikėjimo pagrindu. Jai patvirtintas 17,5 pareiginės algos koeficientas ir priedas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą. 

Kol kas G. Rakauskienė neturi teisės dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija, tokio leidimo kol kas laukiama iš Saugumo departamento. Dokumentai tokiam leidimui gauti, kaip teigė A. Jurkauskė, Saugumo departamentui dokumentai jau pateikti.

Opozicijai pasidomėjus, kodėl kandidatūra svarstyta prieš pat Velykas, A. Jurkauskė atsakė, kad  sprendimo projekto nebuvo galima teikti be  rašto iš STT, o jis gautas kovo 31 d. 

Patirtis

Praėjusį penktadienį savivaldybės tarybos komitetų ir tarybos posėdyje politikams ir visuomenei prisistatė tada dar kandidatė į administracijos direktoriaus pareigas. 36-erių Gintarė Rakauskienė gimė ir augo Tauragėje, baigė dabartinę Žalgirių gimnaziją, Vytauto Didžiojo universiteto menotyros bakalauro studijas. Po studijų sukūrusi šeimą su vyru grižo į Tauragę. Augina 12 ir 3 metų dukreles.

Kaip prisistatydama sakė G. Rakauskienė, jos profesinis kelias prasidėjo Tauragėje. Nuo 2008 iki 2010 m. ji dirbo tuometinėje Tauragės apskrities viršininko administracijoje raštvede-archyvare, įgijo tvirtus viešojo administravimo pagrindus. Trumpą laiką dirbo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybų inspekcijoje, ėjo specialistės pareigas, jos kompetencijoje buvo vidaus ir išorinių dokumentų tvarkymas. 

– Ilgiausias mano profesinis kelias buvo Tauragės butų ūkyje, ten dirbau nuo 2010 m. iki 2017 m. Buvau vadybininkė, viešųjų pirkimų specialistė ir dirbau su daugiabučių namų apnaujinimo ir modernizavimo projektų įgyvendinimu – nuo sprendimo priėmimo iki namo atnaujinimo ir užbaigimo. Taip pat dirbau su viešųjų pirkimų sistemomis, – prisistatė kandidatė ir toliau pasakojo apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) skyriaus sukūrimą Butų ūkyje ir darbą jame projektų vadove. Vėliau ši darbo sritis perkelta į Tauragės šilumos tinklus. Ten ji ėjo Daugiabučių namų administravimo tarnybos vadovės pareigas. 

2018–2020 metais G. Rakauskienė dirbo Tauragės rinkimų apygardos vadove. Nuo 2019 m. spalio ji – UAB „Dunokai“ direktorė.

– Šitas nuoseklus profesinis kelias, darbo aplinka ir sukauptos žinios viešojo administravimo, viešųjų pirkimų, vadybos, statybos procesų išmanymas, Europos Sąjungos projektų įgyvendinimas, miesto ūkiniai klausimai, manau, padėtų užimant savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, – prisistatydama sakė G. Rakauskienė.

Tikslas – darbas gyventojų gerovei

Einant naująsias pareigas pagrindinis tikslas, kurį įvardijo G. Rakauskienė, – darbas Tauragės rajono gyventojų gerovei, stengiantis patenkinti jų poreikius, nuosekliai ir teisėtai vykdyti pagrindines administracijos direktoriaus funkcijas, užtikrinti sklandų bendradarbiavimą su meru ir tarybos nariais, savivaldybės administracijos darbuotojų komandinį darbą, jiems padėti dirbti, motyvuoti, kad būtų įgyvendinti tarybos patvirtinti strateginiai tikslai. 

Tarybos opozicija gyrė pretendentę už ne kartą prisistatymo metu išsakytą mintį, kad sieks bendradarbiauti su politikais.  

Opozicijos atstovas tarybos narys Pranas Petrošius domėjosi, kokia G. Rakauskienės asmeninė  nuomonė dėl UAB „Dunokai“ privatizavimo. Politikas klausė, gal būtų tikslinga atšaukti tarybos sprendimą parduoti įmonę. 

– Sprendimus priima privatizavimo komisija, kuri artimiausiu metu, kiek žinau, rinksis. Mano, kaip susipažinusios su veikla iš vidaus, argumentai yra dviprasmiški. Iš vienos pusės, įmonė gali, ir tai įrodėme šiais metais, dirbti pelningai. Jau galiu paviešinti, kad grynojo pelno įmonė pernai uždirbo 155 tūkst. eurų, jau turime audito išvadas. Tačiau susiduriame ir su kita problema – įmonė užsiima verslu, t.y. mes veikiame rinkos sąlygomis, dalyvaujame viešuosiuose pirkimuose lygiomis teisėmis su visomis privačiomis įmonėmis, todėl turime būti konkurencingi, patrauklūs, kurti patrauklias sąlygas darbuotojams. Esame savivaldybės įmonė, o ar savivaldybei reikia daryti verslą? – teigė  „Dunokų“ vadovė. 

G. Rakauskienė patvirtino, kad įmonės sąskaitoje yra 800 tūkst. eurų, ji mano, kad dividendai akcininkams turėtų būti išmokėti. 

Kaip skelbiama savivaldybės interneto puslapyje, 56,14 proc. įmonės akcijų priklauso Tauragės rajono savivaldybei, 39 fiziniai asmenys valdo 43,86 proc. akcijų, iš jų vienam asmeniui priklauso 32,61 proc., likusiems 11,25 proc. akcijų. 

Kalbėdama apie viešųjų paslaugų teikimo gyventojams tobulinimą G. Rakauskienė minėjo vieno langelio veiklos principą. Ji teigė sieksianti, kad gyventojai gautų atsakymus į kuo daugiau klausimų čia ir dabar, o po apsilankymo gyventojas turėtų turėti galimybę palikti atsiliepimą apie gautas paslaugas. 

Mero reikalavimas – maksimalus skaidrumas  

– Pasirinkimas paprastas, kai matau žmogų, kuris ilgus metus jau dirba tauragiškių labui sąžiningai, nuosekliai, gerai atlieka savo pareigas, turi kompetencijos, išmano daug sričių, pažįsta savivaldybės tarybos narius, administracijos komandą, tai man klausimų nekyla, – į klausimą, kas lėmė, kad pasirinkta G. Rakauskienės kandidatūra, prieš balsavimą teigė meras Dovydas Kaminskas. – Džiaugiuosi, kad Gintarė sutiko eiti šias sunkias pareigas tokiu sunkiu metu, kompetencijos ir žinių, kas vyksta mūsų rajone, netrūksta, o pagrindinis dalykas, kurio reikalaujame – tai maksimalus skaidrumas, sąžiningi sprendimai, sąžiningas pareigų atlikimas, o svarbiausia – rūpestis Taurage ir jos gyventojais ir teisingumo jausmas.

Modestas Petraitis, šešerius metus ėjęs savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pasitraukė vasario 22-ąją. Laikinai pareigos atiteko administracijos direktoriaus pavaduotojui Tomui Raulinavičiui.

 

 

Nuotrauka
geles
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-06-11
Tauragiškių ir miesto svečių akis džiugina tūkstančiai įvairiaspalvių žiedų. Gėlynų zonos nelieka nepastebėtos, o kai kur jos tampa patrauklia lokacija fotografijoms, ypač – asmenukėms. Dabar pavasarines gėles jau keičia vasarinės – pelargonijos, šalavijai, serenčiai. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai rinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Trijose kategorijose pateikta keturiolika projektų.  Daugiausia gyventojų palaikymo sulaukė projektai „Stragutės pastogė“, „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.
Nuotrauka
„Šaltinio“ progimnazijos nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
„Šaltinio“ progimnazijoje mokiniai valgykloje jau gali atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o elektroniniu mokinio pažymėjimu (EMP), kuris atstoja banko kortelę. Tiesa, visiškai išbandyti šios naujovės dėl karantino nepavyks, bet pradžia padaryta. 
Nuotrauka
anon
Įkelta:
2021-06-10
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, prisimename tuos, kurie ne savo valia namus paliko gyvuliniuose vagonuose, o daugelis tolimame svetimame krašte atgulė ir amžinojo poilsio. Vis dėlto lietuviai, labai gerbiantys savo išėjusius artimuosius, laikė savo pareiga palaidoti juos tėvynėje. Šiame numeryje – dvi istorijos apie tai, kaip mirusių artimųjų palaikai iš Sibiro grįžo į tėvynę. 
Nuotrauka
orai
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vasaros startas tikrai negaili karščiu alsuojančių dienų. Visgi, artimiausiomis paromis danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, o savaitės pabaigoje šiek tiek atslūgs ir pats karštis.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Dalis moksleivių beveik baigė mokslo metus, abiturientams prasidėjo egzaminų sesija. Tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo: tai naudinga gyvenimo aprašymui, patirčiai, o svarbiausia – tai proga užsidirbti. Viešojoje erdvėje  darbo ieškančių jaunuolių skelbimų gausu, bet Užimtumo tarnyboje Tauragės regione registruota tik 13 darbo pasiūlymų moksleiviams. O yra ir tokių darbdavių, kurie gali nepatyrusiais jaunuoliais pasinaudoti. 
Nuotrauka
fuxai
Įkelta:
2021-06-09
Norintys siekti aukštojo mokslo arba ketinantys įgyti profesiją jau gali teikti prašymus. Priimami jie internetu – bendrojo priėmimo sistemoje www.lamabpo.lt. Tauragėje studentams, mokiniams duris atveria Kauno kolegijos Tauragės skyrius ir Tauragės profesinio rengimo centras.
Nuotrauka
technika
Įkelta:
2021-06-07
Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Projekto metu, su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
Nuotrauka
fontanas
Įkelta:
2021-06-04
Šiandien krantinėje prie Jūros upės po ilgos pertraukos vėl veikia fontanas-skulptūra „Gyvybės medis“. Tiesa, šiek tiek atsinaujinęs – tautodailininko Stepono Juškos skulptūrą papildė kalvio Kęstučio Plyskaičio kaltos kompozicijos.
Nuotrauka
rec
Įkelta:
2021-06-04
Persirgę, gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą arba pasiskiepiję gyventojai jau gali naudotis vadinamuoju Galimybių pasu, suteikiančiu galimybę, pavyzdžiui, lankytis renginiuose ar kavinių viduje, sporto klubuose ir baseinuose. Tiesa, pasakyti, kiek tauragiškių jau turi Galimybių pasą, šį dokumentą išduodantis Registrų centras negali.
Nuotrauka
la cafe
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Terasos „ant bangos“! Ši mada, ypač išpopuliarėjusi karantino laikotarpiu, neaplenkė ir Pilies aikštės. Jau kelerius metus čia veikianti lauko kavinė „La cafe“ šiomis dienomis irgi pakvies į terasą – čia bus galima ir atsigaivinti, ir užkąsti.
Nuotrauka
Darželiai
Įkelta:
2021-06-04
Praėjusią savaitę vaikų darželiai-lopšeliai išlydėjo vyriausius savo įstaigų ikimokyklinukus. Švenčių pasiilgusiai, kaip dabar sakoma, pandeminei vaikų kartai pramogų netrūko: kai kurių grupių tėveliai samdė animatorius, nuomojo pripučiamus batutus.  
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-06-03
Moksleiviams jau prasideda vasaros atostogos, tiesa, ilsėsis ne visi – kai kurie ieškos sezoninio darbo. Apie tai, su kokiais sunkumais susiduria užsidirbti norintys jaunuoliai, kokie iššūkiai jų laukia ir kokie reikalavimai keliami nepilnamečius įdarbinančioms įmonėms – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
gyventojų priėmimas
Įkelta:
2021-06-03
Švelninat šalyje paskelbto karantino sąlygas klientų aptarnavimui tiesioginiu būdu duris atvėrė Tauragės rajono savivaldybė ir „Sodros“ skyrius. Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Užimtumo tarnybos padaliniai Tauragėje klientus priims nuo liepos 1-osios.
Nuotrauka
konkursas
Įkelta:
2021-06-02
Prasidėjęs vasaros sezonas kviečia keliauti, atrasti ir pažinti. Tauragės turizmo informacijos centras skelbia konkursą vasaros sezono atidarymui, kurio metu galima vienu šūviu nušauti du zuikius: ir sužinoti apie savo miestą daug įdomaus, ir laimėti puikių prizų.
Nuotrauka
Lietuvos paštas
Įkelta:
2021-06-02
Nuo liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios naujos siuntimo iš trečiųjų šalių taisyklės – nuo šios datos pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės (iki 22 eurų), kurioms šiuo metu taikoma importo lengvata. Iki pokyčių likus mėnesiui Lietuvos paštas primena, kaip veiks nauja tvarka, kokie bus taikomi mokesčiai bei kitą svarbią informaciją, kuri aktuali laukiant siuntų iš ne ES šalių, pvz. Kinijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, JAV  ir kt. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad net ir prekėms iš el. parduotuvių už ES ribų, užsakytoms dar iki liepos mėn., nauja apmokestinimo ir deklaravimo tvarka bus taikoma, jei jos pasieks Lietuvos paštą po liepos 1 d.
Nuotrauka
STEam
Įkelta:
2021-06-02
Rajono politikai tarybos posėdyje patvirtino nuo rugsėjo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose turėsiančio pradėti STEAM – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro – pareigybių sąrašą. O pati STEAM kūrimo idėja gimė ir pradėta įgyvendinti praėjusios kadencijos vyriausybės švietimo ministrės. Į iki rugsėjo 1-osios planuojamą atidaryti centrą šiuo metu intensyviai vežami baldai, įranga ir kitos priemonės.  
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2021-06-01
Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška pranešė, kad ligoninėje nebetelpa pacientai. Nuogąstaujama, kad artėjant miesto šventės renginiams visiems norintiems nebus galimybės atlikti testų galimybių pasams, kurių reikia norint patekti, pavyzdžiui, į tai kuriuos renginius.